|  درخواست عضويت  |  رمز خود را فراموش کرده ايد؟  |  ورود اعضا [Sign in]
جستجوي پيشرفته مطالب   |  
 جستجو:  
روزنامه ايران95/12/28: تمهيدات «كي روش» براي پيكار مهم 3 فروردين
magiran.com  > روزنامه ايران >  فهرست مطالب شماره
مشخصات نشريه
آخرين شماره
آرشيو شماره هاي گذشته
جستجوي مطالب
سايت اختصاصي
تماس با نشريه
شماره جديد اين نشريه
شماره 6603
دوشنبه سوم مهر ماه 1396خدمات سايت
 
MGID2825
magiran.com > روزنامه ايران > شماره 6460 28/12/95 > صفحه 15 (ورزشي) > متن
 
      


تمهيدات «كي روش» براي پيكار مهم 3 فروردين
امروز؛ بازي تداركاتي تيم ملي برابر عراق در پشت درهاي بسته

نويسنده: وصال روحاني

تيم ملي فوتبال ايران عصر امروز يک ديدار دوستانه برابر عراق در ورزشگاه آزادي تهران برگزار مي کند که به سبب ملاحظات تاکتيکي و برخي مسائل ديگر به تصميم کارلوس کي روش و فدراسيون فوتبال پشت درهاي بسته و بدون حضور تماشاگران انجام مي شود. مهدي تاج، رئيس فدراسيون مي گويد با احتساب حساسيت مسابقه 3 فروردين ماه تيم ملي برابر قطر در دوحه، ارجح آن است که ملي پوشان دست خود را به لحاظ فني رو نکنند و اگر تماشاگران به آزادي بيايند، قطعاً در ميان شان چند نفري نيز متعلق به اردوي قطر بوده و گزارش هايي را به خورخه فوساتي، سرمربي اروگوئه اي قطري ها خواهند داد.
    
    کي روش دو ساعت ديرتر آمد نخستين گردهمايي اعضاي فهرست
    
    19 نفره جديد سرمربي پرتغالي تيم ملي عصر روز پنجشنبه در هتل آزادي صورت گرفت اما کي روش که معمولاً وقت شناس است و زودتر از سايرين مي آيد، اين بار با دو ساعت تاخير به اين محل رسيد. نخستين تمرين اين جمع نيز ديروز (جمعه) برگزار شد و کي روش که دور و برش را بشدت خلوت کرده، اين تمرين را با مشارکت هموطنش اوشيانو کروز هدايت و خطوط کاري را براي بازيکنانش ترسيم و تعريف کرد. گفتني است ديروز با اعلام کي روش، دانيال ماهيني بازيکن تيم استقلال خوزستان به اردوي تيم ملي دعوت شد.
    
    مقدمه سازي براي دو مسابقه رسمي
    
    براي سرمربي پرتغالي و کمال گراي تيم ايران، بازي روز شنبه برابر عراق فقط يک زمينه و وسيله براي سنجش نفراتش و دريافتن جديدترين ميزان آمادگي آنها براي ديدارهاي مهم 3 فروردين 96 مقابل قطر در شهر دوحه و 8 فروردين برابر چين در تهران در ادامه مرحله نهايي پيکارهاي انتخابي جام جهاني 2018 در قاره آسيا است. البته بين سبک بازي عراق و قطر تشابه هاي کوچکي ديده مي شود که اين نيز مي تواند به نفع ملي پوشان ما تمام شود و ديدار روز شنبه را براي ما مفيدتر سازد.
    
    پهلوان ازدواج کرد و رفت!
    از فهرست 19 نفره ايران براي بازي با عراق، يک نفر موقتاً کم شد و او، احسان پهلوان هافبک جوان ذوب آهن است که چون مراسم عروسي اش در راه است، از کي روش اجازه گرفت و رفت و مقرر شد اگر در فهرست نهايي که 29 اسفند اعلام مي شود نام وي نيز بود، به اردو برگردد و در غير اين صورت، نزد خانواده تازه اش بماند.
    
