|  درخواست عضويت  |  رمز خود را فراموش کرده ايد؟  |  ورود اعضا [Sign in]
جستجوي پيشرفته مطالب   |  
 جستجو:  
روزنامه دنياي اقتصاد95/12/28: خارج از معمول
magiran.com  > روزنامه دنياي اقتصاد >  فهرست مطالب شماره
مشخصات نشريه
آخرين شماره
آرشيو شماره هاي گذشته
جستجوي مطالب
سايت اختصاصي
تماس با نشريه
شماره جديد اين نشريه
شماره 4339
دوشنبه هفتم خرداد ماه 1397خدمات سايت
 
MGID3360
magiran.com > روزنامه دنياي اقتصاد > شماره 4010 28/12/95 > صفحه 6 (خبر) > متن
 
 


خارج از معمولپرونده هاي بدهي بانکي در دست دادستاني تهران
    ولي الله سيف رئيس کل بانک مرکزي در گفت وگو با خبرگزاري فارس در پاسخ به اين سوال که آيا فهرست دوم و ٥٠ نفره بدهکاران کلان بانکي به قوه قضائيه و دادستاني تهران ارسال شد يا خير، اظهار کرد: اين فهرست بايد تا الان ارسال شده باشد، چراکه معاونت نظارت بانک مرکزي اعلام کرد در حال تهيه اين فهرست براي ارسال به دادستاني تهران است که بنده هم تاکيد کردم حتما تا پايان سال ارسال شود. وي در ادامه تاکيد کرد: اين فهرست شامل ٥٠ نفر از بدهکاران کلان بانکي است و شامل درشت ترين و بزرگ ترين پرونده ها بر اساس مبلغ بدهي ترتيب بندي شده است.
    
    
    کلاهبرداران شرکت «ورمي کمپوست» دستگير شدند
    روزنامه ايران: اعضاي شبکه کلاهبرداري که با راه اندازي يک شرکت، از حدود 13 هزار نفر، ميلياردها تومان کلاهبرداري کرده بودند پس از محاکمه در دادگاه کيفري استان تهران به حبس و رد مال به شاکي ها محکوم شدند. بر اساس اوراق پرونده، رسيدگي به اين پرونده از اواسط سال 92 و با طرح شکايت چند هزار نفر از فريب خوردگان، در دادسراي شهرستان ملارد آغاز شد. سرمايه گذاراني که پس از ناکامي در تحقق وعده هاي دروغين شرکت در زمينه سوددهي بالاو بازده سريع پول سرمايه گذاري شده، از اين شرکت شکايت کرده بودند در تحقيقات گفتند: مديران شرکت با تصاحب سرمايه هايشان، وعده هايشان را عملي نکردند. مالباختگان نيز با مراجعه به دفتر شرکت با درهاي بسته روبه رو شدند. به اين ترتيب با دستگيري رئيس شرکت که مدرک دکترايش نيز جعلي از کار درآمد روشن شد اين فرد و شرکايش که از اعضاي خانواده اش بودند با وعده هاي فريبنده از 13 هزار نفر کلاهبرداري کرده اند. در اين پرونده که مردم بيش از 20 استان کشور شکايت کرده بودند، حدود 200 ميليارد تومان از مردم کلاهبرداري شده بود تا اينکه حدود 150 ميليارد تومان از طريق فروش اموال مديران شرکت به مالباختگان برگردانده شد. هر 9 متهم اين پرونده چند روز قبل در شعبه يازدهم دادگاه کيفري استان تهران محاکمه شدند و صبح ديروز نيز قضات پس از شور اين کلاهبرداران را به حبس و رد مال محکوم کردند. رئيس شرکت نيز به اشد مجازات و بيشترين ميزان حبس نسبت به سايرين محکوم شد.
    
    
    گوشت وارداتي روسيه سر سفره ايراني
    ايرنا: روسيه اعلام کرد شرکت هاي فعال اين کشور در عرصه دامي و توليد گوشت امکان صادرات به جمهوري اسلامي ايران را پيدا مي کنند. خانم يوليا ملانو سخنگوي رسمي اداره نظارت بهداشتي بر محصولات کشاورزي روسيه (روس سلخوزنادزور) اين خبر را روز چهارشنبه اعلام کرد. بنا به اعلام پايگاه خبري اسپوتنيک، مقام روسي اعلام کرد: امضاي پروتکل ها درباره شرايط صادرات مرحله اول است و مرحله بعد نيز صدور مجوز براي موسسات روسي فعال در اين صنعت خواهد بود. وي افزود: صدور مجوز صادرات گوشت به ايران براي موسسات روسي حدود يک ماه طول خواهد کشيد. دامداري و توليد گوشت قرمز به ويژه در جمهوري هاي مناطق قفقاز و ولگايي روسيه يکي از اصلي ترين فعاليت هاي اقتصادي به شمار مي رود که با توجه به زندگي حدود 25 ميليون مسلمان، محصولات حلال نيز به صورت گسترده عرضه مي شود.مصرف محصولات گوشتي حلال افزون بر پيروان دين اسلام بين مسيحيان در روسيه نيز رواج دارد.
    
