|  درخواست عضويت  |  رمز خود را فراموش کرده ايد؟  |  ورود اعضا [Sign in]
جستجوي پيشرفته مطالب   |  
 جستجو:  
مطبوعات ايران
مقالات و پژوهش ها
قوانين، کتب، آموزش
مطبوعات جهان 
  magiran.com > اخبار و مطالب حوزه مطبوعات و رسانه
 

از كوچه‌هاي آشتي‌كنان نمايشگاه مطبوعات تا دلالان رسانهmagiran.com: از كوچه‌هاي آشتي‌كنان نمايشگاه مطبوعات تا دلالان رسانه
 
 

 ايسنا 6/8/96
گزارش كامل مراسم افتتاح نمايشگاه مطبوعات
از كوچه‌هاي آشتي‌كنان نمايشگاه مطبوعات تا دلالان رسانه

بيست و سومين نمايشگاه مطبوعات و خبرگزاري‌ها با شعار «رسانه‌هاي آزاد، انسجام اجتماعي، پيشرفت ملي»، از امروز رسما كار خود را آغاز كرد تا اهالي رسانه‌ تا هفت روز ديگر فرصت داشته باشند، ضمن تعامل با مخاطبانشان، به معرفي خود و البته ديگران بپردازند.
    به گزارش ايسنا، افتتاح رسمي نمايشگاه مطبوعات امسال با حضور اسحاق جهانگيري، معاون اول رييس جمهور همراه بود. سال گذشته حجت الاسلام روحاني در مراسم افتتاح رسمي حضور داشت.
    نمايشگاه بيست و سوم، از نخستين اتفاقات فرهنگي در دوره وزارت سيد عباس صالحي محسوب مي‌شود. او كه به تازگي در مسند وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي قرار گرفته، در سخناني رسانه را ركن سوم امنيت ملي خواند و در بخشي از صحبت‌هايش تصريح كرد: «جامعه‌اي كه خبرهاي دقيقش را از بيرون از مرزهاي كشورش مطالعه مي‌كند، ناامن است. جامعه‌اي كه براي دقت و صحت خبر، نتواند به رسانه خود تكيه كند، ناامن است. اينجاست كه بنيه ملي رسانه بايد به طور جدي مورد تقويت و حمايت قرار بگيرد.»
    
    
     بازديد از غرفه‌ها
    افتتاح رسمي نمايشگاه در روز شنبه ـ ششم آبان ماه ـ با بازديد جهانگيري و صالحي از غرفه‌ها آغاز شد و حسين انتظامي (معاون مطبوعاتي) نيز آنها را همراهي مي‌كرد.
    انتظامي روز گذشته در بازديدي از نمايشگاه، در غرفه‌ها حاضر شده و به خبرنگاران حاضر، خسته نباشيد گفته بود.
    
