|  درخواست عضويت  |  رمز خود را فراموش کرده ايد؟  |  ورود اعضا [Sign in]
جستجوي پيشرفته مطالب   |  
 جستجو:  
مطبوعات ايران
مقالات و پژوهش ها
قوانين، کتب، آموزش
مطبوعات جهان 
  magiran.com > اخبار و مطالب حوزه مطبوعات و رسانه
 

الف تا ياي آموزش مجازي در نمايشگاه رسانه هاي ديجيتالmagiran.com: الف تا ياي آموزش مجازي در نمايشگاه رسانه هاي ديجيتال
 
 

 ايرنا 23/8/96

الف تا ياي آموزش مجازي در نمايشگاه رسانه هاي ديجيتال

تهران - ايرنا - آموزش مجازي حوزه هاي مختلفي را دربر مي گيرد و به دليل فوايد مختلف، علاقمندان زيادي دارد؛ ضرورت نوآوري در اين حوزه و توجه به مهارت هاي مختلف مي تواند مخاطبان بيشتري را جذب كند.
    به گزارش روز سه شنبه خبرنگار علمي ايرنا، كتب تخصصي دانشگاهي، نشر ديجيتال و دانش ديجيتال سه بخش از 10 بخش يازدهمين نمايشگاه رسانه هاي ديجيتال هستند كه در حوزه هاي آموزش مجازي خدماتي را ارائه مي دهند.
    آموزش ديجيتال علاوه بر فوايد مختلف از جمله كاهش هزينه، امكان استفاده كاربر از منزل و محل كار و امكان استفاده هاي مجدد توسط كاربران مختلف و بازبيني دروس تنها به آموزش دروس مدرسه و دانشگاه خلاصه نمي شود و حوزه هاي مختلف آموزشي از جمله آموزش تدوين، انيميشن طراحي وب سايت،مهارت هاي رايانه اي و ...را در برمي گيرد؛ هر چند هنوز و همچنان آموزش دروس مدرسه و آمادگي براي آزمون سراسري دانشگاه ها محبوب ترين دوره هاي آموزشي براي موسسات ارائه دهنده خدمات آموزش ديجيتال و كاربران است.
    
    
     ***دوره هاي آموزش ضمن خدمت براي معلمان
    يكي از غرفه هاي حاضر در نمايشگاه متعلق به گروه آموزشي است كه خدمات مختلف از جمله دوره هاي برخط آموزش ضمن خدمت براي معلمان و فيلم هاي آموزشي را ارائه مي دهد.
    يك از دست اندكاران اين غرفه به خبرنگار ايرنا گفت: اين كلاس ها قابليت پرسش و پاسخ، آزمون نمره دهي، مشاركت داشجو در كلاس و ...را دارد. اين دوره را به سفارش وزارت آموزش و پروش طراحي كرده ايم و تاكنون 50 هزار كاربر در آن كه دوره آموزش ضمن خدمت است شركت كرده اند.
    يكي ديگر از حوزه هاي فعاليت اين گروه آموزشي به نام رهپويان دانش و انديشه آموزش مجازي و ساخت و توليد فيلم هاي آموزشي از كتب درسي است كه مانند معلم خصوصي درس هاي مدرسه را براي دانش آموز ارائه مي دهد.
    
    
    ***آموزش براي كسب درآمد
    يكي ديگر از شركت كنندگان در نمايشگاه نيز وارد حوزه ديگري از آموزش با سبك ويژه اي شده است. اين شركت به نام فرانش در 12 دسته بندي مختلف بيشتر در حوزه هاي تدوين، طراحي وب، انيميشن و سه بعدي، شبكه و امنيت، كسب و كار، زندگي ديجيتال، زبان خارجي، مدرسه و دانشگاه و برنامه نويسي آموزش هايي را به علاقمندان ارائه مي دهد. آموزش به اين صورت است كه مدرسان مي توانند برنامه هايي را در اين زمينه ضبط و روي سايت بارگذاري كرده و در اختيار علاقمندان قرار دهد. در اين شكل شركت يادشده به عنوان واسطه اي بين مدرس و علاقمند ايفاي نقش مي كند و علاقمند مي تواند يا با اشتراك يا با دانلود هر درس هزينه مشخصي را براي بهره مندي از دروس بپردازد.
    بنياد شعر و ادبيات داستاني ايرانيان نيز به عنوان بنيادي وابسته به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي در مورد انتشار مطالب ادبي در فضاي مجازي فعال است و غرفه اي در نمايشگاه دارد. اين بنياد پايگاهي براي نقد داستان به نام نقد داستان و پايگاهي براي نقد شعر به همين نام دارد. همچنين در پايگاه اطلاع رساني به نام «الف يا» به صورت برخط مطالب مختلفي را در مورد ادبيات منتشر مي كند، مطالب همه اين پايگاه ها در شبكه هاي اجتماعي و پيام رسان نيز در دسترس است و هدف از اين كار را غافل نماندن از فضاي مجازي و جلب علاقمندان فعال در اين حوزه به ادبيات برمي شمرد.
    
    
    **كتاب هاي تان را الكترونيك منتشر كنيد
    نشر ديجيتال از مدت ها قبل مطرح شده و اكنون با ابزارهاي مختلف از جمله گوشي هاي همراه يا دستگاه هاي الكترونيك مناسب خواندن e-reading مي توان كتاب هاي الكترونيكي را خواند يا به آنها گوش داد. يكي از شركت كنندگان در نمايشگاه امكان انتشار الكترونيكي كتاب ها را براي نويسندگان فراهم كرده است.
    نشر الكترونيك ايران با ارائه خدمات برخط و اپليكيشن هاي مختلف مانند سيب اول و هميار كتاب را پس از بررسي به صورت الكترونيك درآورده و با توجه به محتواي آن، در يكي از سامانه ها يا اپليكيشن هاي خود منتشر مي كند. استفاده از اين خدمات با اشتراك روزانه ممكن است.
    
