|  درخواست عضويت  |  رمز خود را فراموش کرده ايد؟  |  ورود اعضا [Sign in]
جستجوي پيشرفته مطالب   |  
 جستجو:  
روزنامه ايران96/1/31: كوتاه از ايران
magiran.com  > روزنامه ايران >  فهرست مطالب شماره
مشخصات نشريه
آخرين شماره
آرشيو شماره هاي گذشته
جستجوي مطالب
سايت اختصاصي
تماس با نشريه
شماره جديد اين نشريه
شماره 6762
دوشنبه سوم ارديبهشت ماه 1397خدمات سايت
 
MGID2825
magiran.com > روزنامه ايران > شماره 6475 31/1/96 > صفحه 19 (ايران زمين) > متن
 
      


كوتاه از ايراناختصاص 70 درصد اعتبارات مصوب سفر رئيس جمهوري به البرز
    70 درصد اعتبارات مصوب در سفر رئيس جمهوري به البرزتخصيص يافته که اگر دستگاه هاي اجرايي براي جذب آن کوتاهي کنند، اعتبارات به ساير طرح ها اختصاص داده مي شود. به گزارش ايرنا، «سيد حميد طهايي»، استاندار البرز با اشاره به اينکه در سفر رئيس جمهوري 17 طرح ورزشي دردستورکاربود، افزود: اين سفر دستاوردهاي بزرگي براي مردم البرز به همراه داشت که با گذشت مدت کوتاهي از اين سفر اکنون شاهد پيشرفت طرح هاي مصوب هستيم، همچنين توجه ويژه اي نيز به جوانان استان صورت گرفت.وي با بيان اينکه حفظ واحياي باغ سيب کرج يکي ازبزرگ ترين دستاوردهاي سفر هيات دولت به البرز بود، گفت: در اين رابطه مقرر بود که 30 درصد باغ به شهرک مسکوني تبديل شود ولي با پيگيري مسئولان البرزي و مصوبه سفر، حفظ باغ سيب در دستور کار قرار گرفت. استاندار البرز با اشاره به اينکه به جد درصدد انتقال زندان هاي ملي از شهرهاي استان هستيم که اين امر نيز در طرح هاي سفر رئيس جمهوري نيز مصوب شد، تصريح کرد: همه بانک ها در جريان سفر رئيس جمهوري تسهيلات ازدواج افراد متقاضي البرزي را پرداخت کردند، در اين سفر اکثر افرادي که متقاضي دريافت تسهيلات بودند در کوتاه ترين زمان ممکن موفق به دريافت تسهيلات شدند.
    
    
    
    پرداخت تسهيلات اقتصاد مقاومتي در چهارمحال و بختياري
    پرداخت 4 هزار و 280 ميليارد ريال تسهيلات اقتصاد مقاومتي سال گذشته در چهارمحال و بختياري پرداخت شد. به گزارش ايرنا، «حبيب الله وفايي»، رئيس سازمان برنامه وبودجه چهارمحال و بختياري در ستاد فرماندهي اقتصاد مقاومتي چهارمحال وبختياري تاکيد کرد: 50 درصد از اين مبلغ به صورت مستقيم و بقيه از محل تسهيلات اقتصاد مقاومتي به متقاضيان پرداخت شده است. از مجموع تسهيلات پرداخت شده در حوزه اقتصاد مقاومتي 3 هزار و 120 ميليارد ريال در بخش صنعت و معدن، يک هزار و 40 ميليارد ريال در بخش کشاورزي و 120 ميليارد ريال در بخش گردشگري بوده است. سال گذشته براي اجراي 10 طرح سرمايه گذاري به ارزش 20هزار ميليارد ريال و اشتغالزايي 3هزار و 350 نفر تفاهمنامه همکاري با بخش خصوصي منعقد شد. برنامه و سند راهبردي اقتصاد مقاومتي، توليد و اشتغال استان تا 45 روز ديگر تهيه، تدوين و براي اجرا ابلاغ مي شود. با ابلاغ برنامه و سند راهبردي اقتصاد مقاومتي، زمينه رفع بسياري از مشکلات اشتغال و اقتصاد رفع خواهد شد.
    
    
    انعقاد تفاهمنامه خوزستان بالهستاني ها براي راه اندازي خط توليد تراکتور
    تفاهمنامه اي با يک شرکت تراکتورسازي لهستاني براي راه اندازي خط توليد تراکتور در خوزستان منعقد شد. به گزارش ايسنا، «اسماعيل زماني» مدير عامل سازمان منطقه آزاد اروند اظهار داشت: در اين زمينه منطقه آزاد اروند آمادگي خود را براي در اختيار قرار دادن زمين جهت راه اندازي شرکت تراکتورسازي با ظرفيت ۱۰۰ تا ۲۵۰ اسب بخار به اين شرکت اعلام کرد. طبق مذاکرات انجام شده، شرکت لهستاني متعهد شده سالانه ۲ هزار دستگاه تراکتور توليد کند. هدف از راه اندازي خط توليد تراکتور در خوزستان و منطقه آزاد اروند، توسعه و افزايش توان کشاورزي در استان و کشور و همچنين تامين نياز کشورهاي منطقه است.
    
