|  درخواست عضويت  |  رمز خود را فراموش کرده ايد؟  |  ورود اعضا [Sign in]
جستجوي پيشرفته مطالب   |  
 جستجو:  
روزنامه اعتماد95/12/28: دوستان نزديك آقاي كي روش: اخراج!
magiran.com  > روزنامه اعتماد >  فهرست مطالب شماره
مشخصات نشريه
آخرين شماره
آرشيو شماره هاي گذشته
جستجوي مطالب
سايت اختصاصي
تماس با نشريه
شماره جديد اين نشريه
شماره 4092
يكشنبه سي ام ارديبهشت ماه 1397خدمات سايت
 
MGID3291
magiran.com > روزنامه اعتماد > شماره 3772 28/12/95 > صفحه 15 (ورزش) > متن
 
      


فوتبال 
دوستان نزديك آقاي كي روش: اخراج!
تمرين تيم ملي فوتبال ايران بدون دستياران ايراني برگزار شد


ديروز خبرگزاري تسنيم، تندترين واكنش را به نخستين تمرين تيم ملي داشت: « رفتارهاي توهين آميز كارلوس كي روش در تيم ملي و در فوتبال ايران همچنان ادامه دارد و فدراسيون هم نه تنها واكنشي نشان نمي دهد كه در اين راه مرد پرتغالي را همراهي هم مي كند.» اين خبرگزاري در ادامه تحليلش با زيرسوال بردن سرمربي پرتغالي تيم ملي نوشته: « اينكه كي روش همه ايراني ها را از كادر خود اخراج كند، توهيني بزرگ به ايران است. حركت او به سمت تاريكي است كه هر روز محبوبيتش را پايين تر مي آورد و اين نشان مي دهد حتي بند ساعت او به رنگ پرچم ايران، نمايش و شويي بيشتر نيست. بازي هايي كه ديگر رنگ باخته و حتي دستياران ايراني او كه همه منتقدان را از لب تيغ مي گذراندند، حالاكارشان به جايي رسيده كه مي گويند كي روش به آنها توهين كرده است. مساله اي كه بارها و بارها از سوي رسانه ها اعلام مي شد و همين دستياران، رسانه ها را نيز دشمن تيم ملي اعلام مي كردند.» از سوي ديگر هنوز چند ساعتي از مصاحبه تاج نگذشته بود كه در آن گفته بود دستياران ايراني كي روش فقط در بازي با قطر غايب هستند و به زودي به كادرفني تيم ملي برمي گردند. حالاخبرها از فدراسيون فوتبال كاملامتفاوت با گفته هاي رييس فدراسيون است. تاج گفت بعد از بازي با قطر جلسه اي تشكيل و جدايي يا ماندگاري دستياران مشخص مي شود: اما كمك هاي ايراني كي روش از اين اتفاق ناراحت هستند آن را غيرحرفه اي مي دانند. حالابعضي مربيان قاطعانه از قطع همكاري با تيم ملي مي گويند و قبل از تصميم قطعي كي روش، خود تصميم به جدا شدن از تيم ملي گرفته اند. پيش از اين كي روش صراحتا گفته بود دو كمك مربي ايراني را از كادرش كنار خواهد گذاشت. اما تاج با مخفي كردن اين موضوع در تلاش بود تا قبل از بازي با قطر اين مشكل را رفع كند. به دليل پافشاري كي روش در روزهاي اخير و دور شدن تيم ملي از حاشيه هاي بيشتر در روزهاي كوتاه باقي مانده تا بازي با قطر، تاج ديروز موضوع بركناري دستياران ايراني را با اين مربيان در ميان گذاشت. اما چه كساني از تيم ملي كنار رفتند؟
    
     آرين قاسمي: چلنگر انگليسي
     بعد از رضا چلنگر مي توان از او به عنوان يكي از جالب ترين كاراكتر هاي حوزه ترجمه در فوتبال نام برد. مترجم مورد اعتماد كارلوس كي روش كه حرارت او در انتقال صحبت هاي سرمربي تيم ملي به همان صورتي كه مدنظر مرد پرتغالي بوده، مطمئنا يكي از دلايلي است كه كي روش تاكنون به خواسته هاي خود دست يابد. كي روش با اين حال تصميم گرفته در راستاي پروسه عجيبش حتي از نام او نيز عبور كند تا گنجينه اسرارش نيز قرباني شود. در نبود اين مترجم بايد ديد بازيكنان اكنون براي اجراي فرامين كي روش با چه مشكلاتي همراه خواهند شد و او البته در نشست هاي خبري و مصاحبه هاي ناگهاني خود با رسانه ها چگونه راه ارتباطي خود را به دست خواهد آورد.
    
