|  درخواست عضويت  |  رمز خود را فراموش کرده ايد؟  |  ورود اعضا [Sign in]
جستجوي پيشرفته مطالب   |  
 جستجو:  
روزنامه ايران95/10/22: سرخط اخبار
magiran.com  > روزنامه ايران >  فهرست مطالب شماره
مشخصات نشريه
آخرين شماره
آرشيو شماره هاي گذشته
جستجوي مطالب
سايت اختصاصي
تماس با نشريه
شماره جديد اين نشريه
شماره 6764
چهارشنبه پنجم ارديبهشت ماه 1397خدمات سايت
 
MGID2825
magiran.com > روزنامه ايران > شماره 6405 22/10/95 > صفحه 2 (سياسي) > متن
 
      


سرخط اخبارنهاونديان: آيت الله هاشمي نماد اجماع سازي و وحدت بود
    رئيس دفتر رئيس جمهوري گفت: آيت الله هاشمي در همه دوران مبارزه، اسم رمز شجاعت و استقامت بود، همچنين در دوران نظام سازي، نماد اجماع سازي و وحدت و در سلوک اجتماعي، نمونه انعطاف و صبر و عطوفت بود. به گزارش فارس، محمد نهاونديان با اشاره به درگذشت آيت الله هاشمي رفسنجاني طي سخناني گفت: اينک که در برابر چشمان حيرت زده و حسرت بار ياران، آن شير شرزه انقلاب چشم فروبسته و آن قلب دلسوز ايران و اسلام از تپش باز ايستاده است، وظيفه همه دلسوزان کشور، هشياري و جامع نگري بيشتر و حراست از عناصر انسجام ملي است. رئيس دفتر رئيس جمهوري تصريح کرد: تجليل و گراميداشت هاشمي، پاسداري از ميراث گرانسنگ او در مرزباني از آزادي مردم و استقلال کشور و در تحکيم پيوندهاي مردم و حکومت در جمهوري اسلامي است. نهاونديان تصريح کرد: نسل جوان کشور در فقدان پي در پي سرمايه هاي نسل اول انقلاب، نيازمند الگوهايي زنده است که آرمان هاي نخستين نهضت اسلامي را در اخلاق و عدالت و سعه صدر آنان ببيند تا همچون گذشته، عزت و آباداني ايران را در تحقق اسلام راستين جستجو کند.
    
    
    صالحي اميري: درگذشت آيت الله رفسنجاني ضايعه اي اسفناک است
    وزير فرهنگ وارشاد اسلامي با تسليت مجدد به مناسبت درگذشت آيت الله هاشمي رفسنجاني به مردم، خانواده شهدا و رهبر معظم انقلاب گفت: درگذشت وي ضايعه اي اسفناک و سخت است. سيد رضا صالحي اميري روز گذشته درحاشيه مراسم تشييع پيکر آيت الله هاشمي رفسنجاني در جمع خبرنگاران افزود: حضور مردم در بدرقه يار امام و رهبر نشان دهنده وحدت ديني و ملي جامعه است و همه امروز شاهد وحدت انقلاب، نظام و رهبري هستيم. وي با بيان اينکه بايد قدردان چنين موهبتي باشيم، ادامه داد: مردم قدر سرمايه هاي خود را مي دانند که بسيار ارزشمند است. صالحي اميري گفت: مردم ارزش والاي آيت الله هاشمي رفسنجاني را بهتر مي دانند و معتقدند تداوم انقلاب با حضور بزرگمرداني است که امروز يکي از آنان را به خانه ابديش بدرقه مي کنيم.
    
    
    آرزوي آيت الله هاشمي در ساعات پاياني عمر
    وزير بهداشت، درمان و آموزش پزشکي گفت: آيت الله هاشمي رفسنجاني براي خدمت به مردم، هيچ تفاوتي بين روز آغاز و پاياني عمرشان وجود نداشت. سيد حسن هاشمي در گفت وگو با ايسنا افزود: چند ساعت قبل از فوت آيت الله با ايشان جلسه داشتم. در آن جلسه گفتند آرزويشان ساختن کشور، آرامش مردم، پيشگيري از دو قطبي شدن و تنازعاتي است که هميشه براي استقلال و پيشرفت يک کشور چون سمي مهلک عمل مي کند.
    
