|  درخواست عضويت  |  رمز خود را فراموش کرده ايد؟  |  ورود اعضا [Sign in]
جستجوي پيشرفته مطالب   |  
 جستجو:  
روزنامه شرق 95/12/28: كبوتر با كبوتر... باز با خيلي باز
magiran.com  > روزنامه شرق  >  فهرست مطالب شماره
مشخصات نشريه
آخرين شماره
آرشيو شماره هاي گذشته
جستجوي مطالب
سايت اختصاصي
تماس با نشريه
شماره جديد اين نشريه
شماره 3154
سه شنبه يكم خرداد ماه 1397خدمات سايت
 
MGID2387
magiran.com > روزنامه شرق > شماره 2829 28/12/95 > صفحه 16 (روزنامه فردا) > متن
 
      


ماجراي عشق و عاشقي ميدون 
كبوتر با كبوتر... باز با خيلي باز


نويسنده: پوريا عالمي

سوفيا... عشق من... چشم روي هم گذاشتي و يک سال گذشت. ديدي؟ من تا ديروز فکر مي کردم تقصير بابات است که نمي گذارد من و تو به هم برسيم و وضع زندگي من اين است، ولي امروز متوجه شدم که بابات تقصير ندارد، اطرافيانش خوب نيستند. حالانکته اينجاست که اطرافيان بابات چه کساني هستند جز خود تو؟ سوفيا... سوفيا... من يک سال زندگيم را هرروز گذاشتم پاي عشق تو و تو يک سال من و احساس و زندگي ام را گذاشتي زير پات. يک شاعر آمريکايي مي گويد: «تو هم به من فکر مي کني؟ آن قدر که من به تو؟» فکرکردن بخورد توي سرت، تو اصلاتوي اين يک سال گذشته يک بار به من فکر کردي؟ يک بار به من سر زدي؟ نه سوفيا... من تو را به عنوان شغل تمام وقت انتخاب کرده بودم و عاشق تمام وقت تو بودم، اما تو چي؟ يک بار شد بيايي و بگويي «ميدون دوم... من تو رو گذاشتم سر کار... اين هم حقوق اين ماهت؟» اصلاپول هيچي، حقوق هيچي، يک بار شد بيايي و به من بگي مي خواهم حسابت را برسم؟ نه. هيچ وقت. تو نه تنها شغل من را از من گرفتي و بي کار و علافم کردي، بلکه من را تبديل کردي به آسيب اجتماعي. چطوري؟ من تو را خيلي دوست داشتم سوفيا و همه دختران را مثل تو مي ديدم... الان تو کاري کردي که من نه تنها تو را دوست ندارم، بلکه هيچ دختري را هم نمي توانم ببينم و حرص نخورم. تو چه کردي سوفيا؟ آيا حرف هاي تلويزيون درست بود و تو عشق مجازي بودي و من بايد دنبال عشق حقيقي بگردم؟ نه سوفيا... موضوع اين حرف ها نيست... موضوع اين است که تو به من دل ندادي چون دلت را کسي ديگر برده است. کي؟ آهان. من مي دانم، اما چه کار کنم؟ تو دنبال آقازاده ها هستي تا هم خر را سوار شوي، هم خرما را بخوري. سوفيا... من چندبار به تو توضيح دادم که من نمي توانم آقازاده باشم؟ نه آن قدر پولدار، نه آن قدر رانت خوار... نه هيچي. عزيزم آقازادگي دست من نيست. من چندبار به خاطر تو رفتم و با پدر و مادر خودم دعوا گرفتم که بابا چرا من را شما نزاييدي؟ چرا مامان زاييد؟ کاش شما من را مي زاييدي که من آقازاده به دنيا بيايم و آقا از دنيا بروم، نه اين طوري که «ميدون دوم» به دنيا بيايم و چون کسي دورم نچرخيده «بن بست» از دنيا بروم. پدرم توضيح داد: ببين ميدون دوم... من همه تلاشم را کردم که تو آقازاده بشوي، منتها ما هرکاري مي کرديم جنين در مادر شکل مي گرفت. من خيلي زحمت کشيدم، اما نشد ميدون دوم... هنوز هم نفهميدم اينها چي کار مي کنند که آقازاده مي شوند... فرمولش را به کسي نمي گويند که توي آقازادگي دست زياد نشود...، ولي تو نگران نباش شايد تو بدبخت شدي، اما يادت باشد که هر بدبختي باعث احساس خوشبختي در ديگران است.
    من به پدرم گفتم: اما سوفيا چي بابا؟ پدرم گفت: سوفيا پيچ پيچي ميدون دوم. او جاي اينکه دور تو بگردد، تو را پيچانده و رفته. الان هم مجوز شرکت صادرات و واردات و انتشارات و... گرفته و قرار است چرخ اقتصاد و فرهنگ را بچرخاند.
     مي بيني سوفيا؟ اين هم آخر سالي... اين آخرين ستون من است که اينجا مي نويسم سوفيا... من اصلامي خواستم با تو ديگر حرف نزنم و عملابا تو قهر بودم (هرچند وقتي فکر مي کنم نمي فهمم کي ما با هم آشتي بوديم)، اما گفتم اين ستون را بنويسم و کار را يک سره کنم. سوفيا... من از هيشکي شانس نياوردم... اين قدر تنها بودم که مي خواستم بروم سگ و گربه بياورم، اما وقتي به يک سال گذشته فکر مي کنم مي بينم من با چه کسي بيشتر از باباي تو احساس نزديکي کرده ام؟ چه کسي اين قدر توانسته من را درک کند؟ چه کسي مدام نگران من بوده؟ من ابتدا به تو حالت ازدواج داشتم سوفيا، اما الان به تو هيچ احساسي ندارم و به بابات حالت محبت خاصي پيدا کرده ام. من با بابات صحبت کرده ام سوفيا... قرار است دوتا کوله پشتي بيندازيم پشتمان و دوتايي بزنيم به جاده و در افق گم شويم... نگران نباش سوفيا... ما وقتي به افق رسيديم بهت تکست مي دهيم و عکسي با زاويه افق بدنمان برات مي فرستيم... راستي ما افسرده ايم و آدم وقتي به آخر خط مي رسد يا خودکشي مي کند يا کانديدا مي شود و ديگران را به کشتن مي دهد يا کاري مي کند ديگران دوستش داشته باشند که براش بميرند... خلاصه هرطور حساب کني بعيد نيست من و باباي سوفيا کانديداي مجلس بشويم. البته دوتايي. چون ما الان ديگر گروپ زده ايم و همه مي دانند هر حزبي در ابتدا يک گروپ بوده است. منتظر ما باش سوفيا... من و بابات دوتايي با حزب گروپ گروپ به ميدان خواهيم آمد.
     عاشق سابق تو و همسفر جدي باباي تو؛ ميدون دوم.
     سلام! خوانندگان عزيز روزنامه «شرق» و ستون هاي اين قلم در صفحه آخر روزنامه، اين هم از پايان تراژيک يا مدرن. ما نمي دانيم ميدون دوم. خوشحالم که ميدون دوم و سوفيا و باباي سوفيا را دوست داشتيد. متاسفم که اين دوتا به هم نرسيدند. چون از قديم گفته اند کبوتر با کبوتر، باز با باز که همان طور که معلوم است سوفيا کبوتر است و باباي سوفيا بازنشسته است و ميدون دوم که کاملاباز است (باز به معني باز نه، بلکه يعني غيراسيدي است).
     خلاصه اين آخرين ماجراهاي عشق وعاشقي ميدون دوم بود که مدام حالت ازدواج داشت و مسئولان دراين باره مسئوليتي نمي پذيرفتند. ميدون دوم و باباي سوفيا (و البته سوفيا) را به خداي بزرگ مي سپاريم و سال ديگر با حالت ديگري در همين صفحه در خدمت خواهيم بود و خدمت مسئولان خواهيم رسيد. ممنونم که من را مي خوانيد. دوستتان دارم. نوروز ۹۶ مبارک.
    ماجراى عشق و عاشقى میدون: کبوتر با کبوتر... باز با خيلي باز
    