    
     رسانه‌هاي حرفه‌اي ركن سوم امنيت ملي هستند
    اما سيد عباس صالحي، وزير ارشاد در مراسم افتتاحيه بيست و سومين نمايشگاه مطبوعات و خبرگزاري‌ها در بدو امر مطالبي را درباره عملكرد و رويكرد دولت يازدهم در قبال رسانه‌ها و آزادي بيان، مطرح كرد.
    او گفت: دولت يازدهم در حوزه رسانه و مطبوعات گام‌هايي را برداشت؛ البته نه در خور اصحاب رسانه بلكه در حد توان خود. در دولت يازدهم در حوزه توسعه مطبوعات اتفاقات قابل توجهي پديد آمد؛ يكي از آن‌ها اينكه پس از انقلاب از ۱۵ هزار مجوزي كه صادر شد، ۵۶ درصد آن در همين دولت بود.
    وي در ادامه سخنان يادآور شد: نگاه دولت يازدهم به توسعه رسانه و فضاي بازتر براي تحقق عرضه افكار و انديشه در ارقام قابل مشاهده است. در اين ارقام، سهم جنسيتي افزايش قابل توجهي دارد؛ به نوعي كه مديران مسؤول زن در آغاز دولت يازدهم هفت درصد و در پايان ۱۳ درصد بود. همچنين حوزه رسانه‌هاي برخط و سايت‌ها از ۲۰۰ عدد به حدود ۲۸۰۰ عدد رسيد و همچنين شاخص‌هاي ديگري كه از توسعه كمي مطبوعات و پايبندي دولت يازدهم براي گشايش فضاي آزادي فكر و انديشه نشان دارد.
    وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي سپس با اشاره به حمايت دولت يازدهم از رسانه‌ها، درباره جنبه‌هاي حمايتي دولت اظهار كرد: البته توان دولت بسته و محدود بود، اما عليرغم همه محدوديت‌ها در توان اقتصادي دولت يازدهم، اتفاقاتي در حوزه حمايتي شكل گرفت و آن اينكه در آغاز دولت يازدهم بيمه‌شدگان حوزه رسانه‌ها ۵۰۰۰ و در پايان به ۱۶ هزار يعني دو برابر و سه برابر رسيد. همچنين نظام حمايتي شفافيت پيدا كرد و در آن همگان مي‌توانند ببينند كه گام‌هاي رو به جلو در حوزه شفافيت حمايتي اتفاق افتاده است.
    صالحي در بخش ديگري از سخنان خود در مراسم افتتاحيه نمايشگاه مطبوعات و خبرگزاري‌ها گفت: از توفيقات دولت يازدهم در عرصه رسانه در حوزه قوانين دستورالعمل و مقررات بود. رتبه‌بندي مطبوعات و پاره‌اي از اتفاقات ديگر، از ديگر عملكرد دولت يازدهم در اين بخش بود. اشراف صنف مطبوعات و همچنين سازمان نظام رسانه‌اي كه در آخرين جلسه هيأت دولت در حال بررسي است، قانون مطبوعات كه آن هم مراحل نهايي را طي مي‌كند و لايحه مطبوعات بازرگاني از ديگر اقداماتي است كه مراحل خود را طي مي‌كنند. در مجموع گام‌هايي را به منظور توسعه رسانه‌اي پيموده‌ايم و اين‌ها با مشاركت جدي اصحاب رسانه اتفاق افتاده است.
    او ضمن سپاسگزاري از وزاري پيشين فرهنگ و ارشاد اسلامي يادآور شد: از وزراي پيشين جناب آقايان دكتر جنتي و صالحي اميري كه همت گماردند و مسير را پيش بردند و همچنين معاونت مطبوعاتي تشكر و قدرداني مي‌كنم.
    وي سپس با اشاره به آغاز بيست و سومين نمايشگاه مطبوعات گفت: امروز ما نمايشگاه مطبوعات را آغاز مي‌كنيم و در آغاز دولت دوازدهم با نمايشگاهي روبه‌رو هستيم كه در آن ۱۰۰۰ رسانه حضور دارد و جشن ملي مطبوعات است و اصحاب رسانه زير يك سقف قرار مي‌گيرند تا با هم تكلم كنند و دغدغه‌هاي ايران را واگويه كنند. درد مردم را بگويند و نقطه‌هاي تلاقي مردم و رسانه را بازگشايي كنند.
    وزير ارشاد همچنين در اين مراسم يادآور شد: در آغازين ماه‌هاي دولت دوازدهم به نظر مي‌رسد پاره‌اي از رويكردها را بايد جدي گرفت. رويكردهايي كه در گذشته بوده اما مي‌تواند تابلويي براي دوره جديد باشد. تقويت بنيه ملي رسانه يكي از اين رويكردهاست. تا ديروز غذا و سلاح دو ركن امنيت ملي بودند و امروز ركن سومي هم اضافه مي‌شود و آن هم رسانه است. همان طور كه جامعه بي غذا و جامعه بي سلاح، در معرض تهديد است، جامعه بي‌رسانه هم در معرض تهديد است. جامعه‌اي كه خبرهاي دقيقش را از بيرون از مرزهاي كشورش مطالعه مي‌كند، ناامن است. جامعه‌اي كه براي دقت و صحت خبر، نتواند به رسانه خود تكيه كند، ناامن است. اينجاست كه بنيه ملي رسانه بايد به طور جدي مورد تقويت و حمايت قرار بگيرد.
    او با اشاره به رشد تكنولوژي و فناوري‌هاي اينترنتي و فضاي مجازي و گسترش رسانه‌هاي غيرحرفه‌اي، اظهار كرد: رسانه‌هاي غيرحرفه‌اي مي‌توانند فرصت باشند، اما اگر از رسانه‌هاي حرفه‌اي پيشي بگيرند، عامل تهديدزدايي امنيت ملي هستند. اين رسانه‌هاي حرفه‌اي هستند كه بايد براي رسانه جايگاه تعريف كنند و در حال حاضر اين اهتمام هست كه در معرض آشوب و اغتشاش رسانه‌هاي غيرحرفه‌اي هستند.
    صالحي تأكيد كرد: رسانه‌هاي حرفه‌اي به عنوان ركن سوم امنيت ملي بايد جدي گرفته شوند. نمي‌گوييم به اندازه بنيه نظامي به رسانه كمك شود اما نگاهي هم به اين اتفاق صورت بگيرد كه جامعه بي‌رسانه جامعه بي‌سلاح و بي‌غذاست.
    وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي در بخش ديگري از سخنان خود تقويت رسانه‌هاي خصوصي را يكي از اقدامات مهم دولت عنوان كرد و گفت: البته در دولت دوازدهم گام‌هاي خوبي براي تقابل و توازن‌بخشي پديد آمد. در اين دوره هيات نظارت بر مطبوعات اين همت را داشت كه به هيچ هفته‌نامه و روزنامه دولتي مجوز نداد. همچنين يارانه رسانه‌هاي دولتي قطع شد، در نمايشگاه مطبوعات نيز تعرفه اجاره غرفه‌هاي دولتي دوبرابر غرفه‌هاي معمولي تعريف شد؛ البته اين كافي نيست و متأسفانه در حوزه رسانه‌ها كمابيش شرايط رقابت نابرابر مالي فراهم است و هم اينكه با تغيير مسؤولان در بخش رسانه‌هاي دولتي نوعي ناامني ايجاد شده است.
    صالحي در بخش پاياني سخنان خود با اشاره به تقويت و ارتقاء كيفي رسانه‌ها گفت: نكته‌اي كه به اهالي و اصحاب رسانه و ما برمي‌گردد، اين است كه به جاي توليد رسانه‌اي نبايد دلال رسانه‌اي بشويم. رسانه مولد مي‌خواهيم نه رسانه نقال كه البته اين نگاه پيش‌زمينه‌هاي خود را دارد. اينكه رسانه با توليد به حيات خود ادامه دهد. رسانه بايد جايگاه نقد منصفانه باشد نه جايگاه پرخاشگري و رسانه مدني رسانه‌اي است كه در آن پرخاش وجود ندارد، نقد وجود دارد اما با منطق و انصاف.
    او همچنين توجه جدي‌تر به مردم‌مداري را يكي از ويژگي‌هاي مهم يك رسانه دانست و گفت: رسانه‌ها مي‌توانند بيش از گذشته زبان مردم باشند، خط‌هاي رسانه بايستي بيش از گذشته با مردم شكل بگيرد. اينكه زبان فارسي، ادبيات فارسي ايراني اسلامي نمايه و تابلوي رسانه‌هاي ما باشد.
    
