|  درخواست عضويت  |  رمز خود را فراموش کرده ايد؟  |  ورود اعضا [Sign in]
جستجوي پيشرفته مطالب   |  
 جستجو:  
روزنامه اعتماد96/1/31: سرخ هاي قهرمان
magiran.com  > روزنامه اعتماد >  فهرست مطالب شماره
مشخصات نشريه
آخرين شماره
آرشيو شماره هاي گذشته
جستجوي مطالب
سايت اختصاصي
تماس با نشريه
شماره جديد اين نشريه
شماره 4114
چهارشنبه سي ام خرداد ماه 1397خدمات سايت
 
MGID3291
magiran.com > روزنامه اعتماد > شماره 3787 31/1/96 > صفحه 1 (صفحه اول) > متن
 
      


گپ و گفت 
سرخ هاي قهرمان
گزارش «اعتماد» از جشن قهرماني پرسپوليس


گروه ورزش| شيك و مجلسي: اين نخستين تصوير از برگزاري مراسم قهرماني پرسپوليس در ليگ است. شلوغي و هرج و مرج، تصويري است كه از تمامي جشن هاي قهرماني ليگ برتر در ذهن داريم. از اجراي مراسم هاي عجيب و غريب با حضور آدم هاي كاملا غيرقانوني تا حضور سرزده حيواناتي مثل اسب و حتي از خود بيخود شدن هاي سرمربي تيم قهرمان كه زمان اجراي مراسم، گريه مي كند يا در حال انجام رقص محلي است و بايد دور ورزشگاه را وجب به وجب با همين حركات موزون بگذراند. جشن قهرماني پرسپوليس در ليگ شانزدهم اما هيچ شباهتي به اين شلوغي ها نداشت. همه چيز تقريبا سر جاي خودش بود و غريبه ها ديده نمي شدند. رييس فدراسيون به عنوان ارشدترين مقام فوتبالي در كنار وزير ورزش به عنوان راس هرم ورزش ايران، جام را به كاپيتان هديه كردند. تنها اتفاق عجيب البته حضور كودكان و به عبارت بهتر نوزادان بود و اينكه در پايان مراسم، ليدرها قبل از بازيكنان اصلي جام را بالاي سر بردند. در شبي كه همه منتظر بالا بردن جام شانزدهم توسط كاپيتان پرسپوليس بودند، اين تيم بهترين برد فصلش را كسب كرد. تا پيش از اين بهترين برد تيم برانكو مربوط به بردهاي سه گله است. ابتدا تيم علي دايي با سه گل توسط برانكو بدرقه شد. سپس نوبت به سياه جامگان و فولاد رسيد كه بازي را سه بر صفر از پرسپوليس شكست بخورند. تراكتورسازي هم با دريافت سه گل از پرسپوليس از كورس قهرماني خارج شد. حالا پرسپوليس در به يادماندني ترين شب چند سال اخيرش، بهترين بردش را جشن مي گيرد. نخستين مسابقه اي است كه پرسپوليس به يك تيم چهار گل مي زند و گلي هم دريافت نمي كند. پرسپوليس در نيم فصل اول ٣٢ امتياز كسب كرده بود و عملكردي عالي از خود ارايه داده بود اما در نيم فصل دوم شاگردان برانكو فوق العاده عمل كردند ديروز با پيروزي ٤- صفر بر پديده، امتيازات اين تيم در نيم فصل دوم به ٣٣ رسيد. اين در حالي است كه هنوز دو بازي ديگر تا پايان فصل مانده و پرسپوليس مي تواند ٦ امتياز ديگر هم بگيرد.
     پشت شادي چند ميليون ايراني در اين ساعت ها نام يك نفر مي درخشد. پروفسوري كه خالق قشنگ ترين پرسپوليس تاريخ شده است. برانكو در دو فصل و شش هفته، يك قهرماني و يك نايب قهرماني به اين تيم هديه داده است. تيمش سال قبل در همين روزها جذاب ترين دربي دهه را پشت سر گذاشت و چند روز بعدش هم تا آستانه قهرمان شدن پيش رفته بود. ولي در رفتار او، كوچك ترين تغييري ديده نمي شود. همچنان خونسرد و دوست داشتني است. همچنان قراردادش را خيلي زودتر از پايان فصل تمديد مي كند و وارد بازي قراردادهاي مالي و كج اخلاقي نمي شود. سرمربي تيم پرسپوليس پيروزي چهار بر صفر تيمش برابر پديده را نمايشي زيبا از تيمش مي داند. برانكو ايوانكوويچ در نشست خبري پس از ديدار پرسپوليس برابر پديده گفت: «فكر مي كنم اين يك نمايش زيبا از قهرماني ما بود. ديديد كه چه شادي بزرگي ما و هواداران را فرا گرفته بود. واقعا خوشحال هستم در چنين حال و هواي زيبايي با يك نمايش زيبا به طور قاطع با يك نتيجه خوب برديم و قهرماني خودمان را ثابت كرديم. هواداران ما نشان دادند يار دوازدهم ما هستند. امروز بهترين هديه، پيروزي در اين بازي بود. قبل از همه از دكتر طاهري و كادر مديريتي او تشكر مي كنم. از كادر پزشكي و تداركاتي تشكر مي كنم. همين طور تشكر ويژه از كادرفني و همكارانم دارم.» سرمربي پرسپوليس گفت: «استحقاق اين قهرماني را داشتيم. تبريك را به هواداراني مي گويم كه در تمام طول فصل از ما حمايت كردند، كنار ما بودند و تشويق مان كردند. همه ما از اين قهرماني لذت برديم.» او درباره بازي با الهلال عربستان و غيبت رفيعي و حسيني گفت: «فقدان بزرگي براي ما است كه كاپيتان ما در اين بازي نيست. سيد جلال و سروش بازيكنان بزرگي هستند. بازيكنان ديگري داريم. همه بازيكنان مان سالم هستند. در نيمه دوم هم ربيع خواه را بازي دادم كه به عنوان دفاع وسط مقابل الهلال بازي مي كند. نكته خوب اين است كه فرشاد احمدزاده هم سالم است. » برانكو گفت: «ميل ما بر اين بود كه با برد جشن قهرماني را بگيريم.»
     تلخ ترين ماجراي ديشب اما چيز ديگري بود. فرزند مرحوم هادي نوروزي در حالي كه خودش را از دو سال پيش براي جشن قهرماني پرسپوليس آماده كرده بود در عين بي توجهي عوامل اين باشگاه و مسوولان ورزشگاه، از شركت در مراسم قهرماني محروم شد تا بغض و اشك سهم كودك خردسال كاپيتان فقيد اين تيم از اين جشن شود. در اواخر اين بازي پدربزرگ هاني نوروزي كه از اين اتفاقات دلخور و ناراحت بود وارد اتاقك عادل فردوسي پور گزارشگر بازي هم شد تا گلايه هاي خود را از اين بي توجهي سرخ پوشان و ممانعت از ورود آنها به زمين اعلام كند. اتفاقي كه باعث شد پخش زنده جشن قهرماني پرسپوليس به طور ناگهاني قطع شود و عادل فردوسي پور بدون خداحافظي گزارشش را به پايان برساند. در نخستين تصاويري كه از اتاق گزارش آزادي رسانه اي شده بهت و سردرگمي عادل به وضوح ديده مي شود: و البته هاني نوروزي با غمي عميق: كه حتي از پشت سر و لايه اي كمرنگ از نگاهش هم مي توان به عمق اين بغض پي برد. هاني كه شايد فقط به در دست گرفتن جام يا دويدن روي چمن آزادي و تشويق هاي سكوها فكر مي كند: اما عادل به همه روزهايي فكر مي كند كه جو رسانه اي عجيبي ساخته شد كه هاني را به عنوان يكي از نمادهاي اصلي روز قهرماني پرسپوليس معرفي مي كرد. به همه آن تشويق هاي روي سكو. محمد انصاري درباره اينكه چرا بازيكنان پرسپوليس هاني نوروزي، فرزند كاپيتان فقيد تيم شان را به جشن قهرماني نياوردند، گفت: روي سكوي قهرماني خيلي دنبال هاني بودم، اما متاسفانه او را نديدم. هاني در هتل هم با ما بود، اما نشد كه در جشن قهرماني با ما باشد. نمي دانم چه شد و چه كسي هماهنگي كرده بود و شايد كم كاري صورت گرفت كه پسر هادي همراه ما به جشن قهرماني نيامد.
    
