|  درخواست عضويت  |  رمز خود را فراموش کرده ايد؟  |  ورود اعضا [Sign in]
جستجوي پيشرفته مطالب   |  
 جستجو:  
روزنامه كيهان96/1/31: حوادث كوتاه از كشور
magiran.com  > روزنامه كيهان >  فهرست مطالب شماره
مشخصات نشريه
آخرين شماره
آرشيو شماره هاي گذشته
جستجوي مطالب
سايت اختصاصي
تماس با نشريه
شماره جديد اين نشريه
شماره 21910
يكشنبه سي ام ارديبهشت ماه 1397خدمات سايت
 
MGID2827
magiran.com > روزنامه كيهان > شماره 21603 31/1/96 > صفحه 11 (حوادث - اخبار كشور) > متن
 
      


حوادث كوتاه از كشورانفجار مين
    مهاباد- ايرنا: بخشدار بخش وزينه سردشت از توابع آذربايجان غربي گفت: يک مرد 40 ساله در روستاي مزرعه اين شهرستان بر اثر انفجار مين به جا مانده از جنگ تحميلي مجروح شد.
    ميراشکان مهدوي نيا با بيان اينکه هنوز در اين منطقه ادوات جنگي از دوران هشت سال دفاع مقدس باقي مانده است، افزود: «ح.پ» مشغول ساخت ديوار حياط خانه خود بوده که به يکباره مين منفجر شد.
    به گفته وي اين مرد روستايي که از ناحيه صورت مجروح شده بود، به مراکز درماني استان اعزام شده و يک چشم خود را از دست داده است.
    
    
    سرقت سموم کشاورزي
    بابل- خبرنگار کيهان: فرمانده انتظامي بابل گفت: به دنبال سرقت سم از يک انبار نگهداري سموم کشاورزي بررسي موضوع در دستور کار ماموران انتظامي اين شهرستان قرار گرفت. سرهنگ سيدمحسن جعفري افزود: ماموران با شناسايي و دستگيري يکي از سارقان توانستند دو همدست او و يک مالخر را بازداشت کنند. وي با بيان اينکه سموم مسروقه از مخفيگاه مالخر کشف شد اظهار داشت: متهمان با تشکيل پرونده تحويل مراجع قضايي شدند. سرهنگ جعفري تصريح کرد: ارزش سموم مسروقه 520 ميليون ريال برآورد شده است.
    
    
    کلاهبردار پسته در تور پليس
    يزد- خبرنگار کيهان: فرمانده انتظامي استان يزد گفت: با توجه به شکايت تعدادي از شهروندان در شهرستان «خاتم» مبني بر اينکه فردي به بهانه تجارت و خريد پسته مبالغ هنگفتي از آنها کلاهبرداري کرده است؛ بررسي موضوع در دستور کار ماموران پليس قرار گرفت.
    سرتيپ ايرج کاکاوند افزود: ماموران پليس آگاهي شهرستان خاتم پس از انجام تحقيقات لازم متوجه شدند متهم پس از خريد 50 تن پسته از محل متواري شده است.
    ماموران با شناسايي مخفيگاه متهم در همان شهر او را دستگير کردند.
    وي با بيان اينکه متهم به بزه انتسابي اعتراف کرد گفت: فرد دستگير شده از 12 کشاورز در شهرهاي خاتم، اناره، سيرجان و شهر بابک 40 ميليارد ريال کلاهبرداري کرده بود که با تشکيل پرونده تحويل مقامات قضايي شد.
    
    
    جريمه شرکت گرانفروش
    رشت- خبرنگار کيهان: مدير کل تعزيرات حکومتي گيلان گفت: يک شرکت پخش مواد غذايي که شکر را بيش از نرخ تعيين شده به شهروندان عرضه مي کرد توسط بازرسان اين سازمان شناسايي و پرونده تخلف آن به يکي از شعب تعزيرات حکومتي گيلان ارجاع شد.
    رضا قشلاقي تصيح کرد: با محرز شدن تخلف اين شرکت مديرعامل آن به پرداخت جريمه نقدي به مبلغ 338 ميليون و 207 هزار ريال (دو برابر مبلغ گرانفروشي) در حق دولت محکوم شد.
    
