|  درخواست عضويت  |  رمز خود را فراموش کرده ايد؟  |  ورود اعضا [Sign in]
جستجوي پيشرفته مطالب   |  
 جستجو:  
روزنامه ايران95/12/28: افق روشن ورزش در سال 96
magiran.com  > روزنامه ايران >  فهرست مطالب شماره
مشخصات نشريه
آخرين شماره
آرشيو شماره هاي گذشته
جستجوي مطالب
سايت اختصاصي
تماس با نشريه
شماره جديد اين نشريه
شماره 6785
دوشنبه سي و يكم ارديبهشت ماه 1397خدمات سايت
 
MGID2825
magiran.com > روزنامه ايران > شماره 6460 28/12/95 > صفحه 1 (صفحه اول) > متن
 
      


يادداشت1 
افق روشن ورزش در سال 96


نويسنده: مسعود سلطاني فر*

سال آينده مي تواند سالي پربرکت براي ورزش ايران باشد. وراي اينکه ورزش عرصه اميدواري و مثبت انديشي است، براي خوش بين بودن به آينده ورزش ايران دلايل زيادي وجود دارد، ابتدا بايد از منظر اقتصادي به آينده نگاه کرد. ملت شريف ايران در حال مشاهده دستاوردهاي عملي «برجام» اند.
    با برطرف شدن بخش عمده اي از محدوديت هاي مالي دولت، سال آينده اقتصاد کشور به سمت رونق بيشتر حرکت خواهد بود. وزارت ورزش و جوانان به عنوان متولي ورزش کشور در نظر دارد بستري فراهم کند تا اين رونق اقتصادي در ورزش هم نمود پيدا کند. «اقتصاد ورزش» مبحث مهمي است که سال هاست در ورزش ايران مغفول مانده، اين در حالي است که در کشورهاي مطرح ورزش دنيا، اقتصاد ورزش رونق قابل توجهي داشته است و سرمايه گذاران بخش خصوصي دستگاه هاي اقتصادي حضوري موثر در ورزش دارند. هنوز در کشور ما سازوکار معيني براي ترغيب بخش خصوصي براي سرمايه گذاري در ورزش تعريف نشده و راه هاي بهره بردن اقتصادي سرمايه گذار در ورزش هموار نيست. وزارت ورزش و جوانان در دولت تدبير و اميد مصمم است که در سال 96 با اهميت دادن به اقتصاد ورزش از رونق اقتصادي کشور براي سرمايه گذاري موثر در ورزش استفاده کند. اتفاق مبارک ديگري که در همين راستا رخ داده، تعلق گرفتن بخشي از ماليات بر ارزش افزوده براي وزارت ورزش و جوانان است که پيش بيني مي شود از اين مسير هم مبلغي حدود يک هزار ميليارد تومان به ورزش کشور والبته حوزه جوانان تزريق شود. ايران ما سرزمين استعدادهاست. همه ما بخوبي مي دانيم در تمامي استان هاي کشور چه پتانسيلي در حوزه ورزش وجود دارد. يکي از برنامه هاي اصلي وزارت ورزش اين خواهد بود از اين گشايش اقتصادي براي فراهم کردن زيرساخت هاي ورزش درنقاط مختلف کشور استفاده کند. توسعه ورزش در تمامي استان ها يکي از اهداف اصلي دولت تدبير و اميد است و من اميد زيادي دارم در سال 1396 گام هاي بلندي در اين مسير برداريم. توسعه اي متوازن که تمامي بخش هاي ورزش؛ ورزش همگاني، ورزش قهرماني و تکميل زيرساخت ها را شامل شود.
    موضوع ديگري که در سال جديد افق روشني خواهد داشت، ورزش بانوان است. سال 95 سال شکوفايي بانوان ما در عرصه ورزش قهرماني بود. همان طور که رئيس جمهوري محترم هم در سخنراني خود در مراسم تجليل از ورزشکاران تاکيد کردند موفقيت تاريخي کيميا عليزاده، ساره جوانمردي و زهرا نعمتي در المپيک و پارالمپيک 2016 يک بار ديگر ثابت کرد بانوان ما در عرصه هاي مختلف چه توانمندي هايي دارند. در سال 95 اين توانمندي به بهترين شکل ديده شد. حال وظيفه ماست که زمينه را براي توسعه ورزش بانوان و حضور پررنگ تر بانوان در عرصه ورزش قهرماني ايجاد کنيم.
    بنده به آينده ورزش بانوان بسيار خوش بين ام. بانوان ايراني ثابت کرده اند هر زمان که به آنها فرصت داده شده از فرصت به بهترين نحو استفاده کردند، حتي فراتر از پيش بيني ها. در سال 96 بايد در مسير توسعه ورزش بانوان جدي ترحرکت کنيم، حرکتي که مطمئناً انجام خواهد شد و ثمره آن را در المپيک 2020 با افزايش چمشگير مدال هاي بانوان خواهيم ديد. در سال جاري يک بار ديگر نقش ورزش را در ايجاد شور و نشاط ملي ديديم. همه مشاهده کرديم موفقيت پسران و دختران مان در ريودوژانيرو چگونه باعث غرور و افتخار ملي شد. پيام هاي محبت آميز رهبر معظم انقلاب و رئيس جمهوري محترم هم نشان داد ورزش براي نظام يک اولويت ملي است. از اين سرمايه بزرگ بايد استفاده کرد. در دنياي امروز ورزش پديده اي چند وجهي است. از ورزش براي وفاق ملي، ايجاد توسعه، تزريق شور و نشاط در جامعه، سلامت شهروندان و... استفاده مي شود. در کنار اين موضوعات مهم، «ديپلماسي ورزش» را نبايد ناديده گرفت. در سال 95 قدرت ديپلماسي ورزش به وضوح ديده شده؛ زماني که دختران ما با حفظ ارزش هاي ديني و شرعي در المپيک و پارالمپيک خوش درخشيدند. زماني که ايران سرفراز با عزت ميزبان جام جهاني کشتي بود و ورزشکاران امريکايي پس از ديدن فرهنگ والاي تماشاگران ايران به سفيراني براي تبليغ فرهنگ و تمدن ايراني تبديل شدند. يکي از برنامه هاي اصلي وزارت ورزش و جوانان تلاش براي کسب ميزباني رويدادهاي مهم ورزشي مانند جام جهاني فوتسال و جام ملت هاي آسيا خواهد بود. بدون ترديد ميزباني اين مسابقات معتبر بين المللي يک بار ديگر پيام دوستي جمهوري اسلامي ايران را به ملل ديگر صادر خواهد کرد. امنيت ستودني کشورمان را نشان مي دهد و خنثي کننده بسياري از دسيسه هاي دشمنان خواهد بود. براي کسب ميزباني اين رويدادهاي مهم نياز به همگرايي و هم افزايي بين تمامي دستگاه هاست. کلام آخر؛ سال 96 سالي است که ورزش ايران در رويدادهاي بين المللي از جمله مقدماتي جام جهاني فوتبال حضور دارد. خانواده بزرگ وزارت ورزش و جوانان بدون هيچ حاشيه اي با تمام توان خود تلاش خواهد کرد در اين عرصه هاي بين المللي نتايجي حاصل شود که باعث افتخار و سربلندي ايران و ايراني شود. مي خواهيم براي نخستين با در تاريخ، حضور دو جام جهاني پياپي را تجربه کنيم.به اميد صعود مقتدرانه تيم ملي فوتبال کشورمان به مسابقات جام جهاني 2018 روسيه.
    
