|  درخواست عضويت  |  رمز خود را فراموش کرده ايد؟  |  ورود اعضا [Sign in]
جستجوي پيشرفته مطالب   |  
 جستجو:  
روزنامه ايران95/9/16: حوادث جهان
magiran.com  > روزنامه ايران >  فهرست مطالب شماره
مشخصات نشريه
آخرين شماره
آرشيو شماره هاي گذشته
جستجوي مطالب
سايت اختصاصي
تماس با نشريه
شماره جديد اين نشريه
شماره 7111
شنبه 29 تير 1398


 راهنمای موضوعی نشريات
اين نشريه در گروه(های) زير قرار گرفته است:

?????


 
MGID2825
magiran.com > روزنامه ايران > شماره 6375 16/9/95 > صفحه 18 (حوادث) > متن
 
      


حوادث جهان


نويسنده: زهره صفاري


    افشاي راز سياه تازه داماد
    زن انگليسي که به رفتارهاي شوهرش ظنين شده بود، در حال بررسي گوشي تلفن همراه او، فهميد مرد زندگي اش بيمارجنسي است.
    به گزارش منابع خبري، «جين گاسکين» 47 ساله که سال ها قبل همسرش را در بيرمنگام ازدست داده بود به همراه چهارفرزندش زندگي مي کرد تا اينکه دوماه قبل با يک راننده کاميون ازدواج کرد. اين زن که با همسرجديد وفرزندانش زندگي تازه اي را شروع کرده بود، پس از مدتي به رفتارهاي شوهرش مشکوک شد به همين خاطردرفرصتي مناسب تلفن همراه او را به دقت بررسي کرد اما آنچه او در گوشي ديويد هاگينز 48 ساله ديد هولناک تر از تصوراتش بود چراکه او با مشاهده فيلم ها و تصاويرموجود درگوشي پي برد شوهرش بيمارجنسي است.اين زن پس از ديدن اين تصاوير بدون اينکه به کسي چيزي بگويد بسرعت با پليس تماس گرفت و در حالي که بشدت گريه مي کرد نشاني خانه اش را داد تا براي دستگيري همسرش بيايند.ماموران با اين گزارش بلافاصله به محل رسيدند و هاگينز را که فکر نمي کرد کسي از رازش خبر داشته باشد بازداشت کردند.
    
    
    65 کشته در سيلاب هاي ويتنام
    تداوم بارش هاي سنگين و سيلاب هاي ويرانگر در نواحي مختلف ويتنام در چند روز گذشته دست کم 13 کشته بر جا گذاشته است.براساس پيش بيني سازمان هواشناسي اين کشور، بارش ها تا پايان هفته جاري ادامه دارد و به همين خاطر احتمال افزايش ميزان تلفات وخسارت نيز وجود دارد.به گزارش سازمان بحران ويتنام، در بارش هاي چند روز گذشته بيش از 10هزار خانه ويران شده و تعداد زيادي از شهروندان نيز در پناهگاه هاي موقت پناه گرفته اند.بارش هاي شديد در اين کشور از 3 ماه قبل تاکنون 65 نفر را به کام مرگ کشانده و بيش از 200 هزار خانه را تخريب کرده است.
    
    
    آتش سوزي مرگبار هتل در کراچي
    آتش سوزي صبح ديروز در يکي از هتل هاي شهر کراچي پاکستان دست کم 11 کشته و بيش از 60 مصدوم داشت.به گزارش رسانه هاي پاکستاني، آتش از آشپزخانه هتل 6 طبقه شروع شد و خيلي سريع به طبقات بالاسرايت کرد. هتل در محاصره شعله هاي سرکش بود که برخي ازميهمان ها و خدمه که در طبقات بالاگرفتار شده بودند براي نجات خود با گره زدن ملحفه ها، موفق به فرار شدند.به گفته مسئولان امدادي و بيمارستاني، چند نفر از مصدومان، خارجي بوده اند ضمن اينکه تلاش براي شناسايي پيکرهاي سوخته قربانيان ادامه دارد.
    