 روزنامه شرق ، شماره 2829 به تاريخ 28/12/95، صفحه 16 (روزنامه فردا)

لينک کوتاه به اين مطلب:   
 


    دفعات مطالعه اين مطلب: 47 بار
    آثار ديگري از "پوريا عالمي"

  پيسي 20 تومن؟
پوريا عالمي، شرق 1/3/97
مشاهده متن    
  چند چيز درباره فيلتر تلگرام
پوريا عالمي، شرق 31/2/97
مشاهده متن    
  محمدعلي موحد پُز دادني است
پوريا عالمي، شرق 30/2/97
مشاهده متن    
  قصه رئيس ساختمان سوفيا اينا
پوريا عالمي، شرق 29/2/97
مشاهده متن    
  تلويزيون ايران كَسَگَم را به رسميت شناخت
پوريا عالمي، شرق 27/2/97
مشاهده متن    
بيشتر ...

 

 
 
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان

معرفی سايت به ديگران
گزارش اشکال در اطلاعات
اشتراک نشريات ديگر
 جستجوی مطالب
کلمه مورد نظر خود را وارد کنيد

جستجو در:
همه مجلات عضو
مجلات علمی مصوب
آرشيو اين روزنامه
متن روزنامه های عضو
    
جستجوی پيشرفته 

اعتماد
ايران
جام جم
دنياي اقتصاد
رسالت
شرق
كيهان
 پيشخوان
نشريه تحقيقات مالي اسلامي
متن مطالب شماره 13، پاييز و زمستان 1396را در magiran بخوانيد.

 

 

سايت را به دوستان خود معرفی کنيد    
 1397-1380 کليه حقوق متعلق به سايت بانک اطلاعات نشريات کشور است.
اطلاعات مندرج در اين پايگاه فقط جهت مطالعه کاربران با رعايت شرايط اعلام شده است.  کپی برداري و بازنشر اطلاعات به هر روش و با هر هدفی ممنوع و پيگيرد قانوني دارد.
 

پشتيبانی سايت magiran.com (در ساعات اداری): 77512642  021
تهران، صندوق پستی 111-15655
فقط در مورد خدمات سايت با ما تماس بگيريد. در مورد محتوای اخبار و مطالب منتشر شده در مجلات و روزنامه ها اطلاعی نداريم!
 


توجه:
magiran.com پايگاهی مرجع است که با هدف اطلاع رسانی و دسترسی به همه مجلات کشور توسط بخش خصوصی و به صورت مستقل اداره می شود. همکاری نشريات عضو تنها مشارکت در تکميل و توسعه سايت است و مسئوليت چگونگی ارايه خدمات سايت بر عهده ايشان نمی باشد.تمامي خدمات پایگاه magiran.com ، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است