|  درخواست عضويت  |  رمز خود را فراموش کرده ايد؟  |  ورود اعضا [Sign in]
جستجوي پيشرفته مطالب   |  
 جستجو:  
مطبوعات ايران
مقالات و پژوهش ها
قوانين، کتب، آموزش
مطبوعات جهان 
  magiran.com > اخبار و مطالب حوزه مطبوعات و رسانه
 

جهانگيري: نبايد از رسانه دوري كنيمmagiran.com: جهانگيري: نبايد از رسانه دوري كنيم
 
 

 ايسنا 6/8/96
افتتاح نمايشگاه مطبوعات با حضور معاون اول رييس جمهور
جهانگيري: نبايد از رسانه دوري كنيم

معاون اول رييس جمهور با تاكيد بر اينكه سرمايه هاي نمادين كشور براي روزهاي مبادا به كار مي آيند، اظهار كرد: از اين سرمايه هاي نمادين كشور بايد به خاطر ايران، انقلاب و رهبري حفاظت كنيم و مرتبا براي آنها محدوديت ايجاد نكنيم.
    به گزارش ايسنا، اسحاق جهانگيري صبح امروز – 6 آبان ماه 96 ـ در مراسم افتتاحيه بيست و سومين نمايشگاه مطبوعات و خبرگزاري ها كه در مصلاي تهران برگزار شد، با بيان اينكه نمايشگاه مطبوعات ميدان گفت وگو به ويژه در ارتباط با حوزه عمومي كشور است، اظهار كرد: برگزاري نمايشگاه مطبوعات فرصتي است كه طي آن از ظرفيت هاي مطبوعات و رسانه هاي مكتوب هم مردم و هم مسئولين بهره مي برند.
    وي خاطرنشان كرد: نمايشگاه مطبوعات با ويژگي هايي كه دارد مانند كوچه هاي باريك آشتي كنان باعث مي شود كه در اين مكان همه با يكديگر يكجا جمع شوند، كنار هم مي نشيند و با يكديگر گفت وگو مي كنند و مطمئنا با اين گفت وگوها بر ظرفيت تحمل كشور و همچنين مطبوعات در سطوح مختلف ملي و محلي اضافه مي شود.
    معاون اول رييس جمهور گفت: به عنوان مسئول بخش اجرايي كشور مراتب سپاس و تشكر دولت و شخص آقاي رييس جمهور را از يكايك اصحاب رسانه كه تلاش مي كنند فضا را براي توسعه و پيشرفت كشور مهيا كنند صميمانه اعلام مي كنم. همچنين هم از دولتمردان و هم از شهروندان عزيز دعوت مي كنم كه در اين يك هفته در اين ميدان گفت وگو حضور يابند و در جريان مسائل قرار بگيرند و تلاش كنند كه فضا را براي گفت وگو مهياتر نمايند.
    جهانگيري با تاكيد بر اينكه همه وظيفه داريم كه جايگاه و نقش مطبوعات و رسانه را در اندازه واقعي خود بشناسيم، اظهار كرد: همه وظيفه داريم كه حس همدلي و هم نظري با رسانه ها ايجاد كنيم گرچه گاهي اوقات ممكن است يك رسانه طوري رفتار كند كه ما نپسنديم اما ما نبايد از رسانه دوري كنيم و يا خداي نكرده به رسانه هراسي روي آوريم.
    وي با بيان اينكه از رسانه نبايد ترسيد، افزود: بايد با رسانه كار كرد حتي اگر زبان نقد او خيلي تند باشد. رسانه و مطبوعات محل آگاهي دادن و نقد صحيح و ترويج اخلاق و انصاف است نه ميدان بي اخلاقي و بي انصافي و روزنامه مزرعه محبت است نه كشتزار نفرت.
    معاون اول رييس جمهور گفت: رسانه ميدان دوستي و محل انسجام و همبستگي ملي است و نه محل دشمني و واگرايي و جامعه امروز ما نيز به شدت به رسانه با اين ويژگي ها نيازمند است.
    به گزارش ايسنا، جهانگيري در ادامه با بيان اينكه دولت وجود رساانه هاي مستقل، حساس، سريع و شجاع را هم به سود جامعه و هم به سود خود مي داند، اظهار كرد: نقد رسانه ها بزرگ ترين سرمايه اي است كه در اختيار مسئولان براي اداره كشور قرار مي گيرد. در همين زمينه هر كس نتواند نقد رسانه هاي رسمي كشور را تحمل كند حتما به راه اشتباه خواهد رفت و در اين اشتباه نيز منابع كشور را به در خواهد داد.
    وي با تاكيد بر اينكه هنر مطبوعات و رسانه ها اين است كه در زمان مناسب زنگ ها را به صدا در آورند تا مسيرهاي اشتباه موجود در جامعه اصلاح شود، خاطرنشان كرد: جامعه و نظام نيازمند مطبوعات، خبرگزاري و رسانه هايي است كه مورد وثوق باشند و مرجعيت سياسي و اجتماعي در جامعه داشته باشند. همه به دنبال چنين مطبوعاتي حركت خواهند كرد.
