|  درخواست عضويت  |  رمز خود را فراموش کرده ايد؟  |  ورود اعضا [Sign in]
جستجوي پيشرفته مطالب   |  
 جستجو:  
روزنامه رسالت96/1/31: رهبر معظم انقلاب در ديدار جمعي از فرماندهان ارتش: انتخابات بايد سالم ، گسترده و با امنيت برگزار شود
magiran.com  > روزنامه رسالت >  فهرست مطالب شماره
مشخصات نشريه
آخرين شماره
آرشيو شماره هاي گذشته
جستجوي مطالب
سايت اختصاصي
تماس با نشريه
شماره جديد اين نشريه
شماره 9221
دوشنبه سي و يكم ارديبهشت ماه 1397خدمات سايت
 
MGID2829
magiran.com > روزنامه رسالت > شماره 8916 31/1/96 > صفحه 2 (سياسي) > متن
 
      


رهبر معظم انقلاب در ديدار جمعي از فرماندهان ارتش: انتخابات بايد سالم ، گسترده و با امنيت برگزار شودحضرت آيت الله خامنه اي رهبر معظم انقلاب اسلامي صبح ديروز در ديدار فرماندهان و جمعي از يگانهاي نيروهاي چهارگانه ارتش به مناسبت روز ارتش و نيروي زميني با اشاره به نقش اقتدار، توانايي ها و انگيزه بالاي ارتش در تامين امنيت كشور، نيروهاي نظامي را يكي از مولفه هاي تامين امنيت برشمردند و با تاكيد بر تاثير عملكرد دستگاههاي اقتصادي، علمي و تحقيقاتي، و آموزشي و فرهنگي در جلوگيري از به نتيجه رسيدن اهداف دشمن، اولويت درجه يك كشور را مسائل اقتصادي دانستند و گفتند: اصلي ترين وظيفه مسئولان، پيگيري سياستهاي اقتصاد مقاومتي به ويژه در بخش اشتغال و توليد و تلاش جدي براي حل مشكلات معيشتي مردم و همچنين ايستادگي در مقابل ابرقدرتها و نترسيدن از تشر آنها است.
    رهبر انقلاب اسلامي همچنين با اشاره به انتخابات 29 ارديبهشت، انتخابات در نظام جمهوري اسلامي را نماد مردم سالاري اسلامي و مايه عزت و افتخار و قدرت و سربلندي دانستند و تاكيد كردند: بايد مردم، مسئولان و نامزدها، انتخابات را قدر بدانند و زمينه يك انتخابات پرشور و شوق و با نشاط، سالم، با امنيت و گسترده را فراهم كنند.
    حضرت آيت الله خامنه اي در اين ديدار با گراميداشت روز ارتش و تجليل از خانواده ها و همسران و فرزندان ارتشيان به عنوان همسنگران و همرزمان واقعي آنها، تعيين روز ارتش به وسيله امام (ره) را يكي از بهترين و هوشمندانه ترين اقدامات امام راحل برشمردند و گفتند: اين اقدام علاوه بر مستحكم كردن پايه هاي ارتش جمهوري اسلامي، موجب ياس و نااميدي بسياري از توطئه گران، در آن زمان شد.
    ايشان با تاكيد بر اينكه تعيين روز ارتش از جانب امام خميني (ره) به معناي پذيرش هويت ارتش با همه مختصات و شرايط آن در ابتداي پيروزي انقلاب بود، افزودند: حفظ و تقويت ارتش، اعتقاد قلبي و عميق امام(ره) بود و اين تصميم صحيح امام موجب شد ارتش در همه قضاياي بعد از انقلاب، خوش به درخشد.
    رهبر انقلاب اسلامي، ايستادگي در مقابل توطئه هاي دروني را يكي از نمونه هاي كارنامه درخشان ارتش برشمردند و گفتند: نقش آفريني ارتش در دوران دفاع مقدس و ارائه جلوه هاي عملي از سطوح بالاي اخلاق و معنويت در كنار قدرت رزمي، يكي ديگر از افتخارات آن است.
    حضرت آيت الله خامنه اي، شهيدان صياد شيرازي و بابايي و بسياري از شهداي ارتش را الگوهاي عملي از اخلاق و معنويت خواندند و تاكيد كردند: ارتش جمهوري اسلامي امروز يك نيروي فكري و معنوي و داراي انگيزه هاي پاك و مقدس است كه اين يكي از آثار مهم اقدام امام در تعيين اين روز است و بايد اين ارزشها قدر دانسته و تقويت شوند.
