|  درخواست عضويت  |  رمز خود را فراموش کرده ايد؟  |  ورود اعضا [Sign in]
جستجوي پيشرفته مطالب   |  
 جستجو:  
روزنامه كيهان96/1/31: پرسپوليس با ٤ گل قهرماني ليگ را جشن گرفت
magiran.com  > روزنامه كيهان >  فهرست مطالب شماره
مشخصات نشريه
آخرين شماره
آرشيو شماره هاي گذشته
جستجوي مطالب
سايت اختصاصي
تماس با نشريه
شماره جديد اين نشريه
شماره 21910
يكشنبه سي ام ارديبهشت ماه 1397خدمات سايت
 
MGID2827
magiran.com > روزنامه كيهان > شماره 21603 31/1/96 > صفحه 9 (ورزشي) > متن
 
      


پرسپوليس با ٤ گل قهرماني ليگ را جشن گرفت
تقابل تراكتورسازي - استقلال، نبرد نايب قهرماني در تبريز


تيم فوتبال پرسپوليس كه عنوان قهرماني ليگ شانزدهم را به خود اختصاص داده بود در روز بالا بردن جام پديده را با ٤ گل بدرقه کرد.
    سرويس ورزشي- نخستين ديدار از هفته بيست و هشتم رقابتهاي ليگ برتر روز گذشته بين تيم هاي پرسپوليس و پديده برگزار شد که اين ديدار با برتري ۴ بر صفر تيم فوتبال پرسپوليس به پايان رسيد. کمال کاميابي نيا(۵۰)، علي عليپور(۶۸)، مهدي طارمي(۷۰) و فرشاد احمدزاده(۸۹) براي سرخپوشان گل زدند.
    در اين ديدار که در ورزشگاه مملو از تماشاگر آزادي برگزار شد و براي هر دو تيم کاملا تشريفاتي بود، تيم مهمان در همان دقيقه اول مي توانست به گل برتري دست پيدا کند که سيدجلال حسيني با تکلي عالي توپ را از روي خط دروازه دفع کرد.
    تيم پديده که نمايش خوبي در نيمه اول داشت بازهم مي توانست دروازه سرخ ها را با خطر جدي مواجه کند اما مدافعان پرسپوليس اجازه اين کار را ندادند.
    در دقيقه ۱۶ اين بازي مهدي طارمي در بهترين موقعيت خود با دروازه بان حريف تک به تک شد که ضربه را به بدن دروازه بان زد. طارمي شش دقيقه بعد دوباره در همين موقعيت قرار گرفت اما بازهم اين فرصت را از دست داد.
    در دقايق پاياني نيمه اول طارمي بازهم مي توانست دروازه حريف را با خطر مواجه کند اما تعلل او باعث شد اين فرصت هم از دست برود. در يک دقيقه مانده به پايان بازي طارمي پشت محوطه جريمه بازهم صاحب موقعيت شد اما ضربه او از بالاي دروازه به بيرون رفت.
    در يک دقيقه وقت اضافه اي که داور گرفته بود تيم پديده صاحب يک موقعيت خوب شد که شوت ديدني اکبر ايماني از پشت محوطه جريمه به تير افقي دروازه پرسپوليس برخورد کرد و به بيرون رفت تا نيمه اول با تساوي بدون گل به پايان برسد.
    با شروع نيمه دوم پرسپوليس بهتر از نيمه اول کار کرد و در شرايطي که تماشاگرانش هم فضاي هيجاني را در ورزشگاه آزادي ايجاد کرده بودند موفق شد در طول ۲۰ دقيقه سه بار دروازه پديده را باز کند.
    ابتدا در دقيقه ۵۰ کمال کاميابي نيا ضربه برگشتي مهدي طارمي که به تير دروازه برخورد کرده بود را با ضربه سر به گل تبديل کرد. در دقيقه ۵۸ علي عليپور اين بار توپ فرشاد احمدزاده که به بدن مدافع پديده خورده بود را درون دروازه فرستاد تا خيال سرخ ها راحت شود. اما اين پايان کار نبود و مهدي طارمي در دقيقه ۷۰ از زوايه بسته براي سومين بار دروازه حريف مشهدي را باز کرد.
    درحالي که تماشاگران منتظر پايان بازي بودند فرشاد احمدزاده در دقيقه ۸۹ با پاس عالي سروش رفيعي گل چهارم را به ثمر رساند.
    
