|  درخواست عضويت  |  رمز خود را فراموش کرده ايد؟  |  ورود اعضا [Sign in]
جستجوي پيشرفته مطالب   |  
 جستجو:  
روزنامه دنياي اقتصاد95/12/28: بدون هزينه سرمايه دار شويد!
magiran.com  > روزنامه دنياي اقتصاد >  فهرست مطالب شماره
مشخصات نشريه
آخرين شماره
آرشيو شماره هاي گذشته
جستجوي مطالب
سايت اختصاصي
تماس با نشريه
شماره جديد اين نشريه
شماره 4332
يكشنبه سي ام ارديبهشت ماه 1397خدمات سايت
 
MGID3360
magiran.com > روزنامه دنياي اقتصاد > شماره 4010 28/12/95 > صفحه 28 (مديران) > متن
 
 


نكات مديريتي 
بدون هزينه سرمايه دار شويد!


مترجم: محبوبه نحوي
برگرفته از: richdad.com

سه دارايي فعلي شما چيست؟ شايد با خواندن اين سوال اولين چيزي که به ذهن تان خطور کند خانه شما باشد؛ اما اين طور نيست. از مفاهيمي که بايد به آن توجه شود تفاوت بين دارايي و بدهي است و ساير آموزش ها متاثر از درک اين دو مفهوم است.براي مرور، دارايي شامل هر چيزي است که در طول زمان بر ارزش آن افزوده مي شود يا به طور عاميانه تر جيب شما را پر پول تر خواهد کرد. بدهي، از سوي ديگر با کاهش مقدار ارزش، پول را از جيب تان خارج مي کند.
     در دنياي مالي، ما در مورد دارايي و بدهي از منظر پول، جريان نقدي و سود سرمايه صحبت مي کنيم. دارايي سرمايه گذاري هايي مانند سهام و املاک و مستغلات است که بازده و رشد ارزشي بالادارد. از سوي ديگر، بدهي شامل چيزهايي است مانند خريد اتومبيل يا وسايل الکترونيکي که پول شما را گرفته اما از ارزش آن در طول زمان کاسته خواهد شد.
    در خارج از دنياي مالي هم دارايي هايي وجود دارند که مي توانند به اندازه دارايي هاي مالي ارزشمند باشند. بسياري از مردم هنگام آغاز سفر مالي شان، بلافاصله تصميم به خريد دارايي هاي مالي مي گيرند و به همان سرعت نيز دچار مشکل شده و صداي اعتراضشان بلند مي شود که:
    از عهده اين سرمايه گذاري بر نمي آيم!
    نمي دانم کجا و چگونه دارايي را جست وجو کنم؟
    چه نوع دارايي براي سرمايه گذاري مناسب است، از کجا بايد شروع کنم؟ چيزي که آنها نمي دانند اين است که آنچه حقيقتا نياز به سرمايه گذاري دارد در وجود خودشان است. در زير به سه دارايي فعلي شما اشاره مي شود که مي توانند براي شما بازدهي عظيمي را به ارمغان آورند و بنابراين به حسن توجه شما نياز دارند.
    
    1) هويت
    هويت شما يکي از دارايي هاي شماست و بايد از آن محافظت شود. در عصر ديجيتال، هويت شما با اطلاعات فراواني که هر روز توليد مي کنيد ترکيب شده است که مي تواند شامل همه داده هاي دستگاه ديجيتال، امور مالي، داده هاي اجتماعي، داده هاي سلامت و بهداشت، داده هاي حمل و نقل يا حتي داده هاي قانوني شما باشند. ما تمام زندگي مان، هر دقيقه اي از هر روز در حال اضافه کردن و ساخت هويت مان هستيم و اين است که به ما در خريد خانه، درخواست شغل، باز کردن حساب بانکي جديد، سفر به ساير کشور ها و خيلي چيزهاي ديگر کمک خواهد کرد.
    متاسفانه بسياري از افراد ارزشمندي هويت شان را به عنوان دارايي - تا زماني که آن را از دست رفته مي بينند - در نمي يابند. وقتي هکر هاي آنلاين به اطلاعات شما دسترسي پيدا کنند، اطلاعات تان را مي ربايند و از آن براي اهداف خود استفاده مي کنند و هويت شما نابود خواهد شد. هنگامي که اطلاعات شما به سرقت رفته است، آن دارايي که روزي شما را تضمين مي کرد، زندگي شما را دچار اختلال مي کند. مي خواهيد اظهار نامه مالياتي تنظيم کنيد، اما به مشکل خورده ايد. کامپيوتر شخصيتان را باز مي کنيد اما مي بينيد که تمام اطلاعات تان از بين رفته و پاک شده است. شايد تصميم به گرفتن وام داريد، اما مي بينيد قبلابه نام شما در جاي ديگر ثبت شده است. ما تلاش مي کنيم هويتي براي خود بسازيم که دارايي مان باشد. براي اعتبارمان با پرداخت بهنگام قبوض و صورت حساب، درست انجام دادن پرونده مالياتي و بيمه کردن تلاش مي کنيم. اين دارايي به حرکت ما در سفر مالي کمک خواهد کرد. در واقع هويت معتبر، يک دارايي ارزشمند به حساب مي آيد.
    
