|  درخواست عضويت  |  رمز خود را فراموش کرده ايد؟  |  ورود اعضا [Sign in]
جستجوي پيشرفته مطالب   |  
 جستجو:  
magiran.com: فروشگاه مجازی
magiran.com > ماهنامه مديريت ارتباطات > فروشگاه مجازي
مشخصات نشريه
آخرين شماره
آرشيو شماره هاي گذشته
جستجوي مطالب
سايت اختصاصي
تماس با نشريه
راهنماي اشتراک
تحريريه آن لاين
معرفي کتاب
فروشگاه
شماره جديد اين نشريه
شماره 101
مهر 1397


 راهنمای موضوعی نشريات
اين نشريه در گروه(های) زير قرار گرفته است:
1 روابط عمومی، ارتباطات، روزنامه نگاري

خدمات سايت
  http://www.magiran.com/cmmagazine
 
· کتاب ديپلماسي 
آخرين گفت و گوي منوچهر متکي در کسوت وزير امورخارجه
قيمت:55000ريال (بهای کالا+هزينه ارسال)

عنوان کتاب: ديپلماسي نويسنده: اميرعباس تقي پور ناشر: انشارات سيماي شرق تعداد صفحات: 32 صفحه تيراژ: 1000 نسخه نوبت چاپ: اول، تابستان 1392 قرار بود منوچهر متکي پس از اين مصاحبه به ديدار محمود احمدي‌نژاد برود. مثل اغلب اوقات لبخند به لب داشت و هيج نشانه‌اي از خداحافظي در چهره او ديده نمي‌شد. حتي وقتي از او پرسيدم: «موضع شفاف شما در مورد انتصاب چهار مشاور ويژه آقاي رئيس‌جمهور در امور خارجه، منجر به گمانه‌زني‌هاي زيادي دال بر برکناري شما شد. قضيه به کجا انجاميد؟ پرونده مربوطه بسته شد؟ آقايان کار مي‌کنند يا ديگر کار نمي‌کنند؟» با طمأنينه خاصي به ميثاق‌نامه امضاء شده در دولت‌هاي نهم و دهم اشاره کرد و ادامه داد: «...آنچه که بعد مطرح شد، بحث رسانه‌اي شدن اظهاراتي بود که در موردش موضع‌گيري شد. متانت و برخورد سازنده‌اي که آقاي رئيس‌جمهور داشتند، براي من بسيار جالب و آموزنده بود. از آن زمان تا به حال ما با هم يک کلمه گفت‌وگو نداشته‌ايم و عنايتي که ايشان داشتند، براي من بسيار ارزشمند بود.» قيمت پشت جلد بدون هزينه ارسال: 2 هزار و 500 تومان سفارش تلفني: 88904882-88904616 (021)

· بازاندیشی تمدن، ارتباطات و ترور در دهکده جهانی 
اثری از پروفسور مجید تهرانیان
قيمت:270000ريال (بهای کالا+هزينه ارسال)