    معاون اول رييس جمهور همچنين با تاكيد بر لزوم فراهم بودن امنيت شغلي براي اصحاب مطبوعات، گفت: اصحاب مطبوعات اعم از مدير مسئول، سردبير، دبير، خبرنگار، عكاس و ... نيازمند امنيت رواني و شغلي هستند و ما به عنوان دولت مكلفيم در اين راستا تلاش كنيم. دولت، مجلس شوراي اسلامي و قوه قضاييه در اين چارچوب مهم ترين وظيفه بر عهده شان اين است كه تلاش كنند تا با قانون، مطبوعات در متن جامعه قرار بگيرند و سعي نكنند با استفاده از قانون، مطبوعات را از متن به حاشيه ببرند.
    جهانگيري تاكيد كرد: روزنامه نگار شجاع، آگاه، با اخلاق و متخصص نياز امروز جامعه است و اخلاق حرفه اي و مسئوليت اجتماعي بايد در مطبوعات جدي گرفته شود.
    وي با اشاره به طرح موضوعاتي براي نظارت بر رفتار حرفه اي مطبوعات، خاطرنشان كرد: در صنف مهمي مانند پزشكي كه با جان مردم سركار دارد در اين زمينه گفته شده كه مسئوليت حرفه اي نظارت، كنترل و برخورد با تخلفات بر عهده خود پزشكان است. البته در اين زمينه مردم نيز حق مراجعه به دستگاه قضايي دارند.
    معاون اول رييس جمهور ادامه داد: دولت با همين ذهنيت در حال تصويب لايحه سازمان نظام رسانه اي است. اين موضوع بيش از يك سال در كميسيون مربوطه در دولت بررسي شده و وارد دستور جلسات هيات دولت شده است.
    جهانگيري با بيان اينكه مسئولان بايد از محدوديت ها براي روزنامه نگاران، تعطيلي هر رسانه و بيكار شدن شاغلان آن، زيان دهي و عدم اقتصادي اداره شدن مطبوعات نگران باشند و براي اين موضوعات چاره انديشي كنند، اظهار كرد: هيچ مجموعه اي با زيان دهي اقتصادي ادامه حيات نخواهد داشت.
    وي با تاكيد بر اينكه جوان مرگي مطبوعات به هر دليلي اعم از سياسي، اقتصادي و قضايي علامت توسعه نيافتگي كشور است، گفت: استمرار حيات مطبوعات گوناگون به عنوان علامت مهمي از توسعه كشور است و توسعه نيافتگي مطبوعات روي همه ابعاد توسعه كشور اثر خواهد گذاشت؛ چرا كه مطبوعات هم محرك و هم محصول توسعه كشور هستند.
    به گزارش ايسنا، معاون اول رييس جمهور در ادامه صحبت هاي خود در مراسم افتتاحيه بيست و سومين دوره نمايشگاه مطبوعات به بيان انتظارات دولت از مطبوعات كشور پرداخت و گفت: امروز ايران در شرايط ويژه و تعيين كننده اي قرار دارد و فرصت ها و تهديدهاي مختلفي پيش روي ماست. در همين راستا نيازمند درك صحيح و واقعي از منافع ملي و فرصت هاي تاريخي پيش روي كشور هستيم و مطبوعات به عنوان نهاد واسط مهم ميان جامعه و حكومت، محل مساله شناسي هستند و مي توانند به راهكارها و راه حل هاي واقعي براي چالش هاي اصلي كشور برسند.
    جهانگيري اظهار كرد: انتظار دولت از مطبوعات اين است كه دولت را در خلق فرصت ها و عبور از تنگناهاي پيش رو ياري كنند چرا كه دولت دستاوردهاي بزرگي داشته است.
    وي با مقايسه شرايط امروز كشور با سال 92، خاطرنشان كرد: مقايسه كنيم و ببينيم در سال 92 در سياست خارجي و موقعيت كشور در فضاي بين المللي كجا بوديم و امروز كجا قرار داريم؛ چقدر در گذشته تلاش مي كرديم كه در مقابل صداهايي كه عليه ايران بلند مي شوند، صداهايي در حمايت از ايران در دنيا بلند شود اما امروز حتي زمانيكه آمريكا عليه ايران فرياد مي زند كشورهايي كه با او هم صدا مي شوند انگشت شمار هستند.
    معاون اول رييس جمهور ادامه داد: امروز تلاطم اقتصادي به شتاب اقتصادي و همچنين رشد منفي به رشد مثبت و عدم اشتغالزايي به اشتغالزايي براي 600 تا 700 هزار نفر در سال تبديل شده است؛ دولت در اين مدت دستاوردهاي بزرگي داشته كه بايد از اين دستاوردها در جهت بالا بردن اميد و اعتماد مردم استفاده كرد.
    جهانگيري با بيان اينكه كسي كه به كشور علاقه مند است بايد براي افزايش اميد در كشور تلاش كند، تاكيد كرد: دولت در تنگناها و محدوديت ها براي پاسخگويي به نيازهاي مردم قرار دارد و براي باز شدن دست خود در اين مسير از همه رسانه ها، شبكه هاي اجتماعي و نهادهاي مدني و احزاب و جريانات سياسي انتظار كمك دارد و از آنها مي خواهد كه براي مشاركت جدي در جهت منافع ملي كشور كه لازمه رفاه و بهبود زندگي مردم، رونق بازار توليد و اشتغال كشور است و پيشروي اقتصاد كشور است دست به دست هم دهيم.
