|  درخواست عضويت  |  رمز خود را فراموش کرده ايد؟  |  ورود اعضا [Sign in]
جستجوي پيشرفته مطالب   |  
 جستجو:  
روزنامه شرق 96/1/31: مقام معظم رهبري در ديدار فرماندهان و جمعي از يگان هاي نيروهاي چهارگانه ارتش: انتخابات بايد گسترده، سالم، پرشور و با امنيت برگزار شود
magiran.com  > روزنامه شرق  >  فهرست مطالب شماره
مشخصات نشريه
آخرين شماره
آرشيو شماره هاي گذشته
جستجوي مطالب
سايت اختصاصي
تماس با نشريه
شماره جديد اين نشريه
شماره 3153
دوشنبه سي و يكم ارديبهشت ماه 1397خدمات سايت
 
MGID2387
magiran.com > روزنامه شرق > شماره 2844 31/1/96 > صفحه 6 (سياست) > متن
 
      


مقام معظم رهبري در ديدار فرماندهان و جمعي از يگان هاي نيروهاي چهارگانه ارتش: انتخابات بايد گسترده، سالم، پرشور و با امنيت برگزار شودپايگاه اطلاع رساني مقام معظم رهبري: حضرت آيت الله خامنه اي صبح روز گذشته در ديدار فرماندهان و جمعي از يگان هاي نيروهاي چهارگانه ارتش، به مناسبت روز ارتش و نيروي زميني با اشاره به نقش اقتدار، توانايي ها و انگيزه بالاي ارتش در تامين امنيت کشور، نيروهاي نظامي را يکي از مولفه هاي تامين امنيت برشمردند و با تاکيد بر تاثير عملکرد دستگاه هاي اقتصادي، علمي و تحقيقاتي و آموزشي و فرهنگي در جلوگيري از به نتيجه رسيدن اهداف دشمن، اولويت درجه يک کشور را مسائل اقتصادي دانستند و گفتند: «اصلي ترين وظيفه مسئولان، پيگيري سياست هاي اقتصاد مقاومتي به ويژه در بخش اشتغال و توليد و تلاش جدي براي حل مشکلات معيشتي مردم و همچنين ايستادگي در مقابل ابرقدرت ها و نترسيدن از تشر آنهاست».
     مقام معظم رهبري همچنين با اشاره به انتخابات ۲۹ ارديبهشت، انتخابات در نظام جمهوري اسلامي را نماد مردم سالاري اسلامي و مايه عزت، افتخار، قدرت و سربلندي دانستند و تاکيد کردند: «بايد مردم، مسئولان و نامزدها، انتخابات را قدر بدانند و زمينه يک انتخابات پرشوروشوق و بانشاط، سالم، باامنيت و گسترده را فراهم کنند».
     حضرت آيت الله خامنه اي در اين ديدار با گراميداشت روز ارتش و تجليل از خانواده ها و همسران و فرزندان ارتشيان به عنوان هم سنگران و هم رزمان واقعي آنها، تعيين روز ارتش به وسيله امام(ره) را يکي از بهترين و هوشمندانه ترين اقدامات امام راحل برشمردند و گفتند: «اين اقدام علاوه بر مستحکم کردن پايه هاي ارتش جمهوري اسلامي، موجب ياس و نااميدي بسياري از توطئه گران در آن زمان شد».
     ايشان با تاکيد بر اينکه تعيين روز ارتش از جانب امام خميني(ره) به معناي پذيرش هويت ارتش با همه مختصات و شرايط آن در ابتداي پيروزي انقلاب بود، افزودند: «حفظ و تقويت ارتش، اعتقاد قلبي و عميق امام(ره) بود و اين تصميم صحيح امام موجب شد ارتش در همه قضاياي بعد از انقلاب، خوش بدرخشد».مقام معظم رهبري، ايستادگي در مقابل توطئه هاي دروني را يکي از نمونه هاي کارنامه درخشان ارتش برشمردند و گفتند: «نقش آفريني ارتش در دوران دفاع مقدس و ارائه جلوه هاي عملي از سطوح بالاي اخلاق و معنويت در کنار قدرت رزمي، يکي ديگر از افتخارات آن است».حضرت آيت الله خامنه اي، شهيدان صياد شيرازي و بابايي و بسياري از شهداي ارتش را الگوهاي عملي از اخلاق و معنويت خواندند و تاکيد کردند: «ارتش جمهوري اسلامي امروز يک نيروي فکري و معنوي و داراي انگيزه هاي پاک و مقدس است که اين يکي از آثار مهم اقدام امام در تعيين اين روز است و بايد اين ارزش ها قدر دانسته و تقويت شوند».