نویسنده: پروفسور مجید تهرانیان ترجمه: داود آقارفیعی، مرجان اردشیرزاده ناشر: انشارات سیمای شرق تعداد صفحات: 272 صفحه تیراژ: 1000 نسخه نوبت چاپ: اول، پاییز 1392 قیمت: 240.000 ریال شاید بتوان گفت تنها بیان تجربیات زیسته دکتر مجید تهرانیان که تلاش کرده است برای ارائه نظر و اثبات تئوری خود در خصوص تأثیر تمدن در همزیستی مسالمت‌آمیز بشر، گام در وادی سخت و طولانی دیدن، لمس کردن، شناختن و قضاوت کردن بگذارد، انتشار این کتاب را در زمانه‌ای که حتی اهل ادب و فرهنگ نیز به بلیه کم‌خوانی یا نخواندن مبتلا شده‌اند، توجیه می‌کند. صحبت از تمدن در کشوری که خود را صاحب تمدنی قدیمی و تأثیرگذار در صحنه جهان می‌داند، به خودی خود آنقدر جذابیت دارد که سخنی جدید در این خصوص از زبان کسی که بخش مؤثری از حیات خود را صرف ارائه نظریه‌ای جدید و امیدبخش در حوزه تمدن و تمدن‌پژوهی کرده است، بتواند حرفی تازه و نو در این زمینه تلقی شود. این اثر روان و خواندنی که با همت و تلاش و شایستگی مترجمان و ویراستار با دقت، وسواس و مراقبت حرفه‌ای تبدیل به ترجمه‌ای سلیس و جذاب شده است، برای خواننده ایرانی تحفه‌ای است که می‌تواند او را در مسیری که سمت و سوی امید و خوشبینی به آینده فرا رو دارد، هدایت کند و ضمن بیان دلایل متقن و مستند از اثبات این نظریه، با منطقی آسان و قابل فهم برای عامه مردم، جهانی نو در اندیشه انسان زخم خورده از جهان پیرامون خود بیافریند. انتشار این کتاب از سوی انتشارات سیمای شرق قدمی کوچک در قدرشناسی از یک چهره ایرانی فعال در زمینه صلح‌شناسی جهانی، ارتباطات و اقتصاد سیاسی توسعه است که بخش قابل توجهی از سرمایه عمر خود را در زمینه تدریس و تحقیق در عرصه ارتباطات توسعه و ارتباطات بین‌الملل مصروف داشته است. تفسیر دکتر تهرانیان از تمدن به عنوان سفر بشریت به سمت صلح و عدالت رابطه و میانه‌ای وثیق و محکم با آموزه‌های دین مقدس اسلام دارد که نهایت تاریخ بشریت و حکومت را از آن صالحان و مستضعفان می‌داند. اگر تمام پیام این کتاب تنها در همین یک جمله خلاصه شود که «اجتناب از جنگ و پرهیز از قضاوت‌های ناروا و پیشداوری در خصوص دیگر ملل و اقوام، کلید موفقیت تمدن‌های پیشرو برای نجات بشر است»، هدف آرمانی انتشار این اثر حاصل شده است. تصور جهانی مملو از عدالت و صلح و به‌دور از جنگ و آشوب آنقدر زیبا و رؤیایی است که بار دیگر صمیمانه‌ترین درودهای قلبی خود را نثار اندیشه‌های مردان صلح‌اندیش و روشن ضمیر کنیم و با امید و آرزوی جهانی آکنده از صلح و دوستی این اثر ارزشمند را به همه مردان و زنانی تقدیم کنیم که قلب‌های مهربان آنان برای دوستی و صلح در گستره جهانی می‌تپد و هرگونه ارتباط و اندیشه‌ای را که منجر به آشوب و صحنه‌های ناپسند مانند ترور و خشونت می‌شود، مردود و غیرسازنده می‌دانند. سفارش تلفني: 88904882-88904616 (021)

· الگوی کاربردی «مديريت علمي روابط‌عمومي»  
کتاب الگوی کاربردی «مديريت علمي روابط‌عمومي» منتشر شد
قيمت:165000ريال (بهای کالا+هزينه ارسال)

کتاب الگوی کاربردی «مديريت علمي روابط‌عمومي» منتشر شد کتاب الگوی کاربردی «مديريت علمي روابط‌عمومي» با الهام از چرخه مديريت کيفيت و بر اساس چهار مرحله «تحقیق و تحلیل»، «برنامه‌ريزي و سازماندهی»، «ارتباطات (اجرا و اقدام)» و «ارزيابي و اثربخشی» در روابط‌عمومی منتشر شده است. بهره‌مندی از الگوی ارائه شده در این کتاب کمک می‌کند تا مدیران روابط‌عمومی بتوانند بر اساس معیاری علمی، کیفی و البته جهانی، فعالیت‌های اجرایی را هدایت و مدیریت کنند. کتاب الگوی کاربردی «مديريت علمي روابط‌عمومي» دارای 14 فصل است که عناوین این فصل‌ها عبارتند از: مدیریت چیست؟، روابط‌عمومی چیست؟، مدیریت روابط‌عمومی، مدل مدیریت علمی روابط‌عمومی، روابط‌عمومی؛ سیستم اطلاع‌مدار، تولید اطلاعات، تحلیل اطلاعات، برنامه‌ریزی در روابط‌عمومی، برنامه‌ریزی استراتژیک در روابط‌عمومی، ارتباطات اجتماعی، ارتباطات سازمانی، ارتباطات رسانه‌ای، ارزیابی عملکرد چیست؟ و ارزیابی عملکرد روابط‌عمومی. این کتاب در 216 صفحه و با قیمت 14 هزار تومان(بدون احتساب هزینه ارسال) عرضه شده است. سفارش تلفني: 88904882-88904616 (021)

