|  درخواست عضويت  |  رمز خود را فراموش کرده ايد؟  |  ورود اعضا [Sign in]
جستجوي پيشرفته مطالب   |  
 جستجو:  
روزنامه كيهان95/12/28: كيهان بررسي مي كند: بازخواني توصيه هاي رهبر انقلاب در سالي كه گذشت
magiran.com  > روزنامه كيهان >  فهرست مطالب شماره
مشخصات نشريه
آخرين شماره
آرشيو شماره هاي گذشته
جستجوي مطالب
سايت اختصاصي
تماس با نشريه
شماره جديد اين نشريه
شماره 21891
پنجشنبه ششم ارديبهشت ماه 1397خدمات سايت
 
MGID2827
magiran.com > روزنامه كيهان > شماره 21588 28/12/95 > صفحه 1 (صفحه اول) > متن
 
      


كيهان بررسي مي كند: بازخواني توصيه هاي رهبر انقلاب در سالي كه گذشتسرويس سياسي - نگاهي به بيانات رهبر معظم انقلاب در سالي که گذشت به خوبي نشان مي دهد که دغدغه حل مشکلات مردم و معيشت آنان مهم ترين نگراني ايشان بوده است، تکرار برخي واژگان در بيانات معظم له و نيز خواسته هايي که از سوي مردم در نامه ها و شکوائيه ها منتقل شده و رهبر انقلاب در بياناتشان اين خواسته ها را به مسئولين منتقل کرده اند اين واقعيت را نشان مي دهد.
    بررسي محتوايي 49 سخنراني رسمي منتشر شده در پايگاه اطلاع رساني رهبر معظم انقلاب نشان دهنده اين واقعيت است که حضرت آيت الله العظمي خامنه اي لحظه اي از حل مشکلات مردم و انتقال اين مشکلات به مسئولين براي حل آن ها غافل نبوده اند، در اين گزارش تلاش خواهيم کرد به بخشي از خواست هاي رهبر انقلاب که در بيانات ايشان انعکاس داشته است بپردازيم.
    
    دولت بايد در پايان اين سال گزارش دهد
    رهبر معظم انقلاب در پيام نوروزي خود سال جاري را سال اقتصاد مقاومتي، اقدام و عمل ناميدند و تاکيد کردند: به گمان من مسئله اقتصاد در اولويت اول است. در مسئله اقتصاد، آن چيزي که مهم است و اصل است، مسئله توليد داخلي است؛ مسئله ايجاد اشتغال و رفع بيکاري است؛ مسئله تحرک و رونق اقتصادي و مقابله با رکود است؛ اينها مسائل مبتلابه مردم است؛ اينها چيزهايي است که مردم آنها را حس مي کنند و مطالبه مي کنند؛ و آمارها و اظهارات خود مسئولين هم نشان مي دهد که اين مطالبات مردم و اين خواسته هاي مردم بجا و به مورد است.
    ايشان افزودند: اگر ما بخواهيم مشکل رکود را حل کنيم، مشکل توليد داخلي را حل کنيم، بخواهيم مسئله بيکاري را حل کنيم، بخواهيم گراني را مهار کنيم، علاج همه اينها در مجموعه مقاومت اقتصادي و اقتصاد مقاومتي گنجانده شده است. اقتصاد مقاومتي شامل همه اينها است. مي شود با اقتصاد مقاومتي به جنگ بيکاري رفت؛ مي شود به جنگ رکود رفت؛ مي شود گراني را مهار کرد؛ مي شود در مقابل تهديدهاي دشمنان ايستادگي کرد؛ مي شود فرصت هاي بسياري را براي کشور ايجاد کرد و از فرصت ها استفاده کرد؛ شرطش اين است که براي اقتصاد مقاومتي کار و تلاش انجام بگيرد.
    رهبر انقلاب در نخستين روز سال جاري در حرم مطهر رضوي(ع) و در جمع زائرين آن حضرت خواسته اي از دولت را مطرح کردند که تحقق آن را مي توان اين روزها راستي آزمايي کرد: «اميدواريم در پرتو اقدام و عمل براي تحقق اقتصاد مقاومتي، دولت بتواند در پايان سال جاري از احياء چند هزار کارخانه و کارگاه «صنعتي، توليدي و کشاورزي» گزارشي عيني به مردم بدهد و مردم هم اين اقدامات را احساس کنند و اعتماد و اطمينان يابند.»
    
