|  درخواست عضويت  |  رمز خود را فراموش کرده ايد؟  |  ورود اعضا [Sign in]
جستجوي پيشرفته مطالب   |  
 جستجو:  
روزنامه اعتماد96/1/31: محسن هاشمي : مادرم بيشترين رنج را از دوري پدرم مي برند
magiran.com  > روزنامه اعتماد >  فهرست مطالب شماره
مشخصات نشريه
آخرين شماره
آرشيو شماره هاي گذشته
جستجوي مطالب
سايت اختصاصي
تماس با نشريه
شماره جديد اين نشريه
شماره 4093
دوشنبه سي و يكم ارديبهشت ماه 1397خدمات سايت
 
MGID3291
magiran.com > روزنامه اعتماد > شماره 3787 31/1/96 > صفحه 2 (سياست) > متن
 
      


جمله هاي كليدي 
محسن هاشمي : مادرم بيشترين رنج را از دوري پدرم مي برندگروه سياسي| محسن هاشمي رفسنجاني اين روزها كانديداي حضور در انتخابات شوراهاي شهر تهران شده است. از سوي ديگر برخي گمانه زني ها نيز از احتمال انتخاب او به عنوان شهردار تهران حكايت دارد. هرچه كه هست محسن هاشمي رفسنجاني كه يك بار رقابت براي شهرداري تهران را تنها با يك راي كمتر باخته است حالا در روزهاي مهمي به سر مي برد. روزهايي كه شايد در آنها او تنها يك عضو شوراي شهر بماند يا آنكه شهردار پايتخت شود. او اما ديروز در گفت وگويي با « برنا» از اين روزهاي خانواده هاشمي مي گويد. از شرايط سخت عفت مرعشي، همسر آيت الله كه پس از بازگشت مهدي هاشمي به زندان روزهاي سختي را مي گذراند و از شرايط اين روزهاي اصلاح طلبان و اعتداليون. او اما توصيه مي كند كه «همان گونه كه در سال ١٣٩٢ آيت الله هاشمي با درايت و تدبير شرايط را مديريت كردند تا حماسه سياسي خلق شود، بزرگان كشور و رهبران جريان اصلاحات و اعتدال نيز با وفاق، همگرايي و تدبير بتوانند به نظام و مردم آرامش داده و حماسه ديگري را به وجود بياورند.»
    