· چاپ پنجم کتاب برنامه‌ريزي راهبردي در روابط‌عمومي 
کتاب «برنامه‌ريزي راهبردي در روابط‌عمومي» با رويکرد حل مسائل و مشکلات ارتباطي سازمان در چهار فصل ارائه شده است.
قيمت:230000ريال (بهای کالا+هزينه ارسال)

برنامه‌ریزی راهبردی ارتباطی در روابط‌عمومی قيمت پشت جلد: 200.000 ریال نویسنده: حمید شکری خانقاه ناشر: انتشارات سیمای شرق تعداد صفحات: 256 صفحه تیراژ: 1000 نسخه نوبت چاپ: پنجم، زمستان 1394 کتاب «برنامه‌ریزی راهبردی ارتباطی در روابط‌عمومی» ضمن تبیین اهمیت و جایگاه برنامه‌ریزی در روابط‌عمومی، به تشریح گام‌های اساسی و چگونگی تدوین برنامه کاربردی در روابط‌عمومی می‌پردازد و در واقع راهکارهایی در مواجهه با چالش‌های موجود بر سر راه برنامه‌ریزی جامع در این حوزه ارائه می‌دهد. حمید شکری‌خانقاه در بخشی از مقدمه این کتاب، آورده است: «مهم‌ترین و اساسی‌ترین نقشی که متخصصان برای روابط‌عمومی قائل شده‌اند، نقش و کارکرد مدیریتی است. روابط‌عمومی برای ایفای مؤثر و کارآمد نقش مدیریتی خود نیازمند برنامه‌ریزی است. برنامه‌ریزی اگر جوهره و ماهیت اصلی مدیریت نباشد، بنیان و اساس آن است. در حقیقت برای مدیران روابط‌عمومی کافی نیست که تنها بر وضعیت زمان حال متمرکز شوند. این یک امر حیاتی است که آنها سازمان را به سوی آینده رهنمون کنند و موجبات تحقق اهداف ویژه سازمان را فراهم آورند. برنامه‌ریزی به روابط‌عمومی این قدرت را می‌دهد که سمت درست را انتخاب کنند، بحران‌ها را به موقع شناسایی کرده و با توجه به نیازها و خواسته‌های مخاطبان به طور مستمر، سازمان را در جهت تحقق اهداف خود هدایت کند. روابط‌عمومی پویا و کارآمد، روابط‌عمومی‌ای است که بتواند برای حل مشکلات ارتباطی سازمان، برنامه ارتباطی منطقی و مستدلی مطرح و عرضه کند.» کتاب «برنامه‌ریزی راهبردی ارتباطی در روابط‌عمومی» با رویکرد حل مسائل و مشکلات ارتباطی سازمان در چهار فصل منتشر شده است. در فصل نخست تعاریف روابط‌عمومی از دیدگاه‌های مختلف مطرح شده است. در فصل دوم به توصیف انواع برنامه‌ریزی پرداخته شده و در فصل سوم نیز که شاکله اصلی کتاب را تشکیل می‌دهد، گام‌های راهبردی در برنامه‌ریزی روابط‌عمومی معرفی شده است. در فصل چهارم نیز با توجه به اهمیت موضوع شیوه‌نامه تدوین برنامه ارتباطی راهبردی، چند نمونه برنامه برای مطالعه بیشتر برای همه افراد علاقه‌مند و همچنین محققان و پژوهشگرانی که در این حیطه بررسی و مطالعات دامنه‌داری را پی‌جویی می‌کنند، ارائه شده است. سفارش تلفني: 88904882-88904616 (021)

· کتاب زبان بدن  
چگونه توان ارتباطي خود را افزايش دهيم؟
قيمت:82000ريال (بهای کالا+هزينه ارسال)

