|  درخواست عضويت  |  رمز خود را فراموش کرده ايد؟  |  ورود اعضا [Sign in]
جستجوي پيشرفته مطالب   |  
 جستجو:  
روزنامه كيهان96/1/31: رهبر انقلاب در ديدار فرماندهان نظامي تاكيد كردند: اگر مسئولي مي خواهد از دشمن بترسد به حساب مردم نگذارد
magiran.com  > روزنامه كيهان >  فهرست مطالب شماره
مشخصات نشريه
آخرين شماره
آرشيو شماره هاي گذشته
جستجوي مطالب
سايت اختصاصي
تماس با نشريه
شماره جديد اين نشريه
شماره 21934
شنبه دوم تير ماه 1397خدمات سايت
 
MGID2827
magiran.com > روزنامه كيهان > شماره 21603 31/1/96 > صفحه 1 (صفحه اول) > متن
 
      


رهبر انقلاب در ديدار فرماندهان نظامي تاكيد كردند: اگر مسئولي مي خواهد از دشمن بترسد به حساب مردم نگذاردحضرت آيت الله العظمي خامنه اي رهبر معظم انقلاب اسلامي صبح ديروز (چهارشنبه) در ديدار فرماندهان و جمعي از يگان هاي نيروهاي چهارگانه ارتش به مناسبت روز ارتش و نيروي زميني با اشاره به نقش اقتدار، توانايي ها و انگيزه بالاي ارتش در تامين امنيت کشور، نيروهاي نظامي را يکي از مولفه هاي تامين امنيت برشمردند و با تاکيد بر تاثير عملکرد دستگاه هاي اقتصادي، علمي و تحقيقاتي، و آموزشي و فرهنگي در جلوگيري از به نتيجه رسيدن اهداف دشمن، اولويت درجه يک کشور را مسائل اقتصادي دانستند و گفتند: اصلي ترين وظيفه مسئولان، پيگيري سياست هاي اقتصاد مقاومتي به ويژه در بخش اشتغال و توليد و تلاش جدي براي حل مشکلات معيشتي مردم و همچنين ايستادگي در مقابل ابرقدرت ها و نترسيدن از تشر آنها است.
    رهبر انقلاب اسلامي همچنين با اشاره به انتخابات ۲۹ ارديبهشت، انتخابات در نظام جمهوري اسلامي را نماد مردم سالاري اسلامي و مايه عزت و افتخار و قدرت و سربلندي دانستند و تاکيد کردند: بايد مردم، مسئولان و نامزدها، انتخابات را قدر بدانند و زمينه يک انتخابات پرشور و شوق و با نشاط، سالم، با امنيت و گسترده را فراهم کنند.
    حضرت آيت الله العظمي خامنه اي در اين ديدار با گراميداشت روز ارتش و تجليل از خانواده ها و همسران و فرزندان ارتشيان به عنوان همسنگران و همرزمان واقعي آنها، تعيين روز ارتش بوسيله امام (ره) را يکي از بهترين و هوشمندانه ترين اقدامات امام راحل برشمردند و گفتند: اين اقدام علاوه بر مستحکم کردن پايه هاي ارتش جمهوري اسلامي، موجب ياس و نااميدي بسياري از توطئه گران، در آن زمان شد.
    ايشان با تاکيد بر اينکه تعيين روز ارتش از جانب امام خميني (ره) به معناي پذيرش هويت ارتش با همه مختصات و شرايط آن در ابتداي پيروزي انقلاب بود، افزودند: حفظ و تقويت ارتش، اعتقاد قلبي و عميق امام(ره) بود و اين تصميم صحيح امام موجب شد ارتش در همه قضاياي بعد از انقلاب، خوش بدرخشد.
    رهبر انقلاب اسلامي، ايستادگي در مقابل توطئه هاي دروني را يکي از نمونه هاي کارنامه درخشان ارتش برشمردند و گفتند: نقش آفريني ارتش در دوران دفاع مقدس و ارائه جلوه هاي عملي از سطوح بالاي اخلاق و معنويت در کنار قدرت رزمي، يکي ديگر از افتخارات آن است.
    
