|  درخواست عضويت  |  رمز خود را فراموش کرده ايد؟  |  ورود اعضا [Sign in]
جستجوي پيشرفته مطالب   |  
 جستجو:  
مطبوعات ايران
مقالات و پژوهش ها
قوانين، کتب، آموزش
مطبوعات جهان 
  magiran.com > اخبار و مطالب حوزه مطبوعات و رسانه
 

وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي :كاغذهاي احتكاري را كشف كرده و به مصرف كنندگان مي رسانيمmagiran.com: وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي :كاغذهاي احتكاري را كشف كرده و به مصرف كنندگان مي رسانيم
 
 

 ايرنا 13/4/97

وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي :كاغذهاي احتكاري را كشف كرده و به مصرف كنندگان مي رسانيم

تهران – ايرنا – وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي به موجودي خوب كاغذ مطبوعات و حوزه نشركشور اشاره كرد وگفت: با توجه به التهابات بازار كاغذ، بايد در اسرع وقت موجودي هاي آن اعم از وارداتي و داخلي طي فرآيندي ارزيابي و تحليل شود تا بدون هيچگونه دغدغه اي كاغذ در اختيار مصرف كننده قرار گيرد.
    به گزارش خبرنگار فرهنگي ايرنا، سيد عباس صالحي روز چهارشنبه در حاشيه جلسه هيئت دولت در جمع خبرنگاران با تشريح روند مسائل و مشكلات بازار كاغذ مطبوعات و ناشران و حوزه كتاب ، اظهارداشت: سال گذشته تغييرات محسوسي در قيمت جهاني كاغذ بوجود آمد كه به دنبال آن اثر منفي را نيز در قيمت داخلي اين كالا در كشور گذاشت و از سويي نيز نوسانات قيمت ارز نيز به اعتبارهمين وابستگي تغييرات ارز گراني اين كالا را همراه داشت.
    وي يادآورشد: در ادامه نوسانات قيمت و كمبود كاغذ، كميته و كارگروه كاغذ با همكاري وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي و وزارت صنعت، معدن و تجارت و ديگر مجموعه هاي ديگر تلاش هايي صورت گرفت تا كاغذ در زمره كالاهاي اساسي يك و مطرح باقي بماند.
    عضو كابينه دولت دوازدهم ادامه داد: كارگروه دولتي ها، انجمن واردكنندگان و مصرف كنندگان كاغذ همراه با فروشندگان اين كالا نيز براي بازگشت آرامش به بازار كاغذ و جلوگيري از پاره اي از التهابات انجام و به نتايج مطلوبي نيز دست يافت.
    صالحي در پاسخ به خبرنگاري در خصوص موضوع احتكار كاغذ و عدم توزيع آن در بازار مصرف نيز، اظهار داشت: مقرر شده است كه در اسرع وقت موجودي كاغذ وارداتي و داخلي طي فرآيندي ارزيابي، تحليل و آسيب شناسي جدي صورت گيرد تا بدون هيچ گونه دغدغه اي كاغذ در اختيار مصرف كنندگان واقعي اين كالا قرار گيرد.
    عضو شوراي عالي انقلاب فرهنگي در ادامه سخنان خود با تشريح ديگر فرايندهاي پيگيري و ورود به عرصه مسائل مربوط به كاغذ، اظهار داشت: از آنجائي كه ذينفعان كاغذ بيشتر اهالي مطبوعات و ناشران و اصحاب قلم هستند از اين رو در دستور كار جدي اين وزارتخانه از ابتدا قرار گرفته و تا به امروز خوشبختانه به نتايج خوب و مثبتي دست يافته ايم.
    صالحي درعين حال يادآورشد: پيگيريهايي نيز در اين راستا براي تخصيص ارز و ثبت سفارش انجام گرفت؛ هرچند نقشي براي موضوع تخصيص ارز نداشتيم ولي در اين مسير براي دوري از بحرانها و برخي گرفتاري هاي اين بخش تلاش كرديم.
    
    
     ** نامه وزير ارشاد به وزير صنعت براي كاغذ
    وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي در ادامه به موضوع التهابات اخير بازار كشور از جمله در كالاي كاغذ هم اشاره كرد و گفت: در اين راستا نامه اي براي وزير، صنعت، معدن و تجارت نوشتم مبني براينكه اتفاقات بازار بخشي از آن چيزي است كه نمي شود به شرايط عادي حمل كرد، او نيز بلافاصله به سازمان حمايت دستوراتي را ابلاغ كرده و به دنبال آن جلساتي با حضور انجمن صادركنندگان و وارد كنندگان كاغذ، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي و آن وزارتخانه برگزار و تصميات خوبي نيز اتخاذ شد.
    
