|  درخواست عضويت  |  رمز خود را فراموش کرده ايد؟  |  ورود اعضا [Sign in]
جستجوي پيشرفته مطالب   |  
 جستجو:  
مطبوعات ايران
مقالات و پژوهش ها
قوانين، کتب، آموزش
مطبوعات جهان 
  magiran.com > اخبار و مطالب حوزه مطبوعات و رسانه
 

مديرعامل ايسنا:روابط عمومي‌هاي عملياتي جلوي پيشتازي رسانه‌هاي فيك را مي‌گيرندmagiran.com: مديرعامل ايسنا:روابط عمومي‌هاي عملياتي جلوي پيشتازي رسانه‌هاي فيك را مي‌گيرند
 
 

 ايسنا 31/2/98

مديرعامل ايسنا:روابط عمومي‌هاي عملياتي جلوي پيشتازي رسانه‌هاي فيك را مي‌گيرند

مديرعامل خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، نقش روابط عمومي‌هاي عملياتي در جلوگيري از پيشتازي رسانه‌هاي فيك را موثر دانست.
    به گزارش خبرنگار ايسنا - منطقه كهگيلويه و بويراحمد، علي متقيان عصر دوشنبه در نشست مديران روابط عمومي دستگاه‌هاي اجرايي، سازمان‌ها و نهادهاي استان كهگيلويه و بويراحمد كه با حضور استاندار برگزار شد، تصريح كرد: روابط عمومي‌ها و رسانه‌ها يكي از گروه‌هاي گمنام در هر تشكيلات هستند.
    وي افزود: روابط عمومي يك مديريت راهبردي و عملياتي است كه همواره با مظلوميت و مهجوريت همراه بوده‌ است. يكي از مشكلات اين است كه در ادارات و وزارتخانه‌ها هر كارمندي كه جايي ندارد به روابط عمومي مي‌آورند در صورتي كه روابط عمومي متكي به تفكر، دانش و فن‌آوري اطلاعات است.
    مديرعامل ايسنا خاطرنشان كرد: اگر روابط عمومي‌ها كار خود را به درستي انجام ندهند، مديريت به دست رسانه‌هاي فيك مي‌افتد. اين‌گونه رسانه‌ها نه مسئوليت‌پذير بوده و نه پاسخگو هستند و چون روابط عمومي‌ها عملياتي كار نمي‌كنند اين گونه رسانه‌ها پيشتاز مي‌شوند.
    وي تصريح كرد: اگر فعال روابط عمومي عاشق كار خود نباشد جايگاهش حفظ نمي‌شود. روابط عمومي كه عاشقانه كار مي‌كند با كار بخشنامه‌اي در روابط عمومي ره بجايي نمي‌برد. روابط عمومي بايد عالم به تشكيلات باشد، تبليغات اثرگذار و نه آزاردهنده داشته باشد و جهت‌دهي به افكار عمومي را در دستور كار قرار دهد.
    متقيان با اشاره به ارتباط روابط عمومي با رسانه‌ها و خبرنگاران ادامه داد: روابط عمومي‌ها بايد به گونه‌اي با رسانه‌ها ارتباط داشته باشند كه خبرنگار مجبور نشود اخبار تشكيلات را از طريق كارمندان و احيانا افراد نااهل دريافت كند.
    وي بيان كرد: يكي از كارهاي روابط عمومي خبررساني و اطلاع‌رساني است و مي‌تواند بعنوان بازوي خبرگزاري و رسانه باشد. روابط عمومي‌ها بايد خبرنگاران را از تشكيلات خود بدانند و رابطه صميمانه با آنها داشته باشند. به سوالات مردم پاسخگو باشند و به كمك خبرگزاري‌ها سوالات عام دستگاه‌ها را اطلاع‌رساني كنند.
    مديرعامل ايسنا تصريح كرد: روابط عمومي حتما لازم نيست به امكانات مجهز باشد بلكه روابط عمومي خوب با يك موبايل هم كار خود را انجام مي‌دهد. بايد بدانيم كه امروز همه در اتاق شيشه‌اي نشسته‌اند و مردم همه چيز را مي‌دانند. بنابراين بايد به زباني سخن گفته شود كه مردم به ما اعتماد كنند.
    وي با بيان اينكه خبرگزاري ايسنا يك خبرگزاري مرجع است، اضافه كرد: ايسنا بعنوان يك خبرگزاري اثرگذار در كشور مطرح است.
     استاندار كهگيلويه و بويراحمد نيز در اين نشست گفت: روابط عمومي ها ويترين ارتباط بين مديران و دستگاههاي اجرايي با مردم هستند كه مي تواند در برجسته كردن خدمات نظام و دولت موثر باشند.
    علي‌محمد احمدي افزود: روابط عمومي‌ها پل ارتباطي بين دستگاه‌هاي اجرايي دولت و مردم هستند. ماموريت روابط عمومي‌هاي دستگاه‌ها در هر بازه زماني حساسيت خودش را دارد.
    وي اظهار كرد: از بدو پيروزي انقلاب اسلامي نظام سلطه تلاش كرده كه به راههاي مختلف مسير خدمت رساني به مردم را محدود كند و با حربه هاي مختلف و هژموني رسانه اي كه در دنيا در اختيار دارد يك راهبرد را دنبال كند تا خدمات نظام اسلامي را كوچك و اندك منتقل كند و كاستي ها و كمبودها را بزرگنمايي كند.خدمت رساني به مردم را ناقص و محدود جلوه دهد.
