|  درخواست عضويت  |  رمز خود را فراموش کرده ايد؟  |  ورود اعضا [Sign in]
جستجوي پيشرفته مطالب   |  
 جستجو:  
روزنامه جام جم95/12/28: دكتر علي عسكري در نشست مشترك با مديران فدراسيون فوتبال:رسانه ملي؛ يار دوازدهم تيم ملي فوتبال
magiran.com  > روزنامه جام جم >  فهرست مطالب شماره
مشخصات نشريه
آخرين شماره
آرشيو شماره هاي گذشته
جستجوي مطالب
سايت اختصاصي
تماس با نشريه
شماره جديد اين نشريه
شماره 5109
شنبه بيست و نهم ارديبهشت ماه 1397خدمات سايت
 
MGID2835
magiran.com > روزنامه جام جم > شماره 4788 28/12/95 > صفحه 3 (راديو و تلويزيون) > متن
 
 


دكتر علي عسكري در نشست مشترك با مديران فدراسيون فوتبال:رسانه ملي؛ يار دوازدهم تيم ملي فوتبالدر نشست مسئولان فدراسيون فوتبال با رئيس رسانه ملي، راهکارهاي تقويت تيم ملي فوتبال در جام جهاني 2018 و تعامل بيشتر رسانه ملي و فدراسيون فوتبال مورد بررسي قرار گرفت.
    به گزارش روابط عمومي رسانه ملي، در اين مراسم که با حضور رئيس رسانه ملي، معاونان و اعضاي شوراي سياستگذاري و هماهنگي ورزش صداوسيما و برخي معاونان وزارت ورزش و مسئولان فدراسيون فوتبال و جمعي از کارشناسان ورزشي برگزار شد، راهکارهاي تقويت تيم ملي فوتبال در جام جهاني 2018 و تعامل بيشتر رسانه ملي و فدراسيون فوتبال مورد بررسي قرار گرفت.
    در اين نشست، دکتر علي عسکري، رئيس رسانه ملي در سخناني با اشاره به مهم ترين ويژگي ايرانيان گفت: ايران کشوري است که هميشه با روحيه پهلواني جوانان آن شناخته مي شود. وي ورزش را پايه سلامت اجتماعي دانست و گفت: اگر جامعه اي تحرک داشته باشد و از طريق ورزش و کار که دو عنصر محرک است بتواند خود را نشان دهد، جامعه اي سالم و با نشاط خواهيم داشت.
    دکتر علي عسکري با تاکيد بر اهميت ورزش هاي عمومي افزود: ما بايد روي هر دو جنبه ورزش عمومي و قهرماني سرمايه گذاري کنيم، چرا که هر دو شورآفرين هستند و بسياري از جوانان با ورود به ورزش هاي عمومي مي توانند در مسير قهرماني گام بردارند؛ از اين رو صداوسيما مي کوشد در هر دو جنبه حضور داشته باشد و فضا را براي شورآفريني جوانان مهيا کند.
    
    ترويج روحيه پهلواني در جامعه
    رئيس صداوسيما با تاکيد بر ترويج روحيه پهلواني در جامعه افزود: وجود اين روحيه و رشادت هاي مردم باعث شده تا جامعه در همه ابعاد سياسي، اجتماعي و ورزشي حضوري فعال و اثرگذار داشته باشد.
    دکتر علي عسکري تصريح کرد: ظهور و بروز روحيه حماسي در پيروزي انقلاب و دوران دفاع مقدس اثرگذار بوده و امروز با همين روحيه در رشته هاي مختلف ورزشي داراي يک تراز هستيم و اين بايد تقويت شود.
    رئيس سازمان صداوسيما با اشاره به آثار مثبت ورزش قهرماني در جامعه افزود: رسانه ملي همچنين براي ورزش همگاني در تعامل با وزارت ورزش برنامه ريزي کلان تري خواهد کرد تا اثرات آن را در سلامت جسمي و روحي جامعه شاهد باشيم.
    وي با تاکيد بر اين که رسانه بايد روحيه حماسي ملت ايران را به سمت ورزش سوق دهد، تصريح کرد: اين يک حقيقت است که ملت ايران روحيه اي حماسي و پهلواني دارد و اگر اين روحيه ساماندهي شود و در فضاي ورزش، بخصوص فوتبال قرار گيرد، شاهد حماسه اي ديگر در عرصه ورزش خواهيم بود.
    