عنوان کتاب: زبان بدن (چگونه توان ارتباطي خود را افزايش دهيم؟) نويسنده: محسن بيات ناشر: انشارات سيماي شرق تعداد صفحات: 78 صفحه تيراژ: 1000 جلد نوبت چاپ: اول، زمستان 1391 قيمت: 52.000 ريال هنگامي که سخن از زندگي اجتماعي مي‌شود، وقتي از انسان اجتماعي سخن مي‌گوييم و زماني که از گفت‌وگوي تمدن‌ها، فرهنگ‌ها، مذاهب و... حرف مي‌زنيم، در واقع از «پيام» مي‌گوييم و اينکه چگونه احساسات، عواطف، ايده‌ها، آرمان‌ها، داشته‌ها و بايسته‌هاي خودمان را به يکديگر منتقل کنيم. انتقال پيام بي‌ترديد مهم‌ترين نياز اجتماعي انسان‌هاست و دانش ارتباطات نيز ايجاد شده است تا شيوه‌هاي مؤثرتر انتقال پيام را بررسي کند و براي اثرگذارتر شدن آن راهکار ارائه دهد. در مذاکرات دوجانبه يا چندجانبه چهره به چهره يا در سخنراني‌ها، پيام در لحظه داراي دو منشأ است: 1- آنچه از زبان گوينده پيام خارج مي‌شود. 2- آنچه از حرکات بدن گوينده پيام قابل درک است. بسياري معتقدند زبان مي‌تواند برخي واقعيت‌ها را پنهان کند و اينکه چه چيزي بر زبان جاري شود، در اختيار گوينده است اما حرکات بدن شامل حرک دست‌ها و پاها، نحوه نشستن يا ايستادن، حرکت مردمک و حتي خم‌هاي پيشاني پيامي را منتقل مي‌کنند که مي‌تواند متفاوت و حتي در تضاد با پيامي باشد که از زبان خارج مي‌شود. در کتابي که پيش رو داريد، نويسنده تلاش کرده است تا همه آنچه در کسب پيام از ظاهر (پوشش) و حرکات بدن يک فرد مي‌تواند مورد توجه باشد را در مجموعه‌اي طبقه‌بندي‌شده گردآوري کند تا راهنمايي باشد براي تحليل رفتار بدن ديگران. باشد که مورد توجه علاقه‌مندان به «دريافت درست پيام» قرار گيرد. قيمت پشت جلد بدون هزينه ارسال: 5 هزار و 200 تومان سفارش تلفني: 88904882-88904616 (021)

· کتاب سياست مطبوعات 
سياست هاي مطبوعاتي دولت دهم از زبان معاون مطبوعاتي وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي
قيمت:70000ريال (بهای کالا+هزينه ارسال)

عنوان کتاب: سياست مطبوعات نويسنده: اميرعباس تقي پور ناشر: انشارات سيماي شرق تعداد صفحات: 32 صفحه تيراژ: 1000 نسخه نوبت چاپ: اول، تابستان 1392 بيست‌ونهم آذرماه سال 1390 وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي در حکمي که براي معاون جديد مطبوعاتي و اطلاع‌رساني خود صادر کرد از وي خواست با مطبوعات، خبرگزاري‌ها، سايت‌ها و به‌طور کل رسانه‌ها تعامل سازنده داشته باشد و اين يعني اعتراف شخص جناب وزير به عدم ارتباط مناسب ميان وزارتخانه‌اش با مديران و صاحبان رسانه‌هاي مکتوب و مجازي. در آن روز محمدعلي رامين جاي خود را به محمد جعفر محمدزاده داد؛ چهره‌اي شناخته شده براي مطبوعاتي‌ها و چهر‌ه‌اي ناشناس براي مردم. او در همان جلسه معارفه سخناني را بر زبان آورد که نشان از قصدش براي بهبود ارتباط با رسانه‌ها داشت. محمدزاده پس از گذشت حدود پنج‌ماه از فعاليتش در اين معاونت، به پرسش‌هاي ماهنامه مديريت ارتباطات پاسخ داد؛ پرسش‌هايي که تلاش مي‌شد حرف دل بخشي از رسانه‌اي‌ها و شايد هم بخشي از مردم باشد. آمار پايين شمارگان يا تيراژ مطبوعات، مشکلات محتوايي و کيفي، دلايل بي‌تفاوتي يا به تعبير محمدزاده بي‌اعتمادي مردم به مطبوعات، فعاليت انجمن‌هاي صنفي، مهاجرت روزنامه‌نگاران، صف دريافت مجوز انتشار نشريه، يارانه‌هاي مطبوعاتي، فعاليت رسانه‌هاي خارجي و برخي از موضوعات مربوط به تبليغات، محورهاي گفت‌وشنود ما با محمدزاده بود. او متولد1347 و اهل لرستان است. 3 فرزند دارد. پيش از اين روزانه 20 روزنامه و در حال حاضر صفحه يک حداقل 80 روزنامه را مي‌بيند. فوق ليسانس ادبيات دارد و از دوره دانش‌آموزي کار روزنامه‌نگاري کرده است. مي‌گويد: «معتقدم چاره اصلاح وضعيت مطبوعات، وجود يك آدم سياسي نيست، بايد آدمي از جنس اين كار باشد». آيا محمدزاده خواهد توانست به وضعيت مطبوعات سروسامان داده و به تعبير خودش اعتماد از دست رفته مردم به مطبوعات را بازگرداند؟ مي‌خوانيد قيمت پشت جلد بدون هزينه ارسال: 4 هزار تومان سفارش تلفني: 88904882-88904616 (021)