    وي با تاكيد بر اينكه موضوعات زيادي براي تفاهم در كشور وجود دارد، گفت: ما در كشور خود اسلام، ايران، قانون اساسي و امام و رهبري داريم كه مورد توافق همه ماست و ذيل اين مسائل مي توانيم در موضوعات ديگر نيز توافق كنيم.
    جهانگيري همچنين با بيان اينكه قالب مطالبات مردم موضوعاتي جدي، عميق و بحق است، ادامه داد: بايد براي راهكارهاي پاسخگويي و مطالبات مردم در داخل كشور به توافق برسيم چرا كه كشور ايران استعداد مقابله با چالش هاي پيش روي خود را دارد. ما نياز داريم كه به چالش هاي بزرگي كه در منطقه و جهان پيش روي ماست سياستي پيش بگيريم كه مورد اتفاق همه باشد.
    معاون اول رييس جمهور تصريح كرد: منطقه ما نيازمند اتخاذ سياست روشني از طرف ايران است و سياستي مي تواند كارساز باشد كه مانند دوره برجام رهبري، قواي سه گانه و جريانات سياسي از آن حمايت كنند و ما كار را پيش ببريم.
    وي با بيان اينكه ما نياز داريم كه چرخ هاي اقتصادي كشور سريعتر بچرخد، گفت: امروز اقتصاد ايران راه افتاده است و رشد بالاي 12 درصد در سال گذشته و رشد بالاي 5 يا 6 درصد طي ماه هاي نخست امسال در ميان منطقه و دنيا جزو رشدهاي بالايي است اما ما به رشدهايي بيش از اين ارقام نيازمند هستيم.
    جهانگيري با اشاره به نقش رسانه ها در انتقال دستاوردها و اقدامات انجام شده از سوي دولت به مردم، اظهار كرد: زبان دولت الكن است و نمي تواند كارهايي كه را انجام داده است را با زبان خود به گوش مردم برساند به همين دليل از مطبوعات استمداد مي طلبيم تا كارهايي را كه نظام و دولت انجام مي دهد را براي مردم ترجمه كنند تا مردم احساس كنند كه كارهاي جدي در حال انجام است.
    وي با تاكيد بر اينكه نيازمند سرمايه گذاري داخلي و خارجي و ايجاد امنيت و سرمايه گذاري در كشور هستيم، گفت: ما در داخل كشور به بخش خصوصي توانمند نيازمند هستيم و همچنين بايد با فساد مقابله جدي داشته باشيم كه در همه اين امور نيازمند حضور و مشاركت جدي مطبوعات و رسانه ها هستيم و معتقديم كه ريشه كني فساد با حضور رسانه هاي آزاد امكان پذير است. رسانه ها در مبارزه با فساد نبايد لكنت زبان داشته باشند.
    جهانگيري با بيان اينكه بايد براي مقابله با چالش هاي پيش رو تلاش كنيم تا گروه هاي اجتماعي و نهادهاي مردمي به صحنه بيايند، خاطرنشان كرد: در اين زمينه مطبوعات مي توانند اقدامات بسياري انجام دهند.
    وي با تاكيد بر لزوم پاسداشت از سرمايه هاي اجتماعي و نمادين كشور، ادامه داد: سرمايه اجتماعي در اين چهار سال نشان داد كه مي تواند نقشي بسيار مهمتر از سياستگذاري هاي كارآمدترين دولت ها براي كشور انجام دهد چرا كه اگر اعتماد مردم به آينده كشور وجود نداشت، امكان بازگرداندن ثبات به اقتصاد كشور امكان پذير نبود. مردم همچنين برخلاف فضاسازي هاي آمريكا كه براي از بين بردن ثبات اقتصادي ايران تلاش مي كرد با بي اعتنايي خود نشان دادند كه به آينده كشور اميدوار هستند.
    معاون اول رييس جمهور با تاكيد بر اينكه سرمايه هاي نمادين كشور براي روزهاي مبادا به كار خواهند آمد، خاطرنشان كرد: چه اصراري است كه به اين سرمايه هاي نمادين كشور چوب حراج زده شود. ممكن است من با صحبت هايم 100 نفر را بسيج كنم، ديگري با صحبت هايش هزار نفر و يكي ديگر با صحبت هايش توانايي بسيج كردن ميليون ها نفر را داشته باشد به همين دليل است كه بايد از سرمايه هاي نمادين كشور به خاطر ايران، انقلاب و رهبري حفاظت كنيم و مرتبا براي آنها محدوديت ايجاد نكنيم.
    وي در پايان از مطبوعات و كشور درخواست كرد كه براي بكارگيري ظرفيت هاي كشور و عبور از تنگناهاي پيش رو دولت را در امور مختلف ياري كنند.
    