    نبرد نايب قهرماني در تبريز
    در ادامه ديدارهاي هفته بيست و هشتم امروز نيز 7 بازي برگزار مي شود که در مهمترين ديدار تيم تراکتورسازي در تبريز ميزبان استقلال تهران است. اگر پرسپوليس اين قدر زود قهرماني اش را مسجل نمي کرد، قطعا ديدار تراکتورسازي و استقلال حساسيتي چند برابري پيدا مي کرد اما اکنون، تنها حساسيتي که براي اين بازي وجود دارد اين است که تيم برنده به احتمال فراوان عنوان نايب قهرماني را تصاحب خواهد کرد و در آن صورت بخت زيادي براي صعود مستقيم به ليگ قهرمانان آسيا دارد. اگر تراکتورسازي نايب قهرمان ليگ شود، قطعا به عنوان نماينده ايران در فصل آينده ليگ قهرمانان آسيا حضور خواهد داشت. به اين معني که با قهرماني در جام حذفي به صورت مستقيم راهي آسيا مي شود و حتي اگر در فينال جام حذفي از نفت تهران شکست بخورد هم به پلي آف ليگ قهرمانان آسيا راه مي يابد. استقلال اگر در ليگ برتر دوم شود اين شانس را خواهد داشت که به عنوان يکي از نمايندگان ايران به پلي آف ليگ قهرمانان آسيا راه يابد اما اگر قافيه را به تراکتورسازي ببازد و در ليگ، سوم شود، در آن صورت، ممکن است از صعود به ليگ آسيا باز بماند چون احتمال دارد با توجه به کم بودن امتياز فوتبال ايران در حوزه باشگاهي، تعداد سهميه هاي ايران در ليگ قهرمانان آسيا در سال آينده کم شود و مثلا به دو سهميه مستقيم و يک سهميه پلي آف برسد. بنابراين، ديدار امروز تراکتورسازي و استقلال به نوعي نبرد بر سر رسيدن به دروازه هاي آسيا است. اين ديدار در ورزشگاه يادگار امام تبريز برگزار مي شود؛ جايي که هفته قبل، پرسپولسي ها جشن قهرماني نيمه کاره اي برپا کردند و به دليل سيل در آذربايجان شرقي به جشن خود ادامه ندادند.
    
    سياه جامگان - پيکان
    به جز ماشين سازي که تقريبا سقوطش به دسته اول قطعي است، ساير قعرنشينان هنوز شانس بقا در ليگ برتر را دارند. در ميان آنها که هنوز اميد به ماندن دارند، سياه جامگان از همه کم اميدتر است. اين تيم مشهدي که مشکلات زيادي در طول فصل داشت و با تغيير چند باره سرمربي هم بهبودي در کارش حاصل نشد، در فاصله سه هفته مانده تا پايان فصل به مصاف پيکاني مي رود که خوب بلد است از تيم هاي پايين جدولي و کمتر قدرتمند ليگ امتياز بگيرد.
    
    صبا - سپاهان
    در يکي از ديدارهاي هفته بيست و هشتم ليگ برتر، صبا و سپاهان در قم به ديدار هم مي روند. صبا به سه امتياز اين بازي نياز دارد تا در ليگ برتر باقي بماند و سپاهان مي تواند با شکست صبا در رده چهارم جاي بگيرد. از طرف ديگر، امتياز گرفتن صبا از سپاهان، سقوط ماشين سازي به دسته اول را قطعي مي کند.
    