· کتاب سير تحول و تکامل ژورناليسم 
شناخت سير تحول و تکامل ژورناليسم به مثابه ارتقاي سواد رسانه‌اي و از ضروريات محسوب مي‌شود.
قيمت:150000ريال (بهای کالا+هزينه ارسال)

عنوان کتاب: سير تحول و تکامل ژورناليسم نويسنده: علي اکبر عبدالرشيدي ناشر: انشارات سيماي شرق تعداد صفحات: 216 صفحه تيراژ: 1000 نسخه نوبت چاپ: اول، بهار 1392 قيمت: 120.000 ريال دانش، سابقه و شهرت علي‌اکبر عبدالرشيدي -نويسنده «سير تحول و تکامل ژورناليسم»- در کنار مقدمه‌‌نويسي پروفسور يحيي کمالي‌پور از معدود مفاخر و چهره‌هاي بين‌المللي ارتباطات و رسانه و رئيس دپارتمان ارتباطات و هنرهاي زيباي دانشگاه «پوردو کليومت» ايالات متحده آمريکا کافيست تا ناشر، براي انتشار کتاب ترغيب و بلکه پيشقدم شود. حالا اگر ناشري ادعاي انتشار کتب تخصصي ارتباطات، رسانه و روابط‌عمومي را داشته باشد، اين مهم، در رديف وظايفش به‌شمار مي‌رود. علاقه‌مندان به کتاب‌هاي تخصصي در حوزه رسانه با اثري روبه‌رو هستند که نويسنده آن در تلاشي قابل تقدير، با گردآوري مجموعه‌اي از اطلاعات داراي منبع، علاوه بر ترسيم مسير تاريخي پيدايش، رشد، بلوغ، پيشرفت و تأثيرگذاري بيشتر رسانه‌ها، به تبيين واقعيت‌ها و روابط موجود ميان رسانه به عنوان رکن چهارم دموکراسي با ارکان بالادستي خود، قانون اساسي، نظام مردمي يا مجلس و احزاب سياسي در کشورهاي غربي و بويژه آمريکا پرداخته است. امکان شناخت بيشتر از مناسبات و روابط دروني و بروني رسانه‌هاي غربي با مطالعه اين کتاب بيش از گذشته براي علاقه‌مندان رسانه به خصوص دانشجويان مهيا مي‌شود؛ شناختي که موجب خواهد شد در تحليل عملکرد و چرايي وابستگي آنها به نهادهاي قدرت، از اظهارنظرهاي غيرکارشناسانه پرهيز و تحليل‌هاي منطبق بر علم و عمل ارائه شود. در زمانه‌اي که رسانه‌ها بر تمام شئونات زندگي انسان سايه انداخته و سبک زندگي او را با تغييرات مستمر روبه‌رو کرده‌اند، شناخت سير تحول و تکامل ژورناليسم به مثابه ارتقاي سواد رسانه‌اي و از ضروريات محسوب مي‌شود. قيمت پشت جلد بدون هزينه ارسال: 12 هزار تومان سفارش تلفني: 88904882-88904616 (021)

· کتاب صراحت نامه  
مصاحبه صريح اکبر هاشمي رفسنجاني در مورد مسائل انتخابات سال 88 و نامه به رهبري
قيمت:72000ريال (بهای کالا+هزينه ارسال)