    گپ و گفت: سرخ هاي قهرمان / گزارش «اعتماد» از جشن قهرماني پرسپوليس
    


 روزنامه اعتماد، شماره 3787 به تاريخ 31/1/96، صفحه 1 (صفحه اول)

لينک کوتاه به اين مطلب:   
 


    دفعات مطالعه اين مطلب: 38 بار
    

 

 
 
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان

معرفی سايت به ديگران
گزارش اشکال در اطلاعات
اشتراک نشريات ديگر
 جستجوی مطالب
کلمه مورد نظر خود را وارد کنيد

جستجو در:
همه مجلات عضو
مجلات علمی مصوب
آرشيو اين روزنامه
متن روزنامه های عضو
    
جستجوی پيشرفته 

اعتماد
ايران
جام جم
دنياي اقتصاد
رسالت
شرق
كيهان
 پيشخوان
مجله دانشگاه علوم پزشكي و خدمات بهداشتي درماني سبزوار
متن مطالب شماره 1 (پياپي 96)، فروردين و ارديبهشت 1397را در magiran بخوانيد.

 

 

سايت را به دوستان خود معرفی کنيد    
 1397-1380 کليه حقوق متعلق به سايت بانک اطلاعات نشريات کشور است.
اطلاعات مندرج در اين پايگاه فقط جهت مطالعه کاربران با رعايت شرايط اعلام شده است.  کپی برداري و بازنشر اطلاعات به هر روش و با هر هدفی ممنوع و پيگيرد قانوني دارد.
 

پشتيبانی سايت magiran.com (در ساعات اداری): 77512642  021
تهران، صندوق پستی 111-15655
فقط در مورد خدمات سايت با ما تماس بگيريد. در مورد محتوای اخبار و مطالب منتشر شده در مجلات و روزنامه ها اطلاعی نداريم!
 


توجه:
magiran.com پايگاهی مرجع است که با هدف اطلاع رسانی و دسترسی به همه مجلات کشور توسط بخش خصوصی و به صورت مستقل اداره می شود. همکاری نشريات عضو تنها مشارکت در تکميل و توسعه سايت است و مسئوليت چگونگی ارايه خدمات سايت بر عهده ايشان نمی باشد.تمامي خدمات پایگاه magiran.com ، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است