    از هر اقدامي در جهت منافع و حل مشکلات مردم حمايت خواهم کرد
    رهبر معظم انقلاب 18 فروردين سال جاري نيز در ديدار عيدانه مسئولين با تاکيد بر اينکه «اقدام و عمل» در اقتصاد مقاومتي بايد به گونه اي باشد که در پايان سال، امکان ارائه گزارش دقيق و ملموس از عملکردها در حوزه هاي مختلف وجود داشته باشد، افزودند: من از هر اقدامي که در دولت، مجلس و قوه قضاييه، در جهت منافع مردم و گشايش امور و حل مشکلات مردم باشد، جداً حمايت خواهم کرد، اما مهم اين است که احساس شود کاري که انجام مي گيرد، براي منافع ملي مفيد و لازم است.
    رهبر معظم انقلاب 8 ارديبهشت ماه نيز در ديدار با کارگران بر ممنوعيت مطلق واردات اجناسي که مشابه داخلي دارند تاکيد کردند.
    ايشان در اين ديدار به مسئولان خاطرنشان کردند: بايد بر سلامت و کيفيت کالاهاي صادراتي نظارت شود چرا که صادر شدن اجناس و کالاهاي ناسالم و بي کيفيت، موجب بدنام شدن ايران و ضربه به صادرات کشور خواهد شد.
    حضرت آيت الله العظمي خامنه اي وارد کردن اجناسي را که مشابه داخلي دارند، «مطلقاً ممنوع» خواندند و افزودند: در برخي فروشگاه هاي عمدتاً بزرگ و گاه وابسته به دستگاه هاي دولتي، همه اجناس، خارجي است که اين کارِ زشت، عملاً موجب بيکاري کارگر ايراني و بهبود وضع کارگر خارجي مي شود.
    رهبر انقلاب با انتقاد از فرهنگ خريد کالاهاي خارجي و پز دادن با کالاهاي داراي نشان هاي خارجي گفتند: ما با دنيا تعامل داريم اما در عرصه هايي که توليد داخلي داريم، وارد کردن و فروش و مصرف کالاهاي خارجي بايد به عنوان يک ضدارزش تبليغ و شناخته شود. ايشان همچنين با انتقاد از «واردات ميلياردي برخي لوازم غير ضروري»، به مشکل جدي قاچاق کالاها و اجناس به داخل اشاره و خاطرنشان کردند: به مسئولان دولت هاي مختلف، مکرر اين مسئله را گوشزد کرده ام و آنها نيز مي گويند اگر تعرفه سنگين بگذاريم، قاچاق آن کالابالامي رود، اما اين دليل، پذيرفتني نيست.
    
    اگر در اقتصاد قوي شديم ديگر تحريم معني ندارد
    6 خرداد ماه سال جاري رئيس و اعضاي مجلس خبرگان رهبري به ديدار رهبر معظم انقلاب رفتند، ايشان در اين ديدار تاکيد کردند: در اقتصاد، اگر ما قوي شديم و قدرتمند شديم، ديگر تحريم معني ندارد و تحريم يک کار زائدي مي شود؛ اگر ما در داخل توانستيم اقتدار اقتصادي به دست بياوريم، آنها خودشان مي آيند به دريوزگي، مي آيند دنبال ارتباط اقتصادي؛ نه [فقط] تحريم نمي کنند، بلکه اگر ما تحريم کنيم، آنها مي آيند مي گويند تحريم نکنيد؛ طبيعت کار اين است. در زمينه سياست هم همين است، در زمينه هاي گوناگون هم همين است.
    حضرت آيت الله العظمي خامنه اي، مطالبه و پيگيري تحقق عناصر دروني اقتدار از مسئولان و دستگاه ها را ازجمله ظرفيت هاي مجلس خبرگان برشمردند و افزودند: اين جمع باعظمت مي تواند در اين روند نيز تاثيرگذار باشد.
    