    
     ** نحوه برخورد با احتكار كاغذ
    صالحي در ادامه در پاسخ به سوال خبرنگاري مبني براينكه گفته مي شود حجم زيادي از كاغذ داخلي و وارداتي احتكار شده و به بازار مصرف ارائه و توزيع نمي شود؟ تاكيد كرد: خوشبختانه موجودي خوبي براي كاغذ در كشور داريم كه مي توان روي آن حساب كرد، ضمن اينكه درصدد هستيم ضمن آسيب شناسي التهابات و اختلالت بوجود آمده براي اين كالا ، بصورت جدي ميزان كاغذ وارد شده يا نشده و مورد تحليل وارزيابي قرارگيرد كه فضاي توزيع آن چگونه بوده است.
    عضو كابينه دولت دوازدهم دربخش ديگري از سخنان خود به موضوع طرح اصلاح كارتهاي بازرگاني توسط كارگروه هاي ويژه وزارت صنعت، معدن و تجارت درجلسه امروزهيئت دولت اشاره كرد و گفت: با اصلاح اين كارتها علاوه براينكه مي تواند كمك خوبي درشرايط موجود باشد از طرفي نيز به ارتقاي روند امور نيز كمك خواهد كرد.
    
    
     ** ساخت 100 سالن سينما در دستور كار وزارت ارشاد
    وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي در ادامه در پاسخ به سوالي مبني بر اقدامات وزارت ارشاد در راستاي سالن سينماهاي فرسوده و ساخت و ساز و ايمن سازي آنها، اظهار داشت: درحوزه سينماها نگاه ما اين است كه به سمت توسعه زيرساخت ها حركت كنيم از اين رو تمامي ظرفيت ها و توان را در اين راستا بكار بسته ايم و به صورت جدي نيز امور را دنبال مي كنيم.
    صالحي در ادامه به ساخت 100 سالن سينما طي سال 96 اشاره كرد و از ساخت و راه اندازي همين تعداد طي سال 97 خبر داد كه به مرحله اجرايي و بهره برداري خواهند رسيد.
    عضو كابينه دولت تدبير و اميد تاكيد كرد: موضوع ايمن سازي سينماها به عنوان مكانهاي عمومي همواره مد نظرما بوده و شرايط سينماداران را درك مي كنيم.
    با توجه به ساخت سينماهاي جديد براي شرايط بهتر، تاكيد ما به سينماداران بافت هاي فرسوده اين است كه «درجهت نوسازي و انجام بازسازي هرچه سريع تر حركت كنند».
    صالحي درعين حال گفت: تمامي تلاش خود را بكار خواهيم بست تا محيط هاي سينما براي آحاد مردم به فضايي آرام و بدون دغدغه تبديل و خانواده ها بتوانند اوقات خود را در اين مكانها با خاطراتي خوب و خوش سپري كنند.
    
    
    ** تاكيد بر پيگيري صلاحيت حرفه اي افراد همواره مدنظر است
    وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي در پاسخ به سوالي درباره حضور ريچارد كلايدرمن موسيقيدان فرانسوي در ايران نيز گفت: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي اطلاعات كافي درباره هنرمنداني كه از خارج كشور مي‌آيند، ندارد و درباره آن‌ها استعلام و بر اساس همان عمل مي كند.
    وي افزود: آنچه ما در دفتر موسيقي وزارتخانه بر آن تاكيد كرده‌ايم، پيگيري صلاحيت حرفه‌اي افراد و بحث‌هاي محتوايي است و شوراي موسيقي اين موضوعات را پيگيري مي‌كند.
    صالحي ادامه داد: در مورد اين آهنگساز هم تا آنجا كه مي‌دانم به كشور‌هاي مختلف سفر داشته؛ از جمله اينكه به سرزمين‌هاي اشغالي هم رفته است.
    عضو شوراي عالي انقلاب فرهنگي تصريح كرد: موضوعات محتوايي و اجرا‌هاي مناسب از خواننده‌هايي كه از خارج دعوت مي‌شوند، مورد بررسي شوراي موسيقي قرار مي‌گيرد و و سعي شده از كساني دعوت كنيم كه در راستاي ارائه موسيقي فاخر قدم بر مي دارند.
    فراهنگ ** 1355 ** 1418
     

View: 27 - Print: - Email:
اين مطلب را در سايت ماخذ آن ببينيد:
http://www.irna.ir/fa/News/82961686

 

 

اعتماد
ايران
دنياي اقتصاد
رسالت
شرق
كيهان
 پيشخوان
فصلنامه پيام آلكان
متن مطالب شماره 21، پاييز و زمستان 1397را در magiran بخوانيد.

 

 

 

سايت را به دوستان خود معرفی کنيد    
 1397-1380 کليه حقوق متعلق به سايت بانک اطلاعات نشريات کشور است.
اطلاعات مندرج در اين پايگاه فقط جهت مطالعه کاربران با رعايت شرايط اعلام شده است.  کپی برداري و بازنشر اطلاعات به هر روش و با هر هدفی ممنوع و پيگيرد قانوني دارد.
 

پشتيبانی سايت magiran.com (در ساعات اداری): 77512642  021
تهران، صندوق پستی 111-15655
فقط در مورد خدمات سايت با ما تماس بگيريد. در مورد محتوای اخبار و مطالب منتشر شده در مجلات و روزنامه ها اطلاعی نداريم!
 


توجه:
magiran.com پايگاهی مرجع است که با هدف اطلاع رسانی و دسترسی به همه مجلات کشور توسط بخش خصوصی و به صورت مستقل اداره می شود. همکاری نشريات عضو تنها مشارکت در تکميل و توسعه سايت است و مسئوليت چگونگی ارايه خدمات سايت بر عهده ايشان نمی باشد.تمامي خدمات پایگاه magiran.com ، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است