    
    آغاز پرداخت مطالبات گوجه فرنگي کاران بوشهر
    مرحله نخست پرداخت مطالبات کشاورزان گوجه فرنگي کار استان بوشهر که سال گذشته محصولات خود را با قيمت توافقي به مراکز خريد دولتي تحويل داده بودند، از ديروز چهارشنبه آغاز شد. «علي قنبري»، مديرتعاون روستايي استان بوشهر در گفت و گو با ايرنا افزود: دراين مرحله 74 ميليارد و 480 ميليون ريال که معادل 31درصد از مطالبات گوجه فرنگي کاران استان است، پرداخت خواهد شد. به دنبال پيگيري انجام شده نخستين مرحله مطالبات کشاورزان طرف قرارداد که محصول خود را به مراکز خريد شهرستان مربوطه تحويل داده اند، طبق فهرست به حساب اعلامي آنان واريز مي شود. تاکنون اطلاعات 5 هزار و 820 محموله به ميزان 60هزار و 862 تن گوجه فرنگي توسط کشاورزان به مراکز خريد تحويل و در سامانه هاي مربوطه ثبت شده است. کشاورزان و توليدکنندگاني که تاکنون مدارک و مستندات محصول تحويلي خود را به مراکز خريد ارائه نداده اند، بايد هرچه زودتر ضمن ارائه مدارک به مراکز خريد طرف قرارداد نسبت به تکميل مدارک براي بهره مندي از اعتبارات تخصيصي اقدام کنند. در سال گذشته به دليل همزمان شدن برداشت گوجه فرنگي خارج از فصل در استان بوشهر با ديگر استان ها، افزايش ميزان توليد با توجه به شرايط آب وهوايي مناسب، کاهش فروش و قيمت محصول، گوجه فرنگي زيادي روي دست کشاورزان اين استان ماند. در اين ارتباط با پيگيري مسئولان استان بوشهر و براي جلوگيري از زيان بيشتر کشاورزان، دولت خريد حمايتي اين محصول با قيمت توافقي هر کيلوگرم 3هزار و 300 ريال و درخارج از استان 4 هزار ريال را از سوم دي ماه آغاز کرد و تا دوم اسفند ماه انجام داد که در اين طرح کشاورزان 70 هزار تن گوجه فرنگي به مراکز خريد دولتي تحويل دادند.
    
    
     جابه جايي 3 هزار خانوار سکونتگاه هاي غيررسمي درتبريز
    همزمان با بهسازي و نوسازي درآذربايجان شرقي، طرح ساماندهي سکونتگاه هاي غيررسمي با جابه جايي 3 هزار خانوار در حال اجراست.
    به گزارش ايرنا، «بابک نجفيان» رئيس اداره عمران و بهسازي شهري اداره کل راه و شهرسازي آذربايجان شرقي، هدف از اجراي اين طرح را حفاظت از اين خانوارها در برابر وقوع حوادث طبيعي احتمالي اعلام کرد و افزود: اين خانوارها به دليل سکونت در اراضي و پهنه لرزه خيز تبريز جابه جا مي شوند. شرکت مادر تخصصي عمران و بهسازي شهري ايران با امضاي يک تفاهمنامه، متعهد به تامين و تحويل 48 هکتار از اراضي دولتي براي ساماندهي و حفظ امنيت شهروندان و جابه جايي اين تعداد خانوار ساکن در منطقه خطر پذير ضلع جنوبي اتوبان پاسداران شده است. در اين راستا تفاهمنامه مشترکي بين استانداري، شرکت مادر تخصصي عمران و بهسازي شهري ايران، شهرداري تبريز و انجمن صنفي انبوه سازان مسکن «ايران» با موضوع ساماندهي سکونتگاه هاي غيررسمي تبريز امضا شده است.نجفيان با اشاره به اينکه مصوب شده 41 هکتار زمين به مرور زمان به صورت تدريجي و علي الحساب به شهرداري تبريز براي اجراي طرح جابه جايي واگذار شود، ادامه داد: تاکنون 4 هکتار از اراضي فوق تحويل شهرداري شده که در بخشي از اين اراضي تاکنون 171 واحد مسکوني توسط شهرداري و انبوه سازان احداث و به بهره برداري رسيده است.
    
    کوتاه از ايران
    


 روزنامه ايران، شماره 6475 به تاريخ 31/1/96، صفحه 19 (ايران زمين)

لينک کوتاه به اين مطلب:   
 


    دفعات مطالعه اين مطلب: 19 بار
    

 

 
 
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان

معرفی سايت به ديگران
گزارش اشکال در اطلاعات
اشتراک نشريات ديگر
 جستجوی مطالب
کلمه مورد نظر خود را وارد کنيد

جستجو در:
همه مجلات عضو
مجلات علمی مصوب
آرشيو اين روزنامه
متن روزنامه های عضو
    
جستجوی پيشرفته 

اعتماد
ايران
جام جم
دنياي اقتصاد
رسالت
شرق
كيهان
 پيشخوان
نشريه زبان و ادب فارسي
متن مطالب شماره 236، پاييز و زمستان 1396را در magiran بخوانيد.

 

 

سايت را به دوستان خود معرفی کنيد    
 1396-1380 کليه حقوق متعلق به سايت بانک اطلاعات نشريات کشور است.
اطلاعات مندرج در اين پايگاه فقط جهت مطالعه کاربران با رعايت شرايط اعلام شده است.  کپی برداري و بازنشر اطلاعات به هر روش و با هر هدفی ممنوع و پيگيرد قانوني دارد.
 

پشتيبانی سايت magiran.com (در ساعات اداری): 77512642  021
تهران، صندوق پستی 111-15655
فقط در مورد خدمات سايت با ما تماس بگيريد. در مورد محتوای اخبار و مطالب منتشر شده در مجلات و روزنامه ها اطلاعی نداريم!
 


توجه:
magiran.com پايگاهی مرجع است که با هدف اطلاع رسانی و دسترسی به همه مجلات کشور توسط بخش خصوصی و به صورت مستقل اداره می شود. همکاری نشريات عضو تنها مشارکت در تکميل و توسعه سايت است و مسئوليت چگونگی ارايه خدمات سايت بر عهده ايشان نمی باشد.تمامي خدمات پایگاه magiran.com ، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است