    
    از رسانه نبايد ترسيد
    به گزارش ايسنا، در مراسم افتتاح نمايشگاه مطبوعات، معاون اول رييس جمهور هم سخنراني كرد.
    او با تاكيد بر اينكه سرمايه‌هاي نمادين كشور براي روزهاي مبادا به كار مي‌آيند، اظهار كرد: از اين سرمايه‌هاي نمادين كشور بايد به خاطر ايران، انقلاب و رهبري حفاظت كنيم و مرتبا براي آنها محدوديت ايجاد نكنيم.
    جهانگيري صبح امروز، ششم آبان ماه ۹۶ با بيان اينكه نمايشگاه مطبوعات ميدان گفت‌وگو به ويژه در ارتباط با حوزه عمومي كشور است، اظهار كرد: برگزاري نمايشگاه مطبوعات فرصتي است كه طي آن از ظرفيت‌هاي مطبوعات و رسانه‌هاي مكتوب، هم مردم و هم مسؤولان بهره مي برند.
    وي خاطرنشان كرد: نمايشگاه مطبوعات با ويژگي‌هايي كه دارد مانند كوچه‌هاي باريك آشتي‌كنان باعث مي شود كه در اين مكان همه با يكديگر يك‌جا جمع شوند، كنار هم مي نشيند و با يكديگر گفت وگو مي‌كنند و مطمئنا با اين گفت وگوها بر ظرفيت تحمل كشور و همچنين مطبوعات در سطوح مختلف ملي و محلي اضافه مي شود.
    معاون اول رييس جمهور گفت: به عنوان مسؤول بخش اجرايي كشور مراتب سپاس و تشكر دولت و شخص آقاي رييس جمهور را از يكايك اصحاب رسانه كه تلاش مي كنند فضا را براي توسعه و پيشرفت كشور مهيا كنند صميمانه اعلام مي كنم. همچنين هم از دولتمردان و هم از شهروندان عزيز دعوت مي كنم كه در اين يك هفته در اين ميدان گفت وگو حضور يابند و در جريان مسائل قرار بگيرند و تلاش كنند كه فضا را براي گفت وگو مهياتر نمايند.
    جهانگيري با تاكيد بر اينكه همه وظيفه داريم كه جايگاه و نقش مطبوعات و رسانه را در اندازه واقعي خود بشناسيم، اظهار كرد: همه وظيفه داريم كه حس همدلي و هم نظري با رسانه ها ايجاد كنيم گرچه گاهي اوقات ممكن است يك رسانه طوري رفتار كند كه ما نپسنديم اما ما نبايد از رسانه دوري كنيم و يا خداي نكرده به رسانه هراسي روي آوريم.
    وي با بيان اينكه از رسانه نبايد ترسيد، افزود: بايد با رسانه كار كرد حتي اگر زبان نقد او خيلي تند باشد. رسانه و مطبوعات محل آگاهي دادن و نقد صحيح و ترويج اخلاق و انصاف است نه ميدان بي اخلاقي و بي انصافي و روزنامه مزرعه محبت است نه كشتزار نفرت.
    معاون اول رييس جمهور گفت: رسانه ميدان دوستي و محل انسجام و همبستگي ملي است و نه محل دشمني و واگرايي و جامعه امروز ما نيز به شدت به رسانه با اين ويژگي ها نيازمند است.
    جهانگيري در ادامه با بيان اينكه دولت وجود رساانه هاي مستقل، حساس، سريع و شجاع را هم به سود جامعه و هم به سود خود مي داند، اظهار كرد: نقد رسانه ها بزرگ ترين سرمايه اي است كه در اختيار مسئولان براي اداره كشور قرار مي گيرد. در همين زمينه هر كس نتواند نقد رسانه هاي رسمي كشور را تحمل كند حتما به راه اشتباه خواهد رفت و در اين اشتباه نيز منابع كشور را به در خواهد داد.
    وي با تاكيد بر اينكه هنر مطبوعات و رسانه ها اين است كه در زمان مناسب زنگ ها را به صدا در آورند تا مسيرهاي اشتباه موجود در جامعه اصلاح شود، خاطرنشان كرد: جامعه و نظام نيازمند مطبوعات، خبرگزاري و رسانه هايي است كه مورد وثوق باشند و مرجعيت سياسي و اجتماعي در جامعه داشته باشند. همه به دنبال چنين مطبوعاتي حركت خواهند كرد.
    معاون اول رييس جمهور همچنين با تاكيد بر لزوم فراهم بودن امنيت شغلي براي اصحاب مطبوعات، گفت: اصحاب مطبوعات اعم از مدير مسئول، سردبير، دبير، خبرنگار، عكاس و ... نيازمند امنيت رواني و شغلي هستند و ما به عنوان دولت مكلفيم در اين راستا تلاش كنيم. دولت، مجلس شوراي اسلامي و قوه قضاييه در اين چارچوب مهم ترين وظيفه بر عهده شان اين است كه تلاش كنند تا با قانون، مطبوعات در متن جامعه قرار بگيرند و سعي نكنند با استفاده از قانون، مطبوعات را از متن به حاشيه ببرند.