    الگوهاي عملي اخلاق و معنويت
    حضرت آيت الله العظمي خامنه اي، شهيدان صيادشيرازي و بابايي و بسياري از شهداي ارتش را الگوهاي عملي از اخلاق و معنويت خواندند و تاکيد کردند: ارتش جمهوري اسلامي امروز يک نيروي فکري و معنوي و داراي انگيزه هاي پاک و مقدس است که اين يکي از آثار مهم اقدام امام در تعيين اين روز است و بايد اين ارزش ها قدر دانسته و تقويت شوند.
    ايشان با تاکيد بر لزوم افزايش آمادگي هاي روحي و معنوي ارتش، به نقش مهم نيروهاي مسلح در تامين امنيت اشاره کردند و افزودند: امنيت براي يک کشور بسيار مهم است و هرچه نيروهاي مسلح مقتدرتر و پرانگيزه تر باشند، اين اقتدار حتي اگر با تحرک نظامي هم همراه نباشد، زمينه ساز ايجاد امنيت خواهد بود.
    فرمانده کل قوا، فرماندهان ارتش را به تربيت انسان هايي که بتوانند الگو باشند توصيه و خاطرنشان کردند: روز به روز بايد الگوهاي اخلاقي همچون شهيد صياد و شهيد بابايي در سازمان بزرگ و داراي شوکت ارتش افزايش يابد.
    رهبر انقلاب اسلامي با تاکيد بر اينکه نيروهاي مسلح از مهم ترين حصارهاي تامين امنيت براي مردم بشمار مي روند، افزودند: علاوه بر نيروهاي مسلح، مجموعه ها و دستگاه هاي اقتصادي، آموزشي، علمي و تحقيقاتي و فرهنگي نيز اگر در جهت مقابله با اهداف دشمن و به عنوان بخش هاي تکميل کننده يکديگر، عمل کنند، قطعاً هماهنگ با نيروهاي مسلح، زمينه ساز حفظ و تقويت امنيت ملي و توسعه و پيشرفت کشور خواهند شد.
    
    استفاده دشمن از مشکلات اقتصادي براي ضربه زدن به ملت ايران
    حضرت آيت الله العظمي خامنه اي يکي از طراحي هاي اصلي دشمن را، استفاده از نقاط ضعف و مشکلات اقتصادي براي ضربه زدن به ملت ايران دانستند و خاطرنشان کردند: به همين علت در سال هاي اخير شعارهاي اقتصادي برگزيده و برجسته شدند.
    ايشان تقويت بنيه اقتصادي کشور را حساس ترين و کليدي ترين موضوع برشمردند و گفتند: بر همين اساس بر اجراي سياست هاي اقتصاد مقاومتي به عنوان يک مجموعه «کار و حرکت و اقدام» به ويژه بر موضوع اشتغال و توليد و همچنين مسائل معيشتي مردم و کارکنان دستگاه هاي مختلف از جمله نيروهاي مسلح تاکيد دارم.
    رهبر انقلاب اسلامي با اشاره به تمرکز بدخواهان نظام اسلامي براي استفاده از نقاط ضعف اقتصادي به منظور ايجاد اخلال، خاطرنشان کردند: وقتي انگيزه و هدف دشمن مشخص است، قاعدتاً بايد انگيزه مسئولان براي اجراي سياست هاي اقتصاد مقاومتي افزايش يابد و من همه اين مسائل را که ديدگاه کارشناسان زبده اقتصادي است، به طور مشروح و خصوصي براي مسئولان نيز بيان کرده ام.
    