    ايشان با تاكيد بر لزوم افزايش آمادگي هاي روحي و معنوي ارتش، به نقش مهم نيروهاي مسلح در تامين امنيت اشاره كردند و افزودند: امنيت براي يك كشور بسيار مهم است و هرچه نيروهاي مسلح مقتدرتر و پرانگيزه تر باشند، اين اقتدار حتي اگر با تحرك نظامي هم همراه نباشد، زمينه ساز ايجاد امنيت خواهد بود.
    فرمانده كل قوا، فرماندهان ارتش را به تربيت انسانهايي كه بتوانند الگو باشند توصيه و خاطرنشان كردند: روز به روز بايد الگوهاي اخلاقي همچون شهيد صياد و شهيد بابايي در سازمان بزرگ و داراي شوكت ارتش افزايش يابد.
    رهبر انقلاب اسلامي با تاكيد بر اينكه نيروهاي مسلح از مهمترين حصارهاي تامين امنيت براي مردم بشمار مي روند، افزودند: علاوه بر نيروهاي مسلح، مجموعه ها و دستگاههاي اقتصادي، آموزشي، علمي و تحقيقاتي و فرهنگي نيز اگر در جهت مقابله با اهداف دشمن و به عنوان بخش هاي تكميل كننده يكديگر، عمل كنند، قطعاً هماهنگ با نيروهاي مسلح، زمينه ساز حفظ و تقويت امنيت ملي و توسعه و پيشرفت كشور خواهند شد.
    حضرت آيت الله خامنه اي يكي از طراحي هاي اصلي دشمن را، استفاده از نقاط ضعف و مشكلات اقتصادي براي ضربه زدن به ملت ايران، دانستند و خاطرنشان كردند: به همين علت در سالهاي اخير شعارهاي اقتصادي برگزيده و برجسته شدند.
    ايشان تقويت بنيه اقتصادي كشور را حساس ترين و كليدي ترين موضوع برشمردند و گفتند: بر همين اساس بر اجراي سياستهاي اقتصاد مقاومتي به عنوان يك مجموعه «كار و حركت و اقدام» بويژه بر موضوع اشتغال و توليد و همچنين مسائل معيشتي مردم و كاركنان دستگاههاي مختلف از جمله نيروهاي مسلح تاكيد دارم.
    رهبر انقلاب اسلامي با اشاره به تمركز بدخواهان نظام اسلامي براي استفاده از نقاط ضعف اقتصادي به منظور ايجاد اخلال، خاطرنشان كردند: وقتي انگيزه  و هدف دشمن مشخص است، قاعدتاً بايد انگيزه مسئولان براي اجراي سياستهاي اقتصاد مقاومتي افزايش يابد و من همه اين مسائل را كه ديدگاه كارشناسان زبده اقتصادي است، به طور مشروح و خصوصي براي مسئولان نيز بيان كرده ام.
    حضرت آيت الله خامنه اي افزودند: توقع من از مسئولان اين است كه وقتي انگيزه دشمن را براي استفاده از نقاط ضعف اقتصادي مي بينند، درصدد برطرف كردن نقاط ضعف اقتصادي و بستن منافذ برآيند.
    ايشان تاكيد كردند: البته نظام جمهوري اسلامي و ملت ايران، نقاط قوت فراواني دارند و علت سربلندي ملت در مقابل توطئه هاي گوناگون، از ابتداي پيروزي انقلاب تاكنون همين نقاط قوت عجيب است كه از لحاظ كميت و كيفيت، از نقاط ضعف بيشتر هستند.
    رهبر انقلاب اسلامي يكي از اين نقاط قوت برجسته را روحيه شجاعت و ايستادگي ملت ايران در برابر تشرها و اخم هاي ابرقدرتها دانستند و افزودند: يكي از شگردهاي قدرتهاي متجاوز، براي ترساندن ملتها و دولتها و وادار كردن آنها به تامين منافع نامشروع خود، تشر زدن و از خود بزرگنمايي نشان دادن است.
    حضرت آيت الله خامنه اي گفتند: براي يك كشور بدترين حالت آن است كه مسئولان آن كشور، از تشر دشمن بترسند زيرا اين كار در را براي ورود، تجاوز و تعرض او باز مي كند.ايشان خاطرنشان كردند: در اينكه امور كشور را بايد با عقل و تدبير و حكمت انجام داد، هيچ ترديدي وجود ندارد اما اين تدبير و حكمت بايد همراه با شجاعت باشد.
    رهبر انقلاب اسلامي تاكيد كردند: ترسيدن و دلهره از تشر دشمن و تحت تاثير اخم قدرتمندان قرار گرفتن اولِ بدبختي است.
    حضرت آيت الله خامنه اي افزودند: اگر كسي هم مي خواهد بترسد، اشكالي ندارد اما از طرف ملت و به حساب مردم نترسد زيرا ملت ايران ايستاده است.