    *وزير ورزش و جوانانیادداشت1: افق روشن ورزش در سال 96
    


 روزنامه ايران، شماره 6460 به تاريخ 28/12/95، صفحه 1 (صفحه اول)

لينک کوتاه به اين مطلب:   
 


    دفعات مطالعه اين مطلب: 28 بار
    آثار ديگري از "مسعود سلطاني فر"

  ورزش عرصه تجلي حمايت از كالاي ايراني
مسعود سلطاني فر*، ايران 18/2/97
مشاهده متن    
  از مركز به مرز
مسعود سلطاني فر *، اعتماد 19/7/96
مشاهده متن    
  با كمك مجلس راه ورزش و جوانان هموارتر مي شود
مسعود سلطاني فر *، اعتماد 18/5/96
مشاهده متن    
  ماموريت دولت دوازدهم
مسعود سلطاني فر*، اعتماد 7/3/96
مشاهده متن    
  انتخاب «راه اعتدال»
مسعود سلطاني فر *، شرق 2/3/96
مشاهده متن    
بيشتر ...

 

 
 
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان

معرفی سايت به ديگران
گزارش اشکال در اطلاعات
اشتراک نشريات ديگر
 جستجوی مطالب
کلمه مورد نظر خود را وارد کنيد

جستجو در:
همه مجلات عضو
مجلات علمی مصوب
آرشيو اين روزنامه
متن روزنامه های عضو
    
جستجوی پيشرفته 

اعتماد
ايران
جام جم
دنياي اقتصاد
رسالت
شرق
كيهان
 پيشخوان
نشريه علوم اعصاب پايه و باليني
متن مطالب شماره 2 (پياپي 902)، Mar - Apr 2018را در magiran بخوانيد.

 

 

سايت را به دوستان خود معرفی کنيد    
 1397-1380 کليه حقوق متعلق به سايت بانک اطلاعات نشريات کشور است.
اطلاعات مندرج در اين پايگاه فقط جهت مطالعه کاربران با رعايت شرايط اعلام شده است.  کپی برداري و بازنشر اطلاعات به هر روش و با هر هدفی ممنوع و پيگيرد قانوني دارد.
 

پشتيبانی سايت magiran.com (در ساعات اداری): 77512642  021
تهران، صندوق پستی 111-15655
فقط در مورد خدمات سايت با ما تماس بگيريد. در مورد محتوای اخبار و مطالب منتشر شده در مجلات و روزنامه ها اطلاعی نداريم!
 


توجه:
magiran.com پايگاهی مرجع است که با هدف اطلاع رسانی و دسترسی به همه مجلات کشور توسط بخش خصوصی و به صورت مستقل اداره می شود. همکاری نشريات عضو تنها مشارکت در تکميل و توسعه سايت است و مسئوليت چگونگی ارايه خدمات سايت بر عهده ايشان نمی باشد.تمامي خدمات پایگاه magiran.com ، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است