    دستياران غايب و شاکي کي روش
    آنهايي که فعلاً کنار کي روش نيستند و از اين بابت بشدت عصباني هم هستند، اعضاي ايراني کادر فني تيم ملي و به واقع دستياران ايراني کي روش هستند. در حالي که جواد نکونام، مارکار آقاجانيان و مهرداد خانبان هميشه از محبوبان کي روش بوده اند، بعد از حذف شدن در اواسط اردوي اخير تيم ملي در امارات، ديگر توسط کي روش پذيرفته نشده اند و سرمربي ايران با اين بهانه که چون اردوهاي تيم ملي کمتر و کوتاه تر از گذشته شده و مربيان به اندازه گذشته مورد نياز نيستند، از پذيرش مجدد آنها سر باز زده است. گروه کنار گذاشته شده روز پنجشنبه جلسه اي تازه با مهدي تاج داشتند اما دست از پا درازتر محل فدراسيون را ترک کردند. البته تاج به آنها گفت کي روش بعد از بازي برابر قطر، جلسه اي با آنها مي گذارد تا ببيند مايل به استفاده مجدد از آنها هست يا خير اما اين مساله بيشتر دل ياران ايراني کي روش را به درد آورده است. در جديدترين تحول مرتبط با اين قضايا، کي روش حتي «يار غار» خود و مربي چند سال اخير دروازه بان هاي تيم ملي ايران يعني دن گاسپار را هم کنار گذاشته است!
    
    با سلاح از جان گذشتگي
    
    کي روش که در جريان سفر اخيرش به دوحه، شرايط محل برگزاري ديدار تيم هاي ملي ايران و قطر را سنجيد، به سختي اين مسابقه معترف است اما دوندگي و از جان گذشتگي بازيکنانش و کارايي و تجربه لژيونرهايي که از 29 اسفند به اردوي ملي ملحق مي شوند، به گونه اي است که وي و جامعه فوتبال را به کسب نتيجه اي خوب در آن ديدار هم اميدوار نگه داشته است.
    
    اميدهاي قطر برپايه شکست پرسپوليس!
    قطري ها هم مدعي اند که به مسابقه 3 فروردين نگاهي از سر خوشبيني دارند و چون هفته پيش دو باشگاه قطري (الريان و لخويا) در ليگ قهرمانان آسيا مقابل پرسپوليس و استقلال خوزستان خودنمايي کردند، پس تيم ملي قطر هم مي تواند موي دماغ ملي پوشان ايران شود و شکست 0-2 ديدار رفت در تهران را جبران کند. راشد الخليفه، نايب رئيس الريان ديروز در دوحه گفت: ديديد که ما چطور پرسپوليس، صدرنشين يکه تاز ليگ ايران را شکست داديم و در نتيجه به ديدار تيم هاي ملي دو کشور نيز بايد با اميدواري نگاه کنيم. در فوتبال هيچ چيز غيرممکن وجود ندارد.
    
    در دوحه هم درها بسته است
    در همين حال خورخه فوساتي در تمرينات روزهاي اخير تيم ملي قطر بشدت روي روش هاي بازدارنده اي که اميدوار است شاگردانش روي رقباي ايراني در ديدار 3 فروردين اعمال دارند، کار کرده و راه هاي خنثي سازي ضدحملات ايران را به آنها انتقال داده است. به نوشته روزنامه الشرق چاپ دوحه، فوساتي معتقد است ايران با شيوه پرسينگ و بازي کنترلي پاي به اين ميدان مي گذارد و او براي خنثي سازي آن آماده است. فوساتي هم مثل کي روش حضور مردم و رسانه ها را در محل تمرين تيم تحت فرماندهي اش تا اطلاع ثانوي ممنوع اعلام کرده است.
    
    
    
    نيم نگاه
    
    
    منتظري؛ معتمد جديد کي روش
    
    در حالي که ادامه غيبت مربيان ايراني تيم ملي فوتبال ايران در جديدترين اردوي اين تيم همچنان خبرساز است، ديروز گفته شد شايد دلخوري کارلوس کي روش از آنها از همان اردوي دردسرساز اخير در امارات نشات گرفته باشد. آنجا که سرمربي پرتغالي تيم ملي به دستيارانش گفت چرا محتواي مصاحبه هاي برانکو ايوانکوويچ را زودتر به اطلاع وي نرسانده اند تا نيازي به آوردن ملي پوشان پرسپوليس به دوبي نباشد. او که دير از حرف هاي انتقادي برانکو مطلع شد و پس از آن، سرخ ها را از اردو معاف و به تهران ديپورت کرد و بر سر اين مساله با مهدي تاج هم چالش هايي داشت، پيش تر نيز دستياران متعدد قبلي خود مانند اميد نمازي، علي کريمي، مجيد صالح و خسرو والي زاده را يا مستقيماً جواب گفت يا به گونه اي برخورد کرد که خودشان دلسرد شوند و بروند و اين حتي شامل هموطن وي، آنتوني سيموئز هم شد. گروه جديد کنار مانده ها اين فرق اساسي را با گروه قبلي دارند که محرم و پشتيبانان بزرگ کي روش در سال هاي اخير بوده اند و امروز خيلي ها مي پرسند چرا مترجم سال هاي اخير کي روش هم جواب گفته شده است. فالگوش هاي پشت درهاي تيم ملي مي گويند اگر آنها عليه سرمربي پرسپوليس مصاحبه مي کردند، شايد کارشان به اينجا کشيده نمي شد! از ديروز که مشخص شد پژمان منتظري، مدافع کارکشته تيم ملي که در سال هاي اخير در ليگ قطر توپ مي زده، به عنوان معتمد جديد کي روش مورد استفاده وي قرار گرفته، ناظران تيزهوش تر از خود مي پرسند تاريخ مصرف اين بازيکن اسبق استقلال در پست و سمت تازه اش به چه ميزان خواهد رسيد؟! آنچه شکي درباره آن وجود ندارد، اين است که منتظري در تمرين ديروز تيم ملي به سبب اشرافش بر زبان انگليسي، به عنوان مترجم کي روش و واسطه انتقال خواسته هاي او به ساير بازيکنان تيم ملي عمل کرد. خدا به خير بگذراند!
    
