|  درخواست عضويت  |  رمز خود را فراموش کرده ايد؟  |  ورود اعضا [Sign in]
جستجوي پيشرفته مطالب   |  
 جستجو:  
روزنامه كيهان96/1/31: محسني اژه اي با اشاره به پشت پرده سازمان يافته فضاي مجازي خبر داد: فعاليت مجدد كانال هاي تلگرامي مربوط به افراد بازداشت شده ظرف چند ساعت
magiran.com  > روزنامه كيهان >  فهرست مطالب شماره
مشخصات نشريه
آخرين شماره
آرشيو شماره هاي گذشته
جستجوي مطالب
سايت اختصاصي
تماس با نشريه
شماره جديد اين نشريه
شماره 21887
يكشنبه دوم ارديبهشت ماه 1397خدمات سايت
 
MGID2827
magiran.com > روزنامه كيهان > شماره 21603 31/1/96 > صفحه 2 (اخبار كشور) > متن
 
      


محسني اژه اي با اشاره به پشت پرده سازمان يافته فضاي مجازي خبر داد: فعاليت مجدد كانال هاي تلگرامي مربوط به افراد بازداشت شده ظرف چند ساعتمعاون اول قوه قضاييه در حالي که پيش از اين اتهام مديران بازداشت شده کانال هاي تلگرامي را امنيتي و حتي انتشار موارد مستهجن، موارد خلاف نظام و عفت عمومي اعلام کرده بود، با اشاره به پشت پرده سازمان يافته فضاي مجازي، از فعاليت مجدد کانال هاي تلگرامي مربوط به اين افراد بازداشت شده ظرف چند ساعت خبر داد.
    به گزارش فارس، حجت الاسلام غلامحسين محسني اژه اي در گردهمايي روساي کل معاونين اجتماعي و پيشگيري از وقوع جرم دادگستري ها و دادستان هاي مراکز استان با موضوع پيشگيري از آسيب هاي اجتماعي، جرائم و تخلفات انتخاباتي اظهار داشت: آسيب هاي اجتماعي مسلماً آثار زيانباري دارد و مي تواند مسايل امنيتي براي کشور پيش بياورد يا موجب فروپاشي خانواده ها شود و ممکن است به فاصله گرفتن مردم از ارزش هاي ديني و اسلامي موجب شود.
    محسني اژه اي افزود: امروز آسيب هاي اجتماعي مسئله اي است که روي زمين مانده و در شان نظام نيست و خدا و مردم از ما انتظار دارند. به همين جهت است که رهبر انقلاب در چندين جلسه با همه گرفتاري هايشان، وقت گذاشتند، پيگيري و مطالبه کردند؛ اين اهميت مسئله را مي رساند. وي با اشاره به آسيب بيکاري، گفت: يک مسئله مهم اقتصاد مقاومتي، اشتغال است. اگر بيکاري برطرف شود، آسيب هاي گوناگون اجتماعي جلوگيري مي شود. نمي خواهم بگويم بيکاري منشا همه آسيب هاست اما قطعا رابطه تاثيرگذاري بين بيکاري و مواد مخدر، طلاق، ازدواج، فراهم کردن بستر براي دشمن براي نفوذ در جوانان و... وجود دارد. محسني اژه اي ادامه داد: امسال سال توليد و اشتغال است و يکي از مصاديق مهم اقتصاد مقاومتي به شمار مي رود. ما نمي خواهيم قوه قضاييه جايگزين ساير دستگاه هاي اجرايي شود، ممکن هم نيست. ساير دستگاه ها مسئوليت خود را درست انجام نمي دهند و اين توقع بوجود مي آيد که قوه قضاييه بايد ورود کند. قوه قضاييه نمي تواند شغل ايجاد کند و سبب بيکاري هم قوه قضاييه نيست اما قطعا قوه قضاييه مي تواند به دولت کمک کند.