    توقع از مسئولان
    حضرت آيت الله العظمي خامنه اي افزودند: توقع من از مسئولان اين است که وقتي انگيزه دشمن را براي استفاده از نقاط ضعف اقتصادي مي بينند، درصدد برطرف کردن نقاط ضعف اقتصادي و بستن منافذ برآيند.
    ايشان تاکيد کردند: البته نظام جمهوري اسلامي و ملت ايران، نقاط قوت فراواني دارند و علت سربلندي ملت در مقابل توطئه هاي گوناگون، از ابتداي پيروزي انقلاب تاکنون همين نقاط قوت عجيب است که از لحاظ کميت و کيفيت، از نقاط ضعف بيشتر هستند.
    رهبر انقلاب اسلامي يکي از اين نقاط قوت برجسته را روحيه شجاعت و ايستادگي ملت ايران در برابر تشرها و اخم هاي ابرقدرت ها دانستند و افزودند: يکي از شگردهاي قدرت هاي متجاوز، براي ترساندن ملت ها و دولت ها و وادار کردن آنها به تامين منافع نامشروع خود، تشر زدن و از خود بزرگنمايي نشان دادن است.
    حضرت آيت الله العظمي خامنه اي گفتند: براي يک کشور بدترين حالت آن است که مسئولان آن کشور، از تشر دشمن بترسند زيرا اين کار، در را براي ورود، تجاوز و تعرض او باز مي کند.
    ايشان خاطرنشان کردند: در اينکه امور کشور را بايد با عقل و تدبير و حکمت انجام داد، هيچ ترديدي وجود ندارد اما اين تدبير و حکمت بايد همراه با شجاعت باشد.
    
    ترسيدن از تشر دشمن اول بدبختي
    رهبر انقلاب اسلامي تاکيد کردند: ترسيدن و دلهره از تشر دشمن و تحت تاثير اخم قدرتمندان قرار گرفتن اولِ بدبختي است.
    حضرت آيت الله العظمي خامنه اي افزودند: اگر کسي هم مي خواهد بترسد، اشکالي ندارد اما از طرف ملت و به حساب مردم نترسد زيرا ملت ايران ايستاده است.
    ايشان با اشاره به انواع توطئه ها از ابتداي پيروزي انقلاب اسلامي تاکنون، خاطرنشان کردند: اگر بنا بود جمهوري اسلامي و ملت ايران از قدرت ها بترسد و در مقابل آنها عقب نشيني کند، اکنون ديگر هيچ اثر و نشاني از ايران و ايراني باقي نمي ماند.
    رهبر انقلاب اسلامي تاکيد کردند: دشمن اعم از آمريکا و بزرگ تر از آمريکا، در مقابل نظامي که به مردم خود متصل است و مردم و ملت خود را دوست دارد و ملت نيز آن نظام را دوست دارند و در مقابل دشمن مقاوم هستند، هيچ غلطي نمي تواند بکند.
    
    در دشمني آمريکا با ملت ايران هيچ ترديدي نيست
    حضرت آيت الله العظمي خامنه اي با اشاره به اينکه در دشمني قدرت هاي زورگو به ويژه آمريکا، با ملت ايران هيچ ترديدي نيست افزودند: اينکه بگويند با فلان فرد موافق هستند و با او ملاحظه خواهند کرد، حرف نادرستي است زيرا دشمني آنها از زمان امام (ره) و بعد از امام و در زمان دولت هاي گوناگون که با سلايق مختلف، بر سر کار بودند، همواره ادامه داشته است.
    ايشان با تاکيد بر اينکه بايد اقتدار و ايستادگي ملت ايران و تاثيرناپذيري ملت از تشر آمريکا و برخي کشورهاي اروپايي ادامه پيدا کند، خاطرنشان کردند: بخش مهمي از ادامه ايستادگي و نهراسيدن از دشمن، به عهده نيروهاي مسلح، و بخش عمده آن بر عهده اقتصاديون و مجموعه هاي فرهنگي، آموزشي، بخصوص متصديان بخش هاي علمي و تحقيقاتي است.
    