    حمايت هميشگي صداوسيما از ورزش
    دکتر علي عسکري افزود: توانمندي مردم را در همه رشته هاي ورزشي مي توان ديد و مدال آوري قهرمانان ورزشي اين نکته را اثبات کرده که چنانچه ملت بخواهد در امري تلاش کند و خودش را نشان دهد، بي شک موفق خواهد بود.
    رئيس صداوسيما با اشاره به ملي بودن يک تيم ورزشي تاکيد کرد: وقتي لفظ ملي را براي يک تيم ورزشي به کار مي بريم،يعني اعضاي آن ملي و از کشور خودشان هستند نه اين که مانند برخي کشورها با حاکميت پول، ورزشکاراني را از ديگر کشورها به تيم خود بياورند و بگويند اين تيم ملي است.
    وي گفت: ما توانسته ايم ملي بودن و غيرت را در ورزش تعريف کنيم و به جرات مي گوييم که تيم ملي ما صددرصد ملي است و ملي هم خواهد ماند. دکتر علي عسکري با تاکيد بر حمايت هميشگي صداوسيما از ورزش و فدراسيون فوتبال عنوان کرد: صداوسيما با يک سنت حسنه که حمايت از ورزش و تيم ملي ايران است، نام يار دوازدهم تيم ملي فوتبال را بر خود گذاشته و اميدواريم با افتخارآفريني تيم ملي، افتخار ديگري در عرصه ورزش به نام ايران ثبت شود.
    
    همراهي و همدلي صداوسيما
    در ادامه، دکتر محمدرضا داورزني، معاون توسعه ورزش قهرماني و حرفه اي وزارت ورزش، ضمن تشکر از رسانه ملي که همواره از ورزش کشور بخصوص فوتبال حمايت کرده است، اظهار کرد: هر زمان که در ميدان هاي مختلف ورزشي موفقيتي را کسب کرده ايم، بخشي از آن به حمايت و همفکري رسانه ملي مربوط بوده است و اميدوارم پس از اين نيز اين حمايت ها ادامه داشته باشد.
    وي گفت: در ايام نوروز دو بازي مهم داريم که يکي در قطر در مقابل تيم آن کشور و ديگري در ايران مقابل حريف چيني است که اميدواريم در هر دو بازي پيروز ميدان شويم.
    داورزني، اين نشست را نشانه همراهي و همدلي صداوسيما و وزارت ورزش و جوانان از تيم ملي دانست و اظهار اميدواري کرد که اين حمايت در مسير قهرماني ورزش ايران موثر باشد.
    
    نمره 20 به همکاري رسانه ملي
    مهدي تاج، رئيس فدراسيون فوتبال نيز در اين نشست ضمن تبريک ميلاد حضرت زهرا(س) و آغاز سال نو تصريح کرد: حضور جناب دکتر علي عسکري در رسانه ملي اين اميد را در ما زنده کرده که در حوزه قهرماني ورزش، حامي بزرگي داريم.
    وي افزود: فوتبال به دليل ويژگي هاي خاصش همواره فضاي پربحث و جدلي دارد، اما زماني که صحبت از جام جهاني مي شود همه يک انتخاب دارند و آن هم صعود تيم ملي به جام جهاني است.
    تاج با اشاره به موفقيت تيم ملي فوتبال در ساليان اخير گفت: ما به عنوان يکي از بهترين تيم هاي آسيايي توانسته ايم در فوتبال سرآمد باشيم و تيم ما از بسياري از تيم هاي کشورهاي آسيايي برتر است و قابل قياس با آنها نيست.
    رئيس فدراسيون فوتبال با اشاره به همکاري رسانه ملي با فدراسيون فوتبال گفت: من به اين همکاري نمره 20 مي دهم و اگر اين همکاري و حمايت وجود نداشت، ما به چنين موفقيتي دست نمي يافتيم و خوشحاليم که صداوسيما تمام قد به فوتبال ايران کمک مي کند.
    