    2) ارتباطات اجتماعي
    خيلي از افراد شايد وقتي از ارتباط به عنوان يک دارايي صحبت مي شود احساس ناراحتي کنند. آنها نمي توانند به روابط شان به گونه اي بنگرند که بتواند برايشان منفعتي به همراه آورد.اما اين طرز فکر اشتباه است. روابط، دارايي فوق العاده ارزشمندي است. جهان روي ارتباطات مي چرخد و داشتن روابط مناسب پشتيباني است که به حرکت در سفر مالي اجازه رشد خواهد داد. البته نگاه به روابط اجتماعي به عنوان دارايي، به معني اين نيست که به افراد به چشم ابزار نگاه مي کنيد يا تنها با ديگران به دليل منفعتي که دارند دوستي خواهيد داشت، بلکه به اين معني است که روابط فعلي تان را بررسي کرده و بينديشيد که چگونه مي توانيد آن طور روي اين روابط سرمايه گذاري کنيد که در طول زمان و مسائل گوناگون براي شما ارزشمند شود. روابط با خانواده، دوستان، مربي، همکاران و شرکاي تجاري، رئيس و همکارانتان، حتي افرادي که در يک باشگاه ورزشي آشنا مي شويد، مي تواند شما را در جايگاهي قرار دهد که حتي فکرش را هم نمي کنيد. اگر شما براي اين دارايي ارزشمند زمان کافي بگذاريد، بازدهي قابل توجهي به دنبال خواهد داشت.
    
    3) ذهن
    رابرت کيوساکي در کتاب «پدر پولدار پدر بي پول» مي نويسد: ذهن شما بزرگ ترين دارايي شماست پس مراقب باشيد چه چيزي در آن قرار مي دهيد. اين جمله امروز هم با گذشت 20 سال همچنان حقيقت دارد. ذهن شما تنها دارايي تان در دنيا است که از ارزشش کم نخواهد شد. اين بازدهي بي نهايت خواهد شد، به شرطي که بتوانيد پيوسته ذهن تان را بهبود بخشيد. شما مي توانيد پيوسته در حال يادگيري و رشد و تغيير تفکرات تان باشيد که اين باورنکردني است! در واقع هيچ نقطه پاياني براي رشد ذهنتان وجود نخواهد داشت. طبق گفته رابرت «مهم ترين گام براي رسيدن به آزادي مالي پرورش و آموزش ذهن است». سرمايه گذاري در اين دارايي يعني افزايش سطح تحصيلات، يادگيري مطالب روز، تلاش براي تجربه هاي جديد و توجه به زمان براي رشد دانش تان. بهترين زمان همين حالااست، در واقع امروزه سرمايه گذاري روي ذهن يکي از معدود دارايي هايي است که مي توانيد بدون نياز به هزينه آن را به دست آوريد. با وجود سخنراني ها و دوره هاي آنلاين و مقالات رايگان موجود در دنياي اينترنت، مي توانيد هر روز روي ذهنتان سرمايه گذاري کرده و از بازدهي آن سودمند شويد.
     
    اولين گام: سرمايه گذاري روي خودتان
    پيش از شروع سرمايه گذاري روي هر کار يا چيز ديگري، بايد ابتدا روي خودتان سرمايه گذاري کنيد. اين درسي است که تعداد کمي از مردم به آن توجه درستي نشان مي دهند. وقتي مردم در مورد دارايي يا بدهي مي آموزند، ناگهان به سراغ خريد و معامله املاک و مستغلات يا سهام و کالا هاي ارزشي مي روند، غافل از اينکه با ارزش ترين دارايي همراه خود آنهاست. آنچه ذکر شد پايه محکمي است که به موفقيت سرمايه گذاري بر دارايي هاي مالي ياري مي رساند؛ بنابراين بر دارايي هاي فعلي تان سرمايه گذاري کنيد و شاهد باشيد که چگونه طي کردن سفر مالي تان آسان خواهد شد.
    نکات مدیریتی : بدون هزينه سرمايه دار شويد!
    


 روزنامه دنياي اقتصاد، شماره 4010 به تاريخ 28/12/95، صفحه 28 (مديران)

لينک کوتاه به اين مطلب:   
 


    دفعات مطالعه اين مطلب: 27 بار

 

 
 
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان

معرفی سايت به ديگران
گزارش اشکال در اطلاعات
اشتراک نشريات ديگر
 جستجوی مطالب
کلمه مورد نظر خود را وارد کنيد

جستجو در:
همه مجلات عضو
مجلات علمی مصوب
آرشيو اين روزنامه
متن روزنامه های عضو
    
جستجوی پيشرفته 

اعتماد
ايران
جام جم
دنياي اقتصاد
رسالت
شرق
كيهان
 پيشخوان
مجله زمين شناسي نفت ايران
متن مطالب شماره 13 (پياپي 713)، بهار و تابستان 1396را در magiran بخوانيد.

 

 

سايت را به دوستان خود معرفی کنيد    
 1397-1380 کليه حقوق متعلق به سايت بانک اطلاعات نشريات کشور است.
اطلاعات مندرج در اين پايگاه فقط جهت مطالعه کاربران با رعايت شرايط اعلام شده است.  کپی برداري و بازنشر اطلاعات به هر روش و با هر هدفی ممنوع و پيگيرد قانوني دارد.
 

پشتيبانی سايت magiran.com (در ساعات اداری): 77512642  021
تهران، صندوق پستی 111-15655
فقط در مورد خدمات سايت با ما تماس بگيريد. در مورد محتوای اخبار و مطالب منتشر شده در مجلات و روزنامه ها اطلاعی نداريم!
 


توجه:
magiran.com پايگاهی مرجع است که با هدف اطلاع رسانی و دسترسی به همه مجلات کشور توسط بخش خصوصی و به صورت مستقل اداره می شود. همکاری نشريات عضو تنها مشارکت در تکميل و توسعه سايت است و مسئوليت چگونگی ارايه خدمات سايت بر عهده ايشان نمی باشد.تمامي خدمات پایگاه magiran.com ، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است