|  درخواست عضويت  |  رمز خود را فراموش کرده ايد؟  |  ورود اعضا [Sign in]
جستجوي پيشرفته مطالب   |  
 جستجو:  
روزنامه جام جم95/12/28: تلويزيون، همنشين سفره هفت سين خانواده ها
magiran.com  > روزنامه جام جم >  فهرست مطالب شماره
مشخصات نشريه
آخرين شماره
آرشيو شماره هاي گذشته
جستجوي مطالب
سايت اختصاصي
تماس با نشريه
شماره جديد اين نشريه
شماره 4993
پنجشنبه بيست و سوم آذر ماه 1396خدمات سايت
 
MGID2835
magiran.com > روزنامه جام جم > شماره 4788 28/12/95 > صفحه 3 (راديو و تلويزيون) > متن
 
 


تلويزيون، همنشين سفره هفت سين خانواده ها


نويسنده: آذر مهاجر

سال هاست که آغاز سال نو با جشن هاي تلويزيوني همراه است و امسال شبکه هاي يک، دو، سه، قرآن و افق ويژه برنامه هايي را براي لحظه تحويل سال نو تدارک ديده اند. هر کدام از اين برنامه ها با نگاه هاي متفاوتي به پيشواز نوروز مي روند و در آغاز سال نو همراه مردم هستند.
    
    مروري بر همه ايران
    برنامه «بوي عيدي» از ساعت 8 صبح دوشنبه 30 اسفند در شبکه يک آغاز مي شود و تا ساعاتي پس از تحويل سال نيز ادامه پيدا مي کند. اين برنامه را احسان ارغواني تهيه و کارگرداني مي کند.
    اجراي زنده خوانندگان محبوب، حضور مهمانان مختلف از ميان چهره هاي مطرح ورزشي، هنري، سياسي و علمي از بخش هاي مختلف اين برنامه است که تا ساعت 16 آخرين روز سال ادامه دارد.
    احسان ارغواني اين ويژه برنامه را مروري بر يک سال گذشته توصيف کرد و به جام جم توضيح داد: ايجاد اميد، نشاط و شادابي محور اصلي اين برنامه است و موضوع جدي و اصلي آن اقوام ايراني هستند. تمام مردم کشورمان از ساکنان شهرهاي بزرگ تا روستايي هاي عزيز مخاطبان اصلي برنامه ما محسوب مي شوند و رسم و رسوم نوروز در بين ايرانيان و اقوام ايراني را به نمايش خواهيم گذاشت.
    براساس اظهارات اين تهيه کننده، حضور بازيگران و عوامل سريال منتخب مردم در جشنواره انتخاب مردمي برنامه «سين مثل سريال»، حضور ورزشکاران، هنرمندان و عوامل سريال علي البدل از ديگر بخش هاي ويژه برنامه تحويل سال 96 در شبکه يک خواهد بود.
    ارغواني ضمن اشاره به بخش هاي متنوعي که در ارتباط با اقوام ايراني در اين برنامه تهيه شده، اجراي بازي هاي بومي و مسابقات محلي و قديمي را از ديگر بخش هاي «بوي عيدي» برشمرد و دراين باره گفت: مهمانان برنامه با هم مسابقه مي دهند. برخي مسابقه ها قديمي و سنتي هستند و برخي ديگر مسابقه هاي روز و مطرح دنيا. اميدواريم بتوانيم با بخش هاي متنوع لحظات شاد و پرنشاطي براي تماشاگران فراهم کنيم.به گفته اين تهيه کننده، برنامه بوي عيدي بعد از تحويل سال، طي تعطيلات نوروز نيز ادامه خواهد داشت.ارغواني در اين باره توضيح داد: بوي عيدي از روز اول فروردين ساعت 11 و 15 دقيقه صبح آغاز مي شود و تا 12 و 45 دقيقه ادامه خواهد داشت.
    
    نوروز به وقت گل و بلبل
    برنامه نوروزي شبکه دو از محله معروف گل و بلبل به تماشاگران اين شبکه ارائه مي شود. اين برنامه را مسلم آقاجان زاده تهيه مي کند و اجراي آن را پژمان بازغي به عهده دارد.
    ويژه برنامه تحويل سال شبکه دو براي بزرگسالان تدارک ديده شده، اما حضور مهمانان و مجري برنامه در محله گل و بلبل و همسايگي با ساکنان اين محله، نظر کودکان را نيز جلب خواهد کرد. اين برنامه در دو فصل به مخاطبان ارائه مي شود؛ فصل اول از ساعت 21 شب 29 اسفند آغاز و تا نيمه شب ادامه خواهد داشت. فصل دوم برنامه از ساعت 8 صبح آخرين روز سال تا ساعتي بعد از تحويل سال نو به مخاطبان ارائه خواهد شد.
    