    صِرفِ صحبت، فايده ندارد
    حضرت آيت الله العظمي خامنه اي همچنين صبح 15 خرداد ماه سال جاري در ديدار با نمايندگان مجلس شوراي اسلامي با تاکيد بر اين که مشکل رکود و اشتغال بايد حل شود تاکيد کردند: اگرچه برخي ناشي گري ها انجام شد و برخي مواضع و صحبت هاي منفعلانه، دشمن را در استفاده از حربه تحريم، تشجيع کرد اما بايد مشکلات اقتصادي به ويژه رکود و اشتغال حل شوند و صِرفِ صحبت، فايده ندارد.
    ايشان، حل موضوع رکود و اشتغال از طريق رونق توليد داخلي را از اولويت هاي اصلي و بسيار مهم در بخش اقتصاد برشمردند و خاطرنشان کردند: خجلت و شرمندگي اين حقير و نظام از بيکاري يک جوان، از خجلت و شرمندگي جوان بيکار در خانواده خود، بيشتر است، بنابراين بايد براي حل اين مشکل، اقدامات جدي انجام شود.
    رهبر انقلاب اسلامي مقابله با قاچاق را يکي ديگر از اولويت هاي کاري مجلس در موضوع اقتصاد دانستند و گفتند: قاچاق همچون خنجري به پشت نظام است که مقابله با آن هم آسان نيست اما دولت بايد با اين پديده شوم برخورد کند و مجلس نيز پشتوانه اين برخورد باشد.
    
    مردم بايد اقدام و عمل را ببينند
    رهبر معظم انقلاب 26 آبان سال جاري نيز در ديدار هزاران نفر از مردم اصفهان تاکيد کردند: دشمن، اقتصاد را نشانه گرفته زيرا تصور مي کند اقتصاد، نقطه ضعف کشور است و بر همين اساس بر «اقتصاد مقاومتي، اقدام و عمل» تاکيد شده است و مسئولان بايد «اقدام و عمل» و شاخصه هاي آن را جلوي چشم مردم قرار دهند. اين توقع و خواسته ما از مسئولين است که با آنها هم در ميان مي گذاريم؛ اين مسائل را ما با مسئولين مرتباً در ميان مي گذاريم و به آنها مي گوييم. شاخصه هاي اقدام و عمل را بايد نشان داد.
    رهبر معظم انقلاب همچنين 27 بهمن سال جاري در جمع پرشور مردم آذربايجان حضور منسجم، مقتدرانه و پرطراوت ملت در راه پيمايي ۲۲ بهمن را «مايه آبروي انقلاب و نظام و ايران» خواندند و با اشاره به اينکه مسئولان نبايد اين حضور را به معناي گله نداشتن مردم تصور کنند، افزودند: آمريکا مي خواهد با تکرار ترفند تهديد و جنگ نظامي، توجه مسئولان کشور را از صحنه جنگ واقعي يعني جنگ اقتصادي منحرف کند، مسئولان هوشيار باشند و همه همت خود را صرف حل مشکلاتي همچون بيکاري، رکود، گراني و تبعيض کنند.
    رهبر انقلاب 19 اسفند ماه سال جاري در ديدار رئيس و اعضاي مجلس خبرگان رهبري تاکيد کردند: «جذب سرمايه گذاري خارجي» اقدامي مثبت است اما تاکنون ميزان کمي از توافقات خارجي محقق شده است، بنابراين نبايد به اميد و انتظار سرمايه گذاري آنها نشست بلکه بايد آن کاري را که خودمان مي توانيم، در داخل انجام دهيم، اقتصاد مقاومتي با مباني محکم فکري و نظري، تنها راه علاج مشکلات کشور است و بايد اجرا شود.
    ايشان افزودند: اگر احساس مسئوليت در مسئولان به گونه اي بود که آنان همواره دغدغه کار و تلاش و هدف گرايي و مجاهدت داشتند، نشان مي دهد آنان در خطوط اصلي حکومت اسلامي حرکت مي کنند اما اگر برخلاف اين بود بايد بدانيم که از چارچوب هاي حکومت اسلامي خارج شده ايم.
    رهبر انقلاب در ادامه با بيان اين که «احساس مسئوليتِ مسئولان» موضوعي فوري، ضروري و واجب است اظهار داشتند: در قبال مسائل فرهنگي و معيشت مردم، به شدت مسئول هستيم و اگر حتي يک جوان مومن در اثر عملکرد ما خداي ناکرده از راه منحرف شود، ما مسئوليم. اگر کارهاي ضروري در موضوع اقتصاد مقاومتي انجام شده بود، امروز تفاوت محسوسي را در زندگي مردم شاهد بوديم.
    ايشان در ادامه تاکيد کردند: به رئيس جمهور محترم هم گفته ام که بيان شاخص هاي کلان خوب است البته اگر آمارها قابل خدشه نباشد، اما به هرحال اين ها در زندگي و معيشت مردم در کوتاه مدت اثر نمي گذارد، شکايات مردم به دست ما مي رسد و بايد در مسائلي نظير توليد، اشتغال و از بين بردن رکود به گونه اي عمل کرد که مردم تاثير آن را در زندگي خود کاملاً احساس کنند اما اکنون اين گونه نيست.
    
