|  درخواست عضويت  |  رمز خود را فراموش کرده ايد؟  |  ورود اعضا [Sign in]
جستجوي پيشرفته مطالب   |  
 جستجو:  
مطبوعات ايران
مقالات و پژوهش ها
قوانين، کتب، آموزش
مطبوعات جهان 
  magiran.com > اخبار و مطالب حوزه مطبوعات و رسانه
 

فرماندار بيرجند: مطبوعات در انتقال مفاهيم دقت كنندmagiran.com: فرماندار بيرجند: مطبوعات در انتقال مفاهيم دقت كنند
 
 

 خبرگزاري تسنيم 13/4/97

فرماندار بيرجند: مطبوعات در انتقال مفاهيم دقت كنند

فرماندار شهرستان بيرجند با اشاره به اينكه مطبوعات در انتقال مفاهيم دقت لازم را انجام دهند خاطرنشان كرد: بسياري از مطبوعات ما مطبوعات ديرپا و ريشه‌داري هستند و كار حرفه‌اي را بلد هستند.
    به گزارش خبرگزاري تسنيم از بيرجند، علي ناصري شامگاه سه‌شنبه در جلسه هم‌انديشي مديران رسانه‌ها كه در فرمانداري بيرجند برگزار شد اظهار داشت: توقعي كه مردم از دولت دارند اين است كه مجموعه حاكميت را در تمام قوا به نام دولت مي‌شناسند.
    
    وي افزود: يعني هر عملكردي از هر كدام از كساني كه در اجتماع نقشي دارند صورت مي‌گيرد به عنوان دولت مي‌دادند.
    فرماندار شهرستان بيرجند با بيان اينكه انتقاد بر دولت و ارائه نظرات جديد مورد پسند و مورد تقاضاي مجريان سياست‌هاي دولت است بيان كرد: بنابراين ما بايد توجه داشته باشيم كه مجموعه‌اي كه به عنوان دولت كار مي‌كند اميدواري و مرجع مردم در بسياري از حوزه‌ها نيز است.
    ناصري با اشاره به بحث تخصصي كار خبرنگاري و روزنامه‌نگاري تصريح كرد: بسياري از برداشت‌هايي كه مي‌شود در انتقال مفاهيم است و بسياري از انتقال مفاهيم ممكن است به درستي انجام نشود و اين كار ممكن است موجب سوءبرداشت‌هايي شود.
    وي با اشاره به اينكه مطبوعات در انتقال مفاهيم دقت لازم را انجام دهند خاطرنشان كرد: بسياري از مطبوعات ما مطبوعات ديرپا و ريشه‌داري هستند و كار حرفه‌اي را بلد هستند.
     فرماندار شهرستان بيرجند يادآور شد: همچنين برخي از حوزههاي اطلاع‌رساني كه فعاليت مي‌كنند جديد وارد عرصه مي‌شوند ‌بنابراين تقاضاي ما اين است در كار حرفه‌اي و آموزش مفاهيم خبري جديت را سرلوحه كار خود قرار دهند تا ما در انتقال مفاهيم دچار مشكل نشويم.
    