     

View: 89 - Print: - Email:
اين مطلب را در سايت ماخذ آن ببينيد:
http://www.isna.ir/news/96080602984/همچنين بخوانيد:
ظاهر نمايشگاه مطبوعات بهتر شده بود اما محتوا نه: منتظرقائم: قول مي‌دهم امسال هم اتفاق خاصي نيفتاده
چند انتقاد و پيشنهاد به نمايشگاه مطبوعات: بيژن نفيسي: مطبوعات ديگر مشتاق تيراژ بالا نيستند
بيست و سومين نمايشگاه مطبوعات ميزبان نشستهاي تخصصي 20 رسانه خارجي بود
ظاهر يا محتوا؛ مساله اين است
پايان ماراتن هشت‌روزه رسانه‌ها با فرصت اعتراض + اسامي رسانه‌هاي برتر و فعال: انتقاد حدادعادل از شوخي با فرهنگستان
چند نفر از نمايشگاه مطبوعات بازديد كردند؟
پيشكسوتان مطبوعات كشور تجليل شدند
كتاب خبرگزاري هاي ايران رونمايي شد: در نمايشگاه مطبوعات
معرفي رسانه هاي برتر در درست نويسي زبان فارسي: برگزاري اختتاميه نمايشگاه مطبوعات؛
محور اخبار رسانه هاي برونئي مسائل اجتماعي است: نامه و نظر هاي مردم در يك صفحه كامل روزنامه
توسعه مطبوعات و رسانه هاي خبري در ايران چشمگير است: سفير پاكستان در گفتگو اختصاصي با ايرنا در نمايشگاه مطبوعات
وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي:براي راه اندازي دانشكده خبر در خراسان جنوبي تلاش مي شود
رسانه‌ها به كدام خبرگزاري‌ها بيشتر تمايل نشان مي‌دهند؟: در نشست منبع‌نگاري و صحت اخبار رسانه‌ها تشريح شد
سازمان‌هاي خبري در ايران به شدت سياسي شده‌اند: خبرنگار آسوشيتدپرس در گفت‌وگو با ايسنا:
نمايشگاه مطبوعات آتليه شما نيست!: حاشيه‌هاي چهارمين روز از نمايشگاه مطبوعات
چرا در نمايشگاه از رسانه‌ها ابتكاري سر نمي‌زند؟: گفت‌وگو با مديرمسؤول روزنامه «عصر اقتصاد»
گزارشي از حال و هواي حماسي نمايشگاه مطبوعات
با توجه به قهر برخي رسانه‌ها از نمايشگاه مطبوعات، اين نمايشگاه را آسيب‌شناسي كنيم: نعمت احمدي در گفت‌وگو با ايسنا:
نشست‌هاي تخصصي امروز نمايشگاه مطبوعات
مينو بديعي:مردم در رسانه‌ها فراموش شده‌اند
نمايشگاه مطبوعات تحت پوشش برترين اپراتور اينترنت ثابت كشور
زلف اولين نشريه خصوصي را به سبيل مظفرالدين‌ شاه گره زدند: فريد قاسمي ـ حافظه گوياي مطبوعات ايران:
لزوم آسيب‌شناسي نمايشگاه مطبوعات فعلي و سال‌هاي قبل : عضو شوراي سردبيري روزنامه افكار در گفت‌وگو با فارس:
لزوم بها دادن مسئولان نمايشگاه مطبوعات به غرفه‌هاي آموزشي و فرهنگي: مسئول غرفه ماهنامه رشد كودك در گفت‌وگو با فارس عنوان كرد
مخابره اخبار به زمان «حال»: خبرنويسي به سبك آسوشيتدپرس
واكنش قائم مقام نمايشگاه مطبوعات به اعتراض انجمن عكاسان: در پاسخ به مهر عنوان شد؛
رئيس دفتر الجزيره در تهران:معادل دانستن اخبار با تبليغات به معني پايان روزنامه‌نگاري است
ديتاژورناليسم؛ افشاگري داخلي و قدرت پيش بيني آينده
سلطه غرب بر رسانه هاي استراليا، منافع مالي اولويت دارد: به مناسبت بيست و سومين نمايشگاه مطبوعات و خبرگزاري ها،
فردا پنج نشست تخصصي داخلي و خارجي در نمايشگاه مطبوعات برگزار مي شود: همزمان با چهارمين روز برپايي
نمايشگاه مطبوعات؛ عادت يا ضرورت؟
نمايشگاه مطبوعات و خبرگزاري ها تخصصي نيست مخاطب عام دارد
روند رو به رشد گزارش‌هاي تصويري در نشريات الكترونيكي: در كارگاه «گزارش تصويري» نمايشگاه مطبوعات عنوان شد:
اينجا همه چيز درهم است: حاشيه‌هاي دومين روز نمايشگاه مطبوعات