    حقوق هاي غيرمنصفانه، نامشروع گناه و خيانت به آرمان هاي انقلاب
    به دنبال انتشار فيش هاي حقوقي برخي مديران دولتي که نشان از دريافتي هاي نجومي و غيرمنصفانه آن ها داشت رهبر معظم انقلاب در خطبه هاي نماز عيد فطر امسال تاکيد کردند: حقوق هاي غيرمنصفانه و ظالمانه از بيت المال، نامشروع، گناه و خيانت به آرمان هاي انقلاب اسلامي است. قطعاً در گذشته کوتاهي شده است، دريافت هاي نامشروع بايد برگردانده بشود، و اگر کساني بي قانوني کرده اند مجازات بشوند و اگر سوءاستفاده شده است بايستي اينها را از اين کارها برکنار بکنند؛ اينها کساني نيستند که لياقت اين را داشته باشند که در اين مراکز قرار بگيرند، اگر اين قضيّه دنبال گيري نشود، اعتماد مردم به نظام کاسته مي شود که اين فاجعه بزرگي خواهد بود. رهبر معظم انقلاب پيش از اين در ديدار رمضاني با رئيس جمهور و اعضاي هيئت دولت نيز به موضوع حقوق هاي کلان اشاره و تاکيد کردند: موضوع حقوق هاي نجومي، در واقع هجوم به ارزش ها است اما همه بدانند که اين موضوع از استثناءها است و اکثر مديران دستگاه ها، انسان هاي پاک دست هستند، اما همين تعداد کم نيز خيلي بد است و بايد حتماً با آن برخورد شود.
    
    انجام تعهدات از سوي ايران و بدعهدي خدعه و تقلب آمريکا يعني «خسارت محض»
    مسئله مذاکرات هسته اي و برجام نيز موضوع ديگري است که رهبر معظم انقلاب در سال گذشته و در بيانات خود بارها به آن اشاره کرده اند. رهبر انقلاب در ابتداي سال جاري و در جمع پرشور زائرين حرم مطهر رضوي(ع) پيگيري برجام هاي 2، 3 و 4 را سياست و خواست آمريکا دانسته و تاکيد کردند: از مواردي که ... ناديده گرفته مي شود اين است که هرگونه توافق با آمريکا به معناي ناگزير بودن ايران به انجام تعهدات و بدعهدي و خدعه و تقلب آمريکا در انجام تعهدات اين کشور است که اين مسئله را اکنون به عينه مي بينيم و اين يعني «خسارت محض».
    ايشان در اثبات اين مسئله به توافق هسته اي به عنوان يک نمونه اشاره کردند و گفتند: در همين توافق نيز آمريکايي ها به آنچه وعده داده بودند، عمل نکردند و به تعبير وزير محترم امور خارجه، بر روي کاغذ تعهداتي را انجام دادند اما در عمل و از طريق راه هاي انحرافي مانع از تحقق آن تعهدات شدند.
    رهبر انقلاب همچنين عصر 24 فروردين سال جاري در ديدار با نخست وزير ايتاليا مسئله مهم در رفت وآمد و مذاکرات خارجي را عملياتي و اجرايي شدن توافقات خواندند و خاطرنشان کردند: بعضي دولت ها و شرکت هاي اروپايي در رفت وآمد به ايران و مذاکره هستند اما محصول اين مذاکرات تاکنون محسوس نبوده است!
    