عنوان کتاب: صراحت‌نامه پديدآورندگان: اميرعباس‌ تقي‌پور، امير لعلي، آرش محبي ناشر: انشارات سيماي شرق تعداد صفحات: 48 صفحه تيراژ: 3000 جلد نوبت چاپ: اول، زمستان 1391 قيمت: 42.000 ريال شرايط خاص بعد از انتخابات دهم رياست‌جمهوري اسلامي ايران در خردادماه سال 88 موجب شد مصاحبه دومين شماره ماهنامه مديريت ارتباطات - تيرماه 89- با آيت‌الله هاشمي رفسنجاني، رئيس توأمان مجلس خبرگان رهبري و مجمع تشخيص مصلحت نظام در آن سال، بازتاب فراواني در رسانه‌هاي داخلي و خارجي پيدا کند. او در اين مصاحبه، جملاتي را به زبان آورد که تا قبل از آن به هيچ رسانه‌اي نگفته بود. توافق اوليه مصاحبه‌کنندگان ماهنامه اين بود که گفت‌وگويي فني و حرفه‌اي با يکي از شخصيت‌هاي اصلي نظام در طول دوران مبارزه و پيروزي انقلاب اسلامي انجام دهيم. در گام بعدي، توافق شد سؤالاتي که مطرح مي‌شود در چارچوب موضوعات تخصصي ماهنامه بوده و جهت‌گيري فردي يا احياناً گروهي نداشته و زمينه سوء‌‌استفاده شخص يا گروهي را فراهم نکند. يعني حتي اگر سؤالات به حوزه سياست کشيده شد که شد ولي قرار بر اين بود که حتماً به عناصر ارتباطاتي و نقش آن در مديريت ارتباطات سياسي توجه شود. براي مثال اگر در مورد نامه‌نگاري معروف آقاي هاشمي رفنسنجاني به مقام معظم رهبري قبل از انتخابات رياست‌جمهوري در همان سال سؤالي مطرح شد، با اين نگاه بود که تأثير نامه به عنوان يک ابزار ارتباطي در مناسبات سياسي بررسي شود. البته تداوم انتشار ماهنامه در ماه‌هاي بعد ثابت کرد مصاحبه‌هايي که در اين ماهنامه منتشر شده و مي‌شود، فارغ از جهت‌گيري سياسي خاص و همسو با مرام نشريات مستقل، با هدف ابهام‌زدايي و افزايش آگاهي مخاطبان صورت مي‌گيرد. وفاداري گروه مصاحبه‌کننده با آيت‌الله هاشمي رفسنجاني به آنچه در حوزه رسانه خوانده يا تجربه کرده بودند، باعث شد اين مصاحبه يک مصاحبه جذاب و ماندني از آب درآيد. البته از همراهي ايشان در ارائه پاسخ‌هاي غيرکليشه‌اي به سؤالاتي که براي اولين بار از ايشان پرسيده و منجر به انتخاب تيتري تأثيرگذار شد، نبايد چشم پوشيد. همين عوامل موجب شد مصاحبه از ريتم و توازني مناسب برخوردار بوده و از کشش لازم براي خوانده شدن برخوردار باشد. مجموعه بازتاب‌ها و اعلام نظر اساتيد حوزه رسانه از موفقيت نسبي اين مصاحبه حکايت دارد. اميدواريم انتشار آن در قالب کتاب، براي علاقه‌مندان به فعاليت در حوزه رسانه و ارتباطات مناسب باشد. قيمت پشت جلد بدون هزينه ارسال: 4 هزار و 200 تومان سفارش تلفني: 88904882-88904616 (021)

· کتاب سانسور 
مهدي کلهر: نشان دادن عکس خانم رهنورد از سوي آقاي احمدي‌نژاد اشتباه بود
قيمت:60000ريال (بهای کالا+هزينه ارسال)

