|  درخواست عضويت  |  رمز خود را فراموش کرده ايد؟  |  ورود اعضا [Sign in]
جستجوي پيشرفته مطالب   |  
 جستجو:  
روزنامه دنياي اقتصاد96/1/31: خبر
magiran.com  > روزنامه دنياي اقتصاد >  فهرست مطالب شماره
مشخصات نشريه
آخرين شماره
آرشيو شماره هاي گذشته
جستجوي مطالب
سايت اختصاصي
تماس با نشريه
شماره جديد اين نشريه
شماره 4355
پنجشنبه سي و يكم خرداد ماه 1397خدمات سايت
 
MGID3360
magiran.com > روزنامه دنياي اقتصاد > شماره 4025 31/1/96 > صفحه 8 (خبر) > متن
 
 


خبرجهانگيري بسته هاي رونق توليد و اشتغال را ابلاغ کرد
    دنياي اقتصاد: معاون اول رئيس جمهوري در ابلاغيه اي، دستگاه هاي اجرايي و وزارتخانه هاي مختلف را به اجراي «بسته هاي رونق توليد و اشتغال» در سال 96 مکلف کرد. اسحاق جهانگيري در اين ابلاغيه تاکيد کرده است: دستگاه هاي اجرايي بايد برنامه اجرايي مربوطه را مطابق مفاد و زمانبندي مندرج در بسته ها در قالب «نظام يکپارچه پيشبرد و پايش اقتصاد مقاومتي- نيپا» تنظيم و از طريق سامانه نيپا به دبيرخانه ستاد ارسال و گزارش ماهانه اقدامات به عمل آمده براي اجراي اين مصوبه را به طور مستمر به دبيرخانه ستاد ارائه کنند. همچنين براساس اين ابلاغيه، دبيرخانه ستاد مکلف به تهيه، تدوين و ارائه گزارش هاي دوره اي منظم از ارزيابي عملکرد دستگاه هاي ذي ربط در اجراي مفاد اين مصوبه به معاون اول رئيس جمهوري شد.
    
    
    وزير کشور خبر داد : تشکيل کميته بررسي تخلفات انتخاباتي در وزارت کشور
    ايسنا: وزير کشور گفت: کميته بررسي تخلفات انتخاباتي به منظور بررسي تبليغات و فعاليت هاي انتخاباتي در وزارت کشور تشکيل شد. عبدالرضا رحماني فضلي افزود: اين کميته مخصوص بررسي تبليغات و فعاليت هاي نامزدهاي انتخابات، حاميان آنها و احزاب و گروه هاي سياسي در رسانه هاي مکتوب و مجازي است.وي در پاسخ به اين پرسش که آيا تخلفي هم تاکنون گزارش شده است، تصريح کرد: بله گزارش هاي متعددي از سوي نامزدها و ستادهاي آنها به ما رسيده است و دوستان ما هم در حال بررسي اين گزارش ها هستند.وزير کشور گفت: اگر در بررسي هاي خود به اين نتيجه برسيم که تخلفي از قانون انجام شده است، حتما گزارش آن را به کميته بررسي تخلفات انتخاباتي در قوه قضائيه ارجاع مي دهيم.
     
    
    تکذيب ابلاغ صلاحيت ها به کانديداها
    در خبري ديگر به گزارش «ايسنا» محمد محمودي شاه نشين، رئيس هيات مرکزي نظارت بر انتخابات پنجمين دوره شوراهاي اسلامي شهر و روستا گفت: هنوز به هيچ يک از کانديداهاي انتخابات شوراهاي شهر و روستا در ارتباط با تاييد يا عدم تاييدشان از سوي هيات نظارت موضوعي ابلاغ نشده است. محمودي ادامه داد: هيات هاي نظارت نتايج بررسي صلاحيت ها را در تاريخ 31 فروردين به فرمانداري ها تحويل خواهند داد و در تاريخ يکم و دوم ارديبهشت ماه نيز نتايج بررسي صلاحيت ها به صورت مستقيم و محرمانه به کانديداها اعلام خواهد شد.
     
    
    بررسي صلاحيت عده اي وقت گير نيست‎
    همچنين نجات الله ابراهيميان، عضو حقوقدان شوراي نگهبان با تاکيد بر اين نکته که شوراي نگهبان در مورد داوطلبان رياست جمهوري هنوز هيچ تصميمي نگرفته است در گفت و گو با خبرگزاري ميزان درباره ميزان وقت گير بودن صلاحيت تک به تک 1636 داوطلب ثبت نام شده براي انتخابات رياست جمهوري گفت: قطعا آدمي که سواد ندارد و براي انتخابات رياست جمهوري ثبت نام کرده، وقت زيادي از شوراي نگهبان نخواهد گرفت؛ بنابراين عده اي که روشن است صلاحيتشان موجود نيست، خيلي وقت ما را نخواهند گرفت.
    
