|  درخواست عضويت  |  رمز خود را فراموش کرده ايد؟  |  ورود اعضا [Sign in]
جستجوي پيشرفته مطالب   |  
 جستجو:  
روزنامه ايران95/12/28: حوادث جهان
magiran.com  > روزنامه ايران >  فهرست مطالب شماره
مشخصات نشريه
آخرين شماره
آرشيو شماره هاي گذشته
جستجوي مطالب
سايت اختصاصي
تماس با نشريه
شماره جديد اين نشريه
شماره 6787
چهارشنبه دوم خرداد ماه 1397خدمات سايت
 
MGID2825
magiran.com > روزنامه ايران > شماره 6460 28/12/95 > صفحه 10 (حوادث) > متن
 
      


حوادث جهان


نويسنده: زهره صفاري

32 سال حبس اشتباهي
    مرد امريکايي که به اتهام سرقت و قتل پسر جوان زنداني بود، پس از 32 سال تلاش براي اثبات بيگناهي اش، توانست حکم آزادي بگيرد.
    «اندرو ويلسون» 62 ساله که سال ها به خاطر جرمي که مرتکب نشده بود، در زندان لس آنجلس در انتظار مرگ بود، وقتي خبر آزادي اش را شنيد واکنش عجيبي نشان داد: «نمي دانم چه احساسي دارم. مي ترسم اما به هر حال حسم خوب است. خوشحالم از اينکه مي توانم عزيزانم را در آغوش بکشم و ديگر مجبور نيستم به خاطر گناهي که مرتکب نشده ام سکوت کنم و به حرف هاي ديگران گوش کنم.»
    قاضي پرونده نيز پس از رسيدگي هاي دوباره به اين ماجرا، علت طولاني شدن مجازات اشتباهي اين مرد را خطاي سيستم قضايي عنوان کرد.ويلسون در سال 1984 به اتهام سرقت و قتل کريستوفر هانسون 21 ساله به زندان افتاد.اوگفته خيلي سريع ازدستگاه قضايي امريکا شکايت خواهد کرد و درخواست غرامت سنگيني به خاطر نابودي بهترين سال هاي زندگي اش طلب مي کند.
    
    
    کشف محموله5 ميليون دلاري شاخ کرگدن
     گمرک تايلند از کشف 21 شاخ کرگدن با ارزش تقريبي حدود پنج ميليون دلار خبر داد. به گزارش منابع خبري، کشف اين محموله از شاخ کرگدن طي سال هاي اخير در اين کشور کم نظيربوده است. اين محموله داخل چمداني جاسازي شده بود که از اتيوپي به تايلند فرستاده شده بودند.
    تجارت جهاني شاخ کرگدن طبق کنوانسيون سازمان ملل متحد ممنوع است اما در برخي کشورهاي آسيايي از آن براي ساخت داروهايي جهت درمان انواع بيماري ها از تب تا سرطان استفاده مي شود.
    
    
     الماس بزرگ، هديه مرد کشاورز به رئيس جمهوري
    مرد کشاورزاهل سيرالئون، پس ازيافتن اتفاقي بزرگترين الماس کشف شده طي چهار دهه اخير اين کشور، آن را به رئيس جمهوري کشورش سپرد تا اين ثروت ملي براي هميشه حفظ شود. به گزارش خبرگزاري ها، اين الماس که سيزدهمين الماس بزرگ جهان است 706 قيراط وزن داشته و از منطقه «کانو» در سيرالئون استخراج شده است.
    «امانوئل مومو» که اين الماس ارزشمند را پيدا کرده، در مراسم اهداي اين سنگ قيمتي و ارزشمند به رئيس جمهوري گفت: «من مي خواهم اين ثروت ارزشمند در کشورم بماند و به همين خاطر آن را به شما اهدا مي کنم.»
     پيش از اين در سال 1972 الماسي 969 قيراطي در سيرالئون پيدا شده بود که بزرگترين سنگ قيمتي اين کشور به شمار مي رود.
    
