|  درخواست عضويت  |  رمز خود را فراموش کرده ايد؟  |  ورود اعضا [Sign in]
جستجوي پيشرفته مطالب   |  
 جستجو:  
مطبوعات ايران
مقالات و پژوهش ها
قوانين، کتب، آموزش
مطبوعات جهان

خدمات سايت 
  magiran.com > اخبار و مطالب حوزه مطبوعات و رسانه
 

ضرورت توجه به ظرفيت رسانه در ارتقاء سرمايه اجتماعيmagiran.com: ضرورت توجه به ظرفيت رسانه در ارتقاء سرمايه اجتماعي
 
 

 ايسنا 20/10/96
معاون استاندار مركزي در بازديد از ايسنا عنوان كرد:
ضرورت توجه به ظرفيت رسانه در ارتقاء سرمايه اجتماعي

معاون استاندار مركزي ارتباط با رسانه ها را ملاك ارزيابي مديران دانست و گفت: در مسير افزايش مشاركت اجتماعي در جامعه كه به افزايش سرمايه اجتماعي منجر مي شود، نبايد از ظرفيت رسانه ها غافل شد.
    به گزارش ايسنا، فتح‌الله حقيقي در بازديد از اين خبرگزاري عنوان كرد: سيستم مديريتي براي پيشرفت، رفع موانع، انعكاس واقعيت ها و اقدامات نيازمند رسانه است و بايد از اين ظرفيت بهره‌برداري مناسب كرد.
    وي كه به برقراري ارتباط و تعامل با رسانه ها معتقد است، گفت: تعامل با رسانه بايد مورد توجه همه مديران استان قرار گيرد و يكي از شاخصه‌هاي ارزيابي مديران ارتباط آنان با مردم و رسانه خواهد بود.
    حقيقي با اشاره به اينكه انعكاس عملكرد مديريتي و اعلام آن به رسانه ها، اعتقاد به آنچه مي گوييم، احترام به وحدت، احترام به منافع و مصالح ملي از شاخص هاي تكريم مردم به شمار مي رود و از مديران مطالبه شده و خواهد شد، افزود: تمام تلاش مسئولان خدمت به مردم است و در اين مسير بايد فارغ از جناح بازي و گرايش هاي سياسي كه از آفت هاي موجود در كشور ماست فعاليت كرد و در ارتباط و تعامل با رسانه ها نيز اين مهم بايد مورد توجه قرار گيرد.
    وي تصريح كرد: رسانه‌ها ياريگر دستگاه‌هاي اجرايي و مديران هستند و مي توانند در آرام‌سازي فضاي جامعه ايفاگر نقش هاي بسيار موثري باشند. به فرموده امام راحل و مقام معظم رهبري بايد مديران عملكرد خود را به مردم منعكس كنند تا زمينه بيان نقدها فراهم شود، اگر مديري چنين اعتقادي نداشته باشند، رسانه‌ها مي‌توانند نگاه شعاري مديران را آشكار كنند و قطعا وقتي در اين جريان عملكرد نامطلوب يك مدير مشخص شود با وي برخورد خواهد شد تا تفاوتي در عملكرد خود ايجاد كند.
    معاون سياسي امنيتي اجتماعي استانداري مركزي با بيان اينكه متاسفانه تبليغات زياد و عمل‌ها كم شده است، گفت: رسانه ها بواسطه ارتباط گسترده با مردم مي توانند انعكاس دهنده مشكلات و مسائل آنان به مسئولان و زمينه ساز رفع اين مسائل بويژه براي اقشار ضعيف باشند و قطعا در اين فرايند كيفيت عملكرد مديران مربوطه و خطاهاي احتمالي موجود مورد توجه قرار گرفته و زمينه بهبود شرايط و رفع نواقص فراهم مي شود.
    وي با بيان اينكه رسانه‌ها بايد مطالب خود را به صورت موثق توليد كرده و آنرا از منابع موثق دريافت كنند و اين امر منوط به تعامل و ارتباط با مديران است، اظهاركرد: فعاليت سياسي به مانند حركت يك كشتي است، حركت سينوسي در مسير رسيدن به هدف براي اين كشتي امري ناگزير است، اما به هيچ عنوان نبايد هدف را گم كرد. در اين راستا و در جريان طي كردن اين مسير سينوسي كه بخش هايي از آن ممكن است سوال برانگيز و حساسيت زا باشد، بايد در ارتباط با رسانه شرايط را براي او توضيح داد تا بتوانيم با روشن كردن وضعيت موجود براي رسانه، با كمك رسانه و براساس يك حركت درست به مقصد برسيم.
    وي با تاكيد بر اينكه رسانه‌ها در همه حوزه ها نقش‌آفرينند، گفت: در بحث آسيب‌هاي اجتماعي كه رفع آنها به جد مورد تاكيد مقام معظم رهبري قرار دارد، ارتباط با رسانه مي تواند مسير وصول به اهداف و شناخت آسيب ها را تسهيل كند، آسيب‌هاي اجتماعي مبحثي عميق است و هماهنگي با رسانه‌ها در اين حوزه مي‌تواند كمك شاياني به حركت در جهت كاهش و رفع آنها داشته باشد.
    حقيقي بر لزوم تعامل مديران با رسانه‌ها تاكيد كرد و گفت: ارتباط مديران با رسانه ها به سلامت خبر كمك شاياني مي كند و خواسته ما از رسانه ها انتشار اخبار موثق و مطمئن است. اعتقاد ما خدمتگزاري به مردم است و اين ارتباط زمينه نقد رسانه‌اي را فراهم مي‌كند، از سويي مديران به هيچ عنوان نبايد از نقد رسانه‌ها مكدر شوند چرا نقد رسانه‌ها نقد به شخص نيست بلكه نقد به شرايط و وضعيت است.
    معاون استاندار مركزي با اشاره به لزوم محقق شدن مشاركت اجتماعي و مردمي در تامين امنيت و با تاكيد بر اينكه اقدام در راستاي تحقق اين مهم توسط معاونت سياسي استانداري مركزي پيگيري خواهد شد، اظهار كرد: مشاركت مردمي به معناي كمك مالي به نهادي مانند نيروي انتظامي نيست بلكه گاهي آموزش يك استاد دانشگاه به روساي كلانتري‌ها يا فرهنگسازي توسط رسانه ها در حوزه هاي اجتماعي مصداق مشاركت اجتماعي است.
    وي با تاكيد بر اهميت ارتقاي سرمايه اجتماعي در كشور و با بيان اينكه از ظرفيت قابل توجه رسانه ها در تحقق اهداف اجتماعي غافل هستيم، گفت: در ناآرامي هاي اخير رسانه‌ها كمك شاياني در آرام‌سازي فضا داشتند و رويكرد درستي را برگزيدند، براين اساس بايد روند تعاملي و كمك‌كننده بين رسانه‌ها و دستگاه‌هاي اجرايي حاكم باشد.
    وي با اشاره به انتخابات گفت: انتخابات همواره و در هر شرايطي در كشور برگزار شده است، اما زيبايي كار در اين است كه تا پايان مسير تعامل بين مسئولان و رسانه ها باقي بماند، كاستي‌ها و نقدها هميشه وجود دارد، اما لذت كار در اين نيست كه با كوچكترين كمبودها دست به قلم شد و تخريب كرد، مي‌توان با تعامل و نقد منصفانه و بدون تخريب پيش رفت، بايد نقدهايي سازنده در جهت رفع كاستي‌ها، همگرايي و هم افزايي بيان شود و مسير سازندگي را با تعامل پيش برد.
    وي تصريح كرد: جوانان سرمايه و ثروت كشور هستند، اما اين باور بايد از حالت شعاري خارج شده و در عمل نشان داده شود و راه‌اندازي خانه جوان مي‌تواند مصداق اجراي اين باور باشد. در اين مسير رسانه‌ها بايد ياريگر مديران و مسئولان استان باشند. رسانه‌ طرف مستقيم جامعه است و اطلاعات را با جزئيات بيشتر در اختيار دارد، مجموعه مديريتي استان نيز پذيراي نقدها و پيشنهادات هستند.
    معاون سياسي، امنيتي و اجتماعي استاندار مركزي با بيان اينكه راه‌اندازي اتاق فكر رسانه در استان مركزي از مديركل روابط عمومي استانداري مركزي خواسته شده است، افزود: در قالب اين اتاق فكر ظرفيت هاي موجود جهت تعامل موثر ميان مسئولان استان و رسانه ها شناسايي و بررسي مي شود تا در سايه اين تعامل به رفع مشكلات استان كمك شود.
    وي خاطرنشان كرد: تصميم بر اين است كه هفته آينده نشستي با رسانه‌هاي استان ترتيب داده شود تا اجماعي در جهت اقدامات مثبت در حوزه‌هاي امنيتي، اجتماعي و سياسي حاصل شود.
    