    جهانگيري تاكيد كرد: روزنامه نگار شجاع، آگاه، با اخلاق و متخصص نياز امروز جامعه است و اخلاق حرفه اي و مسئوليت اجتماعي بايد در مطبوعات جدي گرفته شود.
    وي با اشاره به طرح موضوعاتي براي نظارت بر رفتار حرفه اي مطبوعات، خاطرنشان كرد: در صنف مهمي مانند پزشكي كه با جان مردم سركار دارد در اين زمينه گفته شده كه مسئوليت حرفه اي نظارت، كنترل و برخورد با تخلفات بر عهده خود پزشكان است. البته در اين زمينه مردم نيز حق مراجعه به دستگاه قضايي دارند.
    معاون اول رييس جمهور ادامه داد: دولت با همين ذهنيت در حال تصويب لايحه سازمان نظام رسانه اي است. اين موضوع بيش از يك سال در كميسيون مربوطه در دولت بررسي شده و وارد دستور جلسات هيات دولت شده است.
    جهانگيري با بيان اينكه مسئولان بايد از محدوديت ها براي روزنامه نگاران، تعطيلي هر رسانه و بيكار شدن شاغلان آن، زيان دهي و عدم اقتصادي اداره شدن مطبوعات نگران باشند و براي اين موضوعات چاره انديشي كنند، اظهار كرد: هيچ مجموعه اي با زيان دهي اقتصادي ادامه حيات نخواهد داشت.
    وي با تاكيد بر اينكه جوان مرگي مطبوعات به هر دليلي اعم از سياسي، اقتصادي و قضايي علامت توسعه نيافتگي كشور است، گفت: استمرار حيات مطبوعات گوناگون به عنوان علامت مهمي از توسعه كشور است و توسعه نيافتگي مطبوعات روي همه ابعاد توسعه كشور اثر خواهد گذاشت؛ چرا كه مطبوعات هم محرك و هم محصول توسعه كشور هستند.
    معاون اول رييس جمهور در ادامه صحبت هاي خود در مراسم افتتاحيه بيست و سومين دوره نمايشگاه مطبوعات به بيان انتظارات دولت از مطبوعات كشور پرداخت و گفت: امروز ايران در شرايط ويژه و تعيين كننده اي قرار دارد و فرصت ها و تهديدهاي مختلفي پيش روي ماست. در همين راستا نيازمند درك صحيح و واقعي از منافع ملي و فرصت هاي تاريخي پيش روي كشور هستيم و مطبوعات به عنوان نهاد واسط مهم ميان جامعه و حكومت، محل مساله شناسي هستند و مي توانند به راهكارها و راه حل هاي واقعي براي چالش هاي اصلي كشور برسند.
    جهانگيري اظهار كرد: انتظار دولت از مطبوعات اين است كه دولت را در خلق فرصت ها و عبور از تنگناهاي پيش رو ياري كنند چرا كه دولت دستاوردهاي بزرگي داشته است.
    وي با مقايسه شرايط امروز كشور با سال ۹۲، خاطرنشان كرد: مقايسه كنيم و ببينيم در سال ۹۲ در سياست خارجي و موقعيت كشور در فضاي بين المللي كجا بوديم و امروز كجا قرار داريم؛ چقدر در گذشته تلاش مي كرديم كه در مقابل صداهايي كه عليه ايران بلند مي شوند، صداهايي در حمايت از ايران در دنيا بلند شود اما امروز حتي زمانيكه آمريكا عليه ايران فرياد مي زند كشورهايي كه با او هم صدا مي شوند انگشت شمار هستند.
    معاون اول رييس جمهور ادامه داد: امروز تلاطم اقتصادي به شتاب اقتصادي و همچنين رشد منفي به رشد مثبت و عدم اشتغالزايي به اشتغالزايي براي ۶۰۰ تا ۷۰۰ هزار نفر در سال تبديل شده است؛ دولت در اين مدت دستاوردهاي بزرگي داشته كه بايد از اين دستاوردها در جهت بالا بردن اميد و اعتماد مردم استفاده كرد.
    جهانگيري با بيان اينكه كسي كه به كشور علاقه مند است بايد براي افزايش اميد در كشور تلاش كند، تاكيد كرد: دولت در تنگناها و محدوديت ها براي پاسخگويي به نيازهاي مردم قرار دارد و براي باز شدن دست خود در اين مسير از همه رسانه ها، شبكه هاي اجتماعي و نهادهاي مدني و احزاب و جريانات سياسي انتظار كمك دارد و از آنها مي خواهد كه براي مشاركت جدي در جهت منافع ملي كشور كه لازمه رفاه و بهبود زندگي مردم، رونق بازار توليد و اشتغال كشور است و پيشروي اقتصاد كشور است دست به دست هم دهيم.