    3 روز؛ 3 ستاره
    ويژه برنامه تحويل سال در شبکه سه، دو روز قبل از تحويل سال نو آغاز مي شود. روزهاي 28، 29 و 30 اسفند برنامه سه ستاره به صورت ويژه با بخش هاي متنوع به مخاطبان ارائه مي شود. تهيه کنندگي و اجراي اين برنامه را احسان عليخاني به عهده دارد و معرفي بهترين هاي تلويزيون در سال 95 براساس آرا مردمي يکي از بخش هاي آن است.
    آرش ظلي پور درباره بخش هاي مختلف اين برنامه گفت: بخش اول برنامه سه ستاره به اتمام رسيده و نامزدها معرفي شده اند. فرصت راي گيري تا پنجشنبه ادامه دارد، اما برنامه سه ستاره ويژه تحويل سال يک ويژه برنامه است که برگزاري مسابقه و معرفي برندگان فقط بخشي از اين مسابقه محسوب مي شود.
    اين مجري تلويزيون، در ادامه توجه به مقام والاي مادر به مناسبت سالروز ميلاد دختر گرامي پيامبر را محور اصلي ويژه برنامه سه ستاره دانست و تاکيد کرد: بخش هاي متعددي براي ويژه برنامه تحويل سال تدارک ديده ايم، از نماآهنگ هايي که با حضور برخي خوانندگان در استوديوي اين برنامه ضبط شده تا آيتم هايي که از جشن نوروز در شهرها و شهرستان هاي مختلف کشور تهيه کرده ايم. همچنين يک آيتم ويژه از شهر مشهد براي اين برنامه توليد کرده ايم.
    ظلي پور تاکيد کرد: مهمانان اين برنامه فقط از بين چهره هاي مطرح و مشهور انتخاب نشده اند، بلکه مهماناني از اقشار مختلف جامعه خواهيم داشت که فضاي متفاوتي در «سه ستاره» ايجاد خواهند کرد.
    براساس توضيحات اين مجري، برنامه «سه ستاره» شنبه و يکشنبه از ساعت 21 تا ساعاتي بعد از نيمه شب ادامه خواهد داشت و برنامه آخرين روز سال از ساعت 10 صبح 30 اسفند آغاز مي شود و تا ساعاتي بعد از تحويل سال نو ادامه پيدا خواهد کرد.
    
    نوروز شاعرانه شبکه 4
    شبکه چهار در يک سنت شکني، جشن تحويل سال 96 را شاعرانه برگزار مي کند. در اين ويژه برنامه که به تهيه کنندگي امير قميشي تدارک ديده شده، محمد صالح علابه تنهايي ميزبان مخاطبان است.
    ويژه برنامه شبکه چهار که محصول گروه توليدکننده برنامه «چشم شب روشن» است، يک ساعت قبل از تحويل سال آغاز مي شود و يک ساعت بعد از آن به اتمام مي رسد.
    امير قميشي درباره اين برنامه گفت: با توجه به استفاده برنامه هاي ويژه تحويل سال ساير شبکه ها از تمام ظرفيت مهمانان سرشناس و از طرفي حضور اکثر بزرگان و فرزانگان عرصه فرهنگ و هنر در برنامه هاي عادي «چشم شب روشن» و در ساير سنوات، شبکه چهار ترجيح مي دهد تا ساعت پاياني سال جاري و ساعت ابتدايي سال پيش رو را صرفا با خلوت محمد صالح علاو مخاطبان ثابتش سپري کند.
    
    اولين هاي شبکه افق
    نوروز 1396 اولين سالي است که شبکه افق يک ويژه برنامه تحويل سال به مخاطبانش ارائه مي کند. اين ويژه برنامه «ايرانشهر» نام دارد و براي اولين بار خارج از تهران و از شهر ايرانشهر در استان سيستان و بلوچستان به مخاطبان ارائه مي شود.
    ايرانشهر که از ساعت 10 صبح دوشنبه 30 اسفند آغاز مي شود و تا ساعت 15 ادامه دارد، به تهيه کنندگي و کارگرداني پيام ابراهيم پور تدارک ديده شده و اجراي آن را سيداقبال واحدي و تعدادي از مجريان محلي استان سيستان و بلوچستان به عهده دارند.
    براساس اظهارات ابراهيم پور، بزرگداشت شهداي استان، قدرداني از چهره هاي فاخر، موسيقي محلي و رقص چوب نيز از جمله بخش هاي ويژه اين برنامه است.
    اين تهيه کننده درباره اجراي برنامه در استان سيستان و بلوچستان اظهار کرد: در راستاي منويات مقام معظم رهبري در زمينه محروميت زدايي و معرفي جاذبه هاي استان و نمايش زيبايي هاي آن، اتاق فکر شبکه افق به اين نتيجه رسيد که برنامه تحويل سال اين شبکه از ايرانشهر به مخاطبان ارائه شود.
    