    
    زن جوان قرباني سيلاب در اسپانيا
    زن جوان رومانيايي تبارکه دريکي از رستوران هاي منطقه گردشگري «مالاگا»ي اسپانيا گرفتارشده بود براثربالاآمدن سطح آب و قبل ازرسيدن نيروهاي امدادي جان سپرد. به گزارش منابع خبري، بارش هاي سيل آسا که در 17 سال گذشته دراين منطقه بي سابقه بوده همچنان ادامه دارد.اين درحالي است که به گفته سخنگوي امداد و نجات، تيم هاي عملياتي از زمان آغاز بارش ها 300 عمليات امداد و نجات انجام داده ودهها نفر را ازيک قدمي مرگ نجات داده اند.براساس آخرين گزارش ها در اين سيل بي سابقه زن 26 ساله رومانيايي، در يک رستوران آب گرفته در منطقه «کاستا دل سول» غرق شد.يکي ازنزديکان اين زن که درمحل حادثه حضورداشت به ماموران گفت: «اوساعتي قبل به من تلفن زد وبا دلهره و وحشت گفت: آب اطرافش را گرفته و تقاضاي کمک فوري داشت،من هم به پليس و آتش نشاني زنگ زدم اما انگار خيلي دير شده بود و امدادگران موفق به نجاتش نشدند.»
    
    
    دود سياه خطرناک برفراز ليورپول
    آتش سوزي در کارخانه بازيافت زباله هاي خطرناک در ليورپول انگليس آسمان شهر را سياه کرد و موجي از نگراني درميان مردم نيزبه پا داشت.همزمان با اعلام اين حادثه، ده ها آتش نشان و امدادگر راهي محل حادثه شده و به اطفاي حريق پرداختند. همچنين از مردم خواسته شد به دليل آلودگي هوا از خانه هايشان خارج نشوند. اين حريق ساعاتي بعد خاموش شد و بلافاصله تيم هاي کارشناسي براي کشف علت حادثه وارد عمل شدند. به گزارش منابع خبري اين حادثه تلفات و مصدومي نداشت.
    
    
    نجات عجيب زن جوان از مرگ
    زن لهستاني که شاهد تصادف شديد دو خودروي سواري بود پس از انحراف يکي از خودروها به سمت پياده رو با خوش شانسي از يکقدمي مرگ گريخت.
     تصاوير دوربين هاي مداربسته خياباني در شهر «کاليش» لهستان نشان مي دهد سرعت زياد راننده يک خودروي سواري در سر يک چهارراه و برخورد شديد آن با خودرويي ديگر سبب شد، راننده کنترل خودرو را از دست داده و به سمت پياده رو منحرف شود.
    در اين ميان يک زن جوان که از صداي مهيب تصادف، در جا ميخکوب شده بود، با انحراف خودرو در مسير حرکت آن قرار گرفت. اما وجود تير آهني در مسير، سرعت خودرو را گرفت و اين زن را از مرگ حتمي نجات داد. تصاوير اين حادثه با عنوان نجات معجزه آساي عابر پياده در رسانه ها بازتاب هاي گسترده اي داشته است.
    
    
    فرود اضطراري در مسير واشنگتن - دوحه
    حمله قلبي مسافر يکي از پروازهاي خطوط هوايي قطر در چاله هوايي، خلبان را مجبور به فرود اضطراري کرد.
     اين هواپيما که عصر يکشنبه از واشنگتن به دوحه در پرواز بود در ميانه هاي راه به دليل شرايط نامساعد جوي مجبور به تغيير مسير به سمت فرودگاه پرتغال شد. اما چندين چاله هوايي و تکان هاي شديد هواپيما مسافران را به وحشت انداخت و يکي از آنها دچار حمله قلبي شد.با توجه به اينکه شرايط مسافر بسيار وخيم بود و در صورت ادامه پرواز ممکن بود جانش به خطر بيفتد خلبان درخواست فرود اضطراري کرد و با موافقت مسئولان هوايي پرتغال، اين هواپيما در منطقه اي نظامي به زمين نشست. مسافران اين پرواز پس از اين اتفاق به هتل انتقال يافتند و مسافر مصدوم نيز در بيمارستان بستري شد. اين پرواز صبح دوشنبه به سمت دوحه حرکت کرد.
    