    تمهيدات «کي روش» براي پيکار مهم 3 فروردين / امروز؛ بازي تدارکاتي تيم ملي برابر عراق در پشت درهاي بسته
    


 روزنامه ايران، شماره 6460 به تاريخ 28/12/95، صفحه 15 (ورزشي)

لينک کوتاه به اين مطلب:   
 


    دفعات مطالعه اين مطلب: 36 بار
    آثار ديگري از "وصال روحاني"

  ابعاد وسيع محروميت سرخ ها و طارمي / بررسي شرايط پرسپوليس پس از حكم غيرمنتظره فيفا
وصال روحاني، ايران 2/7/96
مشاهده متن    
  مذاكره با <تريم>، چراغ سبز به «فارياس» / استقلال را فعلاً «مك درموت» ايرلندي هدايت مي كند...
وصال روحاني، ايران 1/7/96
مشاهده متن    
  نبرد تماشايي قرمزها و طلايي ها در نصف جهان / امروز و فردا؛ 7 بازي ديگر از هفته هفتم ليگ برتر برگزار مي شود
وصال روحاني، ايران 30/6/96
مشاهده متن    
  جهان سينما زير سلطه فيلم <آي تي> / «قاتل امريكايي» و كار تازه آرونوفسكي دوم و سوم شدند اما كم فروختند
وصال روحاني، ايران 30/6/96
مشاهده متن    
  بازي سرنوشت در سخت ترين شرايط آبي ها / ژنرال؛ تير خلاص منصوريان را مي زند؟
وصال روحاني، ايران 29/6/96
مشاهده متن    
بيشتر ...

 

 
 
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان

معرفی سايت به ديگران
گزارش اشکال در اطلاعات
اشتراک نشريات ديگر
 جستجوی مطالب
کلمه مورد نظر خود را وارد کنيد

جستجو در:
همه مجلات عضو
مجلات علمی مصوب
آرشيو اين روزنامه
متن روزنامه های عضو
    
جستجوی پيشرفته 

اعتماد
ايران
جام جم
دنياي اقتصاد
رسالت
شرق
كيهان
 پيشخوان
مجله علوم دامي ايران
متن مطالب شماره 2 (پياپي 4802)، 1396را در magiran بخوانيد.

 

 

سايت را به دوستان خود معرفی کنيد    
 1396-1380 کليه حقوق متعلق به سايت بانک اطلاعات نشريات کشور است.
اطلاعات مندرج در اين پايگاه فقط جهت مطالعه کاربران با رعايت شرايط اعلام شده است.  کپی برداري و بازنشر اطلاعات به هر روش و با هر هدفی ممنوع و پيگيرد قانوني دارد.
 

پشتيبانی سايت magiran.com (در ساعات اداری): 77512642  021
تهران، صندوق پستی 111-15655
فقط در مورد خدمات سايت با ما تماس بگيريد. در مورد محتوای اخبار و مطالب منتشر شده در مجلات و روزنامه ها اطلاعی نداريم!
 


توجه:
magiran.com پايگاهی مرجع است که با هدف اطلاع رسانی و دسترسی به همه مجلات کشور توسط بخش خصوصی و به صورت مستقل اداره می شود. همکاری نشريات عضو تنها مشارکت در تکميل و توسعه سايت است و مسئوليت چگونگی ارايه خدمات سايت بر عهده ايشان نمی باشد.تمامي خدمات پایگاه magiran.com ، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است