    
     ***آموزش مجازي در كنار فعاليت هاي ديگر
    غير از اين گروه هاي آموزشي كه فقط در اين زمينه فعاليت مي كنند بعضي شركت ها گسترش آموزش مجازي را نيز از راه هاي مختلف و در كنار فعاليت اصلي خود در دستور كار قرار داده اند. يك شركت كننده در نمايشگاه كه يكي از 5 اپراتور تلويزيون اينترنتي تعاملي/IPTV نيز هست گسترش آموزش مجازي را براي دانش آموزان مناطق مختلف كشور در كنار فعاليت اصلي خود انجام مي دهد.
    با وجود همه تلاش ها در زمينه آموزش ديجيتال به نظر مي رسد احتياج به خلق فضاهاي جديد و نوآوري در امر آموزش مجازي وجود دارد به نوعي كه هم حوزه هاي مختلف مهارتي را دربر بگيرد و هم روش هايي غير از صرفا آموزش برخط و ارائه اپليكيشن هاي موبايلي را شامل شود.
    يازدهمين نمايشگاه رسانه هاي ديجيتال از 20 تا 26 آبان در مصلي تهران برپاست.
    علمي**9157**1569
    خبرنگار: منصوره شوشتري** انتشار: علي حبيبي
    براي اطلاع از اخبار متنوع علمي و فناوري، با كانال علمي ايرنا در تلگرام همراه شويد:
    irnaelm@
    https://telegram.me
     

View: 100 - Print: - Email:
اين مطلب را در سايت ماخذ آن ببينيد:
http://www.irna.ir/fa/News/82729924همچنين بخوانيد:
ناگفته هاي نمايشگاه رسانه هاي ديجيتال
افزايش سواد رسانه‌اي از آسيب‌هاي فضاي مجازي جلوگيري مي‌كند: مديركل بنياد نشر ارزش‌هاي دفاع مقدس استان مركزي:
رونمايي از ۳۰ عنوان كتاب حوزه سواد رسانه‌اي: توسط وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي انجام شد
رقابت ۴۰ تيم در رويداد دو روزه ماراتن توليد محتواي ديجيتال
افتتاح سرويس «خادمين رسانه‌اي آستان قدس رضوي»: مسئول غرفه آستان قدس رضوي در حاشيه نمايشگاه رسانه‌هاي ديجيتال خبر داد
نماينده مجلس:رسانه هاي ديجيتال دروازه اي به دنياي آينده هستند
محدوديت دسترسي خبرنگاران و اساتيد دانشگاه به برخي شبكه هاي اجتماعي رفع مي شود: معاون توليد محتواي مركز ملي فضاي مجازي:
نائب رئيس انجمن روابط عمومي ايران:فاصله روابط عمومي ها با ديجيتالي شدن زياد است
مشاور مركز رسانه هاي ديجيتال:اكوسيستم فضاي مجازي سالم با شناسنامه دارشدن محتوا ايجاد مي شود
پيشتازي رسانه هاي ديجيتال در مقابل رسانه هاي سنتي
نمايشگاه رسانه هاي ديجيتال و هر شهروند يك توليد كننده محتوا
روزهاي خلوت ديجيتالي‌ در امتداد هياهو: گشتي در نمايشگاه رسانه‌هاي ديجيتال
اكنون فعالان رسانه‌هاي ديجيتال طلايه‌دار فرهنگند نه روزنامه‌نگاران مكتوب: وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي:
مشاور وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي:نمايشگاه رسانه هاي ديجيتال ميزبان بزرگترين فعالان توليد محتواي مجازي
برگزاري دو استارتاپ ويكند توليد محتواي ديجيتال در نمايشگاه رسانه‌هاي ديجيتال

 

 

اعتماد
ايران
دنياي اقتصاد
رسالت
شرق
كيهان
 پيشخوان
فصلنامه اقتصاد و مديريت شهري
متن مطالب شماره 24، پاييز 1397را در magiran بخوانيد.

 

 

 

سايت را به دوستان خود معرفی کنيد    
 1397-1380 کليه حقوق متعلق به سايت بانک اطلاعات نشريات کشور است.
اطلاعات مندرج در اين پايگاه فقط جهت مطالعه کاربران با رعايت شرايط اعلام شده است.  کپی برداري و بازنشر اطلاعات به هر روش و با هر هدفی ممنوع و پيگيرد قانوني دارد.
 

پشتيبانی سايت magiran.com (در ساعات اداری): 77512642  021
تهران، صندوق پستی 111-15655
فقط در مورد خدمات سايت با ما تماس بگيريد. در مورد محتوای اخبار و مطالب منتشر شده در مجلات و روزنامه ها اطلاعی نداريم!
 


توجه:
magiran.com پايگاهی مرجع است که با هدف اطلاع رسانی و دسترسی به همه مجلات کشور توسط بخش خصوصی و به صورت مستقل اداره می شود. همکاری نشريات عضو تنها مشارکت در تکميل و توسعه سايت است و مسئوليت چگونگی ارايه خدمات سايت بر عهده ايشان نمی باشد.تمامي خدمات پایگاه magiran.com ، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است