|  درخواست عضويت  |  رمز خود را فراموش کرده ايد؟  |  ورود اعضا [Sign in]
جستجوي پيشرفته مطالب   |  
 جستجو:  
روزنامه اعتماد95/12/28: بازي برگشت با الريان انتقامي است
magiran.com  > روزنامه اعتماد >  فهرست مطالب شماره
مشخصات نشريه
آخرين شماره
آرشيو شماره هاي گذشته
جستجوي مطالب
سايت اختصاصي
تماس با نشريه
شماره جديد اين نشريه
شماره 4092
يكشنبه سي ام ارديبهشت ماه 1397خدمات سايت
 
MGID3291
magiran.com > روزنامه اعتماد > شماره 3772 28/12/95 > صفحه 15 (ورزش) > متن
 
      


گزارش اول 
بازي برگشت با الريان انتقامي است
گفت و گوي «اعتماد» با حميد استيلي


گروه ورزش - در پايان سال 95 پرسپوليس صدرنشين ليگ برتر است و در رقابت هاي داخلي بي رقيب ظاهر شده. روند فوق العاده پرسپوليس برانكو از اواسط نيم فصل اول ليگ پانزدهم شروع شد. با شروع سال 95 هم پرسپوليس در اوج بود: اگرچه در نهايت نتوانست جام قهرماني را از استقلال خوزستان بگيرد. برانكو و پرسپوليس از شروع ليگ شانزدهم راه متفاوتي را به نسبت ديگر تيم ها در پيش گرفتند و حالابه عنوان صدرنشين بي رقيب ليگ برتر شناخته مي شوند. پرسپوليس در سومين ديدار خود در مرحله گروهي ليگ قهرمانان آسيا در دوحه مهمان الريان قطر بود كه با حساب 3 بر يك مقابل اين تيم قدرتمند قطري تن به شكست داد. پرسپوليسي ها كه از دو ديدار قبلي خود 4 امتياز به دست آورده بودند، به دنبال كسب سه امتياز اين بازي بودند تا بلكه صدرنشيني خود را در جدول تثبيت كنند و اميد داشته باشند كه در ادامه رقابت ها به راحتي از گروه خود صعود كنند اما اشتباهات پي درپي مهاجمان پرسپوليس در استفاده از موقعيت هاي گلزني و البته اشتباهاتي در خط دفاع اين تيم باعث شد شاگردان برانكو دست خالي دوحه را ترك كنند. البته هنوز نبايد فراموش كرد پرسپوليسي ها شانس زيادي براي صعود دارند چرا كه در دو بازي مقابل الريان و الوحده بايد در تهران به ميدان بروند بنابراين اميد دارند با كمك هواداران 6 امتياز شيرين به حساب خود اضافه كنند. در همين رابطه و براي بررسي ديدار پرسپوليس مقابل الريان با حميد استيلي هم كلام شديم تا از زبان پيشكسوت تيم فوتبال پرسپوليس از جزييات مسائل فني اين ديدار آگاه شويم.
    
     پرسپوليس با وجود بازي خوبي كه مقابل الريان انجام داد و فرصت هاي متعددي كه به دست آورد در نهايت نتوانست به پيروزي برسد و متحمل شكست شد. اين ديدار را چطور ارزيابي مي كنيد؟
     شاهد بازي خوبي از پرسپوليس بوديم. البته در نيمه نخست و پيش از آنكه الريان به گل برسد، پرسپوليس بازي به مراتب خوبي را به نمايش گذاشت اما پس از اينكه الرياني ها دروازه پرسپوليس را باز كردند، كمي روند بازي تغيير كرد. من بر اين باورم اگر در همان زمان برانكو تغيير تاكتيك و به نوعي تغيير سيستم مي داد، شايد مي توانست حتي تيمش را به بازي برگرداند و با زدن گل به پيروزي برسد. زماني كه مدافعان حريف بازي را بسته بودند، همه انتظار داشتند كه تيم پرسپوليس با اتكا به ارسال از جناحين، فرصت گلزني خلق كند اما اين اتفاق رخ نداد و همچنان بازيكنان به دنبال حملاتي از عمق دفاع بودند. فكر مي كنم به خاطر همين پس از گل نخست الريان، ديگر فرصت هاي پرسپوليس هم چنگي به دل نمي زد.
    