    استاندار كهگيلويه و بويراحمد خاطرنشان كرد: امروز تكثر رسانه اي را در عرصه خبر داريم اما بايد هوشيار باشيد كه وجود اين تكثر هيچگاه مانع ماموريت ما نيست. ساختاري كه در دستگاههاي اجرايي وجود دارد اينست كه روابط عمومي ويترين ارتباط بين مديران و دستگاههاي اجرايي با مردم هستند كه مي تواند در برجسته كردن خدمات نظام و دولت موثر باشند.
    احمدي تصريح كرد: روابط عمومي وظيفه دارد كه بعنوان پل ارتباطي مديران و دستگاهها با مردم و كاركنان، خدمات نظام و دولت را منعكس كند و مطالبات، نياز ها و خواسته هاي مردم را به دستگاه اجرايي منتقل كند تا مدير بداند كه چه كارهايي انجام داده و چه كارهايي بايد انجام دهد.
    وي ادامه داد: در اين مقطع زماني بيشتر از اين نياز داريم كه روابط عمومي دستگاه‌ها و رسانه ها با مردم ارتباط داشته باشند و خدمات نظام را به مردم منعكس كنند و خواسته هاي مردم را به مديران انتقال دهند تا همراهي مردم با مسئولان تقويت شود. روابط عمومي مي تواند در تكريم مردم نقش ايفا كند و مردم را از سرگرداني در طبقات پرهيز داريم.
    استاندار كهگيلويه و بويراحمد عنوان كرد: در اين برهه زماني كه شرايط كشور با ابرقدرتها و آمريكا بعنوان مظهر سلطه جهاني خاص است روابط عمومي ها مي توانند نقش بسزايي داشته باشد.
    احمدي بيان كرد: موضوع امروز ما با نظام سلطه جنگ نيست، هم توان ما را مي دانند و هم ما در واقع توان دشمن را مي دانيم و وارد جنگ با ما نمي شود، همواره در طول چند دهه گذشته آماده هستيم اما جنگ نظامي نخواهد شد بلكه جنگ اقتصادي و در پي آن جنگ اراده ها قطعي است. در اين زمان كه دشمن دنبال سست كردن اراده مردم است بايد سعي كنيم تاب آوري مردم را افزايش دهيم.
    وي تاكيد كرد: دشمن در حال استفاده از همه حربه ها براي ضعيف كردن تاب آوري مردم ماست و جنگ رواني ايجاد مي كند و انبارهاي پُر ما را خالي نشان مي دهد. ما ملتي بزرگ و وارث تمدن بزرگي هستيم و استقلمت خود را در هشت سال دفاع مقدس نشان داديم و بيدي نيستيم كه با اين بادها بلرزيم.
    استاندار كهگيلويه و بويراحمد اظهاركرد: دشمن با تمام توان مقابل ما ايستاده و دنبال كم كردن تاب آوري ماست كه مردم بايد حواسشان را جمع كنند پس روابط عمومي ها بايد بعنوان چشم، گوش و زبان دستگاهها با مردم ارتباط داشته باشند و اگر محله اي آب ندارد، نياز به خدمات دارند و يا شايعه اي شده كمك كنند تا رفع شوند.
    احمدي با اشاره به انتخابات امسال بيان كرد: دشمن از هم اكنون دنبال اينست كه به وحدت، همدلي و سرمايه اجتماعي ما ضربه وارد كند، ما نبايد پيرو چند سايت يا مرجعي كه خبرهاي دروغ پخش مي كند باشيم بلكه بايد اينقدر روابط عمومي ها قدرتمند باشند كه محوريت و مرجعيت خبر باشند.
    وي گفت: اگر دشمن از بيرون و برخي دوستان، نا آگاهانه دنبال هستند فضاي آرام جامعه را به سمت تشنج و افتراق ببرند، روابط عمومي ها كمك كند و فضايي را ايجاد نمايند كه در اين فضا به سمتي برويم كه از دستاوردهاي انقلاب اسلامي دفاع كنيم.
    استاندار كهگيلويه و بويراحمد خاطرنشان كرد: انتخابات امسال تبلوري از حضور مردم در انتخابات است كه با همدلي و وحدت زمينه حضور مردم را در پاي صندوق هاي راي فراهم مي كنيم.
    احمدي اضافه كرد: آنچه وظيفه وزارت كشور و ماست اينست كه مشاركت مردم را ارتقاء دهيم انتخابات سالم برگزار كنيم و محور انتخابات قانون باشد و امن و امان مردم پاي صندوق هاي راي حضور پيدا كنند. روابط عمومي ها مي توانند با پاسخگويي، خدمات رساني و رفع شبهات اميد را در بين مردم ايجاد كنيم تا مردم پاي صندوق هاي راي جلوه اي از حضور را به منهصه ظهور برسانند.
     