    
    دستگيري زن و شوهر قاچاقچي
    اردبيل خبرگزاري فارس: منابع انتظامي استان اردبيل اعلام کردند: به دنبال اقدامات اطلاعاتي پليس مبارزه با مواد مخدر اين استان، مشخص شد فردي به هويت معلوم متولد 1360 اقدام به حمل عمده مواد مخدر از تهران به استان اردبيل مي کند.
    با تحقيقات پيچيده پليسي مشخص شد نامبرده در اواخر روز جمعه 25 فروردين مقدار قابل توجهي مواد مخدر از نوع شيشه تهيه و قصد داشت آن را در پوشش خانوادگي به همراه همسر خود که متولد 1362 بود، به وسيله اتوبوس بين شهري به استان حمل و به فروش برساند.
    لذا تيم هايي از ماموران پليس پس از ساعت ها کنترل مبادي ورودي شهر، متهمان را در صندلي رديف اول يک دستگاه اتوبوس شناسايي و آنها را دستگير کردند و در بازرسي از کيف متهمان که زير صندلي گذاشته بودند تعداد چهار بسته ماده مخدر شيشه، هر کدام به وزن تقريبي نيم کيلوگرم کشف کردند.
    گفتني است متهمان با تشکيل پرونده تحويل مراجع قضايي شدند.
    
    
    15 مجروح در واژگوني اتوبوس
    شيراز- ايرنا: مدير مرکز حوادث و فوريت هاي پزشکي استان فارس با بيان اين که در حادثه واژگوني اتوبوس در جاده ني ريز- سيرجان 15 نفر مصدوم شدند، گفت: اين حادثه تلفات جاني نداشت.
    محمدرضا عالي منش افزود: اين حادثه ساعت چهار و 49 دقيقه صبح ديروز در بخش قطرويه در شهرستان ني ريز استان فارس اتفاق افتاد.
    وي گفت: 15 مصدوم اين حادثه به درمانگاه قطرويه درنزديکي محل حادثه انتقال يافتند که در اين ميان 2 مصدوم با توجه به وضعيت جسمي به بيمارستان شهداي ني ريز منتقل شدند.
    علت اين حادثه در دست بررسي است.
    
    
    مرگ 2موتورسوار
    ساري- خبرنگار کيهان: سخنگوي مرکز مديريت حوادث و فوريت هاي پزشکي مازندران گفت: بر اثر تصادف دو دستگاه موتورسيکلت در جاده گهرباران ساري دو تن از راکبان جان خود را از دست دادند. زکريا اشکپور افزود: امدادگران اين مرکز در بررسي صحنه تصادف دريافتند دو راکب موتورسيکلت به دليل شدت جراحات وارده در دم جان خود را از دست داده اند. علت اين سانحه توسط کارشناسان پليس در دست بررسي است.
    
    
    برخورد قطار با کارگر
    سمنان- ايرنا: مديرکل راه آهن شمال شرق(1) گفت: کارگر فني يکي از شرکت هاي پيمانکار راه آهن، سه شنبه در اثر برخورد با قطار مسافري در ايستگاه مغان در اين استان در صحنه جان باخت.
    فرشاد زادخور افزود: اين حادثه حدود ساعت 9/40 دقيقه درخروجي ايستگاه دامغان رخ داد که در اين سانحه مجتبي مظهري در اثر برخورد قطار مسافري تهران-مشهد در دم جان باخت.
    وي با بيان اينکه بي احتياطي اين کارگرحوزه ارتباط راه آهن باعث رخداد اين سانحه شد، گفت: 2 کارگر حوزه ارتباط شرکت پيمانکاري راه آهن در اين بخش مشغول کار بودند که قطار مسافري تهران- مشهد با يکي از آنان برخورد کرد.
    