    وي با تاكيد بر اينكه موضوعات زيادي براي تفاهم در كشور وجود دارد، گفت: ما در كشور خود اسلام، ايران، قانون اساسي و امام و رهبري داريم كه مورد توافق همه ماست و ذيل اين مسائل مي توانيم در موضوعات ديگر نيز توافق كنيم.
    جهانگيري همچنين با بيان اينكه قالب مطالبات مردم موضوعاتي جدي، عميق و بحق است، ادامه داد: بايد براي راهكارهاي پاسخگويي و مطالبات مردم در داخل كشور به توافق برسيم چرا كه كشور ايران استعداد مقابله با چالش هاي پيش روي خود را دارد. ما نياز داريم كه به چالش هاي بزرگي كه در منطقه و جهان پيش روي ماست سياستي پيش بگيريم كه مورد اتفاق همه باشد.
    معاون اول رييس جمهور تصريح كرد: منطقه ما نيازمند اتخاذ سياست روشني از طرف ايران است و سياستي مي تواند كارساز باشد كه مانند دوره برجام رهبري، قواي سه گانه و جريانات سياسي از آن حمايت كنند و ما كار را پيش ببريم.
    وي با بيان اينكه ما نياز داريم كه چرخ هاي اقتصادي كشور سريعتر بچرخد، گفت: امروز اقتصاد ايران راه افتاده است و رشد بالاي ۱۲ درصد در سال گذشته و رشد بالاي ۵ يا ۶ درصد طي ماه هاي نخست امسال در ميان منطقه و دنيا جزو رشدهاي بالايي است اما ما به رشدهايي بيش از اين ارقام نيازمند هستيم.
    جهانگيري با اشاره به نقش رسانه ها در انتقال دستاوردها و اقدامات انجام شده از سوي دولت به مردم، اظهار كرد: زبان دولت الكن است و نمي تواند كارهايي كه را انجام داده است را با زبان خود به گوش مردم برساند به همين دليل از مطبوعات استمداد مي طلبيم تا كارهايي را كه نظام و دولت انجام مي دهد را براي مردم ترجمه كنند تا مردم احساس كنند كه كارهاي جدي در حال انجام است.
    وي با تاكيد بر اينكه نيازمند سرمايه گذاري داخلي و خارجي و ايجاد امنيت و سرمايه گذاري در كشور هستيم، گفت: ما در داخل كشور به بخش خصوصي توانمند نيازمند هستيم و همچنين بايد با فساد مقابله جدي داشته باشيم كه در همه اين امور نيازمند حضور و مشاركت جدي مطبوعات و رسانه ها هستيم و معتقديم كه ريشه كني فساد با حضور رسانه هاي آزاد امكان پذير است. رسانه ها در مبارزه با فساد نبايد لكنت زبان داشته باشند.
    جهانگيري با بيان اينكه بايد براي مقابله با چالش هاي پيش رو تلاش كنيم تا گروه هاي اجتماعي و نهادهاي مردمي به صحنه بيايند، خاطرنشان كرد: در اين زمينه مطبوعات مي توانند اقدامات بسياري انجام دهند.
    وي با تاكيد بر لزوم پاسداشت از سرمايه هاي اجتماعي و نمادين كشور، ادامه داد: سرمايه اجتماعي در اين چهار سال نشان داد كه مي تواند نقشي بسيار مهمتر از سياستگذاري هاي كارآمدترين دولت ها براي كشور انجام دهد چرا كه اگر اعتماد مردم به آينده كشور وجود نداشت، امكان بازگرداندن ثبات به اقتصاد كشور امكان پذير نبود. مردم همچنين برخلاف فضاسازي هاي آمريكا كه براي از بين بردن ثبات اقتصادي ايران تلاش مي كرد با بي اعتنايي خود نشان دادند كه به آينده كشور اميدوار هستند.
    معاون اول رييس جمهور با تاكيد بر اينكه سرمايه هاي نمادين كشور براي روزهاي مبادا به كار خواهند آمد، خاطرنشان كرد: چه اصراري است كه به اين سرمايه هاي نمادين كشور چوب حراج زده شود. ممكن است من با صحبت هايم ۱۰۰ نفر را بسيج كنم، ديگري با صحبت هايش هزار نفر و يكي ديگر با صحبت هايش توانايي بسيج كردن ميليون ها نفر را داشته باشد به همين دليل است كه بايد از سرمايه هاي نمادين كشور به خاطر ايران، انقلاب و رهبري حفاظت كنيم و مرتبا براي آنها محدوديت ايجاد نكنيم.
    وي در پايان از مطبوعات و كشور درخواست كرد كه براي به كارگيري ظرفيت هاي كشور و عبور از تنگناهاي پيش رو دولت را در امور مختلف ياري كنند.
    