     افشين پيرواني: همچنان مدافع
     مدافع باتجربه و محبوب پرسپوليس و تيم ملي بعد از تجربه كوتاه مدت در دوران مربيگري به عنوان مدير تيم ملي به كادرفني اضافه شد تا در روزهاي پرحاشيه باز هم نقش مدافع ياركوب كي روش را ايفا كند. او در جنگ با اسدي و ديگر افرادي كه به نوعي به زعم سرمربي تيم ملي در جهت مخالف خواسته هاي او گام برمي داشتند، توانست به خوبي رسانه ها را با تيم ملي همراه كند. شايد تنها عدم واكنش او نسبت به صحبت هاي برانكو ايوانكوويچ كه به حرمت تيم سابق و هواداران آن به وجود آمد باعث شد تا پيرواني برابر آنها به خاطر كي روش موضع نگيرد. با اين حال پيرواني نيز دچار كي روش شد تا آقاي مدافع كه به خاطر حمايت هايش مورد غضب خيلي از كارشناسان و پيشكسوتان قرار گرفته بود اكنون سنگر خود را از دست رفته ببيند.
    
     جواد نكونام: كاپيتان هم نماند
     هرچقدر جواد نكونام در دوران بازيگري روزهاي شيريني را در كنار مرد پرتغالي پشت سر گذاشت روزهاي ملي در جمع اعضاي فني باب ميل او پيش نرفت. محروميت، درگيري و در نهايت دور ماندن از جمع كادرفني تيم ملي ماحصل دوران كوتاه مدت همكاري او با كارلوس كي روش محسوب مي شود. نكونام كه همواره به خاطر رابطه نزديكش با كي روش مورد نقد دوستان و هم تيمي هاي سابق خود قرار مي گرفت اكنون سنگر بزرگش را از دست داده، آن هم در شرايطي كه طي اين سال ها هرگز براي نمايش وفاداري اش كم نگذاشته بود و حتي به جنگ قطري ها هم رفته بود و محروميت را به جان خريد.
    
     ماركار آقاجانيان: مرد منفعل ارامنه
     ماركار مانند روزهاي بازيگري اش در كادرفني تيم ملي نيز رفتاري ساده و صادقانه داشت و همين مساله نيز باعث شده بود تا او طي اين سال ها در كنار كارلوس كي روش دوام بياورد و به باسابقه ترين عضو كادرفني ايران در كنار مرد پرتغالي تبديل شود. اما اين چهره وفادار به كي روش هم اسير قهر و تصميم عجيب سرمربي شد تا او نيز اكنون از جمع ملي پوشان و اعضاي كادرفني دور بماند.
    
     مهرداد خانبان: آناليز نيمه كاره
     آناليزور جوان و موفق تيم ملي نيز با برچسب ايراني بودن از ليست كارلوس كي روش كنار گذاشته شد. در روزهايي كه فوتبال ايران به سمت حرفه اي شدن پيش رفت، آناليزورهاي جوان هم توانستند به خوبي علم را وارد آن كنند و طي سال هاي اخير حتي مربيان سنتي ايران نيز احترام ويژه اي براي آنها قايل شده و جايگاه ويژه اي براي آنها تعريف كرده اند. با اين حال كارلوس كي روش كه اتفاقا رضايت قابل توجهي نسبت به داده هاي اين آناليزور پرتلاش داشت او را نيز در جمع ايرانياني كه بايد از اردوي تيم ملي خارج شوند قرار داده است و اكنون بايد ديد خلاآناليز رقبا در دو ديدار اخير چه تاثيري خواهد داشت.
    فوتبال: دوستان نزديك آقاي كي روش: اخراج! / تمرين تيم ملي فوتبال ايران بدون دستياران ايراني برگزار شد
    


 روزنامه اعتماد، شماره 3772 به تاريخ 28/12/95، صفحه 15 (ورزش)

لينک کوتاه به اين مطلب:   
 


    دفعات مطالعه اين مطلب: 39 بار
    

 

 
 
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان

معرفی سايت به ديگران
گزارش اشکال در اطلاعات
اشتراک نشريات ديگر
 جستجوی مطالب
کلمه مورد نظر خود را وارد کنيد

جستجو در:
همه مجلات عضو
مجلات علمی مصوب
آرشيو اين روزنامه
متن روزنامه های عضو
    
جستجوی پيشرفته 

اعتماد
ايران
جام جم
دنياي اقتصاد
رسالت
شرق
كيهان
 پيشخوان
نشريه دامپزشك
متن مطالب شماره 91، فروردين و ارديبهشت 1397را در magiran بخوانيد.

 

 

سايت را به دوستان خود معرفی کنيد    
 1397-1380 کليه حقوق متعلق به سايت بانک اطلاعات نشريات کشور است.
اطلاعات مندرج در اين پايگاه فقط جهت مطالعه کاربران با رعايت شرايط اعلام شده است.  کپی برداري و بازنشر اطلاعات به هر روش و با هر هدفی ممنوع و پيگيرد قانوني دارد.
 

پشتيبانی سايت magiran.com (در ساعات اداری): 77512642  021
تهران، صندوق پستی 111-15655
فقط در مورد خدمات سايت با ما تماس بگيريد. در مورد محتوای اخبار و مطالب منتشر شده در مجلات و روزنامه ها اطلاعی نداريم!
 


توجه:
magiran.com پايگاهی مرجع است که با هدف اطلاع رسانی و دسترسی به همه مجلات کشور توسط بخش خصوصی و به صورت مستقل اداره می شود. همکاری نشريات عضو تنها مشارکت در تکميل و توسعه سايت است و مسئوليت چگونگی ارايه خدمات سايت بر عهده ايشان نمی باشد.تمامي خدمات پایگاه magiran.com ، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است