    برجام را پاره کنند آن را آتش مي زنيم
    به دنبال تهديد يکي از نامزدهاي انتخابات رياست جمهوري آمريکا که در صورت انتخاب به اين سمت برجام را پاره خواهد کرد رهبر معظم انقلاب عصر 25 خرداد ماه سال جاري در ديدار با جمعي از مسئولين نظام تاکيد کردند: جمهوري اسلامي ابتدائاً برجام را نقض نخواهد کرد، زيرا وفاي به عهد، دستور قرآني است اما اگر تهديد نامزدهاي رياست جمهوري آمريکا مبني بر پاره کردن برجام عملي شود، جمهوري اسلامي برجام را آتش خواهد زد که اين کار هم دستوري قرآني درباره نقض عهد متقابل است.
    ايشان در اين ديدار همچنين به نتايج به دست آمده از توافق موسوم به برجام پرداخته و اظهار داشتند: در برجام طرف مقابل وظيفه اش رفع تحريم ها بوده که برطرف نکرده، مسئله بانک ها حل نشده، مسئله بيمه نفتکش ها در سطح محدودي انجام مي شود، پول هاي نفت و پول هايي که در ديگر کشورها داريم به ما داده نمي شود، آمريکايي ها بخش مهمي از تعهداتشان را انجام ندادند اما ما پيش پرداخت ها را انجام داده ايم و غني سازي ۲۰ درصد و فردو و اراک را تعطيل کرديم. رهبر انقلاب در اين ديدار همچنين رکود و بيکاري را دو مشکل عمده کشور دانستند و خاطرنشان کردند: اين مشکلات بيشتر از اينکه ناشي از تحريم ها باشد، متوجه سياست ها و برنامه هاي دولت فعلي، دولت سابق و دولت اسبق است.
    
    تجربه برجام نشان داد آمريکا نقض عهد مي کند
    رهبر معظم انقلاب 11 مرداد ماه سال جاري نيز در ديدار هزاران نفر از اقشار مختلف مردم از سراسر کشور «تجربه برجام» را نمونه اي روشن از درستي ضرورت بي اعتمادي به دشمنان خواندند و خاطرنشان کردند: امروز حتي مسئولان ديپلماسي و کساني که در مذاکرات حضور داشته اند، اين واقعيت را تکرار مي کنند که آمريکا نقض عهد مي کند و در وراي زبان چرب و نرم خود، به مانع تراشي و تخريب روابط اقتصادي ايران با ديگر کشورها مشغول است.
    حضرت آيت الله العظمي خامنه اي، گذشت بيش از ۶ ماه از آغاز اجراي توافق هسته اي را يادآور شدند و سوال کردند: مگر بنا نبود تحريم هاي ظالمانه رفع شود تا در زندگي مردم اثر بگذارد آيا پس از ۶ ماه هيچ تاثير ملموسي در زندگي مردم ديده مي شود؟ اگر نقض عهد آمريکايي ها نبود آيا دولت نمي توانست در اين مدت کارهاي فراواني انجام دهد؟
    رهبر انقلاب با استناد به سخنان مسئولاني که قبل از اجراي برجام مي گفتند پس از اجراي تعهدات ايران، تحريم ها يکباره برداشته مي شود افزودند: اما اکنون، بحث رفع تدريجي تحريم ها مطرح مي شود، چرا؟
    
    تمديد تحريم ده ساله نقض برجام است
    رهبر معظم انقلاب سوم آذرماه سال جاري در ديدار با بسيجيان و با اشاره به تمديد قانون تحريم هاي ۱۰ساله در کنگره آمريکا، خاطرنشان کردند: اگر اين تمديد، اجرايي و عملياتي شود، قطعاً نقض برجام است و بدانند جمهوري اسلامي ايران حتماً در مقابل آن واکنش نشان خواهد داد. توافق هسته اي يا همان برجام نبايد به وسيله اي براي فشار بر ملت و کشور ايران تبديل شود.
    حضرت آيت الله العظمي خامنه اي با اشاره به اظهارات مسئولان کشور و دست اندرکاران برجام که هدف از توافق هسته اي را برداشته شدن فشارها و تحريم ها بيان کردند، افزودند: دولت آمريکا علاوه بر آن قول ها و تعهداتي که در قضيه برجام انجام نداده و يا ناقص عمل کرده است - و مسئولان دست اندرکار برجام هم صراحتاً به اين موضوع اشاره کرده اند- اکنون برجام را وسيله اي براي فشار مجدد بر ايران قرار داده است. رهبر معظم انقلاب 7 آذر ماه سال جاري نيز در ديدار با فرماندهان نيروي دريايي ارتش با اشاره به قضاياي مذاکرات هسته اي بروز مشکلات را ناشي از عجله در انجام کار خواندند و افزودند: وقتي عجله داريم که کار را زودتر تمام کنيم و به جايي برسانيم، از جزئيات غفلت مي کنيم و گاهي غفلت از يک امر جزئي، موجب ايجاد رخنه و نقطه سلبي در آن کار مي شود، بنابراين بايد مراقب بود که کارها متين، محکم و با شتاب مناسب انجام شود.
    