View: 90 - Print: 1 - Email: 1
اين مطلب را در سايت ماخذ آن ببينيد:
https://www.isna.ir/news/98023116259/

 

 

اعتماد
ايران
جام جم
دنياي اقتصاد
رسالت
شرق
كيهان
 پيشخوان
فصلنامه رهيافتي نو در مديريت آموزشي
متن مطالب شماره 1 (پياپي 37)، بهار 1398را در magiran بخوانيد.

 

 

 

سايت را به دوستان خود معرفی کنيد    
 1397-1380 کليه حقوق متعلق به سايت بانک اطلاعات نشريات کشور است.
اطلاعات مندرج در اين پايگاه فقط جهت مطالعه کاربران با رعايت شرايط اعلام شده است.  کپی برداري و بازنشر اطلاعات به هر روش و با هر هدفی ممنوع و پيگيرد قانوني دارد.
 

پشتيبانی سايت magiran.com (در ساعات اداری): 77512642  021
تهران، صندوق پستی 111-15655
فقط در مورد خدمات سايت با ما تماس بگيريد. در مورد محتوای اخبار و مطالب منتشر شده در مجلات و روزنامه ها اطلاعی نداريم!
 


توجه:
magiran.com پايگاهی مرجع است که با هدف اطلاع رسانی و دسترسی به همه مجلات کشور توسط بخش خصوصی و به صورت مستقل اداره می شود. همکاری نشريات عضو تنها مشارکت در تکميل و توسعه سايت است و مسئوليت چگونگی ارايه خدمات سايت بر عهده ايشان نمی باشد.تمامي خدمات پایگاه magiran.com ، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است