     البته پرسپوليس قبل از اينكه گل دريافت كند، چند فرصت خوب گلزني به دست آورد كه با بي دقتي مهدي طارمي و البته برخي بازيكنان ديگر اين فرصت ها از دست داد. اينكه اين تيم اينقدر فرصت گلزني از دست مي دهد، لطمه اي به تيم وارد نمي كند؟
     چرا: نبايد فراموش كنيم تيم وقتي در ليگ برتر بازي مي كند، فرصت گلزني زيادي به دست مي آورد. شايد نحوه بازي در بازي هاي داخلي با ديدارهاي بين المللي متفاوت باشد. شما در ديدارهاي بين المللي بايد از معدود موقعيت هاي خود براي رسيدن به گل استفاده كنيد. در اين ديدار شاهد بوديد چطور شاگردان برانكو فرصت گلزني را از دست مي دادند. من فكر مي كنم مهدي طارمي هم تمركز لازم را نداشت و اگر با تمركز لازم بازي مي كرد، به راحتي مي توانست دروازه حريف را باز كند. البته نكته حايز اهميت اين است كه مدافعان حريف تمام عمق دفاع را بسته بودند و به همين خاطر اجازه خلق فرصت هاي خوب را به بازيكنان پرسپوليس نمي دادند. من فكر مي كنم بهتر بود در اين هنگام وحيد اميري كمي به كناره ها مي رفت تا با ارسال هاي بلند مدافعان حريف را دور بزند. البته تعويض علي عليپور هم كمي دير انجام شد و اگر زودتر به ميدان مي آمد قطعا مي توانست براي پرسپوليس مثمر ثمر باشد.
    
     شكست برابر الريان خيلي از هواداران پرسپوليس را نااميد كرد. فكر مي كنيد با 4 امتيازي كه اين تيم از دور رفت كسب كرده شانسي براي صعود دارد؟
     درست است كه پرسپوليس فقط 4 ا متياز كسب كرده اما اين 4 امتياز در سه ديدار خارج از خانه بوده است. در حال حاضر دو بازي خانگي براي اين تيم باقي مانده كه مطمئنا مي تواند از اين دو بازي خانگي به خوبي استفاده كند. من فكر مي كنم بازي برگشت مقابل الريان براي پرسپوليس يك ديدار انتقامي خواهد بود و مطمئنا اين تيم مي تواند در اين ديدار به پيروزي برسد و شانس صعود خود را افزايش دهد. البته خود برانكو قطعا بهتر از همه مي داند كه ضعف هاي تيمش در اين ديدار چه بود و به دنبال اين خواهد بود كه ضعف هاي تيمش را برطرف كند. اگر قرار باشد با همين روند در ديدار برگشت مقابل الريان بازي كنيم، مطمئنا شانس پيروزي ما كم خواهد بود.
    
     در اين ديدار به خاطر مصدوميت محمد انصاري برانكو مجبور شده از ربيع خواه در پست دفاع مياني استفاده كند. عملكرد اين بازيكن را چطور ارزيابي كرديد؟
     ربيع خواه نتوانست عملكرد خوبي در خط دفاع مياني داشته باشد، اما فراموش نكنيد پست اصلي اين بازيكن پست دفاع مياني نيست و او هميشه در دفاع چپ و هافبك بازي كرده است. همان ابتداي فصل بارها و بارها من گفتم كه اين تيم نياز به يك مدافع قدرتمند دارد كه پست تخصصي اش دفاع است زيرا زماني كه تيم با مشكل مواجه مي شود و بازيكنش مصدوم مي شود بتواند جايگزين مناسبي در تيم باشد. اما متاسفانه اين اتفاق رخ نداد و بازيكن خوبي براي پست دفاع جذب نشده است. البته اين را هم بدانيد اگر اين تيم در ادامه از گروه خود صعود كرده و به مرحله حذفي برسد مطمئنا بازي هاي سخت تري پيش رويش خواهد بود. بنابراين بايد در نقاطي كه نياز به جذب بازيكن دارد اقدام كند تا تيمش با روند بيشتري در ليگ قهرمانان آسيا حاضر باشد.
    