     ايشان با تاکيد بر لزوم افزايش آمادگي هاي روحي و معنوي ارتش، به نقش مهم نيروهاي مسلح در تامين امنيت اشاره کردند و افزودند: «امنيت براي يک کشور بسيار مهم است و هرچه نيروهاي مسلح مقتدرتر و پرانگيزه تر باشند، اين اقتدار حتي اگر با تحرک نظامي هم همراه نباشد، زمينه ساز ايجاد امنيت خواهد بود».
     فرمانده کل قوا، فرماندهان ارتش را به تربيت انسان هايي که بتوانند الگو باشند، توصيه و خاطرنشان کردند: «روزبه روز بايد الگوهاي اخلاقي همچون شهيد صياد و شهيد بابايي در سازمان بزرگ و داراي شوکت ارتش افزايش يابد».
     مقام معظم رهبري با تاکيد بر اينکه نيروهاي مسلح از مهم ترين حصارهاي تامين امنيت براي مردم به شمار مي روند، افزودند: «علاوه بر نيروهاي مسلح، مجموعه ها و دستگاه هاي اقتصادي، آموزشي، علمي و تحقيقاتي و فرهنگي نيز اگر در جهت مقابله با اهداف دشمن و به عنوان بخش هاي تکميل کننده يکديگر عمل کنند، قطعا هماهنگ با نيروهاي مسلح، زمينه ساز حفظ و تقويت امنيت ملي و توسعه و پيشرفت کشور خواهند شد».
     حضرت آيت الله خامنه اي يکي از طراحي هاي اصلي دشمن را استفاده از نقاط ضعف و مشکلات اقتصادي براي ضربه زدن به ملت ايران دانستند و خاطرنشان کردند: «به همين علت در سال هاي اخير شعارهاي اقتصادي برگزيده و برجسته شدند».
     ايشان تقويت بنيه اقتصادي کشور را حساس ترين و کليدي ترين موضوع برشمردند و گفتند: «بر همين اساس بر اجراي سياست هاي اقتصادي مقاومتي به عنوان يک مجموعه «کار و حرکت و اقدام» به ويژه بر موضوع اشتغال و توليد و همچنين مسائل معيشتي مردم و کارکنان دستگاه هاي مختلف از جمله نيروهاي مسلح تاکيد دارم».
     مقام معظم رهبري با اشاره به تمرکز بدخواهان نظام اسلامي براي استفاده از نقاط ضعف اقتصادي به منظور ايجاد اخلال، خاطرنشان کردند: «وقتي انگيزه و هدف دشمن مشخص است، قاعدتا بايد انگيزه مسئولان براي اجراي سياست هاي اقتصاد مقاومتي افزايش يابد و من همه اين مسائل را که ديدگاه کارشناسان زبده اقتصادي است، به طور مشروح و خصوصي براي مسئولان نيز بيان کرده ام».
     حضرت آيت الله خامنه اي افزودند: «توقع من از مسئولان اين است که وقتي انگيزه دشمن را براي استفاده از نقاط ضعف اقتصادي مي بينند، درصدد برطرف کردن نقاط ضعف اقتصادي و بستن منافذ برآيند».
     ايشان تاکيد کردند: «البته نظام جمهوري اسلامي و ملت ايران، نقاط قوت فراواني دارند و علت سربلندي ملت در مقابل توطئه هاي گوناگون، از ابتداي پيروزي انقلاب تاکنون همين نقاط قوت عجيب است که از لحاظ کميت و کيفيت، از نقاط ضعف بيشتر هستند».
     مقام معظم رهبري يکي از اين نقاط قوت برجسته را روحيه شجاعت و ايستادگي ملت ايران در برابر تشرها و اخم هاي ابرقدرت ها دانستند و افزودند: «يکي از شگردهاي قدرت هاي متجاوز براي ترساندن ملت ها و دولت ها و وادارکردن آنها به تامين منافع نامشروع خود، تشرزدن و از خود بزرگ نمايي نشان دادن است».
     حضرت آيت الله خامنه اي گفتند: «براي يک کشور بدترين حالت آن است که مسئولان آن کشور از تشر دشمن بترسند؛ زيرا اين کار در را براي ورود، تجاوز و تعرض او باز مي کند».
     ايشان خاطرنشان کردند: «در اينکه امور کشور را بايد با عقل و تدبير و حکمت انجام داد، هيچ ترديدي وجود ندارد؛ اما اين تدبير و حکمت بايد همراه با شجاعت باشد».