عنوان کتاب: سانسور نويسنده: اميرعباس تقي پور، امير لعلي، آرش محبي ناشر: انشارات سيماي شرق تعداد صفحات: 36 صفحه تيراژ: 1000 نسخه نوبت چاپ: اول، تابستان 1392 ... مشاور اطلاع‌رساني و رسانه‌اي محمود احمدي نژاد به دليل تسلطش بر کار رسانه، تلاش مي‌کرد چيزي نگويد تا فضا چالش‌برانگيز شود. در عين حال گويي دل پري هم دارد؛ هر اندازه تلاش مي‌کرديم که در دايره پرسش‌هاي تخصصي‌ما پاسخ دهد، او از همه چيز مي‌گفت. البته اگر چه از پاسخ دادن به چند سؤال کليدي خودداري کرد اما در حوزه رسانه و اطلاع‌رساني مطالب تأمل‌برانگيزي بر زبان آورد. «با شيوه‌اي که الان در ممکلت اعمال شده و بودجه‌هاي دولتي بي‌حساب صرف مي‌شود و فقط آمار داده مي‌شود که فلان‌قدر کتاب چاپ شده و نشريه داريم، مخالفم»؛ «با مطبوعات و خبرگزاري‌هاي دولتي هم مخالف بوده و هستم» و... قيمت پشت جلد بدون هزينه ارسال:3 هزار تومان سفارش تلفني: 88904882-88904616 (021)

 کتاب
· کتاب نظريه سواد رسانه اي (رهيافتي شناختي) 
مطالعه سواد رسانه‌اي ضروري است
قيمت:270000ريال (بهای کالا+هزينه ارسال)

ناشر : انتشارات سیمای شرق عنوان کتاب : نظریه سواد رسانه ای (رهیافتی شناختی) نویسنده : دبیلو جمیز پاتر مترجم : ناصر اسدی ،دکتر محمد سلطانی فر و دکتر شهناز هاشمی تیراژ: 3000 نوبت چاپ : سوم این کتاب شامل 12 فصل است که در چهار بخش گنجانده شده است. بخش نخست در مورد اساس نظریه سواد رسانه‌اي و شامل دو فصل است. در فصل یک نشان می‌دهد که با تحلیل زمینه‌های فرهنگی و پژوهشی، مطالعه سواد رسانه‌اي ضروری است . فرهنگ ما از اطلاعات اشباع شده و از مردم می‌خواهد با آن اطلاعات تعامل داشته باشند. دانش پژوهان کوشش چشم گیری کرده‌اند تا نشان دهند سواد رسانه‌اي چیست. در فصل 2 اندیشه پژوهشی و نوشتاری را در مورد سواد رسانه‌اي بررسی می‌کند. همان گونه که خواهید دید، تعریف‌های گوناگونی وجود دارد که بسیاری از اجزا و عناصر جالب توجه را یکپارچه می‌سازد. بخش دوم نظریه را معرفی می‌کند. فصل 3 تعریف اصطلاحات کلیدی نظریه را ارائه می‌دهد، آنگاه با بهره‌گیری از این اصطلاحات تعریفي ترکیبی از سواد رسانه‌اي را می‌سازد. فصل 4 مدلی را با ترسیم ساختار آن ارائه می‌دهد که نشان‌گر اجزای اصلی نظریه سواد رسانه‌اي است. هم چنین فرضیه‌های اصلی را که این نظریه بر آن‌ها استوار است، مطرح می‌کند. هر یک از سه فصل بعدی بخش مهمی از مدل سواد رسانه‌اي را تشریح کرده و منطقی برای اهمیت آن از دید کلی ارائه می‌دهد. فصل 5 بر ساختارهای اساسی دانش تمرکز می‌کند. فصل 6 مرکز تصمیم گیری شخصی را توضیح می‌دهد که ساختاری فرضی برای کنترل سواد رسانه‌اي شخص مخاطب است. فصل 7 به قابلیت‌ها و مهارت‌ها می‌پردازد که ابزاری برای تعامل مردم با اطلاعات‌اند. بخش سوم اجزای فرآیند اطلاعات را نشان می‌دهد. فصل 8 وظیفه پالایش اطلاعات را بررسی می‌کند. چرا مردم به پیام‌های رسانه‌ای خاصی توجه می‌کنند و به بقیه بی توجهند؟ فصل 9 به فرآیندهای ذهنی درگیر با معنایابی تمرکز می‌کند. مردم چگونه الگوها و نمادها را از یکدیگر تشخیص داده آنگاه مفهوم خاصی را به آن‌ها اختصاص می‌دهند؟ فصل 10 فرآیندهای شناختی‌ای را بررسی می‌کند که مردم با استفاده از آن، مفهوم خود را از پیام‌های رسانه‌ای می‌سازند. این بخش با نتیجه گیری فصل 11 به پایان می‌رسد، که طی آن چند چیز را برای تولید معنا روشن می‌کند. بخش چهارم و پایانی این کتاب دیدگاه روشنی به دست اندرکاران رسانه ارائه می‌دهد تا دیگران را در افزایش سواد رسانه‌اي یاری دهند. بخش 12 این دست اندرکاران را در زمینه فعالیت‌های فردی و نهادهای دولتی بررسی می‌کند. فعالیت‌های فردی در گام نخست، نتیجه رفتار پدر و مادر با فرزندانشان است. در مورد فعالیت‌های نهادهای دولتی به مسئله آموزش سواد رسانه‌اي به عنوان بخشی از یک برنامه آموزشی می‌پردازد. کوتاه این که این نظریه در تلاش است تا توضیح دهد ذهن انسان هنگام برخورد با جریان پیام‌های رسانه‌ای در فرهنگ اشباع شده از اطلاعات چه می‌کند. این نظریه نشان می‌دهد که مردم در برابر هزاران پیام رسانه‌ای که هر روز با آن روبه رویند چگونه باید تصمیم بگیرند؛ در برابر شمار بسیاری از پیام‌های متنوعی که از کانال‌های گوناگون پخش می‌شود، چه واکنشی نشان دهند؛ و چگونه از آن پیام‌ها مفاهیم خود را بسازند. مهم‌ترین چیز این است که نشان می‌دهد که چگونه ممکن است این کارها با داشتن سواد رسانه‌اي بیش‌تر، بهتر انجام شوند. سفارش تلفني: 88904882-88904616 (021)