    
    شوخي رضا رفيع با جهانگيري
    بر اساس اين گزارش ايسنا، اجراي مراسم افتتاحيه كه در طبقه دوم ساختمان مصلي برگزار شد را رضا رفيع، طنزپرداز برعهده داشت.
    او در بخشي از صحبت‌هايش به طنز گفت كه اسحاق جهانگيزي را در خواب ديده است و توضيح داد: «چند روز پيش داشتم با يكي از روزنامه‌ها گفتگو مي‌كردم، گفتم در يكي از خبرها با اسحاق جهانگيري شوخي كردم شب آمد به خوابم و گفت رفيعي "خيلي هم اينطور نيست".»
    بيست و سومين نمايشگاه مطبوعات تا دوازدهم آبان ماه در مصلي برپاست.
     

View: 73 - Print: - Email:
اين مطلب را در سايت ماخذ آن ببينيد:
http://www.isna.ir/news/96080603100/همچنين بخوانيد:
ظاهر نمايشگاه مطبوعات بهتر شده بود اما محتوا نه: منتظرقائم: قول مي‌دهم امسال هم اتفاق خاصي نيفتاده
چند انتقاد و پيشنهاد به نمايشگاه مطبوعات: بيژن نفيسي: مطبوعات ديگر مشتاق تيراژ بالا نيستند
بيست و سومين نمايشگاه مطبوعات ميزبان نشستهاي تخصصي 20 رسانه خارجي بود
ظاهر يا محتوا؛ مساله اين است
پايان ماراتن هشت‌روزه رسانه‌ها با فرصت اعتراض + اسامي رسانه‌هاي برتر و فعال: انتقاد حدادعادل از شوخي با فرهنگستان
چند نفر از نمايشگاه مطبوعات بازديد كردند؟
پيشكسوتان مطبوعات كشور تجليل شدند
كتاب خبرگزاري هاي ايران رونمايي شد: در نمايشگاه مطبوعات
معرفي رسانه هاي برتر در درست نويسي زبان فارسي: برگزاري اختتاميه نمايشگاه مطبوعات؛
محور اخبار رسانه هاي برونئي مسائل اجتماعي است: نامه و نظر هاي مردم در يك صفحه كامل روزنامه
توسعه مطبوعات و رسانه هاي خبري در ايران چشمگير است: سفير پاكستان در گفتگو اختصاصي با ايرنا در نمايشگاه مطبوعات
وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي:براي راه اندازي دانشكده خبر در خراسان جنوبي تلاش مي شود
رسانه‌ها به كدام خبرگزاري‌ها بيشتر تمايل نشان مي‌دهند؟: در نشست منبع‌نگاري و صحت اخبار رسانه‌ها تشريح شد
سازمان‌هاي خبري در ايران به شدت سياسي شده‌اند: خبرنگار آسوشيتدپرس در گفت‌وگو با ايسنا:
نمايشگاه مطبوعات آتليه شما نيست!: حاشيه‌هاي چهارمين روز از نمايشگاه مطبوعات
چرا در نمايشگاه از رسانه‌ها ابتكاري سر نمي‌زند؟: گفت‌وگو با مديرمسؤول روزنامه «عصر اقتصاد»
گزارشي از حال و هواي حماسي نمايشگاه مطبوعات
با توجه به قهر برخي رسانه‌ها از نمايشگاه مطبوعات، اين نمايشگاه را آسيب‌شناسي كنيم: نعمت احمدي در گفت‌وگو با ايسنا:
نشست‌هاي تخصصي امروز نمايشگاه مطبوعات
مينو بديعي:مردم در رسانه‌ها فراموش شده‌اند
نمايشگاه مطبوعات تحت پوشش برترين اپراتور اينترنت ثابت كشور
زلف اولين نشريه خصوصي را به سبيل مظفرالدين‌ شاه گره زدند: فريد قاسمي ـ حافظه گوياي مطبوعات ايران:
لزوم آسيب‌شناسي نمايشگاه مطبوعات فعلي و سال‌هاي قبل : عضو شوراي سردبيري روزنامه افكار در گفت‌وگو با فارس:
لزوم بها دادن مسئولان نمايشگاه مطبوعات به غرفه‌هاي آموزشي و فرهنگي: مسئول غرفه ماهنامه رشد كودك در گفت‌وگو با فارس عنوان كرد
مخابره اخبار به زمان «حال»: خبرنويسي به سبك آسوشيتدپرس
واكنش قائم مقام نمايشگاه مطبوعات به اعتراض انجمن عكاسان: در پاسخ به مهر عنوان شد؛
رئيس دفتر الجزيره در تهران:معادل دانستن اخبار با تبليغات به معني پايان روزنامه‌نگاري است
ديتاژورناليسم؛ افشاگري داخلي و قدرت پيش بيني آينده
سلطه غرب بر رسانه هاي استراليا، منافع مالي اولويت دارد: به مناسبت بيست و سومين نمايشگاه مطبوعات و خبرگزاري ها،
فردا پنج نشست تخصصي داخلي و خارجي در نمايشگاه مطبوعات برگزار مي شود: همزمان با چهارمين روز برپايي
نمايشگاه مطبوعات؛ عادت يا ضرورت؟