     

View: 42 - Print: 1 - Email: 1
اين مطلب را در سايت ماخذ آن ببينيد:
https://www.isna.ir/news/96102010676/

 

 

اعتماد
ايران
جام جم
دنياي اقتصاد
رسالت
شرق
كيهان
 پيشخوان
نشريه تحقيقات دامپزشكي و فرآورده‌هاي بيولوژيك
متن مطالب شماره 3 (پياپي 120)، پاييز 1397را در magiran بخوانيد.

 

 

 

سايت را به دوستان خود معرفی کنيد    
 1397-1380 کليه حقوق متعلق به سايت بانک اطلاعات نشريات کشور است.
اطلاعات مندرج در اين پايگاه فقط جهت مطالعه کاربران با رعايت شرايط اعلام شده است.  کپی برداري و بازنشر اطلاعات به هر روش و با هر هدفی ممنوع و پيگيرد قانوني دارد.
 

پشتيبانی سايت magiran.com (در ساعات اداری): 77512642  021
تهران، صندوق پستی 111-15655
فقط در مورد خدمات سايت با ما تماس بگيريد. در مورد محتوای اخبار و مطالب منتشر شده در مجلات و روزنامه ها اطلاعی نداريم!
 


توجه:
magiran.com پايگاهی مرجع است که با هدف اطلاع رسانی و دسترسی به همه مجلات کشور توسط بخش خصوصی و به صورت مستقل اداره می شود. همکاری نشريات عضو تنها مشارکت در تکميل و توسعه سايت است و مسئوليت چگونگی ارايه خدمات سايت بر عهده ايشان نمی باشد.تمامي خدمات پایگاه magiran.com ، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است