    
     روزنامه‌هاي كشوري در خراسان جنوبي حمايت مي‌شوند
    علي اسماعيلي در اين جلسه اظهار داشت: برگزاري كارگاه آموزشي حقوق رسانه ضروري است و جاي اين كارگاه در استان خالي است.
    وي با بيان اينكه همه ما يك موضوع آن هم تلاش براي عزت، سربلندي و وحدت كشور و استان تلاش مي‌كنيم افزود: همچنين كارگاه آموزشي بايد براي مديران نيز برگزار شود.
    معاون سياسي، امنيتي و اجتماعي استانداري خراسان جنوبي بيان كرد: چرا كه در اين راستا حقوق رسانه‌ها و حقوق متقابل حاكميت و مردم بايد بيان شود.
    اسماعيلي با اشاره به اينكه كار خبرنگاري و روزنامه‌نگاري كار بسيار سختي است تصريح كرد: اگر بي‌مهري‌ها و نامهرباني‌هايي انجام مي‌شود تلاش مي‌كنيم اين بي‌مهري‌ها كمتر شود.
    وي خاطرنشان كرد: بر اساس چارچوب‌ها و جايگاه‌هايي كه قانون تعريف كرده است بايد نهايت تلاش ما اين باشد تا نخستين مجريان واقعي قوانين نخبگان ما به ويژه نخبگان خبرنگاران ما كه مرجع هستند باشند.
    معاون سياسي، امنيتي و اجتماعي استانداري خراسان جنوبي با اشاره به بحث آگهي‌ها يادآور شد: بحث آگهي‌ها دغدغه بسياري از رسانه‌ها است كه در اين راستا بايد پيگيري‌هاي لازم صورت گيرد.
    اسماعيلي اظهار داشت: در اين راستا مديران دستگاه‌هاي اداري نبايد به دليل انتقاد رسانه‌ها با آنان برخورد غيراخلاقي داشته باشد و آگهي كه با رسانه‌ها داشتند را قطع كنند.
    وي با بيان اينكه سال گذشته 270 ميليارد تومان جذب تسهيلات داشته‌ايم افزود: نگاه ما اين است كه در جامعه اميد وجود داشته باشد بنابراين دستگاه‌هاي اجرايي بايد اطلاع‌رساني بيشتر و بهتري داشته باشند.
    معاون سياسي، امنيتي و اجتماعي استانداري خراسان جنوبي با گلايه بر اينكه ترس از پاسخگويي در مديران وجود دارد كه بايد اين امر اصلاح شود گفت: ما اعتقاد راسخي داريم كه كار يك خبرنگار و روزنامه نگار يك كار تعريف شده است.
    اسماعيلي با بيان اينكه بايد شأن و جايگاه يك خبرنگار و روزنامه‌نگار را حرفه‌اي كنيم بيان كرد: اگر روزنامه ما تخصصي باشد مي‌طلبد خبرنگار ما نيز تخصصي باشد.
    وي با تاكيد بر اينكه حركت به سوي تخصص‌گرايي بايد انجام شود تصريح كرد: بايد اين باور را به وجود بياوريم كه مديران ما در اتاق‌هاي شيشه‌اي كار كنند و شفافيت در مديران انجام شود.
    معاون سياسي، امنيتي و اجتماعي استانداري خراسان جنوبي با بيان اينكه مديران دستگاه‌هاي اجرايي بايد تمام اخبار و اطلاعات را به شوراي اطلاع‌رساني استانداري اعلام كنند گفت: هر مديري كه كم‌كاري داشته باشد به رسانه‌ها معرفي مي‌شود.
    اسماعيلي با بيان اينكه از ظرفيت رسانه ملي بايد براي اطلاع‌رساني استفاده شود يادآور شد: توقع اين است كه حمايت بيشتري از رسانه‌هاي فعال انجام شود.
    وي با اشاره به مشكلات اقتصادي خراسان جنوبي افزود: براي بهتر شدن وضعيت اقتصادي خراسان جنوبي چاره‌اي جز جذب سرمايه‌گذار وجود ندارد.
    معاون سياسي، امنيتي و اجتماعي استانداري خراسان جنوبي با تاكيد بر ضرورت ايجاد سازمان مردم نهاد براي نحوه سرمايه‌گذاري مردم اظهار داشت: همچنين مشكل اشتغال استان نيز از طريق سرمايه‌گذاري قابل برطرف شدن است بنابراين بايد بر مبناي واقعيت و توانمندي‌ها مطالبه‌گري صورت گيرد.
    اسماعيلي با بيان اينكه تبليغات معضل استان است خاطرنشان كرد: در ساير شهرها نصب تابلوهاي تبليغات بيشتر به چشم مي‌آيد، در حالي كه خراسان جنوبي محور ترانزيت شرق كشور است و اين ضعف ساختاري اين استان است كه هيچ تابلويي در جاده‌ها براي تبليغ از توانمندي استان نصب نشده است.
    وي افزود: همچنين محور طبس محوري است كه سالانه 10 تا 20 ميليون تردد در آنجا انجام مي‌شود و اين ظرفيت كمي نيست بنابراين ما بايد از اين ظرفيت استان استفاده كنيم.
    معاون سياسي، امنيتي و اجتماعي استانداري خراسان جنوبي با اشاره به اينكه دشمنان به دنبال اين هستند از راه‌هاي مختلف جنگ رواني ايجاد كنند بيان كرد: اگر ما همبستگي داشته باشيم هيچ اتفاقي نخواهد افتاد.
    اسماعيلي با بيان اينكه اقتصاد مرز ما آن گونه كه بايد فعال نشده است و فعال نبودن مرزها از سمت ايران نيست بلكه مشكل از سوي دولت افغانستان است گفت: دولت تلاش مي‌كند اين مشكلات را برطرف كند.
    وي با بيان اينكه بخشي از عمران و آباداني اين استان به بودجه‌هاي دولتي و عمراني است و خيلي محدود است افزود: بخشي از طريق صادرات آن هم صادرات صنايع دستي و توليدات كشاورزي استان برطرف مي‌شود و بخش مهم آن جذب سرمايه‌گذاري است كه در اين راستا چاره‌اي نداريم.
     

View: 35 - Print: - Email:
اين مطلب را در سايت ماخذ آن ببينيد:
https://www.tasnimnews.com/fa/news/1397/04/13/1767512

 

 

اعتماد
ايران
دنياي اقتصاد
رسالت
شرق
كيهان
 پيشخوان
فصلنامه پيام آلكان
متن مطالب شماره 21، پاييز و زمستان 1397را در magiran بخوانيد.

 

 

 

سايت را به دوستان خود معرفی کنيد    
 1397-1380 کليه حقوق متعلق به سايت بانک اطلاعات نشريات کشور است.
اطلاعات مندرج در اين پايگاه فقط جهت مطالعه کاربران با رعايت شرايط اعلام شده است.  کپی برداري و بازنشر اطلاعات به هر روش و با هر هدفی ممنوع و پيگيرد قانوني دارد.
 

پشتيبانی سايت magiran.com (در ساعات اداری): 77512642  021
تهران، صندوق پستی 111-15655
فقط در مورد خدمات سايت با ما تماس بگيريد. در مورد محتوای اخبار و مطالب منتشر شده در مجلات و روزنامه ها اطلاعی نداريم!
 


توجه:
magiran.com پايگاهی مرجع است که با هدف اطلاع رسانی و دسترسی به همه مجلات کشور توسط بخش خصوصی و به صورت مستقل اداره می شود. همکاری نشريات عضو تنها مشارکت در تکميل و توسعه سايت است و مسئوليت چگونگی ارايه خدمات سايت بر عهده ايشان نمی باشد.تمامي خدمات پایگاه magiran.com ، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است