    
    محسني اژه اي: پيچ و خم هاي فراوان در گرفتن مجوز فسادزاست
    ايرنا: معاون اول قوه قضائيه گفت: وجود پيچ و خم هاي فراوان براي گرفتن مجوز فساد مي آورد و موجب سوءاستفاده بعضي افراد مي شود. غلامحسين محسني اژه اي ديروز در همايش روساي کل، معاونان اجتماعي و پيشگيري از وقوع جرم دادگستري ها و دادستان هاي مراکز استان، با اشاره به اظهارات علي طيب نيا، وزير امور اقتصادي و دارايي مبني بر وجود پيچ و خم فراوان براي گرفتن مجوز، با ذکر مثالي افزود: فردي پيش بنده آمد و گفت که قصد داشت مجوز ال سي بگيرد و دو ماه در بانک مدنظر دنبال انجام کار بود تا اينکه فرداي روزي که کارش انجام شد، در نهايت در يک نامه غيررسمي به او اعلام شده هيات مديره آن بانک در پنج درصد سود او شريک است.
     معاون اول قوه قضائيه در ادامه با اشاره به موضوع آسيب هاي اجتماعي، يکي از اين آسيب ها را بيکاري عنوان کرد که مي تواند دليل ايجاد آسيب هاي ديگر شود و گفت: منشا رفع بيکاري بر عهده قوه قضائيه نيست و سبب آن هم اين قوه نيست، اما قوه قضائيه مي تواند با تعامل بانک ها و نحوه تسهيلات دادن آنها و همچنين در جهت دقت عمل بانک ها و توزيع نقدينگي در رونق توليد و ايجاد اشتغال کمک کند.محسني اژه اي در بخش ديگري از اظهاراتش، با اشاره به در حبس بودن چند ادمين کانال تلگرامي گفت: اينهايي که در فضاي مجازي کار مي کنند، وابسته به سرويس هاي خارجي هستند و ممکن است خود اطلاع نداشته باشند چون بعد از بازداشت اين افراد، آن کانال ها بعد از چند ساعت با حمايت از خارج مجددا بالا آمد. او از مسوولان قضايي استان ها خواست در مبارزه با فساد کوتاه نيايند و گفت: ممکن است در آينده با فتنه و فسادهايي روبه رو شويم و نبايد در برابر اين فتنه ها و فسادها کوتاهي کنيم.
    
    
    حميد محمدي رئيس سازمان حج و زيارت شد
    ايرنا: سيدرضا صالحي اميري، وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي با صدور حکمي، حميد محمدي را به عنوان رئيس جديد سازمان حج و زيارت منصوب کرد. حميد محمدي تا پيش از انتصاب سعيد اوحدي، رئيس پيشين سازمان حج و زيارت، معاون اين سازمان بود که طي چند ماه گذشته تاکنون به عنوان سرپرست سازمان حج و زيارت فعاليت مي کرد.
    
    
    طرح تنقيح قوانين مالياتي کشور تصويب شد :عزم مجلس براي رفع موانع مالياتي
    دنياي اقتصاد: مجلسي ها در جلسه علني ديروز پارلمان، با تصويب کليات و جزييات طرح تنقيح قوانين مالياتي کشور عزم جدي مجلس براي رفع موانع توليد و سرمايه گذاري را نشان دادند. اين طرح به تنقيح 371 ماده و شناسايي 190 ماده تاريخ گذشته و 199 قانون منسوخ مي پردازد. 
    همچنين ديروز علي لاريجاني، رئيس مجلس از معاونت قوانين پارلمان خواست هرچه سريع تر قوانين مالياتي منسوخ را تنقيح کند.لاريجاني با بيان اينکه، با تصويب طرح تنقيح قوانين مالياتي کشور، اراده مجلس را براي حل و فصل يکي از مسايل مهم کشور نشان داديم، افزود: قوانين انبوهي وجود دارد که ناسخ و منسوخ يکديگرند. در سال اقتصاد مقاومتي، توليد و اشتغال اين گام مهمي است که دستگاه هاي اجرايي و قوه قضائيه تصوير روشن و شفافي از اقتصاد نشان دهند.
    خبر
    


 روزنامه دنياي اقتصاد، شماره 4025 به تاريخ 31/1/96، صفحه 8 (خبر)

لينک کوتاه به اين مطلب:   
 


    دفعات مطالعه اين مطلب: 20 بار

 

 
 
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان

معرفی سايت به ديگران
گزارش اشکال در اطلاعات
اشتراک نشريات ديگر
 جستجوی مطالب
کلمه مورد نظر خود را وارد کنيد

جستجو در:
همه مجلات عضو
مجلات علمی مصوب
آرشيو اين روزنامه
متن روزنامه های عضو
    
جستجوی پيشرفته 

اعتماد
ايران
جام جم
دنياي اقتصاد
رسالت
شرق
كيهان
 پيشخوان
ماهنامه آسانسور، پله برقي و بالابر
متن مطالب شماره 48، ارديبهشت 1397را در magiran بخوانيد.

 

 

سايت را به دوستان خود معرفی کنيد    
 1397-1380 کليه حقوق متعلق به سايت بانک اطلاعات نشريات کشور است.
اطلاعات مندرج در اين پايگاه فقط جهت مطالعه کاربران با رعايت شرايط اعلام شده است.  کپی برداري و بازنشر اطلاعات به هر روش و با هر هدفی ممنوع و پيگيرد قانوني دارد.
 

پشتيبانی سايت magiran.com (در ساعات اداری): 77512642  021
تهران، صندوق پستی 111-15655
فقط در مورد خدمات سايت با ما تماس بگيريد. در مورد محتوای اخبار و مطالب منتشر شده در مجلات و روزنامه ها اطلاعی نداريم!
 


توجه:
magiran.com پايگاهی مرجع است که با هدف اطلاع رسانی و دسترسی به همه مجلات کشور توسط بخش خصوصی و به صورت مستقل اداره می شود. همکاری نشريات عضو تنها مشارکت در تکميل و توسعه سايت است و مسئوليت چگونگی ارايه خدمات سايت بر عهده ايشان نمی باشد.تمامي خدمات پایگاه magiran.com ، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است