    
    رکوردشکني زنداني هاي روسيه
    شوراي اروپا درتازه ترين گزارش خود اعلام کرد: روسيه با حدود 643 هزار زنداني از نظرتعداد زندانيان نسبت به جمعيت حدود 147 ميليون نفري اين کشور، چهار برابر بيشتر از ميانگين ديگرکشورهاي عضو شوراي اروپا زنداني دارد.
     درحال حاضراز هر يکصد هزار شهروند روس، 439 نفر در زندان هستند. براين اساس روسيه با 642 هزار و 470 زنداني دررتبه نخست فهرست زنداني ها قرار دارد.با وجود اين صدرنشيني، شمار زندانيان در روسيه نسبت به سال 2014، چهار درصد و سال 2005 بيست درصد کاهش يافته است.در گزارش شوراي اروپا، انتقال زندانيان به مناطق بيش از هزار کيلومتر دورتر از محل سکونت در روسيه مغاير اصول حقوقي خوانده شده است.همچنين سطح فشردگي جمعيت زندان هاي روسيه زياد اعلام شده و سهم هر زنداني فقط چهار مترمربع است.
    براساس گزارش شوراي اروپا،1/8 درصد زندانيان روس را زنان و 3/4 درصد را هم اتباع خارجي تشکيل مي دهند.
    8/27 درصد آنها در پرونده هاي قتل زنداني هستند و6/25 درصد نيز جرايم مرتبط با مواد مخدردارند.برپايه آمارهاي اعلام شده مربوط به سال 2014 در زندان هاي روسيه چهار هزار و 97 نفر مردند و 404 نفر هم خودکشي کردند.
    هزينه روسيه براي نگهداري زندانيان و هزينه زندان ها در سال 2014، پنج ميليارد و 444 ميليون يورو اعلام شده است.
    
    
    حمله دزدان چاقوکش به مرد انگليسي
    سه سارق خشن در جريان سرقت پول هاي پسر نوجواني، پدر او را با چاقو مجروح کرده و متواري شدند.
    به گزارش پليس غرب «يورکشاير» در انگليس، مرد 41 ساله که در اين حادثه آسيب ديد، با مشاهده سرقت وسايل پسرش، به طرف دزدان حمله ور شد اما آنها او را با چاقو بشدت مجروح کرده و گريختند.مرد مجروح بلافاصله از طريق امدادهوايي به بيمارستان منتقل شد که با تلاش پزشکان ازمرگ نجات يافت. ماموران نيز همزمان با شروع تحقيقات، از مردم خواستند در صورت داشتن هر گونه اطلاعاتي در اين باره، با پليس تماس بگيرند.
    
    
     شوخي دردسرساز
    زوج جوان امريکايي که دراقدامي عجيب، صحنه جنايت دروغين را طراحي و آن را درفضاي مجازي منتشرکرده بودند ازسوي پليس دستگيرشدند.
     آنها که اهل اوهايو هستند با انتشار تصاوير غرق در خون زن و قرار دادن يک چاقوي خون آلود در کنارش، بسياري از دوستان شان را شگفت زده کردند.
    به دنبال انتشار اين تصاوير، ماموران پليس بلافاصله خود را به محل جنايت جعلي رساندند اما پس از ورود به خانه شوکه شدند چراکه زن وشوهرجوان را درحال خنده ديدند.
    آنها گفتند با سس گوجه فرنگي اين صحنه را ساخته بودند تا با دوستان شان شوخي کنند. با اين حال ماموران هردو را به اتهام فريب پليس دستگير کردند.
    
    
    قتل فجيع زن اروپايي در «گوآ»
    زن گردشگر ايرلندي که به شهر «گوآ» در هند سفرکرده بود، به شکلي هولناک تحت شکنجه و تجاوز قرار گرفت و بعد هم کشته شد.به گزارش پليس هند، جسد «دانيله مک لاگلين» 28 ساله اواسط هفته گذشته توسط يک کشاورز بومي در حالي پيدا شد که آثار شکنجه روي پيکرش مشهود بود.جمجمه زن جوان نيز براثر اصابت ضربه اي سنگين متلاشي شده بود.همزمان با آغاز تحقيقات درباره مرگ اين زن خارجي، جسد براي تعيين علت مرگ به پزشکي قانوني انتقال يافت. کارشناس ها نيز اعلام کردند اين زن ايرلندي پس از شکنجه و آزار و اذيت خفه شده و سپس سرش با سنگ و شي ء سنگيني متلاشي شده است.پليس با دريافت اين گزارش تحقيقات گسترده اي دراين باره آغازکرد تا اينکه پس از بررسي تصاوير دوربين هاي مدار بسته، رد پاي مجرم سابقه داري به نام «ويکات باگات» 23 ساله را دراين جنايت هولناک شناسايي کرد. اين درحالي بود که کوله پشتي مقتول نيزاز محل زندگي عامل جنايت کشف شد.
     «ويکات» پس ازدستگيري به جنايت اعتراف کرد و سپس براي تحقيقات تکميلي در اختيار کارآگاهان ويژه قرار گرفت. اين مجرم سابقه دار به اتهام قتل، تجاوز، سرقت و تخريب صحنه جرم و منحرف کردن پليس در انتظار محاکمه قرار دارد.
    