     مقام معظم رهبري تاکيد کردند: «ترسيدن و دلهره از تشر دشمن و تحت تاثير اخم قدرتمندان قرارگرفتن، اولِ بدبختي است».
     حضرت آيت الله خامنه اي افزودند: «اگر کسي هم مي خواهد بترسد، اشکالي ندارد؛ اما از طرف ملت و به حساب مردم نترسد؛ زيرا ملت ايران ايستاده است».
     ايشان با اشاره به انواع توطئه ها از ابتداي پيروزي انقلاب اسلامي تاکنون، خاطرنشان کردند: «اگر بنا بود جمهوري اسلامي و ملت ايران از قدرت ها بترسد و در مقابل آنها عقب نشيني کند، اکنون ديگر هيچ اثر و نشاني از ايران و ايراني باقي نمي ماند».
     مقام معظم رهبري تاکيد کردند: «دشمن اعم از آمريکا و بزرگ تر از آمريکا، در مقابل نظامي که به مردم خود متصل است و مردم و ملت خود را دوست دارد و ملت نيز آن نظام را دوست دارند و در مقابل دشمن مقاوم هستند، هيچ غلطي نمي تواند بکند».
     حضرت آيت الله خامنه اي با اشاره به اينکه در دشمني قدرت هاي زورگو به ويژه آمريکا، با ملت ايران هيچ ترديدي نيست افزودند: «اينکه بگويند با فلان فرد موافق هستند و با او ملاحظه خواهند کرد، حرف نادرستي است؛ زيرا دشمني آنها از زمان امام(ره) و بعد از امام و در زمان دولت هاي گوناگون که با سلايق مختلف، بر سر کار بودند، همواره ادامه داشته است».
     ايشان با تاکيد بر اينکه بايد اقتدار و ايستادگي ملت ايران و تاثيرناپذيري ملت از تشر آمريکا و برخي کشورهاي اروپايي ادامه پيدا کند، خاطرنشان کردند: «بخش مهمي از ادامه ايستادگي و نهراسيدن از دشمن، بر عهده نيروهاي مسلح، و بخش عمده آن بر عهده اقتصاديون و مجموعه هاي فرهنگي، آموزشي، به خصوص متصديان بخش هاي علمي و تحقيقاتي است».
     مقام معظم رهبري در بخش پاياني سخنانشان با اشاره به انتخابات پيشِ رو، انتخابات را از افتخارات ملت ايران و مايه عزت، قدرت، روسفيدي و سربلندي ملت ايران در دنيا خواندند و افزودند: «بدخواهان به دنبال نشان دادن اسلام و معنويت در نقطه مقابل مردم سالاري بودند؛ اما جمهوري اسلامي با مردم سالاري اسلامي و انتخابات، غلط بودن اين حرف را نشان داد».
     حضرت آيت الله خامنه اي گفتند: «همه ملت در انتخابات احساس مي کنند کليد کارهاي کشور در دست خودشان است و آنان هستند که عناصر اصلي کشور را معين مي کنند».
     ايشان با تاکيد بر اينکه همه مردم، نامزدها، دولت و دست اندرکاران بايد قدر انتخابات را بدانند و آن را گرامي بدارند، افزودند: «بايد انتخاباتي گسترده، با شوروشوق و نشاط، سالم و همراه با امنيت برگزار شود و چنين انتخابات و ذخيره اي، به کشور مصونيت بسياري خواهد داد».
     مقام معظم رهبري با اشاره به مطالب وسوسه انگيز رسانه هاي دشمن و تلاش خصمانه آنان براي خراب کردن انتخابات، خاطرنشان کردند: «ملت ايران با همين بيداري و هوشياري که همواره نشان داده است، در مقابل اين حرکت عمل خواهد کرد».
     پيش از سخنان مقام معظم رهبري، امير سرلشکر صالحي، فرمانده کل ارتش، با تبريک اعياد ماه رجب و گراميداشت روز ارتش و نيروي زميني، گفت: «امروز ارتش مفتخر است که در همه عرصه هاي زميني، دريايي، پدافندي و هوايي با اقتدار، اعتمادبه نفس و توکل به خدا از مرزهاي خاکي و اعتقادي انقلاب اسلامي دفاع مي کند و فراتر از همه مولفه هاي آمادگي رزمي، به درياي بيکران انسان هاي مومن و متخصص خود مي بالد».
    مقام معظم رهبري در ديدار فرماندهان و جمعي از يگان هاي نيروهاي چهارگانه ارتش: انتخابات بايد گسترده، سالم، پرشور و با امنيت برگزار شود
    