    
    عذرخواهي يک بانک به دليل اختلال
    ايسنا: به دنبال گله مندي مشتريان بانک تجارت از اختلالاتي که در دسترسي به خدمات آن به وجود آمده، مسوولان اين بانک ضمن عذرخواهي در اين رابطه اعلام کردند که حجم بالاي تراکنش ها موجب ايجاد مشکلاتي در خدمت رساني شده که در حال برطرف کردن آن هستند. طي روزهاي گذشته و با افزايش حجم استفاده از خدمات بانکي، در سيستم خدمات الکترونيک برخي بانک ها اختلالاتي ايجاد شده و مشتريان در دريافت آسان اين خدمات با مشکلاتي مواجه شده اند. يکي از اين بانک ها که به ويژه در يکي دو روز گذشته با مشکل بيشتري روبه رو بوده و مشتريان در برخي موارد اعلام نارضايتي داشتند، بانک تجارت بوده است. بر اساس گزارش هاي دريافتي مشتريان اين بانک براي دريافت خدمات چه از طريق دستگاه هاي پوز و چه خودپردازها با مشکلاتي مواجه شده و با توجه به اهميت اين موضوع در روزهاي پاياني سال نسبت به آن گله مند بودند. اين در حالي است که طبق توضيحات بانک تجارت، ظاهرا با توجه به حجم بسيار بالاي تراکنش ها در درگاه هاي پرداخت اين بانک، در ساعت پاياني روز پنج شنبه (۲۶ اسفندماه) و صبح ديروز -جمعه- برخي خدمات نظير خدمات دستگاه هاي خودپرداز و خريد از طريق دستگاه هاي پوز مختل شده است. حجم تراکنش هاي بانک تجارت نيز مانند بسياري ديگر از بانک ها بسيار بالارفته و تا 5/1 برابر افزوده شده است، به طوري که در روزهاي عادي بين ۴ تا ۵ ميليون بوده اما اکنون تا ۹ ميليون تراکنش مي رسد. در اين حالت بخشي از درخواست ها در حالت انتظار مانده و انجام آن تا حدي زمانبر خواهد بود. اما طبق گفته مسوولان بانک تجارت، حوزه فناوري اطلاعات اين بانک در حال رفع اين اختلال بوده و قرار است به محض برطرف شدن آن اطلاع رساني عمومي انجام شود.
    
    
    توقيف 22 تن برنج خارجي قاچاق درشهرستان عسلويه
    خبرگزاري مهر: فرمانده انتظامي شهرستان عسلويه از توقيف يک دستگاه کشنده تريلر حامل ۲۰ تن برنج خارجي قاچاق به ارزش يک ميليارد و ۵۰۰ ميليون ريال خبر داد. سرهنگ سهام صالحي گفت: ماموران پليس آگاهي اين شهرستان با کسب گزارش مردمي مبني بر اينکه يک دستگاه تريلر حامل برنج قاچاق در شهر عسلويه بارگيري کرده و قصد خروج از شهرستان به سمت شهر کنگان را دارد، در همين راستا يک تيم از ماموران پليس آگاهي محور هاي خروجي شهرستان را زير نظر گرفته و بعد از شناسايي و رويت کاميون کشنده، آن را متوقف کردند. وي افزود: پس از توقف و بازرسي تريلر مذکور، ۴۷۰ کيسه ۴۰ کيلوگرمي برنج خارجي به مارک سرآشپز و ۸۶ کيسه ۴۰ کيلوگرمي به مارک ميزبان که فاقد هر گونه مدارک گمرکي بود کشف شد. سرهنگ صالحي بيان کرد: ارزش کالاي مکشوفه براساس نظر کارشناسان يک ميليارد و ۵۰۰ ميليون ريال است و در اين رابطه يک نفر دستگير و به همراه کالاي مکشوفه براي سير مراحل قانوني در اختيار اداره مبارزه با قاچاق پليس آگاهي قرار گرفت.
    خارج از معمول
    


 روزنامه دنياي اقتصاد، شماره 4010 به تاريخ 28/12/95، صفحه 6 (خبر)

لينک کوتاه به اين مطلب:   
 


    دفعات مطالعه اين مطلب: 22 بار

 

 
 
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان

معرفی سايت به ديگران
گزارش اشکال در اطلاعات
اشتراک نشريات ديگر
 جستجوی مطالب
کلمه مورد نظر خود را وارد کنيد

جستجو در:
همه مجلات عضو
مجلات علمی مصوب
آرشيو اين روزنامه
متن روزنامه های عضو
    
جستجوی پيشرفته 

اعتماد
ايران
جام جم
دنياي اقتصاد
رسالت
شرق
كيهان
 پيشخوان
نشريه تحقيقات دامپزشكي و فرآورده‌هاي بيولوژيك
متن مطالب شماره 2 (پياپي 119)، تابستان 1397را در magiran بخوانيد.

 

 

سايت را به دوستان خود معرفی کنيد    
 1397-1380 کليه حقوق متعلق به سايت بانک اطلاعات نشريات کشور است.
اطلاعات مندرج در اين پايگاه فقط جهت مطالعه کاربران با رعايت شرايط اعلام شده است.  کپی برداري و بازنشر اطلاعات به هر روش و با هر هدفی ممنوع و پيگيرد قانوني دارد.
 

پشتيبانی سايت magiran.com (در ساعات اداری): 77512642  021
تهران، صندوق پستی 111-15655
فقط در مورد خدمات سايت با ما تماس بگيريد. در مورد محتوای اخبار و مطالب منتشر شده در مجلات و روزنامه ها اطلاعی نداريم!
 


توجه:
magiran.com پايگاهی مرجع است که با هدف اطلاع رسانی و دسترسی به همه مجلات کشور توسط بخش خصوصی و به صورت مستقل اداره می شود. همکاری نشريات عضو تنها مشارکت در تکميل و توسعه سايت است و مسئوليت چگونگی ارايه خدمات سايت بر عهده ايشان نمی باشد.تمامي خدمات پایگاه magiran.com ، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است