    
    فرار از مرگ
    زن جواني که براي فرار از مرگ در سيلاب در برابر ديدگان وحشت زده همشهريانش شاخه هاي درختي را گرفته و براي نجات تلاش مي کرد پس از تلاش فراوان، به شکلي معجزه آسا نجات يافت.
    اين زن که در زمان بارش هاي سنگين و سيلاب شديد در نزديکي «ليما» - پايتخت پرو- دور از فرزندانش طعمه سيلاب شده بود، پس از نجات به نزديکترين مرکز درماني فرستاده شد. اين زن که به طرز معجزه آسا و بدون هيچ آسيبي نجات يافته در تمام طول درمان سراغ فرزندانش را مي گرفت که در مدرسه بودند.
    بارش هاي سيل آساي باران در اين کشور، باعث تخليه ساکنان بسياري از مناطق شده است.
    
    
    حوادث جهان
    


 روزنامه ايران، شماره 6460 به تاريخ 28/12/95، صفحه 10 (حوادث)

لينک کوتاه به اين مطلب:   
 


    دفعات مطالعه اين مطلب: 24 بار
    آثار ديگري از "زهره صفاري"

  زندگي را به «نورسا» هديه كنيم
زهره صفاري، ايران 30/2/97
مشاهده متن    
  سفرهاي دانش آموزي كه به مقصد نمي رسند
زهره صفاري، ايران 29/2/97
مشاهده متن    
  توطئه مرد شياد براي پيرمرد ورشكسته
زهره صفاري، ايران 20/2/97
مشاهده متن    
  ثانيه هاي حياتي براي نجات «محمد پرهام»
زهره صفاري، ايران 16/2/97
مشاهده متن    
  شكنجه گاه پدر و نامادري / سرنوشت تلخ سه كودك در
زهره صفاري، ايران 4/2/97
مشاهده متن    
بيشتر ...

 

 
 
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان

معرفی سايت به ديگران
گزارش اشکال در اطلاعات
اشتراک نشريات ديگر
 جستجوی مطالب
کلمه مورد نظر خود را وارد کنيد

جستجو در:
همه مجلات عضو
مجلات علمی مصوب
آرشيو اين روزنامه
متن روزنامه های عضو
    
جستجوی پيشرفته 

اعتماد
ايران
جام جم
دنياي اقتصاد
رسالت
شرق
كيهان
 پيشخوان
فصلنامه طب و تزكيه
متن مطالب شماره 4 (پياپي 2604)، زمستان 1396را در magiran بخوانيد.

 

 

سايت را به دوستان خود معرفی کنيد    
 1397-1380 کليه حقوق متعلق به سايت بانک اطلاعات نشريات کشور است.
اطلاعات مندرج در اين پايگاه فقط جهت مطالعه کاربران با رعايت شرايط اعلام شده است.  کپی برداري و بازنشر اطلاعات به هر روش و با هر هدفی ممنوع و پيگيرد قانوني دارد.
 

پشتيبانی سايت magiran.com (در ساعات اداری): 77512642  021
تهران، صندوق پستی 111-15655
فقط در مورد خدمات سايت با ما تماس بگيريد. در مورد محتوای اخبار و مطالب منتشر شده در مجلات و روزنامه ها اطلاعی نداريم!
 


توجه:
magiran.com پايگاهی مرجع است که با هدف اطلاع رسانی و دسترسی به همه مجلات کشور توسط بخش خصوصی و به صورت مستقل اداره می شود. همکاری نشريات عضو تنها مشارکت در تکميل و توسعه سايت است و مسئوليت چگونگی ارايه خدمات سايت بر عهده ايشان نمی باشد.تمامي خدمات پایگاه magiran.com ، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است