    ضرورت برگزاري انتخابات گسترده سالم و همراه با امنيت
    رهبر انقلاب اسلامي در بخش پاياني سخنانشان با اشاره به انتخابات پيشِ رو، انتخابات را از افتخارات ملت ايران و مايه عزت، قدرت، روسفيدي و سربلندي ملت ايران در دنيا خواندند و افزودند: بدخواهان به دنبال نشان دادن اسلام و معنويت در نقطه مقابل مردمسالاري بودند، اما جمهوري اسلامي، با مردمسالاري اسلامي و انتخابات، غلط بودن اين حرف را نشان داد.
    حضرت آيت الله العظمي خامنه اي گفتند: همه ملت در انتخابات احساس مي کنند که کليد کارهاي کشور در دست خودشان است و آنان هستند که عناصر اصلي کشور را معين مي کنند.
    ايشان با تاکيد بر اينکه همه مردم، نامزدها، دولت و دست اندرکاران بايد قدر انتخابات را بدانند و آن را گرامي بدارند، افزودند: بايد انتخاباتي گسترده، با شور و شوق و نشاط، سالم و همراه با امنيت برگزار شود و چنين انتخابات و ذخيره اي، به کشور مصونيت بسياري خواهد داد.
    رهبر انقلاب اسلامي با اشاره به مطالب وسوسه انگيز رسانه هاي دشمن و تلاش خصمانه آنان براي خراب کردن انتخابات، خاطرنشان کردند: ملت ايران با همين بيداري و هوشياري که همواره نشان داده است، در مقابل اين حرکت عمل خواهد کرد.
    پيش از سخنان رهبر انقلاب اسلامي، امير سرلشکر صالحي فرمانده کل ارتش با تبريک اعياد ماه رجب و گراميداشت روز ارتش و نيروي زميني، گفت: امروز ارتش مفتخر است که در همه عرصه هاي زميني، دريايي، پدافندي و هوايي با اقتدار، اعتماد به نفس و توکل به خدا از مرزهاي خاکي و اعتقادي انقلاب اسلامي دفاع مي کند و فراتر از همه مولفه هاي آمادگي رزمي، به درياي بيکران انسان هاي مومن و متخصص خود مي بالد.
    رهبر انقلاب در ديدار فرماندهان نظامي تاکيد کردند: اگر مسئولي مي خواهد از دشمن بترسد به حساب مردم نگذارد
    


 روزنامه كيهان، شماره 21603 به تاريخ 31/1/96، صفحه 1 (صفحه اول)

لينک کوتاه به اين مطلب:   
 


    دفعات مطالعه اين مطلب: 94 بار
    

 

 
 
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان

معرفی سايت به ديگران
گزارش اشکال در اطلاعات
اشتراک نشريات ديگر
 جستجوی مطالب
کلمه مورد نظر خود را وارد کنيد

جستجو در:
همه مجلات عضو
مجلات علمی مصوب
آرشيو اين روزنامه
متن روزنامه های عضو
    
جستجوی پيشرفته 

اعتماد
ايران
جام جم
دنياي اقتصاد
رسالت
شرق
كيهان
 پيشخوان
فصلنامه مسكن و محيط روستا
متن مطالب شماره 161، بهار 1397را در magiran بخوانيد.

 

 

سايت را به دوستان خود معرفی کنيد    
 1397-1380 کليه حقوق متعلق به سايت بانک اطلاعات نشريات کشور است.
اطلاعات مندرج در اين پايگاه فقط جهت مطالعه کاربران با رعايت شرايط اعلام شده است.  کپی برداري و بازنشر اطلاعات به هر روش و با هر هدفی ممنوع و پيگيرد قانوني دارد.
 

پشتيبانی سايت magiran.com (در ساعات اداری): 77512642  021
تهران، صندوق پستی 111-15655
فقط در مورد خدمات سايت با ما تماس بگيريد. در مورد محتوای اخبار و مطالب منتشر شده در مجلات و روزنامه ها اطلاعی نداريم!
 


توجه:
magiran.com پايگاهی مرجع است که با هدف اطلاع رسانی و دسترسی به همه مجلات کشور توسط بخش خصوصی و به صورت مستقل اداره می شود. همکاری نشريات عضو تنها مشارکت در تکميل و توسعه سايت است و مسئوليت چگونگی ارايه خدمات سايت بر عهده ايشان نمی باشد.تمامي خدمات پایگاه magiran.com ، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است