    
    دزدي از بيمارستان
    سرويس شهرستان ها: رئيس پليس آگاهي سيستان و بلوچستان اظهار داشت: با توجه به وقوع سرقت از چند بيمارستان و اداره در شهر زاهدان بررسي موضوع به طور ويژه در دستور کار کارآگاهان پليس قرار گرفت.
    سرهنگ ابراهيم ملاشاهي افزود: ماموران پليس پس از هفته ها اقدامات شبانه روزي يک متهم سابقه دار را شناسايي کرده و وي را به همراه يک دستگاه تلويزيون مسروقه متعلق به يکي از بيمارستان هاي زاهدان دستگير کردند.
    وي تصريح کرد: متهم در تحقيقات تخصصي کارآگاهان پليس به پنج فقره سرقت از بيمارستان هاي دولتي زاهدان اعتراف کرد و ماموران در ادامه ضمن کشف اموال مسروقه6 متهم ديگر را به اتهام خريد اموال مسروقه دستگير کردند.
    
    
    سقوط تراکتور به کوره آجرپزي
    مشهد- ايرنا: فرمانده انتظامي تايباد گفت: سقوط يک دستگاه تراکتور در کوره آجرپزي موجب مرگ راننده اين خودرو شد.
    سرهنگ حسين ناگهاني افزود: تراکتور مزبور در روستاي خيرآباد به رانندگي مرد جوان هنگام خاکبرداري به عمق 15 متري کوره آجرپزي سقوط کرد.
    وي اظهار کرد: دراين حادثه راننده تراکتور در دم جان باخت و جسد وي به پزشکي قانوني منتقل شد.
    وي گفت: بي توجهي راننده هنگام حرکت به عقب، علت اين حادثه اعلام شده است.
    
    
    توقيف 23 هزار ليتر بنزين
    زاهدان- خبرگزاري تسنيم: فرمانده انتظامي نيمروز گفت: ماموران انتظامي بخش «صابري» اين شهرستان هنگام پايش خودروهاي عبوري به يک دستگاه تانکر نفت کش مشکوک شده و جهت بررسي بيشتر آن را توقيف کردند.
    سرهنگ حسن آشتياني افزود: ماموران در بازرسي از اين تانکر 23 هزار ليتر بنزين فاقد مجوز را کشف و در اين رابطه يک قاچاقچي را نيز دستگير کردند.به گفته وي فرد دستگير شده تحويل مراجع قضايي شد.
    حوادث کوتاه از کشور
    


 روزنامه كيهان، شماره 21603 به تاريخ 31/1/96، صفحه 11 (حوادث - اخبار كشور)

لينک کوتاه به اين مطلب:   
 


    دفعات مطالعه اين مطلب: 37 بار
    

 

 
 
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان

معرفی سايت به ديگران
گزارش اشکال در اطلاعات
اشتراک نشريات ديگر
 جستجوی مطالب
کلمه مورد نظر خود را وارد کنيد

جستجو در:
همه مجلات عضو
مجلات علمی مصوب
آرشيو اين روزنامه
متن روزنامه های عضو
    
جستجوی پيشرفته 

اعتماد
ايران
جام جم
دنياي اقتصاد
رسالت
شرق
كيهان
 پيشخوان
ماهنامه مهندسي مكانيك مدرس
متن مطالب شماره 4 (پياپي 1804)، تير 1397را در magiran بخوانيد.

 

 

سايت را به دوستان خود معرفی کنيد    
 1397-1380 کليه حقوق متعلق به سايت بانک اطلاعات نشريات کشور است.
اطلاعات مندرج در اين پايگاه فقط جهت مطالعه کاربران با رعايت شرايط اعلام شده است.  کپی برداري و بازنشر اطلاعات به هر روش و با هر هدفی ممنوع و پيگيرد قانوني دارد.
 

پشتيبانی سايت magiran.com (در ساعات اداری): 77512642  021
تهران، صندوق پستی 111-15655
فقط در مورد خدمات سايت با ما تماس بگيريد. در مورد محتوای اخبار و مطالب منتشر شده در مجلات و روزنامه ها اطلاعی نداريم!
 


توجه:
magiran.com پايگاهی مرجع است که با هدف اطلاع رسانی و دسترسی به همه مجلات کشور توسط بخش خصوصی و به صورت مستقل اداره می شود. همکاری نشريات عضو تنها مشارکت در تکميل و توسعه سايت است و مسئوليت چگونگی ارايه خدمات سايت بر عهده ايشان نمی باشد.تمامي خدمات پایگاه magiran.com ، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است