    سايپا - صنعت نفت آبادان
    در کنار ماشين سازي که ديگر اميدي به آن نيست، سياه جامگان هنوز به ماندن در ليگ برتر اميدوار است. اميد مشهدي ها براي بقا به لغزش سايپا و صنعت نفت آبادان بسته است. شاگردان حسين فرکي هنوز خطر سقوط به دسته پايين تر را احساس مي کنند و شايد اين خطر تا روز آخر هم براي شان وجود داشته باشد. البته فرکي با اين شرايط غريبه نيست چون يک بار با نفت تهران تا لبه پرتگاه سقوط رفت و در ليگ برتر ماند و سال بعدش تيم خوبي ساخت. آباداني ها هم هنوز با خطر سقوط روبه رو هستند اما کمتر از سايپا؛ صنعت نفت با شکست سايپا در ورزشگاه دستگردي تهران بقايش در ليگ برتر را قطعي خواهد کرد.
    
    برنامه کامل ديدارهاي امروز به اين شرح است:
    *گسترش فولاد ................ نفت تهران( ورزشگاه بنيان ديزل تبريز)
    *ذوب آهن .................... ماشين سازي (ورزشگاه فولادشهر اصفهان)
    *سايپا .................... صنعت نفت آبادان(ورزشگاه دستگردي تهران)
    *فولاد ............................... استقلال خوزستان (ورزشگاه غدير اهواز)
    *صبا .............................................. سپاهان( ورزشگاه يادگار امام قم)
    *سياه جامگان ....................................... پيکان (ورزشگاه ثامن مشهد)
    *تراکتورسازي .......................... استقلال(ورزشگاه يادگار امام تبريز)
    - ساعت آغاز تمام ديدارها ۱۷:۴۵ است
    پرسپوليس با ٤ گل قهرماني ليگ را جشن گرفت / تقابل تراكتورسازي - استقلال، نبرد نايب قهرماني در تبريز
    


 روزنامه كيهان، شماره 21603 به تاريخ 31/1/96، صفحه 9 (ورزشي)

لينک کوتاه به اين مطلب:   
 


    دفعات مطالعه اين مطلب: 36 بار
    

 

 
 
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان

معرفی سايت به ديگران
گزارش اشکال در اطلاعات
اشتراک نشريات ديگر
 جستجوی مطالب
کلمه مورد نظر خود را وارد کنيد

جستجو در:
همه مجلات عضو
مجلات علمی مصوب
آرشيو اين روزنامه
متن روزنامه های عضو
    
جستجوی پيشرفته 

اعتماد
ايران
جام جم
دنياي اقتصاد
رسالت
شرق
كيهان
 پيشخوان
نشريه زراعت ديم ايران
متن مطالب شماره 2 (پياپي 602)، پاييز و زمستان 1396را در magiran بخوانيد.

 

 

سايت را به دوستان خود معرفی کنيد    
 1397-1380 کليه حقوق متعلق به سايت بانک اطلاعات نشريات کشور است.
اطلاعات مندرج در اين پايگاه فقط جهت مطالعه کاربران با رعايت شرايط اعلام شده است.  کپی برداري و بازنشر اطلاعات به هر روش و با هر هدفی ممنوع و پيگيرد قانوني دارد.
 

پشتيبانی سايت magiran.com (در ساعات اداری): 77512642  021
تهران، صندوق پستی 111-15655
فقط در مورد خدمات سايت با ما تماس بگيريد. در مورد محتوای اخبار و مطالب منتشر شده در مجلات و روزنامه ها اطلاعی نداريم!
 


توجه:
magiran.com پايگاهی مرجع است که با هدف اطلاع رسانی و دسترسی به همه مجلات کشور توسط بخش خصوصی و به صورت مستقل اداره می شود. همکاری نشريات عضو تنها مشارکت در تکميل و توسعه سايت است و مسئوليت چگونگی ارايه خدمات سايت بر عهده ايشان نمی باشد.تمامي خدمات پایگاه magiran.com ، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است