    اظهار ضعف نکنيد
    حضرت آيت الله العظمي خامنه اي 16 اسفند سال جاري در ديدار مسئولان راهيان نور تاکيد کردند: اين، يک قاعده کلي است که «احساس ضعف موجب تشويق دشمن به حمله خواهد شد»، بنابراين اگر مي خواهيد دشمن را از تهاجم منصرف کنيد، بايد از اظهار ضعف بپرهيزيم و نقاط قوت فراواني را که در اختيار داريم، آشکار کنيم.
    رهبر انقلاب اسلامي با تاکيد بر اينکه اين قاعده کلي در عرصه هاي فرهنگي و اقتصادي نيز صادق است، افزودند: اشتباه برخي در چالش بزرگ اقتصادي که کشور اکنون دچار آن است، اين بود که در زمينه اقتصادي اظهار ضعف شد و دشمن ديد که اينجا مي توان فشار آورد و فشار را زياد کردند.
    
    جهان اسلام گريبان حاکمان سعودي را رها نکند
    با گذشت بيش از يک سال از فاجعه منا رهبر معظم انقلاب در پيامي بر ضرورت فراموش نشدن اين فاجعه و جنايت حکام سعودي تاکيد کردند.
    حضرت آيت الله العظمي خامنه اي 12 شهريور ماه سال جاري در پيامي به مسلمانان جهان تاکيد کردند: جهان اسلام، اعم از دولت ها و ملّت هاي مسلمان بايد حاکمان سعودي را بشناسند و واقعيت هتّاک و بي ايمان و وابسته و مادّي آنان را به درستي درک کنند؛ بايد به خاطر جناياتي که در گستره جهان اسلام به بار آورده اند، گريبان آنها را رها نکنند؛ بايد به خاطر رفتار ظالمانه آنان با ضيوف الرّحمان، فکري اساسي براي مديريّت حرمين شريفين و مسئله حج بکنند. کوتاهي در اين وظيفه، آينده امّت اسلامي را با مشکلات بزرگ تري مواجه خواهد ساخت.
    
    ضرر دو قطبي براي کشور
    به دنبال انتشار برخي اخبار غيررسمي درباره جلسه خصوصي محمود احمدي نژاد و رهبر معظم انقلاب اسلامي و توصيه ايشان به رئيس جمهور سابق مبني بر به مصلحت نبودن کانديداتوري وي در انتخابات آتي، متاسفانه فضاي مسموم و مضري در اين باره در برخي محافل سياسي و رسانه اي کشور شکل گرفت و بعضا اخبار غيردقيق و مغرضانه اي منتشر شد که نتيجه آن موج سواري دشمنان و تلاش آنان براي ايجاد شکاف و اختلاف در نيروهاي انقلابي کشور بود.
    صبح 5 مهر ماه سال جاري حضرت آيت الله العظمي خامنه اي در ابتداي جلسه درس خارج فقه گريزي به اين قضيه زده و توضيحات جامعي را درباره آن بيان فرمودند.
    در بخشي از اين بيانات آمده بود: يک آقايي آمده پيش من، من هم به ملاحظه صلاح حال خود آن شخص و صلاح حال کشور به ايشان گفتم که شما در فلان قضيه شرکت نکنيد. نگفتيم هم شرکت نکنيد، گفتيم صلاح نمي دانيم ما که شما شرکت کنيد. اين را گفتيم. خب يک چيز عادي است. انسان بايستي آن چيزي را که مي بيند و مي فهمد و فکر مي کند که به نفع برادر مومنش است بايد به او بگويد ديگر. ما هم اوضاع کشور را خب، غالباً بيشتر از اغلب افراد آشنا هستيم. آدم ها هم، به خصوص آدم هايي که صدها جلسه با ما نشستند و برخاستند، بيشتر و بهتر از ديگران مي شناسيم. با ملاحظه حال مخاطب و اوضاع کشور به يک آقايي انسان توصيه مي کند که آقا شما اگر در اين مقوله وارد شديد، اين دو قطبي در کشور ايجاد مي شود. دو قطبي در کشور مضرّ است به حال کشور. من صلاح نمي دانم شما وارد بشويد.
    