    
    رضايي :نهاد مجمع تشخيص مصلحت نظام همچنان به قوت خود باقي است
    دبير مجمع تشخيص مصلحت نظام گفت: مسائل مربوط به مجمع تشخيص مصلحت نظام برعهده رهبر انقلاب است. محسن رضايي در گفت وگو با تسنيم افزود: نهاد مجمع تشخيص هم به قوت خود باقي است.
    
    
    مولوي عبدالحميد: آيت الله هاشمي در وحدت شيعه و سني بسيار موثر بود
    امام جمعه اهل سنت زاهدان گفت: آيت الله هاشمي رفسنجاني در وحدت شيعه و سني بسيار موثر بود و علما و انديشمندان اهل سنت با ايشان ملاقات داشتند و او هم دفاع مي کرد. به گزارش فارس، مولوي عبدالحميد در حاشيه مراسم تشييع پيکر آيت الله هاشمي رفسنجاني افزود: آيت الله هاشمي رفسنجاني يک شخصيت استثنايي بود و براي مردم ايران زحمت زيادي کشيد و فقدان ايشان قابل جبران نيست و ضايعه بزرگي به شمار مي رود مگر اينکه خدا جبران کند.
    
    
    توصيف مقام ارشد سپاه از فضاي مراسم تشييع آيت الله هاشمي
    فرمانده هوافضاي سپاه پاسداران انقلاب اسلامي گفت: فضاي دانشگاه تهران و مراسم تشييع آيت الله هاشمي تداعي کننده روزهاي جنگ و خطبه هاي وي در آن روزها بود. به گزارش ميزان، سردار اميرعلي حاجي زاده سلامي اظهار کرد: دانشگاه تهران و آيت الله هاشمي رفسنجاني يادآور خطبه هاي آتشين و بسيج کننده جوانان براي حضور در جبهه ها بود.
    
    
    بهبود حال آيت الله امامي کاشاني و صانعي
    حال آيت الله امامي کاشاني و آيت الله صانعي که در مراسم تشييع آيت الله هاشمي رفسنجاني نامساعد شده بود، بهبود يافت. دکتر قاضي زاده هاشمي وزير بهداشت، آيت الله امامي کاشاني را معاينه کرد. به گزارش خبرآنلاين، آيت الله امامي کاشاني پس از بهبودي نسبي از حرم مطهر امام راحل خارج شد. آيت الله صانعي هم با برانکارد به بيرون حرم منتقل شد. همچنين فاطمه هاشمي در لحظه به خاکسپاري پيکر پدر، بيهوش شد. حال آيت الله حسن صانعي نيز نامساعد گزارش شده است.
    
    
    محسن هاشمي: پدرم سعي کرد وحدت را در تمام مراحل زندگي حفظ کند
    محسن هاشمي از ويژگي هاي بارز رئيس فقيد مجمع تشخيص مصلحت نظام را اعتدال و حفظ وحدت در جامعه عنوان کرد و گفت: آيت الله هاشمي رفسنجاني سعي کرد وحدت را در تمام مراحل زندگي حفظ کند. فرزند آيت الله اکبر هاشمي رفسنجاني روز گذشته در حاشيه مراسم تشييع رئيس فقيد مجمع تشخيص مصلحت نظام در جمع خبرنگاران افزود: ايشان در تمام مراحل زندگي خود سعي کردند انقلاب اسلامي را حفظ و پاسداري کنند. وي ادامه داد: آيت الله هاشمي رفسنجاني در دوران بعد از جنگ تحميلي و ارتحال امام خميني(ره) در تثبيت نظام نقش بارزي داشتند.
    
    
    فائزه هاشمي: هيچ برنامه اي به دعوت من وجود ندارد
     فائزه هاشمي رفسنجاني روز گذشته خبر دعوت از سوي وي براي تجمع مردمي را تکذيب کرد. به گزارش ايسنا، در پي انتشار شايعه اي در شبکه هاي اجتماعي مبني بر سخنان دختر آيت الله هاشمي رفسنجاني در دعوت به تجمع در عصر سه شنبه، وي اين شايعات را تکذيب کرد. فائزه هاشمي گفت: پس از خاکسپاري پدرم، هيچ برنامه اي وجود ندارد و چهارشنبه مراسم رسمي برگزار خواهد شد. دختر آيت الله هاشمي با دعوت مردم و علاقه مندان آيت الله هاشمي به آرامش، حضور در هرگونه تجمع خياباني را رد کرد.صبح امروز مراسم بزرگداشت آيت الله هاشمي رفسنجاني به دعوت حضرت آيت الله خامنه اي رهبرمعظم انقلاب در حسينيه امام خميني(ره) برگزار مي شود.
    