     به گزارش برنا، جمله هاي كليدي اظهارات محسن هاشمي رفسنجاني به شرح زير است:
     شرايط دشواري است. از دست دادن پدر براي هر خانواده اي سنگين و طاقت فرساست. از اسفندماه كه مرخصي برادرم مهدي تمام شد و مجددا به زندان بازگشت شرايط مادرم دشوارتر شده است. همه ما تلاش مي كنيم ايشان كه بيشترين رنج را از فقدان آيت الله مي برند را تسلي دهيم.
     اصلاح طلبان و جريان اعتدال در مقطع فعلي وضعيت حساس و تعيين كننده اي دارند. در آستانه انتخابات قرار داريم و حضور منسجم، موفق و پرشور در انتخابات پيشرو مي تواند ضامن امنيت و پيشرفت كشور و تثبيت تفكر ميانه روي و اعتدال باشد. انتظار اين است همان گونه كه در سال ١٣٩٢ آيت الله هاشمي با درايت و تدبير شرايط را مديريت كردند تا حماسه سياسي خلق شود، بزرگان كشور و رهبران جريان اصلاحات و اعتدال نيز با وفاق، همگرايي و تدبير بتوانند به نظام و مردم آرامش داده و حماسه ديگري را به وجود بياورند.
     پروژه متروي تهران قبل از انقلاب آغاز شد و پيشرفت هاي مقدماتي داشت اما در سال هاي نخست انقلاب برخي مديران آن را يك پروژه اشرافي دانسته و متوقفش كردند. اما آيت الله هاشمي رفسنجاني در سال ١٣٦٣ و در اوج جنگ در نماز جمعه تهران بحث مترو را مجددا به عنوان يك ضرورت مطرح و سپس با پيگيري هاي ويژه ايشان در مقام رييس مجلس شوراي اسلامي از سال ١٣٦٥، پروژه متروي تهران فعال شد. بنده هم از سال ١٣٧٢ با توجه به تخصصم در رشته مكانيك و مسووليتم در بازرسي ويژه رييس جمهوري به عضويت هيات مديره شركت مترو درآمدم تا اين پروژه تسريع يابد و بعد از دولت سازندگي هم در سال ١٣٧٦ با حكم وزير وقت كشور جناب آقاي نوري، به عنوان مديرعامل مترو منصوب شدم و از يك سال بعد به تدريج بهره برداري از متروي تهران آغاز شد و ١٣ سال به عنوان مديرعامل و سپس يك سال به عنوان عضو هيات مديره تا سال ١٣٩٢ در اين شركت مسووليت داشتم. در اين دوره با مساعدت و پيگيري رييس دولت اصلاحات و سپس شهرداران تهران آقايان الويري، ملك مدني، مقيمي، احمدي نژاد و در نهايت با تلاش هاي قاليباف بخش مهمي از خطوط مترو تكميل شد و بخشي نيز فعال شد كه در سال هاي اخير به بهره برداري رسيد.
     حوزه اجرايي و مسائل عمومي جاي مجادلات سياسي نيست، اختلاف سليقه ما نبايد باعث شود كه نقاط مثبت ديگران را ناديده بگيريم يا در رسانه ها به يكديگر پرخاش كنيم. اگر اختلاف نظر كارشناسي وجود دارد محل بحث آن جلسات كاري است نه تريبون هاي سياسي. برهمين اساس به آقاي قاليباف نامه نوشتم تا تنش در فضاي مديريت شهري كاهش يابد و روابط صميمانه و همدلي بيشتري در سال جديد حاكم شود.
     امسال در نمايشگاه كتاب، خاطرات سال ١٣٧٣ آيت الله هاشمي رفسنجاني تدوين و نهايي شده و منتشر مي شود. دفتر نشر معارف انقلاب كه متولي تدوين و نشر آثار ايشان است، با توجه به آنكه متناسب با حضور و نظارت ايشان سازماندهي شده بود در فقدان آيت الله نياز به تجديد ساختار دارد كه ايده هايي در اين باره وجود دارد كه با شكل گيري هيات امنايي از بزرگان و همراهان آيت الله هاشمي، اين ساختار شكل خواهد گرفت.
     واقعيت آن است كه شهروندان تهراني از كيفيت و چگونگي وضعيت زيست محيطي در شهر رضايت ندارند، البته اينگونه نيست كه مسبب همه اين نارضايتي ها مديريت شهري باشد اما بخش قابل توجهي از آن به دليل تمركزگرايي، ساختار معيوب و توسعه نامتوازن در شهر است. بنابراين شهردار و مديريت شهري كارنامه اي دارند كه بايد منصفانه و كارشناسانه مورد ارزيابي قرار گيرد نه با سياه نمايي، شعارزدگي و تبليغات. در اين كارنامه نقاط مثبت و منفي وجود دارد كه بايد نقاط مثبت تقويت و نقاط ضعف اصلاح شود.
     در سال ١٣٨٩، شرايط به گونه اي پيش رفته بود كه شهرداري احساس مي كرد به خاطر حضور من در مترو دولت سابق اعتبارات مترو را تخصيص نمي دهد. من براي اينكه پروژه مترو آسيب نبيند از مديرعاملي مترو استعفا كردم اما يك سال در هيات مديره ماندم تا بودجه قانوني مترو اختصاص يابد.
     پرونده مهدي با وجود گزارش هاي مثبتي كه از قاضي پرونده به دفتر مسوولان عاليرتبه نظام در زمان حيات آيت الله هاشمي رفسنجاني ارسال شده بود در فرآيند اعاده دادرسي به نتيجه نرسيد. البته اعاده دادرسي محدوديت براي طرح ندارد و ما اميدواريم با كاهش التهابات سياسي، اين پرونده به صورت كارشناسي مجددا رسيدگي شده و حكم آن نقض و اعاده دادرسي شود. در مورده خواهرم فائزه نيز اميدوارم در دادگاه تجديد نظر مساله حل شود.
    جمله‌هاي كليدي : محسن هاشمي : مادرم بيشترين رنج را از دوري پدرم مي برند
    


 روزنامه اعتماد، شماره 3787 به تاريخ 31/1/96، صفحه 2 (سياست)

لينک کوتاه به اين مطلب:   
 


    دفعات مطالعه اين مطلب: 46 بار
    

 

 
 
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان

معرفی سايت به ديگران
گزارش اشکال در اطلاعات
اشتراک نشريات ديگر
 جستجوی مطالب
کلمه مورد نظر خود را وارد کنيد

جستجو در:
همه مجلات عضو
مجلات علمی مصوب
آرشيو اين روزنامه
متن روزنامه های عضو
    
جستجوی پيشرفته 

اعتماد
ايران
جام جم
دنياي اقتصاد
رسالت
شرق
كيهان
 پيشخوان
مجله آب و فاضلاب
متن مطالب شماره 114، خرداد و تير 1397را در magiran بخوانيد.

 

 

سايت را به دوستان خود معرفی کنيد    
 1397-1380 کليه حقوق متعلق به سايت بانک اطلاعات نشريات کشور است.
اطلاعات مندرج در اين پايگاه فقط جهت مطالعه کاربران با رعايت شرايط اعلام شده است.  کپی برداري و بازنشر اطلاعات به هر روش و با هر هدفی ممنوع و پيگيرد قانوني دارد.
 

پشتيبانی سايت magiran.com (در ساعات اداری): 77512642  021
تهران، صندوق پستی 111-15655
فقط در مورد خدمات سايت با ما تماس بگيريد. در مورد محتوای اخبار و مطالب منتشر شده در مجلات و روزنامه ها اطلاعی نداريم!
 


توجه:
magiran.com پايگاهی مرجع است که با هدف اطلاع رسانی و دسترسی به همه مجلات کشور توسط بخش خصوصی و به صورت مستقل اداره می شود. همکاری نشريات عضو تنها مشارکت در تکميل و توسعه سايت است و مسئوليت چگونگی ارايه خدمات سايت بر عهده ايشان نمی باشد.تمامي خدمات پایگاه magiran.com ، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است