    وي با بيان اينکه در راستاي رفع موانع توليد قوه قضاييه مي تواند نقش داشته باشد، گفت: يکي از عوامل موثر در توليد، بانک ها هستند. ما مي توانيم در جهت صحت عمل بانک ها و توزيع درست نقدينگي و تسهيلات موثر واقع شويم.
    سخنگوي قوه قضائيه با طرح اين سوال که امروز اين تسهيلات به چه کساني داده مي شود؟، افزود: متاسفانه نقدينگي ما سرسام آور بالا رفته و اگر در توليد بکار مي رفت اشکال نداشت. بانک ها هم مي گويند بيشتر از ميزان مشخص نمي توانند تسهيلات بدهند و آن مقداري هم که مي دهند، جاهاي ديگر رفته است.
    وي با اشاره به اينکه قوه قضاييه در توزيع عادلانه فرصت ها و ثروت هاي ملي مي تواند موثر باشد، تصريح کرد: امروز قاچاق واقعا پدر توليد داخلي را درآورده است. قوه قضاييه در بحث قاچاق هم اختيارات قانوني و هم وظيفه دارد که بايد نسبت به اين مسئله اهتمام ورزيد.
    اژه اي اظهار داشت: درباره گردش مالي قاچاق از ۱۳ميليارد دلار مي گويند تا ۲۸ ميليارد که نمي دانيم کدام درست است. عده اي هم گفته اند ۸ تا ۹ ميليارد دلار در سال که قطعا دروغ است و بيشتر از اينهاست.اين طور نيست که کالاي قاچاق دوباره از طريق سازمان اموال تمليکي دوباره به بازار برگردد و قطعا بايد از بين برود.
    وي در رابطه با فساد نيز گفت: کساني هستند که قانون را دور مي زدند که تقاضا دارم قضات را در اين خصوص آموزش دهيد. کساني براي اينکه حق بانک ها را ندهند اعلام ورشکستگي مي کنند که تقاضا دارم قضات به راحتي از کنار اين مسايل عبور نکنند.
    محسني اژه اي گفت: قطعا مبارزه با فساد هزينه دارد و يکي از اين هزينه ها، وارد کردن فشار بر قوه قضاييه است و دليل آن هم موثر بودن کارهاي قوه قضاييه است. امروز قوه قضاييه در همه موارد، با دانه درشت ها برخورد مي کند. وي با اشاره به اينکه در سال ۸۸ مبارزه جدي با فتنه شد که آن مبارزه امروز بازدارنده شده و فتنه گر جرات فتنه ندارد، اظهار داشت: شما فکر مي کنيد کارهايي که امروز در فضاي مجازي انجام مي شود، فردي است؟ قطعا سازمان يافته است و حامي و پشتيبان آنها يک سرويس خارجي است. در همين موضوع بازداشت مديران کانال هاي تلگرامي که هنوز هم ۶ نفر بازداشت هستند، ظرف چند ساعت دوباره اين کانال ها بالا آمد. چه کسي اين کار را انجام داد؟
    معاون اول قوه قضائيه تصريح کرد: چه بسا در آينده هم با فتنه و فسادهايي رو به رو شويم که نبايد کوتاه بياييم و ما در مقابل هر فتنه، فشار و فسادي بايد بايستيم.
    گفتني است محسني اژه اي در نشست خبري اخير خود درباره اتهامات مديران دستگير شده چند کانال تلگرامي، گفته بود: اتهامات اين افراد اجمالاً امنيتي است و بعضي علاوه بر جرم امنيتي، انتشار موارد مستهجن، موارد خلاف نظام و عفت عمومي است.
    
