|  درخواست عضويت  |  رمز خود را فراموش کرده ايد؟  |  ورود اعضا [Sign in]
جستجوي پيشرفته مطالب   |  
 جستجو:  
روزنامه اعتماد96/1/31: اژه اي: كانال هاي تلگرامي متخلف پس از بازداشت مديران شان فعاليت داشتند
magiran.com  > روزنامه اعتماد >  فهرست مطالب شماره
مشخصات نشريه
آخرين شماره
آرشيو شماره هاي گذشته
جستجوي مطالب
سايت اختصاصي
تماس با نشريه
شماره جديد اين نشريه
شماره 4093
دوشنبه سي و يكم ارديبهشت ماه 1397خدمات سايت
 
MGID3291
magiran.com > روزنامه اعتماد > شماره 3787 31/1/96 > صفحه 2 (سياست) > متن
 
      


سوژه روز 
اژه اي: كانال هاي تلگرامي متخلف پس از بازداشت مديران شان فعاليت داشتند
ادامه واكنش ها و خبر ها در مورد بازداشت ادمين هاي كانال هاي تلگرامي


گروه سياسي - از جمع هشت نفره مديران بازداشت شده كانال هاي تلگرامي، شش نفر همچنان در بازداشت بسر مي برند. موضوعي كه از همان روز نخست انتشارش، انتقادات بسياري را برانگيخت و واكنش رييس جمهور و دستور پيگيري او را هم به همراه داشت، همچنان يكي از مباحث مهم اين روزهاي كشور است، تا معاون اول دستگاه قضا هر بار جزييات جديدي از اين ماجرا را مطرح كند. اما با اين حال، معاون اول دستگاه قضا كه پيش از اين، اتهامات متهمان را امنيتي و نسبت به برخي از آنان هم انتشار مطالب مستهجن و خلاف عفت عمومي عنوان كرده بود، ديروز جزييات ديگري از اين پرونده را مطرح كرد كه نشان مي دهد كانال هاي تلگرامي كه مديران آن بازداشت شده اند، توسط صاحبان اصلي خود دوباره فعال مي شوند. محسني اژه اي با طرح اين سوال كه «شما فكر مي كنيد انجام برخي كارها در فضاي مجازي فردي است؟» گفت: «خير، بسياري از اينها وابسته به سرويس هاي بيگانه هستند و حتي شايد خودشان هم اين موضوع را ندانند. در همين موضوع كانال هاي تلگرامي ٦ نفر در بازداشت هستند: اما ظرف چند ساعت پس از بازداشت دوباره كانال ها فعال شدند، اين نشان مي دهد كه صاحبان اصلي اين كانال ها فعاليت ها را هدايت مي كنند.» به گزارش ميزان، محسني اژه اي، معاون اول قوه قضاييه در همايش پيشگيري از آسيب هاي اجتماعي كه با حضور معاون اجتماعي و پيشگيري از وقوع جرم قوه قضاييه و روساي دادگستري ها و دادستان هاي سراسر كشور برگزار شد، به مسائل مربوط به آسيب هاي اجتماعي اشاره و خاطرنشان كرد: با توجه به تاكيدات مقام معظم رهبري همگي احساس مسووليت كردند و در زمينه آسيب هاي اجتماعي وارد عمل شدند و معاونت پيشگيري از وقوع جرم قوه قضاييه نيز در اين زمينه با جديت ورود كردند و ما از ايشان تشكر مي كنيم و ان شاءالله همه شما با آقاي الفت همكاري لازم را داشته باشيد و خداروشكر همه در حال برنامه ريزي و تدبير براي كاهش آسيب هاي اجتماعي هستند و اين جاي خوشحالي دارد. معاون اول قوه قضاييه اضافه كرد: آسيب هاي اجتماعي ممكن است سبب فاصله گرفتن جوانان از ارزش هاي اسلامي يا بي اعتمادي مردم به نظام شود، بنابراين ما از چه منظري مي خواهيم با آثار مخرب اين آسيب ها برخورد كنيم. ما در اين زمينه وظيفه ديني داريم و به ميزان اهميت آن در جهت پيشگيري از اين موارد بايد تلاش كنيم.
    