نمايشگاه مطبوعات و خبرگزاري ها تخصصي نيست مخاطب عام دارد
روند رو به رشد گزارش‌هاي تصويري در نشريات الكترونيكي: در كارگاه «گزارش تصويري» نمايشگاه مطبوعات عنوان شد:
اينجا همه چيز درهم است: حاشيه‌هاي دومين روز نمايشگاه مطبوعات
در قطر شبكه‌هاي اجتماعي منبع خبر نيستند: خبرنگار تلويزيون الجزيره در گفت‌وگو با ايسنا:
نيايد روزي كه آنها با ما قهر كنند: دومين گزارش ايسنا از مردمي كه به نمايشگاه آمده‌اند
هر چه سريع‌تر براي روزنامه‌نگاري فكر عاجل كنيد!: هشدارهاي علي‌اكبر قاضي‌زاده در نمايشگاه مطبوعات
مطبوعات در كشورم در حال مرگ است: سردبير يك نشريه آلبانيايي در گفت‌وگو با ايسنا:
نگاهي به حلقه مفقوده نمايشگاه مطبوعات: گفت‌وگو با مردمي كه به عشق روزنامه آنجا مي‌روند
نمايشگاه مطبوعات نمايشي از تضارب آراء است: مدير راديو نمايش در غرفه ايسنا:
تشريح برنامه‌هاي اداره كل اسناد و انتشارات بنياد شهيد در نمايشگاه مطبوعات
شاخص‌هاي غرفه‌ برتر نمايشگاه مطبوعات كدام‌هاست؟: مدير اداره كل مطبوعات و خبرگزاري‌هاي داخلي در غرفه ايسنا تشريح كرد
نشست‌هاي چهارمين روز نمايشگاه مطبوعات
ضعف پوشش‌ اينترنت موبايل در نمايشگاه مطبوعات و خبرگزاري ها
فضاي مجازي موجب ارتقاي توان حرفه اي مطبوعات شده است
نخستين ويژه نامه نمايشگاه مطبوعات منتشر شد
روزنامه نگار چيني: رسالت رسانه ها كمك به ارتقا همكاري بين ملت ها است
سال شمار نمايشگاه بين المللي مطبوعات و خبرگزاري ها
مطبوعات و ضرورت استراتژي جديد
مطبوعات به خاطره‌ها مي‌پيوندند؟
نمايشگاه مطبوعات فرصتي براي همگرايي مردم و رسانه: «بررسي مطبوعات»
مشاركت 100 درصدي نشريات جنوب كرمان در نمايشگاه مطبوعات كشور
مشاركت 100 درصدي نشريات جنوب كرمان در نمايشگاه مطبوعات كشور
فروش روزنامه‌هاي قاجاري در نمايشگاه مطبوعات
فرزاد اديبي از «گرافيك در مطبوعات» مي‌گويد: در نمايشگاه مطبوعات
پيشكسوتان رسانه در نمايشگاه مطبوعات حاضرند
انجمن صنفي عكاسان در نمايشگاه مطبوعات حضور ندارد
«فارابي» و «فيلم‌نگار» در نمايشگاه مطبوعات
نقدي بر نمايشگاه مطبوعات: رييس هيات‌ مديره انجمن عكاسان مطبوعاتي ايران تشريح كرد
نقدي بر نمايشگاه مطبوعات: رييس هيات‌ مديره انجمن عكاسان مطبوعاتي ايران تشريح كرد
كارگاه‌هاي آموزشي دفتر مطالعات در نمايشگاه مطبوعات
كارگاه‌ها و نشست‌هاي تخصصي بخش بين‌الملل نمايشگاه مطبوعات
"پوستر نمايشگاه مطبوعات كودكان را ديده است": دو اظهار نظر درباره پوستر نمايشگاه مطبوعات
آغاز گردهمايي 8 روزه‌ي رسانه‌ها در تهران
اولين بولتن‌هاي نمايشگاه به كدام روزنامه‌ها رسيد؟
جزئيات مراسم افتتاحيه نمايشگاه مطبوعات
نشست‌هاي نمايشگاه مطبوعات پس از افتتاح رسمي
سرفصل‌هاي سخنراني وزير ارشاد در افتتاحيه نمايشگاه مطبوعات
«جامعه‌اي كه نتواند به رسانه خود تكيه كند، ناامن است»: مشروح سخنراني وزير ارشاد در افتتاحيه نمايشگاه مطبوعات
جهانگيري: نبايد از رسانه دوري كنيم: افتتاح نمايشگاه مطبوعات با حضور معاون اول رييس جمهور
انتقاد از خيابان يك‌طرفه بين رسانه و مردم: مديرعامل ايرنا با حضور در غرفه ايسنا عنوان كرد:
«روزنامه‌نگاري يا بولتن‌نگاري»: انتشار اولين ويژه‌نامه نمايشگاه مطبوعات
اعلام شرايط غرفه‌هاي خودساز نمايشگاه مطبوعات
زمان‌بندي و شرايط تحويل غرفه‌هاي خودساز نمايشگاه مطبوعات
اولين رسانه‌هايي كه در نمايشگاه مطبوعات امسال جانمايي كردند
جانمايي الكترونيك رسانه ها در نمايشگاه مطبوعات 26 مهر انجام مي شود
نقشه و اسامي رسانه‌هاي حاضر در نمايشگاه مطبوعات منتشر شد
آخرين خبرها از بزرگترين‌ گردهمايي رسانه‌اي: كمتر از ۱۵ روز مانده به نمايشگاه مطبوعات