     كارلوس كي روش به عنوان سرمربي تيم ملي فوتبال ايران به قطر سفر كرد تا اين ديدار را از نزديك تماشا كند. اين موضوع را چطور ارزيابي مي كنيد؟
     فكر مي كنم وظيفه كي روش همين است كه بازي هاي تمام ليگ را و همين طور نمايندگان ايران در آسيا را از نزديك تماشا كند. با توجه به اينكه پرسپوليس تعداد ملي پوشان بيشتري دارد، كي روش كار خوبي كرد كه به قطر رفت. البته حضور او معاني ديگري هم داشت كه يكي از آنها كنار گذاشتن كدورت ها بود. فوتبال ما به اين حواشي و كنار گذاشتن اختلافات نياز دارد. من اميدوارم تيم ملي فوتبال ايران هم در مقدماتي جام جهاني كه قرار است در دوحه به ميدان برود به پيروزي برسد و دل هواداران را شاد كند. مطمئنا پيروزي در اين ديدار و موفقيت تيم ملي به سود تمام فوتبال ايران خواهد بود.
    گزارش اول: بازي برگشت با الريان انتقامي است / گفت و گوي «اعتماد» با حميد استيلي
    


 روزنامه اعتماد، شماره 3772 به تاريخ 28/12/95، صفحه 15 (ورزش)

لينک کوتاه به اين مطلب:   
 


    دفعات مطالعه اين مطلب: 33 بار
    

 

 
 
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان

معرفی سايت به ديگران
گزارش اشکال در اطلاعات
اشتراک نشريات ديگر
 جستجوی مطالب
کلمه مورد نظر خود را وارد کنيد

جستجو در:
همه مجلات عضو
مجلات علمی مصوب
آرشيو اين روزنامه
متن روزنامه های عضو
    
جستجوی پيشرفته 

اعتماد
ايران
جام جم
دنياي اقتصاد
رسالت
شرق
كيهان
 پيشخوان
مجله دانشگاه علوم پزشكي مازندران
متن مطالب شماره 160، ارديبهشت 1397را در magiran بخوانيد.

 

 

سايت را به دوستان خود معرفی کنيد    
 1397-1380 کليه حقوق متعلق به سايت بانک اطلاعات نشريات کشور است.
اطلاعات مندرج در اين پايگاه فقط جهت مطالعه کاربران با رعايت شرايط اعلام شده است.  کپی برداري و بازنشر اطلاعات به هر روش و با هر هدفی ممنوع و پيگيرد قانوني دارد.
 

پشتيبانی سايت magiran.com (در ساعات اداری): 77512642  021
تهران، صندوق پستی 111-15655
فقط در مورد خدمات سايت با ما تماس بگيريد. در مورد محتوای اخبار و مطالب منتشر شده در مجلات و روزنامه ها اطلاعی نداريم!
 


توجه:
magiran.com پايگاهی مرجع است که با هدف اطلاع رسانی و دسترسی به همه مجلات کشور توسط بخش خصوصی و به صورت مستقل اداره می شود. همکاری نشريات عضو تنها مشارکت در تکميل و توسعه سايت است و مسئوليت چگونگی ارايه خدمات سايت بر عهده ايشان نمی باشد.تمامي خدمات پایگاه magiran.com ، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است