در قطر شبكه‌هاي اجتماعي منبع خبر نيستند: خبرنگار تلويزيون الجزيره در گفت‌وگو با ايسنا:
نيايد روزي كه آنها با ما قهر كنند: دومين گزارش ايسنا از مردمي كه به نمايشگاه آمده‌اند
هر چه سريع‌تر براي روزنامه‌نگاري فكر عاجل كنيد!: هشدارهاي علي‌اكبر قاضي‌زاده در نمايشگاه مطبوعات
مطبوعات در كشورم در حال مرگ است: سردبير يك نشريه آلبانيايي در گفت‌وگو با ايسنا:
نگاهي به حلقه مفقوده نمايشگاه مطبوعات: گفت‌وگو با مردمي كه به عشق روزنامه آنجا مي‌روند
نمايشگاه مطبوعات نمايشي از تضارب آراء است: مدير راديو نمايش در غرفه ايسنا:
تشريح برنامه‌هاي اداره كل اسناد و انتشارات بنياد شهيد در نمايشگاه مطبوعات
شاخص‌هاي غرفه‌ برتر نمايشگاه مطبوعات كدام‌هاست؟: مدير اداره كل مطبوعات و خبرگزاري‌هاي داخلي در غرفه ايسنا تشريح كرد
نشست‌هاي چهارمين روز نمايشگاه مطبوعات
ضعف پوشش‌ اينترنت موبايل در نمايشگاه مطبوعات و خبرگزاري ها
فضاي مجازي موجب ارتقاي توان حرفه اي مطبوعات شده است
نخستين ويژه نامه نمايشگاه مطبوعات منتشر شد
روزنامه نگار چيني: رسالت رسانه ها كمك به ارتقا همكاري بين ملت ها است
سال شمار نمايشگاه بين المللي مطبوعات و خبرگزاري ها
مطبوعات و ضرورت استراتژي جديد
مطبوعات به خاطره‌ها مي‌پيوندند؟
نمايشگاه مطبوعات فرصتي براي همگرايي مردم و رسانه: «بررسي مطبوعات»
مشاركت 100 درصدي نشريات جنوب كرمان در نمايشگاه مطبوعات كشور
مشاركت 100 درصدي نشريات جنوب كرمان در نمايشگاه مطبوعات كشور
فروش روزنامه‌هاي قاجاري در نمايشگاه مطبوعات
فرزاد اديبي از «گرافيك در مطبوعات» مي‌گويد: در نمايشگاه مطبوعات
پيشكسوتان رسانه در نمايشگاه مطبوعات حاضرند
انجمن صنفي عكاسان در نمايشگاه مطبوعات حضور ندارد
«فارابي» و «فيلم‌نگار» در نمايشگاه مطبوعات
نقدي بر نمايشگاه مطبوعات: رييس هيات‌ مديره انجمن عكاسان مطبوعاتي ايران تشريح كرد
نقدي بر نمايشگاه مطبوعات: رييس هيات‌ مديره انجمن عكاسان مطبوعاتي ايران تشريح كرد
كارگاه‌هاي آموزشي دفتر مطالعات در نمايشگاه مطبوعات
كارگاه‌ها و نشست‌هاي تخصصي بخش بين‌الملل نمايشگاه مطبوعات
"پوستر نمايشگاه مطبوعات كودكان را ديده است": دو اظهار نظر درباره پوستر نمايشگاه مطبوعات
آغاز گردهمايي 8 روزه‌ي رسانه‌ها در تهران
اولين بولتن‌هاي نمايشگاه به كدام روزنامه‌ها رسيد؟
جزئيات مراسم افتتاحيه نمايشگاه مطبوعات
نشست‌هاي نمايشگاه مطبوعات پس از افتتاح رسمي
سرفصل‌هاي سخنراني وزير ارشاد در افتتاحيه نمايشگاه مطبوعات
«جامعه‌اي كه نتواند به رسانه خود تكيه كند، ناامن است»: مشروح سخنراني وزير ارشاد در افتتاحيه نمايشگاه مطبوعات
از كوچه‌هاي آشتي‌كنان نمايشگاه مطبوعات تا دلالان رسانه: گزارش كامل مراسم افتتاح نمايشگاه مطبوعات
انتقاد از خيابان يك‌طرفه بين رسانه و مردم: مديرعامل ايرنا با حضور در غرفه ايسنا عنوان كرد:
«روزنامه‌نگاري يا بولتن‌نگاري»: انتشار اولين ويژه‌نامه نمايشگاه مطبوعات
اعلام شرايط غرفه‌هاي خودساز نمايشگاه مطبوعات
زمان‌بندي و شرايط تحويل غرفه‌هاي خودساز نمايشگاه مطبوعات
اولين رسانه‌هايي كه در نمايشگاه مطبوعات امسال جانمايي كردند
جانمايي الكترونيك رسانه ها در نمايشگاه مطبوعات 26 مهر انجام مي شود
نقشه و اسامي رسانه‌هاي حاضر در نمايشگاه مطبوعات منتشر شد
آخرين خبرها از بزرگترين‌ گردهمايي رسانه‌اي: كمتر از ۱۵ روز مانده به نمايشگاه مطبوعات