    
    اشتباه مرگبار ماموران در اوکراين
    به خاطر يک اشتباه مرگبار گروهي از ماموران امنيتي اوکراين هنگام انجام عمليات ضدسرقت پليس، به تصور اينکه اين ماموران پليس جزو باند دزدان هستند آنها را به رگبار گلوله بستند و در جريان زد و خورد متقابل بين پليس و گروه امنيتي 6 نفر از ماموران امنيتي با تيراندازي واحد واکنش سريع کشته شدند.يکي از مشاوران وزير کشور اوکراين درباره جزئيات اين اشتباه مرگبار مي گويد: دو مامور پليس در حومه شهر کي يف در اطراف يک خانه کمين کرده بودند تا دزداني را که در آن خانه حضور داشتند دستگير کنند.در اين هنگام گروهي از ماموران امنيتي که از اين عمليات پليسي اطلاع نداشتند تصور کردند ماموران پليس کمين کننده ربوده شده اند که اقدام به تيراندازي کردند. در جريان اين حادثه 5 مامور امنيتي در محل کشته شدند و يک مامور ديگر هم در بيمارستان درگذشت.مشاور وزير کشور اوکراين اين واقعه را که به خاطر ناهماهنگي بين ماموران پليس، سازمان امنيتي و نيروهاي واکنش سريع در پايتخت اين کشور رخ داده، تاسف بار خوانده است.
    
    
    18 مسافر در سقوط اتوبوس به درياچه کشته شدند
    به دنبال سقوط اتوبوس به درياچه اي در مرکز چين دست کم 18 مسافر جان باختند.اين اتوبوس که 20 مسافر داشت در نزديکي منطقه ميائوليگ دچار حادثه شد و امدادگران توانستند فقط دو نفر از مسافران را از درياچه زنده بيرون بکشند.بررسي هاي پليس نشان مي دهد وجود مه شديد و نبود ديد افقي کافي علت وقوع حادثه بوده است.
    
    
    حوادث جهان
    


 روزنامه ايران، شماره 6375 به تاريخ 16/9/95، صفحه 18 (حوادث)

لينک کوتاه به اين مطلب:   
 


    دفعات مطالعه اين مطلب: 11 بار
    آثار ديگري از "زهره صفاري"

  مرگ تلخ زائر عتبات روي تخت بيمارستان
زهره صفاري، ايران 26/6/97
مشاهده متن    
  اين زن ماه ها نمي توانست بخندد
زهره صفاري، ايران 24/6/97
مشاهده متن    
  اشتباه جبران ناپذير پزشك ارشد بيمارستان
زهره صفاري، ايران 20/6/97
مشاهده متن    
  قتل راننده كاميون در كمينگاه راهزنان
زهره صفاري، ايران 18/6/97
مشاهده متن    
  مرگ و زندگي نورسا كوچولو در گرو قيمت ارز
زهره صفاري، ايران 18/6/97
مشاهده متن    
بيشتر ...

 

 
 
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان

معرفی سايت به ديگران
گزارش اشکال در اطلاعات
اشتراک نشريات ديگر 

اعتماد
ايران
جام جم
دنياي اقتصاد
رسالت
شرق
كيهان
 پيشخوان
فصلنامه علوم دانشگاه تهران
شماره 3 (پياپي 117)
 

 

سايت را به دوستان خود معرفی کنيد    
 1397-1380 کليه حقوق متعلق به سايت بانک اطلاعات نشريات کشور است.
اطلاعات مندرج در اين پايگاه فقط جهت مطالعه کاربران با رعايت شرايط اعلام شده است.  کپی برداري و بازنشر اطلاعات به هر روش و با هر هدفی ممنوع و پيگيرد قانوني دارد.
 

پشتيبانی سايت magiran.com (در ساعات اداری): 77512642  021
تهران، صندوق پستی 111-15655
فقط در مورد خدمات سايت با ما تماس بگيريد. در مورد محتوای اخبار و مطالب منتشر شده در مجلات و روزنامه ها اطلاعی نداريم!
 


توجه:
magiran.com پايگاهی مرجع است که با هدف اطلاع رسانی و دسترسی به همه مجلات کشور توسط بخش خصوصی و به صورت مستقل اداره می شود. همکاری نشريات عضو تنها مشارکت در تکميل و توسعه سايت است و مسئوليت چگونگی ارايه خدمات سايت بر عهده ايشان نمی باشد.تمامي خدمات پایگاه magiran.com ، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است