    روز نو در شبکه قرآن
    سال جديد در شبکه قرآن با برنامه «روز نو» تحويل مي شود. اين ويژه برنامه به تهيه کنندگي و کارگرداني رحمان حاصلي تدارک ديده شده و با اجراي وحيد مرتضوي و مونا انصاري فرد، از ساعت 9 صبح روز دوشنبه 30 اسفند آغاز مي شود و تا 15 و 30 دقيقه ادامه دارد.رحمان حاصلي درباره اين برنامه گفت: حضور مهمانان از جمله نفرات برتر ملي و بين المللي در رشته هاي قرآني، آيتم هاي بهاري ويژه اذان ظهر، دو آيتم نمايشي، دو آيتم مستند و گزارشي، بيش از ده نماآهنگ که يکي از آنها با حضور مجريان خانم تلويزيون به مناسبت روز مادر ساخته شده و دعاي آخر سال، تلاوت هاي بهاري و آيتم من قرآن را دوست دارم از بخش هاي متعدد ويژه برنامه روز نو است.
    اين تهيه کننده از برگزاري يک مراسم عقد در استوديوي برنامه خبر داد که بعد از پخش پيام هاي مقام معظم رهبري و رئيس جمهور با حضور چند مهمان برگزار مي شود.
    تلويزيون، همنشين سفره هفت سين خانواده ها
    


 روزنامه جام جم، شماره 4788 به تاريخ 28/12/95، صفحه 3 (راديو و تلويزيون)

لينک کوتاه به اين مطلب:   
 


    دفعات مطالعه اين مطلب: 89 بارآثار ديگري از "آذر مهاجر"

  زندگي هنرمندانه ايراني با «مهمانخانه» / اين برنامه شنبه تا چهارشنبه ساعت 14 و 30 دقيقه از شبكه 4 پخش مي شود
آذر مهاجر، جام جم 23/9/96
مشاهده متن    
  بازيگراني كه روحاني شدند
آذر مهاجر، جام جم 22/9/96
مشاهده متن    
  معرفي محصولات خلاقانه در چهاردهمين اجلاس فناوري رسانه
آذر مهاجر، جام جم 20/9/96
مشاهده متن    
  تخليه مجازي خشونت / كارشناسان درباره علل و ريشه هاي پرخاشگري در فضاي مجازي سخن مي گويند
آذر مهاجر، جام جم 20/9/96
مشاهده متن    
  معاون صدا در اختتاميه جشنواره «ايران من»: راديو نياز به بازتعريف دارد
آذر مهاجر، جام جم 18/9/96
مشاهده متن    
بيشتر ...

 

 
 
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان

معرفی سايت به ديگران
گزارش اشکال در اطلاعات
اشتراک نشريات ديگر
 جستجوی مطالب
کلمه مورد نظر خود را وارد کنيد

جستجو در:
همه مجلات عضو
مجلات علمی مصوب
آرشيو اين روزنامه
متن روزنامه های عضو
    
جستجوی پيشرفته 

اعتماد
ايران
جام جم
دنياي اقتصاد
رسالت
شرق
كيهان
 پيشخوان
ماهنامه كار و جامعه
متن مطالب شماره 210، آبان 1396را در magiran بخوانيد.

 

 

سايت را به دوستان خود معرفی کنيد    
 1396-1380 کليه حقوق متعلق به سايت بانک اطلاعات نشريات کشور است.
اطلاعات مندرج در اين پايگاه فقط جهت مطالعه کاربران با رعايت شرايط اعلام شده است.  کپی برداري و بازنشر اطلاعات به هر روش و با هر هدفی ممنوع و پيگيرد قانوني دارد.
 

پشتيبانی سايت magiran.com (در ساعات اداری): 77512642  021
تهران، صندوق پستی 111-15655
فقط در مورد خدمات سايت با ما تماس بگيريد. در مورد محتوای اخبار و مطالب منتشر شده در مجلات و روزنامه ها اطلاعی نداريم!
 


توجه:
magiran.com پايگاهی مرجع است که با هدف اطلاع رسانی و دسترسی به همه مجلات کشور توسط بخش خصوصی و به صورت مستقل اداره می شود. همکاری نشريات عضو تنها مشارکت در تکميل و توسعه سايت است و مسئوليت چگونگی ارايه خدمات سايت بر عهده ايشان نمی باشد.تمامي خدمات پایگاه magiran.com ، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است