    
    سوگواري مردم بهرمان در منزل پدري آيت الله هاشمي
    مراسم عزاداري ارتحال آيت الله هاشمي رفسنجاني، عصر دوشنبه در شهر بهرمان و در منزل پدري آيت الله هاشمي رفسنجاني برگزار شد. به گزارش ايسنا، در اين مراسم که با حزن، اندوه و ماتم همراه بود، جمع زيادي از مردم شهر بهرمان حضور داشتند و مداحان اهل بيت(ع) به ذکر مصائب اهل بيت(ع) و حضرت معصومه(س) پرداختند و ياد آيت الله هاشمي رفسنجاني را گرامي داشتند.
    
    
    برنامه هاي بيت آيت الله هاشمي رفسنجاني براي بزرگداشت آن فقيد
     يکي از نزديکان خانواده آيت الله هاشمي رفسنجاني با تشريح برنامه هاي بزرگداشت ايشان اعلام کرد که خانواده هاشمي براي شام غريبان برنامه اي ندارد. حسين مرعشي در گفت وگو با ايسنا اظهار کرد: مراسم هفتم آن مرحوم روز يکشنبه آينده در حرم حضرت امام (ره) برگزار مي شود که تنها برنامه خانواده هاشمي در تهران است.وي ادامه داد: در عين حال بنا است در شهرهاي قم، رفسنجان و کرمان نيز مراسم بزرگداشت آيت الله فقيد هاشمي رفسنجاني برگزار شود که جزئيات آن هنوز مشخص نشده و اخبار تکميلي آن متعاقباً به اطلاع مردم مي رسد.
    سرخط اخبار
    


 روزنامه ايران، شماره 6405 به تاريخ 22/10/95، صفحه 2 (سياسي)

لينک کوتاه به اين مطلب:   
 


    دفعات مطالعه اين مطلب: 20 بار
    

 

 
 
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان

معرفی سايت به ديگران
گزارش اشکال در اطلاعات
اشتراک نشريات ديگر
 جستجوی مطالب
کلمه مورد نظر خود را وارد کنيد

جستجو در:
همه مجلات عضو
مجلات علمی مصوب
آرشيو اين روزنامه
متن روزنامه های عضو
    
جستجوی پيشرفته 

اعتماد
ايران
جام جم
دنياي اقتصاد
رسالت
شرق
كيهان
 پيشخوان
مجله روانشناسي و روانپزشكي شناخت
متن مطالب شماره 1 (پياپي 501)، بهار 1397را در magiran بخوانيد.

 

 

سايت را به دوستان خود معرفی کنيد    
 1396-1380 کليه حقوق متعلق به سايت بانک اطلاعات نشريات کشور است.
اطلاعات مندرج در اين پايگاه فقط جهت مطالعه کاربران با رعايت شرايط اعلام شده است.  کپی برداري و بازنشر اطلاعات به هر روش و با هر هدفی ممنوع و پيگيرد قانوني دارد.
 

پشتيبانی سايت magiran.com (در ساعات اداری): 77512642  021
تهران، صندوق پستی 111-15655
فقط در مورد خدمات سايت با ما تماس بگيريد. در مورد محتوای اخبار و مطالب منتشر شده در مجلات و روزنامه ها اطلاعی نداريم!
 


توجه:
magiran.com پايگاهی مرجع است که با هدف اطلاع رسانی و دسترسی به همه مجلات کشور توسط بخش خصوصی و به صورت مستقل اداره می شود. همکاری نشريات عضو تنها مشارکت در تکميل و توسعه سايت است و مسئوليت چگونگی ارايه خدمات سايت بر عهده ايشان نمی باشد.تمامي خدمات پایگاه magiran.com ، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است