    حرکت در جهت حمايت و اميدآفريني
    احمد شهرياري، معاون منابع مالي و سرمايه انساني رسانه ملي نيز در سخناني، فوتبال را بزرگ ترين رويداد ورزشي جهان دانست و خاطرنشان کرد: فوتبال ورزشي است که بيشتر از يک ميليارد بيننده در لحظه و بيش از نيم ميليارد طرفدار دارد و چنين طيف عظيم هواداراني مي توانند آثار اقتصادي، سياسي و فرهنگي بزرگي را به جا بگذارند. از اين رو ما نيز به اين ورزش اهميت زيادي مي دهيم.
    وي با اشاره به حمايت رسانه ملي از فوتبال افزود: در هر ورزشي ممکن است اتفاقات پشت پرده بيفتد يا اختلاف نظري ميان بازيکنان رخ دهد. در اين ميان برخي رسانه هاي زرد با سياه نمايي فضا را متشنج مي کنند يا با بزرگنمايي حوادث، سعي در دامن زدن به اختلافات مي کنند، در حالي که رسانه ملي همواره تلاش کرده فضاي فوتبال کشور آرام و به دور از تنش باشد.
    شهرياري ادامه داد: صداوسيما در همه شبکه ها و برنامه هاي خود مسيري را در جهت حمايت و اميدآفريني در فوتبال انتخاب کرده است و ارتباط مناسب و موثري ميان فوتبال و مخاطب برقرار کرده تا اين فضا در آرامش و موفقيت سپري شود.
    
    حمايت از فوتبال به دور از حاشيه
    در ادامه اين نشست، علي اصغر پورمحمدي مدير شبکه سوم سيما و رئيس شوراي سياستگذاري و هماهنگي ورزش صداوسيما با اشاره به اصل حضور تيم ملي فوتبال کشورمان در جام جهاني گفت: فوتبال ورزش مهمي است و طرفداران آن مي توانند مسيري متفاوت براي آن به وجود آورند، اما رسانه ملي همواره در مسيري گام برداشته که به دور از حاشيه سازي، فضاي اين ورزش پرطرفدار را امن نگه دارد.
    وي تصريح کرد: رسانه ملي هميشه ياور و حامي ورزش فوتبال در ايران بوده و اميدواريم در مسابقات پيش رو در سال آينده که همزمان با ايام نوروز است، مردم در استاديوم ورزشي حضور داشته باشند و با تشويق موجب دلگرمي تيم ملي شوند. در اين ميان برنامه هاي ورزشي سيما نيز از هرگونه حمايت دريغ نخواهند کرد.
    
    دكتر علي عسكري در نشست مشترك با مديران فدراسيون فوتبال:رسانه ملي؛ يار دوازدهم تيم ملي فوتبال
    


 روزنامه جام جم، شماره 4788 به تاريخ 28/12/95، صفحه 3 (راديو و تلويزيون)

لينک کوتاه به اين مطلب:   
 


    دفعات مطالعه اين مطلب: 65 بار

 

 
 
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان

معرفی سايت به ديگران
گزارش اشکال در اطلاعات
اشتراک نشريات ديگر
 جستجوی مطالب
کلمه مورد نظر خود را وارد کنيد

جستجو در:
همه مجلات عضو
مجلات علمی مصوب
آرشيو اين روزنامه
متن روزنامه های عضو
    
جستجوی پيشرفته 

اعتماد
ايران
جام جم
دنياي اقتصاد
رسالت
شرق
كيهان
 پيشخوان
مجله دانشگاه علوم پزشكي بيرجند
متن مطالب شماره 1 (پياپي 74)، بهار 1397را در magiran بخوانيد.

 

 

سايت را به دوستان خود معرفی کنيد    
 1397-1380 کليه حقوق متعلق به سايت بانک اطلاعات نشريات کشور است.
اطلاعات مندرج در اين پايگاه فقط جهت مطالعه کاربران با رعايت شرايط اعلام شده است.  کپی برداري و بازنشر اطلاعات به هر روش و با هر هدفی ممنوع و پيگيرد قانوني دارد.
 

پشتيبانی سايت magiran.com (در ساعات اداری): 77512642  021
تهران، صندوق پستی 111-15655
فقط در مورد خدمات سايت با ما تماس بگيريد. در مورد محتوای اخبار و مطالب منتشر شده در مجلات و روزنامه ها اطلاعی نداريم!
 


توجه:
magiran.com پايگاهی مرجع است که با هدف اطلاع رسانی و دسترسی به همه مجلات کشور توسط بخش خصوصی و به صورت مستقل اداره می شود. همکاری نشريات عضو تنها مشارکت در تکميل و توسعه سايت است و مسئوليت چگونگی ارايه خدمات سايت بر عهده ايشان نمی باشد.تمامي خدمات پایگاه magiran.com ، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است