    90 درصد معتادان جمع آوري شده بعد از آزادي به چرخه اعتياد بر مي گردند
    رئيس دادگستري استان تهران نيز در اين جلسه گفت: در اين يکسال که کار جمع آوري معتادان متجاهر را شروع کرديم 90 درصد به خاطر نبود برنامه هاي مراقبتي بعد از آزادي به چرخه اعتياد بر مي گردند که نشان مي دهد زحمات نتيجه لازم را نداشته است.
    غلامحسين اسماعيلي اظهار داشت: در بحث اعتياد استان تهران بهترين کارنامه را ارايه کرده و در سال 95 بيش از 12 هزار معتاد متجاهر را از سطح شهر تهران که سيماي شهر را مخدوش کرده بود جمع آوري کرد و به اردوگاه هاي ماده 16 معرفي کرد که از اين تعداد پنج هزار نفر را بهزيستي نپذيرفت و اعلام کرد اين افراد بيماري دارند و نمي پذيريم.
    
    کاهش نرخ رشد در طلاق توافقي، زمين خواري و موضوعات اخلاقي
    معاون اجتماعي و پيشگيري از وقوع جرم قوه قضائيه نيز در اين گردهمايي گفت: در طلاق توافقي، زمين خواري و موضوعات اخلاقي کاهش نرخ رشد را شاهد هستيم. محمد باقر الفت افزود: خوشبختانه دستور مقام معظم رهبري درباره کنترل آسيب ها، محقق و نرخ رشد آسيب هاي اجتماعي متوقف شد که اين توقف نرخ رشد در هر چهار اولويت آسيب هاي اجتماعي(طلاق، اعتياد، حاشيه نشيني و مباحث اخلاقي) از جمله بزرگ ترين فعاليت ها در قوه قضائيه با همکاري ساير دستگاه ها بود که به سمت صفر بردن آمار اين آسيب ها هستيم .
    وي ابراز اميدواري کرد با همفکري و هم افزايي نخست در قوه قضائيه و بعد با ساير دستگاه ها نظر دوم مقام معظم رهبري را درخصوص کاهش آسيب هاي اجتماعي هر چه زودتر محقق سازيم.
    محسني اژه اي با اشاره به پشت پرده سازمان يافته فضاي مجازي خبر داد: فعاليت مجدد کانال هاي تلگرامي مربوط به افراد بازداشت شده ظرف چند ساعت
    


 روزنامه كيهان، شماره 21603 به تاريخ 31/1/96، صفحه 2 (اخبار كشور)

لينک کوتاه به اين مطلب:   
 


    دفعات مطالعه اين مطلب: 122 بار
    

 

 
 
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان

معرفی سايت به ديگران
گزارش اشکال در اطلاعات
اشتراک نشريات ديگر
 جستجوی مطالب
کلمه مورد نظر خود را وارد کنيد

جستجو در:
همه مجلات عضو
مجلات علمی مصوب
آرشيو اين روزنامه
متن روزنامه های عضو
    
جستجوی پيشرفته 

اعتماد
ايران
جام جم
دنياي اقتصاد
رسالت
شرق
كيهان
 پيشخوان
مجله دانش يوگا
متن مطالب شماره 115، ارديبهشت 1397را در magiran بخوانيد.

 

 

سايت را به دوستان خود معرفی کنيد    
 1396-1380 کليه حقوق متعلق به سايت بانک اطلاعات نشريات کشور است.
اطلاعات مندرج در اين پايگاه فقط جهت مطالعه کاربران با رعايت شرايط اعلام شده است.  کپی برداري و بازنشر اطلاعات به هر روش و با هر هدفی ممنوع و پيگيرد قانوني دارد.
 

پشتيبانی سايت magiran.com (در ساعات اداری): 77512642  021
تهران، صندوق پستی 111-15655
فقط در مورد خدمات سايت با ما تماس بگيريد. در مورد محتوای اخبار و مطالب منتشر شده در مجلات و روزنامه ها اطلاعی نداريم!
 


توجه:
magiran.com پايگاهی مرجع است که با هدف اطلاع رسانی و دسترسی به همه مجلات کشور توسط بخش خصوصی و به صورت مستقل اداره می شود. همکاری نشريات عضو تنها مشارکت در تکميل و توسعه سايت است و مسئوليت چگونگی ارايه خدمات سايت بر عهده ايشان نمی باشد.تمامي خدمات پایگاه magiran.com ، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است