 روزنامه شرق ، شماره 2844 به تاريخ 31/1/96، صفحه 6 (سياست)

لينک کوتاه به اين مطلب:   
 


    دفعات مطالعه اين مطلب: 18 بار
    

 

 
 
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان

معرفی سايت به ديگران
گزارش اشکال در اطلاعات
اشتراک نشريات ديگر
 جستجوی مطالب
کلمه مورد نظر خود را وارد کنيد

جستجو در:
همه مجلات عضو
مجلات علمی مصوب
آرشيو اين روزنامه
متن روزنامه های عضو
    
جستجوی پيشرفته 

اعتماد
ايران
جام جم
دنياي اقتصاد
رسالت
شرق
كيهان
 پيشخوان
مجله مكانيك جامدات
متن مطالب شماره 1 (پياپي 1001)، Winter 2018را در magiran بخوانيد.

 

 

سايت را به دوستان خود معرفی کنيد    
 1397-1380 کليه حقوق متعلق به سايت بانک اطلاعات نشريات کشور است.
اطلاعات مندرج در اين پايگاه فقط جهت مطالعه کاربران با رعايت شرايط اعلام شده است.  کپی برداري و بازنشر اطلاعات به هر روش و با هر هدفی ممنوع و پيگيرد قانوني دارد.
 

پشتيبانی سايت magiran.com (در ساعات اداری): 77512642  021
تهران، صندوق پستی 111-15655
فقط در مورد خدمات سايت با ما تماس بگيريد. در مورد محتوای اخبار و مطالب منتشر شده در مجلات و روزنامه ها اطلاعی نداريم!
 


توجه:
magiran.com پايگاهی مرجع است که با هدف اطلاع رسانی و دسترسی به همه مجلات کشور توسط بخش خصوصی و به صورت مستقل اداره می شود. همکاری نشريات عضو تنها مشارکت در تکميل و توسعه سايت است و مسئوليت چگونگی ارايه خدمات سايت بر عهده ايشان نمی باشد.تمامي خدمات پایگاه magiran.com ، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است