    خرمشهرها در پيش است
    رهبر معظم انقلاب سوم خرداد ماه سال جاري در مراسم دانش آموختگي دانشجويان دانشگاه امام حسين عليه السلام طي سخناني تاکيد کردند: امروز براي کشور ما احتمال وقوع جنگ نظاميِ سنتي بسيار ضعيف است اما مسئله جهاد باقي است و اين جهاد که منطقي قرآني و اسلامي دارد، «جهاد کبير» و به معناي «ايستادگي، مقاومت و پيروي نکردن از کفار و مشرکين» است.
    حضرت آيت الله العظمي خامنه اي با تاکيد بر اينکه جهاد کبير در عرصه هاي سياسي، اقتصادي، فرهنگي و هنري نيز تجلي و ظهور دارد، خاطرنشان کردند: در همه اين عرصه ها، به جاي تبعيت از جبهه کافران و مشرکان، بايد از برنامه کاري اسلام و قرآن تبعيت کرد.
    رهبر انقلاب خطاب به جوانان کشور و دانشجويان حاضر در مراسم خاطرنشان کردند: آينده انقلاب متعلق به شما است و شما هستيد که بايد اين تاريخ را با عزت حفظ کنيد و بدانيد در آينده، خرمشهرها در پيش است؛ البته نه در ميدان جنگ نظامي، بلکه در ميداني که ويراني هاي جنگ نظامي را ندارد و برعکس آباداني نيز به دنبال دارد اما از جنگ نظامي سخت تر است.
    کيهان بررسي مي کند: بازخواني توصيه هاي رهبر انقلاب در سالي که گذشت
    


 روزنامه كيهان، شماره 21588 به تاريخ 28/12/95، صفحه 1 (صفحه اول)

لينک کوتاه به اين مطلب:   
 


    دفعات مطالعه اين مطلب: 232 بار
    

 

 
 
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان

معرفی سايت به ديگران
گزارش اشکال در اطلاعات
اشتراک نشريات ديگر
 جستجوی مطالب
کلمه مورد نظر خود را وارد کنيد

جستجو در:
همه مجلات عضو
مجلات علمی مصوب
آرشيو اين روزنامه
متن روزنامه های عضو
    
جستجوی پيشرفته 

اعتماد
ايران
جام جم
دنياي اقتصاد
رسالت
شرق
كيهان
 پيشخوان
فصلنامه نوآوري هاي آموزشي
متن مطالب شماره 65، بهار 1397را در magiran بخوانيد.

 

 

سايت را به دوستان خود معرفی کنيد    
 1396-1380 کليه حقوق متعلق به سايت بانک اطلاعات نشريات کشور است.
اطلاعات مندرج در اين پايگاه فقط جهت مطالعه کاربران با رعايت شرايط اعلام شده است.  کپی برداري و بازنشر اطلاعات به هر روش و با هر هدفی ممنوع و پيگيرد قانوني دارد.
 

پشتيبانی سايت magiran.com (در ساعات اداری): 77512642  021
تهران، صندوق پستی 111-15655
فقط در مورد خدمات سايت با ما تماس بگيريد. در مورد محتوای اخبار و مطالب منتشر شده در مجلات و روزنامه ها اطلاعی نداريم!
 


توجه:
magiran.com پايگاهی مرجع است که با هدف اطلاع رسانی و دسترسی به همه مجلات کشور توسط بخش خصوصی و به صورت مستقل اداره می شود. همکاری نشريات عضو تنها مشارکت در تکميل و توسعه سايت است و مسئوليت چگونگی ارايه خدمات سايت بر عهده ايشان نمی باشد.تمامي خدمات پایگاه magiran.com ، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است