|  درخواست عضويت  |  رمز خود را فراموش کرده ايد؟  |  ورود اعضا [Sign in]
جستجوي پيشرفته مطالب   |  
 جستجو:  
روزنامه ايران96/1/31: يك پاي آلمان و سوئيس در «روسيه 2018»
magiran.com  > روزنامه ايران >  فهرست مطالب شماره
مشخصات نشريه
آخرين شماره
آرشيو شماره هاي گذشته
جستجوي مطالب
سايت اختصاصي
تماس با نشريه
شماره جديد اين نشريه
شماره 6759
پنجشنبه سي ام فروردين ماه 1397خدمات سايت
 
MGID2825
magiran.com > روزنامه ايران > شماره 6475 31/1/96 > صفحه 10 (ورزش) > متن
 
      


فوتبال جهان 
يك پاي آلمان و سوئيس در «روسيه 2018»
از قاره اروپا چه خبر؟

برگرفته از: Daily Mail

در حالي که 5 دور بازي از مسابقات فوتبال مقدماتي جام جهاني 2018 در گروه هاي 9 گانه اروپا سپري شده، تشخيص سيماي صعودکنندگان در برخي گروه ها تا حدي امکانپذير است ولي در بعضي دسته هاي ديگر اتفاقات شکل مبهم تري دارند.
    قاطع ترين نمايش ها از تيم هاي سوئيس و آلمان در گروه هاي دوم و سوم رويت شده است. آنجا که اين دو تيم با فتح هر 5 بازي انجام داده خود صاحب حداکثر امتيازات ممکن (15 پوئن) شده اند.
    سوئيس البته از جانب پرتغال 12 امتيازي تحت تعقيب قرار دارد ولي فاصله زيادش با تيم هاي سوم و چهارم (مجارستان و جزاير فارو) حاشيه امنيتي را براي سوئيسي ها فراهم آورده که آرزوي هر تيم ديگري نيز در قاره سبز است. از آنجا که دو تيم نخست هر گروه بالا مي روند، سوئيس مي تواند روي صعود محتمل خود حتي در صورت لغزش هاي کوچک نيز حساب کند و کار مجارستان براي برهم زدن آرامش ياران ژردان شقيري و همبازيان کريس رونالدو سخت خواهد بود.
     همين وضعيت در گروه سوم نيز- با قدري شدت کمتر- برقرار است زيرا در اين گروه نيز آلمان 15 امتيازي بار صعودش را تا حدي بسته و ايرلندشمالي 10 امتيازي و جمهوري چک 8 پوئني براي رسيدن به ژرمن ها رقابت شديدي دارند به عبارت بهتر يکي از آنها در معيت تيم تحت هدايت يواخيم لو به مرحله نهايي جام جهاني بيست و يکم صعود خواهد کرد و ديگري حذف خواهد شد و از آنجا که سبزپوشان ايرلندشمالي در پيکارهاي يورو 2016 هم سيماي موفق و خبرسازي داشتند، صعود احتمالي آنها به «روسيه 2018» کمتر کسي را متعجب خواهدکرد.
    
    هر اتفاقي متصور است
    در ساير گروه هاي 9 گانه اروپا هيچ چيزي مطلق نيست و صعود هيچ تيمي قطعي نشان نمي دهد و شرايط و راه هاي پيش روي تيم ها به گونه اي است که هر اتفاق متفاوت و متضادي را گواهي مي دهد.
    در عين حال انگليس و اسپانيا در گروه هاي ششم و هفتم شرايط تثبيت شده اي دارند و به واقع اوج رقابت و جالب ترين نبرد در گروه هفتم برقرار است. آنجا که اسپانيا و ايتاليا با امتيازي برابر (13 امتياز از حداکثر 15 پوئن ممکن) در سطحي برابر قرار دارند و آنچه تيم ملي سرزمين گاوبازان را بر تيم ملي سرزمين چکمه اي اروپا رجحان مي بخشد و صدرنشيني را به اسپانيا بخشيده، تفاضل گل بهتر اين تيم در قياس با آتزوري ها است.
    از همان زماني که رقابت هاي انتخابي جام جهاني 2018 در اروپا قرعه کشي شد. مشخص شد که شديدترين رقابت در گروه هفتم و در جريان پيکار اسپانيا با ايتاليا رويت خواهد شد که از قضا فينال جام ملت هاي اروپاي 2012 را مقابل يکديگر برگزار کردند. اينک صندلي هدايت اين تيم ها دست افرادي به کلي متفاوت است و ترکيب ايتاليا تا 60 درصد و اسپانيا تا 65 درصد نسبت به آن موقع تغيير کرده است. با اين اوصاف خولن لوپتگي سرمربي فعلي اسپانيا و «جام پي يرو ونتورا» هدايتگر ايتاليا بايد در 5 بازي باقي مانده تيم شان در گروه هفتم اروپا نشان بدهند که چه چيزهايي در چنته دارند، هر چند به نظر مي رسد صعود هر دو تيم به مرحله پاياني جام جهاني 2018 قطعي باشد زيرا ساير تيم هاي اين گروه که آلباني و مقدونيه را هم شامل مي شوند فاقد قدرتي هستند که براي برهم زدن موازنه فوق به آن نياز است.
    
