|  درخواست عضويت  |  رمز خود را فراموش کرده ايد؟  |  ورود اعضا [Sign in]
جستجوي پيشرفته مطالب   |  
 جستجو:  
روزنامه دنياي اقتصاد95/10/22: جبهه ضدتجارت آزاد در واشنگتن
magiran.com  > روزنامه دنياي اقتصاد >  فهرست مطالب شماره
مشخصات نشريه
آخرين شماره
آرشيو شماره هاي گذشته
جستجوي مطالب
سايت اختصاصي
تماس با نشريه
شماره جديد اين نشريه
شماره 4351
يكشنبه بيست و هفتم خرداد ماه 1397خدمات سايت
 
MGID3360
magiran.com > روزنامه دنياي اقتصاد > شماره 3955 22/10/95 > صفحه 4 (دنيا) > متن
 
 


جبهه ضدتجارت آزاد در واشنگتن
سندرز با ترامپ همكاري محدود مي كند    دنياي اقتصاد: برني سندرز مي گويد که روز دوشنبه با نمايندگان دموکرات بر سر اين موضوع بحث کردند که آيا بايد درباره هر نامزدي که رئيس جمهوري منتخب آمريکا قصد دارد در دادگاه عالي منصوب کند، مخالفت کنند يا نه. به گزارش سي ان ان سندرز هشدار داده است که رئيس جمهوري آتي آمريکا دستاوردهاي اين دادگاه را به خطر خواهد انداخت و دموکرات ها بايد تصميم بگيرند که چگونه با دونالد ترامپ در اين باره رودررو شوند. سندرز که در «تاون هال» صحبت مي کرد از رفتار جمهوري خواهان به شدت انتقاد کرد و گفت آنها از روي خشم «مريک گارلند» را که سال قبل از سوي اوباما براي دادگاه عالي انتخاب شده بود، رد کردند. او تاکيد کرد که دموکرات ها ممکن است در اين زمينه نتوانند تصميم درستي بگيرند و با تاکتيک جمهوري خواهان کنار بيايند.
    سندرز همچنين در بخش ديگري از سخنانش از اوباماکر گفت و با وارد دانستن برخي از مشکلاتي که اين طرح دارد، تصريح کرد: اوباماکر اگرچه مشکلاتي دارد اما قرار است با حذف آن چه چيزي را جايگزين آن کنيد؟ او سپس به طور مستقيم ترامپ را مورد خطاب قرار مي دهد و مي گويد: بارها گفته و تاکيد مي کنم که کمپين انتخاباتي ترامپ دور از عقل و منطق بود. اين کمپين روي جنسيت گرايي، نژادپرستي، بيگانه هراسي و مسائلي از اين دست بود که بيش از اين نمي خواهم نام ببرم.البته وي گفت: اميدوار است که دموکرات ها از تاکتيک مدام آبستراکسيون بر سر راه ترامپ استفاده نکنند، تاکتيکي که جمهوري خواهان در اين 8 سال عليه باراک اوباما استفاده کردند. سندرز اضافه مي کند: فکر مي کنم اين کاري باشد که دموکرات ها بالاخره انجام خواهند داد. اگر ترامپ کاري کرد که مفيد بود، دموکرات ها بايد کمال همکاري را داشته باشند.
    سندرز در اين سخنراني به اينکه آيا براي سال 2020 نامزد خواهد شد، اشاره اي نکرد اما گفت که قصد دارد با ترامپ بر سر يک موضوع همکاري کند: «تجارت.» هر دو نامزد از مخالفان تجارت آزاد آمريکاي شمالي هستند و سندرز و ترامپ هر دو از مخالفان سرسخت تجارت موسوم به ترنس پاسيفيک هستند. سندرز مي گويد: معتقدم که به يک خط مشي جديد در تجارت نيازمنديم. فکر مي کنم ما اينجا به آن مي گوييم تجارت و تبادل، آنها نيز به دنبال حرص و طمع خود هستند. سندرز تصريح مي کند: ترامپ قصد دارد روي يک خط مشي جديد تجاري که منصفانه است کار کند نه اينکه يک طرف به دنبال حرص و طمع خود باشد. او سپس تاکيد مي کند: در اين زمينه خوشحال خواهم شد که با ترامپ همکاري کنم.
     