 

 

اعتماد
ايران
دنياي اقتصاد
رسالت
شرق
كيهان
 پيشخوان
فصلنامه مطالعات نوين كاربردي در مديريت و اقتصاد
متن مطالب شماره 3، پاييز 1397را در magiran بخوانيد.

 

 

 

سايت را به دوستان خود معرفی کنيد    
 1397-1380 کليه حقوق متعلق به سايت بانک اطلاعات نشريات کشور است.
اطلاعات مندرج در اين پايگاه فقط جهت مطالعه کاربران با رعايت شرايط اعلام شده است.  کپی برداري و بازنشر اطلاعات به هر روش و با هر هدفی ممنوع و پيگيرد قانوني دارد.
 

پشتيبانی سايت magiran.com (در ساعات اداری): 77512642  021
تهران، صندوق پستی 111-15655
فقط در مورد خدمات سايت با ما تماس بگيريد. در مورد محتوای اخبار و مطالب منتشر شده در مجلات و روزنامه ها اطلاعی نداريم!
 


توجه:
magiran.com پايگاهی مرجع است که با هدف اطلاع رسانی و دسترسی به همه مجلات کشور توسط بخش خصوصی و به صورت مستقل اداره می شود. همکاری نشريات عضو تنها مشارکت در تکميل و توسعه سايت است و مسئوليت چگونگی ارايه خدمات سايت بر عهده ايشان نمی باشد.تمامي خدمات پایگاه magiran.com ، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است