    وقتي جاي ساوت گيت محکم شد
    انگليس پيشاهنگ گروه ششم از چنين خطري مبرا است و با 4 برد و يک تساوي و بدون حتي يک گل خورده در صدر جدول تکيه زده است. اسلواکي و اسلووني بر سر رتبه دوم رقابت دارند اما اسکاتلند که گمان مي رفت پس از بپاخيزي اخيرش حضوري قوي تر در اين مسابقات داشته باشد، با کارنامه اي متوسط مشتمل بر دو برد، يک تساوي و دو باخت به رده چهارم گروه تنزل کرده است.
     با اينکه اسکاتلند شانس و زمان کافي را براي ارتقا تا رده دوم گروه و راهيابي به جام جهاني روسيه در اختيار دارد اما در شرايط فعلي خطري بالقوه براي انگليس نيست که آنقدر نتايج خوب در 5 ماه گذشته گرفته که پست سرمربيگري موقتي گرت ساوت گيت نام آشنا به يک پست قطعي و ثابت تبديل شده است.
    
    مثل «سه شيرها»
    اگر يک پاي آلمان و سوئيس و بويژه ژرمن ها از حالا در مرحله نهايي جام جهاني بيست و يکم قابل رويت است. فرانسه در گروه اول، لهستان در گروه پنجم، بلژيک در گروه هشتم و کرواسي هم در گروه نهم جايگاه مطمئني را براي خود فراهم آورده اند تمامي اين تيم ها مانند انگليس (ملقب به «سه شيرها») در 5 بازي خود به 4 برد و يک تساوي رسيده اند و در نتيجه به راهيابي مستقيم به دور پاياني جام جهاني پيش رو بسيار اميدوارند و توان بالقوه شان نيز به اندازه اي مي رسد که به چنين امري خوشبين باشند.
    در ميان آنها بلژيک که پديده سال هاي اخير فوتبال جهان بوده، اميدوار است نمايش نه چندان موفق خود در جام جهاني بيستم در خاک برزيل را جبران کند و با امثال «ادين آزار» ستاره باشگاه چلسي انگليس در خاک روسيه به دستاوردهايي بالاتر برسد.
    
    ناکام بزرگ
    اگر هم به دنبال يک ناکام بزرگ در اروپا باشيم، نيازي نيست که زياد بگرديم زيرا مانند مرحله مقدماتي «يورو 2016» هلندي ها بدترين نمايش ها را ارائه داده و همگان را از خود دلسرد و نااميد ساخته اند. سقوط لاله هاي نارنجي تا رده چهارم جدول گروه اول و خودنمايي اين واقعيت که پس از فرانسه 13 امتيازي، سوئد 10 امتيازي هم در اين دسته پيشتازي مي کند به معناي حذف بسيار محتمل ياران آري ين روبن از يک جام بزرگ ديگر است و در اين ميان برکناري دني بليند از مقام سرمربيگري لاله هاي نارنجي و جست وجوي اضطراري آنها براي يافتن و انتصاب يک هدايتگر جديد نيز لزوماً هلند را از اين ناکامي تازه و بزرگ رهايي نمي بخشد.
    
    
    
    
    
    فوتبال جهان: يک پاي آلمان و سوئيس در «روسيه 2018» / از قاره اروپا چه خبر؟
    


 روزنامه ايران، شماره 6475 به تاريخ 31/1/96، صفحه 10 (ورزش)

لينک کوتاه به اين مطلب:   
 


    دفعات مطالعه اين مطلب: 18 بار
    

 

 
 
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان

معرفی سايت به ديگران
گزارش اشکال در اطلاعات
اشتراک نشريات ديگر
 جستجوی مطالب
کلمه مورد نظر خود را وارد کنيد

جستجو در:
همه مجلات عضو
مجلات علمی مصوب
آرشيو اين روزنامه
متن روزنامه های عضو
    
جستجوی پيشرفته 

اعتماد
ايران
جام جم
دنياي اقتصاد
رسالت
شرق
كيهان
 پيشخوان
مجله مديريت بيابان
متن مطالب شماره 10، پاييز و زمستان 1396را در magiran بخوانيد.

 

 

سايت را به دوستان خود معرفی کنيد    
 1396-1380 کليه حقوق متعلق به سايت بانک اطلاعات نشريات کشور است.
اطلاعات مندرج در اين پايگاه فقط جهت مطالعه کاربران با رعايت شرايط اعلام شده است.  کپی برداري و بازنشر اطلاعات به هر روش و با هر هدفی ممنوع و پيگيرد قانوني دارد.
 

پشتيبانی سايت magiran.com (در ساعات اداری): 77512642  021
تهران، صندوق پستی 111-15655
فقط در مورد خدمات سايت با ما تماس بگيريد. در مورد محتوای اخبار و مطالب منتشر شده در مجلات و روزنامه ها اطلاعی نداريم!
 


توجه:
magiran.com پايگاهی مرجع است که با هدف اطلاع رسانی و دسترسی به همه مجلات کشور توسط بخش خصوصی و به صورت مستقل اداره می شود. همکاری نشريات عضو تنها مشارکت در تکميل و توسعه سايت است و مسئوليت چگونگی ارايه خدمات سايت بر عهده ايشان نمی باشد.تمامي خدمات پایگاه magiran.com ، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است