    پيشروها به دنبال جنگ هستند
    از زماني که هيلاري کلينتون در انتخابات بازي را واگذار کرد و نفس دولت اوباما نيز به شمارش افتاده است، پيشروهاي دموکرات به دنبال احياي خود هستند و براي همين به شدت به روي سندرز حساب باز کرده اند. اليزابت وارن، سناتور ماساچوست و ساير رهبران پيشروي دموکرات قصد دارند تا پيام حزب خود را واضح تر به گوش جمهوري خواهان و البته دونالد ترامپ برسانند. آنها قصد دارند بگويند که گزينه اول آنها براي احياي حزب، مبارزه است زيرا دموکرات ها در سال 2016 به طور کامل قافيه را به جمهوري خواهان باختند. البته دموکرات ها در اين دوره نمي توانند چيزي را تغيير دهند يا اينکه مانع جمهوري خواهان شوند، چراکه اين حزب حتي در کنگره فاقد اکثريت است و نمي توانند براي نامزدهاي دونالد ترامپ در هر منصبي مشکلي ايجاد کنند. جمهوري خواهان اما در زمان تصويب قانون اوباماکر توانايي استفاده از برتري عددي خود را داشتند. آنها در آن زمان با استفاده از تاکتيک فيلي باستر (يعني سخنراني هاي طولاني مدت يا اطاله بررسي) کاري کردند که بخش «سلامت» اين قانون با اصلاحات مدنظر کنگره تصويب شود.
    حزب دموکرات در سال 2016 شکست سنگيني را پذيرا شد. اين حزب نه تنها واشنگتن را در هر دو جبهه (کاخ سفيد و کنگره) از دست داد، بلکه در انتخابات فرمانداري ها نيز قافيه را به رقيب جمهوري خواه خود باخت. آنها در حال حاضر از 50 فرمانداري تنها 17 فرمانداري را در دست دارند. سندرز مي گويد: «دموکرات ها حمايت طبقه کارگر را از دست داده اند، زيرا اين حزب بازيچه دست وال استريت و حامي قراردادهاي تجاري غيرمنصفانه شد. دموکرات ها در ظاهر نمي توانند خود را حامي طبقه متوسط نشان دهند اما در عمل کار ديگري انجام دهند.» سندرز تاکيد مي کند: در اين شرايط آنها تو را باور نخواهند داشت. چيزي که ما نياز داريم اين است که با برنامه اي ظاهر شويم که مشکلات طبقه متوسط را به صورت واقعي پوشش دهد. سندرز اعتقاد دارد ترامپ نيز چنين کاري مي کند. به گفته وي ترامپ با انتخاب افرادي همچون رکس تيلرسون، از اکسون موبيل، استيو منوخين از گلدمن ساکس، عليه طبقه متوسط قدم برمي دارد.
     
    روسيه عاملي براي فشار بر ترامپ
    در حالي که سندرز روز دوشنبه از نحوه فشار دموکرات ها بر ترامپ صحبت کرد، رئيس جمهوري منتخب آمريکا ممکن است از زاويه اي ديگر هم تحت فشار قرار گيرد. به گزارش رويترز ترامپ خود را در کشاکش يک مشکل اساسي در سياست خارجي مي بيند. از يک سو وي تلاش مي کند تا رابطه با روسيه را اصلاح کند، از سوي ديگر جمهوري خواهان دوست دارند تا هر چه زودتر تکليف جاسوسي روسيه از آمريکا مشخص شود. روز يکشنبه رينس پريبوس، رئيس کارکنان دونالد ترامپ تصريح کرد که روسيه پشت هک سايت مرکزي دموکرات ها بوده و همين امر ممکن است ترامپ براي بهبود رابطه با روسيه نتواند آن گونه که بايد مانور دهد. ترامپ براي مدت طولاني اين مساله را که روسيه پشت هک انتخاباتي در ايالات متحده بود، نمي پذيرفت.اخيرا نهادهاي اطلاعاتي اين کشور در گزارش تحقيقي مدعي شده اند که به دستور مستقيم پوتين سايت انتخاباتي دموکرات ها هک شده تا از اين طريق به انتخاب دونالد ترامپ کمک شود. جمهوري خواهان در کنگره بر اين باورند که روسيه با اين اقدام خود قصد داشته تا با انتخاب دونالد ترامپ شر تحريم هاي آمريکا را از سر خود کم کند.
    
    
    جبهه ضدتجارت آزاد در واشنگتن / سندرز با ترامپ همکاري محدود مي کند
    


 روزنامه دنياي اقتصاد، شماره 3955 به تاريخ 22/10/95، صفحه 4 (دنيا)

لينک کوتاه به اين مطلب:   
 


    دفعات مطالعه اين مطلب: 20 بار

 

 
 
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان

معرفی سايت به ديگران
گزارش اشکال در اطلاعات
اشتراک نشريات ديگر
 جستجوی مطالب
کلمه مورد نظر خود را وارد کنيد

جستجو در:
همه مجلات عضو
مجلات علمی مصوب
آرشيو اين روزنامه
متن روزنامه های عضو
    
جستجوی پيشرفته 

اعتماد
ايران
جام جم
دنياي اقتصاد
رسالت
شرق
كيهان
 پيشخوان
ماهنامه فولاد
متن مطالب شماره 245، ارديبهشت 1397را در magiran بخوانيد.

 

 

سايت را به دوستان خود معرفی کنيد    
 1397-1380 کليه حقوق متعلق به سايت بانک اطلاعات نشريات کشور است.
اطلاعات مندرج در اين پايگاه فقط جهت مطالعه کاربران با رعايت شرايط اعلام شده است.  کپی برداري و بازنشر اطلاعات به هر روش و با هر هدفی ممنوع و پيگيرد قانوني دارد.
 

پشتيبانی سايت magiran.com (در ساعات اداری): 77512642  021
تهران، صندوق پستی 111-15655
فقط در مورد خدمات سايت با ما تماس بگيريد. در مورد محتوای اخبار و مطالب منتشر شده در مجلات و روزنامه ها اطلاعی نداريم!
 


توجه:
magiran.com پايگاهی مرجع است که با هدف اطلاع رسانی و دسترسی به همه مجلات کشور توسط بخش خصوصی و به صورت مستقل اداره می شود. همکاری نشريات عضو تنها مشارکت در تکميل و توسعه سايت است و مسئوليت چگونگی ارايه خدمات سايت بر عهده ايشان نمی باشد.تمامي خدمات پایگاه magiran.com ، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است