     آسيب هاي اجتماعي در شان نظام نيست
     وي بيان كرد: امروز بايد از اين ديد به مساله آسيب هاي اجتماعي نگاه كنيم كه اين آسيب ها در شان نظام جمهوري اسلامي نيست و مردم نيز از ما انتظار دارند و كساني كه در جلسات و محضر مقام معظم رهبري بودند مي دانند كه ايشان با وجود مشغله هاي زياد هر چند ماه جلسه تشكيل دادند و از مسوولان عالي نظام دعوت كرده و رهنمود دادند و از مسوولان پيگيري هاي لازم را مي كنند، بنابراين اين امر اهميت پيشگيري از آسيب هاي اجتماعي را مي رساند. معاون اول دستگاه قضا يكي از مسائل مهم در اقتصاد مقاومتي را اشتغال دانست و افزود: اگر از بيكاري جلوگيري شود، از بسياري آسيب ها جلوگيري خواهد شد. البته ما نمي گوييم هركس بيكار بود، معتاد است: اما رابطه اي بين بيكاري و جرايم مواد مخدر و خرده فروشان مواد مخدر وجود دارد. از طرفي بين بيكاري و طلاق و فراهم شدن بستر براي شياطين و دشمنان نيز رابطه اي وجود دارد و بسياري از جرايم خرد و كلان ناشي از بيكاري است. محسني اژه اي با بيان اينكه ما نبايد و نمي توانيم جايگزين دستگاه هاي اجرايي شويم، گفت: امروز يكي از گله مندي هايي كه از قوه قضاييه ايجاد شده اين است كه هر كاري كه زمين مانده قوه قضاييه بايد انجام دهد، اين در حالي است كه منشا و رفع بيكاري در مرحله اول و آخر برعهده قوه قضاييه نيست: اما ما مي توانيم با توجه به اهميت اين آسيب و شعار سال و اهتمام مقام معظم رهبري در اين زمينه تلاش كنيم. محسني اژه اي خاطرنشان كرد: دستگاه قضا در اين عرصه همكاري لازم را دارد و با مجموعه اختياراتي كه دارد مي تواند در جهت تحقق شعار سال و جلوگيري از بيكاري اقدام كند. وي در پايان با تاكيد بر اينكه در مقابل هر مجرم و مفسد بايستيد و انفعال به خرج ندهيد، گفت: يكي از سياست هاي ما اين است كه از فعالان اقتصادي كه فعاليت سالم دارند، حمايت مي كنيم و شما بسياري از پرونده ها كه حقوقي نيست را بررسي كنيد. اژه اي تاكيد كرد: لازم است هم در شيوه برخورد با برخي پرونده ها و هم اطلاع رساني از روند آن پرونده توجهات بيشتري صورت گيرد.
    