 
معرفی نشريه به ديگران
اشتراک نسخه چاپي
ثبت در فهرست علائق

معرفی سايت به ديگران
گزارش اشکال در اطلاعات
اشتراک نشريات ديگر
 جستجوی مطالب
کلمه مورد نظر خود را وارد کنيد

جستجو در:
آرشيو اين مجله
همه مجلات عضو
مجلات علمی مصوب
متن روزنامه های عضو
    
جستجوی پيشرفته

خريد آنلاين


الگوی کاربردی «مديريت علمي روابط‌عمومي»
کتاب الگوی کاربردی «مديريت علمي روابط‌عمومي» منتشر شد
165000 ريال

***

کتاب سياست مطبوعات
سياست هاي مطبوعاتي دولت دهم از زبان معاون مطبوعاتي وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي
70000 ريال

***

کتاب ديپلماسي
آخرين گفت و گوي منوچهر متکي در کسوت وزير امورخارجه
55000 ريال

***

بيشتر ...

  

اعتماد
ايران
جام جم
دنياي اقتصاد
رسالت
شرق
كيهان
 پيشخوان
فصلنامه مطالعات تاريخ اسلام
متن مطالب شماره 37، تابستان 1397را در magiran بخوانيد.

 

 

 

سايت را به دوستان خود معرفی کنيد    
 1397-1380 کليه حقوق متعلق به سايت بانک اطلاعات نشريات کشور است.
اطلاعات مندرج در اين پايگاه فقط جهت مطالعه کاربران با رعايت شرايط اعلام شده است.  کپی برداري و بازنشر اطلاعات به هر روش و با هر هدفی ممنوع و پيگيرد قانوني دارد.
 

پشتيبانی سايت magiran.com (در ساعات اداری): 77512642  021
تهران، صندوق پستی 111-15655
فقط در مورد خدمات سايت با ما تماس بگيريد. در مورد محتوای اخبار و مطالب منتشر شده در مجلات و روزنامه ها اطلاعی نداريم!
 


توجه:
magiran.com پايگاهی مرجع است که با هدف اطلاع رسانی و دسترسی به همه مجلات کشور توسط بخش خصوصی و به صورت مستقل اداره می شود. همکاری نشريات عضو تنها مشارکت در تکميل و توسعه سايت است و مسئوليت چگونگی ارايه خدمات سايت بر عهده ايشان نمی باشد.تمامي خدمات پایگاه magiran.com ، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است