 

 

اعتماد
ايران
دنياي اقتصاد
رسالت
شرق
كيهان
 پيشخوان
فصلنامه پژوهشهاي علوم دامي ايران
متن مطالب شماره 3 (پياپي 1003)، پاييز 1397را در magiran بخوانيد.

 

 

 

سايت را به دوستان خود معرفی کنيد    
 1397-1380 کليه حقوق متعلق به سايت بانک اطلاعات نشريات کشور است.
اطلاعات مندرج در اين پايگاه فقط جهت مطالعه کاربران با رعايت شرايط اعلام شده است.  کپی برداري و بازنشر اطلاعات به هر روش و با هر هدفی ممنوع و پيگيرد قانوني دارد.
 

پشتيبانی سايت magiran.com (در ساعات اداری): 77512642  021
تهران، صندوق پستی 111-15655
فقط در مورد خدمات سايت با ما تماس بگيريد. در مورد محتوای اخبار و مطالب منتشر شده در مجلات و روزنامه ها اطلاعی نداريم!
 


توجه:
magiran.com پايگاهی مرجع است که با هدف اطلاع رسانی و دسترسی به همه مجلات کشور توسط بخش خصوصی و به صورت مستقل اداره می شود. همکاری نشريات عضو تنها مشارکت در تکميل و توسعه سايت است و مسئوليت چگونگی ارايه خدمات سايت بر عهده ايشان نمی باشد.تمامي خدمات پایگاه magiran.com ، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است