    
    پزشكيان: درست نيست كه هشداري ندهيم و ناگهان ۱۲ كانال را ببنديم
    اما موضوع بازداشت مديران كانال هاي تلگرامي، از جنبه اي ديگر از سوي نائب رييس مجلس شوراي اسلامي مورد توجه قرار گرفت. مسعود پزشكيان كه ديروز رياست مجلس را برعهده داشت، اقدامات پيشگيرانه را براي جلوگيري از اين بازداشت ها توصيه كرد. مسعود پزشكيان با اشاره به بازداشت ۱۲ نفر از ادمين هاي كانال هاي تلگرامي اصلاح طلب و حامي دولت و فضاي امنيتي كشور در آستانه انتخابات گفت: بازداشت اينچنيني افراد كار درستي نيست، اگر سيستم ما هوشيار و آگاه است، بايد در قدم نخست به افراد اعلام كند كه راهي كه مي روند اشتباه است و به جاده خاكي رفته اند. او گفت: اين درست نيست كه صبر كنيم افراد گمراه شوند، بعد براي شان پرونده درست و يكباره ۱۲ ادمين كانال تلگرامي را بازداشت، يا سايت و رسانه را تعطيل كنيم. به گزارش ايسنا، نماينده اصلاح طلب مردم تبريز در مجلس دهم همچنين تصريح كرد: اين درست نيست كه هشداري ندهيم و ناگهان، ۱۲ كانال را ببنديم و اجازه ندهيم كسي اين افراد را ببيند و تكليف شان را هم روشن نكنيم كه چرا و چگونه بايد محاكمه شوند. پزشكيان اما تنها به اين توصيه اكتفا نكرد. او از اقداماتي گفت كه قرار است در مجلس و در جهت تعيين تكليف اين موضوع برگزار شود. عضو هيات رييسه فراكسيون اميد در واكنش به اين سوال كه آيا باتوجه به اظهار نگراني رييس اين فراكسيون و ديگر اعضا احتمال اقدامي موثر در راستاي آزادي اين افراد وجود دارد، گفت: به هر حال در مجلس پيگير هستيم و قرار است جلسه اي برگزار كنيم كه مشخص شود، تكليف چيست. او در پاسخ به اين سوال كه آيا ممكن است پيش از انتخابات اين افراد آزاد شوند، اظهار كرد: ما ادعاي حق و عدالت و آزادي داريم و اين مسائل را نمي توان صرفا در تئوري پيگيري كرد: بلكه بايد در واقعيت حق و عدالت و آزادي محقق شود. پزشكيان در پايان با بيان اينكه بايد ببينيم مردم درباره عملكرد ما چه مي گويند، تصريح كرد: متاسفانه مردم در حال حاضر نگاه خوبي نسبت به وضعيتي كه ما مسوولان در كشور ايجاد كرديم، ندارند و اين عدم وجود نگاه خوب مردم به عملكرد مسوولان، به نفع ما نيست، بلكه به ضررمان است.
    سوژه روز: اژه اي: كانال هاي تلگرامي متخلف پس از بازداشت مديران شان فعاليت داشتند / ادامه واكنش ها و خبر ها در مورد بازداشت ادمين هاي كانال هاي تلگرامي
    


 روزنامه اعتماد، شماره 3787 به تاريخ 31/1/96، صفحه 2 (سياست)

لينک کوتاه به اين مطلب:   
 


    دفعات مطالعه اين مطلب: 31 بار
    

 

 
 
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان

معرفی سايت به ديگران
گزارش اشکال در اطلاعات
اشتراک نشريات ديگر
 جستجوی مطالب
کلمه مورد نظر خود را وارد کنيد

جستجو در:
همه مجلات عضو
مجلات علمی مصوب
آرشيو اين روزنامه
متن روزنامه های عضو
    
جستجوی پيشرفته 

اعتماد
ايران
جام جم
دنياي اقتصاد
رسالت
شرق
كيهان
 پيشخوان
مجله بين المللي غدد درون ريز و متابوليسم
متن مطالب شماره 2 (پياپي 62)، Apr 2018را در magiran بخوانيد.

 

 

سايت را به دوستان خود معرفی کنيد    
 1397-1380 کليه حقوق متعلق به سايت بانک اطلاعات نشريات کشور است.
اطلاعات مندرج در اين پايگاه فقط جهت مطالعه کاربران با رعايت شرايط اعلام شده است.  کپی برداري و بازنشر اطلاعات به هر روش و با هر هدفی ممنوع و پيگيرد قانوني دارد.
 

پشتيبانی سايت magiran.com (در ساعات اداری): 77512642  021
تهران، صندوق پستی 111-15655
فقط در مورد خدمات سايت با ما تماس بگيريد. در مورد محتوای اخبار و مطالب منتشر شده در مجلات و روزنامه ها اطلاعی نداريم!
 


توجه:
magiran.com پايگاهی مرجع است که با هدف اطلاع رسانی و دسترسی به همه مجلات کشور توسط بخش خصوصی و به صورت مستقل اداره می شود. همکاری نشريات عضو تنها مشارکت در تکميل و توسعه سايت است و مسئوليت چگونگی ارايه خدمات سايت بر عهده ايشان نمی باشد.تمامي خدمات پایگاه magiran.com ، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است