    ايشان با اشاره به انواع توطئه ها از ابتداي پيروزي انقلاب اسلامي تاكنون، خاطرنشان كردند: اگر بنا بود جمهوري اسلامي و ملت ايران از قدرتها بترسد و در مقابل آنها عقب نشيني كند، اكنون ديگر هيچ اثر و نشاني از ايران و ايراني باقي نمي ماند.
    رهبر انقلاب اسلامي تاكيد كردند: دشمن اعم از آمريكا و بزرگتر از آمريكا، در مقابل نظامي كه به مردم خود متصل است و مردم و ملت خود را دوست دارد و ملت نيز آن نظام را دوست دارند و در مقابل دشمن مقاوم هستند، هيچ غلطي نمي تواند بكند.
    حضرت آيت الله خامنه اي با اشاره به اينكه در دشمني قدرتهاي زورگو بويژه آمريكا، با ملت ايران هيچ ترديدي نيست افزودند: اينكه بگويند با فلان فرد موافق هستند و با او ملاحظه خواهند كرد، حرف نادرستي است زيرا دشمني آنها از زمان امام (ره) و بعد از امام و در زمان دولتهاي گوناگون كه با سلايق مختلف، بر سر كار بودند، همواره ادامه داشته است.
    ايشان با تاكيد بر اينكه بايد اقتدار و ايستادگي ملت ايران و تاثيرناپذيري ملت از تشر آمريكا و برخي كشورهاي اروپايي ادامه پيدا كند، خاطرنشان كردند: بخش مهمي از ادامه ايستادگي و نهراسيدن از دشمن، به عهده نيروهاي مسلح، و بخش عمده آن بر عهده اقتصاديون و مجموعه هاي فرهنگي، آموزشي، بخصوص متصديان بخش هاي علمي و تحقيقاتي است.
    رهبر انقلاب اسلامي در بخش پاياني سخنانشان با اشاره به انتخابات پيشِ رو، انتخابات را از افتخارات ملت ايران و مايه عزت، قدرت، روسفيدي و سربلندي ملت ايران در دنيا خواندند و افزودند: بدخواهان به دنبال نشان دادن اسلام و معنويت در نقطه مقابل مردم سالاري بودند، اما جمهوري اسلامي، با مردم سالاري اسلامي و انتخابات، غلط بودن اين حرف را نشان داد.
    حضرت آيت الله خامنه اي گفتند: همه ملت در انتخابات احساس مي كنند كه كليد كارهاي كشور در دست خودشان است و آنان هستند كه عناصر اصلي كشور را معين مي كنند.ايشان با تاكيد بر اينكه همه مردم، نامزدها، دولت و دست اندركاران بايد قدر انتخابات را بدانند و آن را گرامي بدارند، افزودند: بايد انتخاباتي گسترده، با شور و شوق و نشاط ، سالم و همراه با امنيت برگزار شود و چنين انتخابات و ذخيره اي، به كشور مصونيت بسياري خواهد داد.رهبر انقلاب اسلامي با اشاره به مطالب وسوسه انگيز رسانه هاي دشمن و تلاش خصمانه آنان براي خراب كردن انتخابات، خاطرنشان كردند: ملت ايران با همين بيداري و هوشياري كه همواره نشان داده است، در مقابل اين حركت عمل خواهد كرد.پيش از سخنان رهبر انقلاب اسلامي، امير سرلشكر صالحي فرمانده كل ارتش با تبريك اعياد ماه رجب و گراميداشت روز ارتش و نيروي زميني، گفت: امروز ارتش مفتخر است كه در همه عرصه هاي زميني، دريايي، پدافندي و هوايي با اقتدار، اعتماد به نفس و توكل به خدا از مرزهاي خاكي و اعتقادي انقلاب اسلامي دفاع مي كند و فراتر از همه مولفه هاي آمادگي رزمي، به درياي بيكران انسانهاي مومن و متخصص خود مي بالد.
    رهبر معظم انقلاب در ديدار جمعي از فرماندهان ارتش: انتخابات بايد سالم ، گسترده و با امنيت برگزار شود
    


 روزنامه رسالت، شماره 8916 به تاريخ 31/1/96، صفحه 2 (سياسي)

لينک کوتاه به اين مطلب:   
 


    دفعات مطالعه اين مطلب: 14 بار
    

 

 
 
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان

معرفی سايت به ديگران
گزارش اشکال در اطلاعات
اشتراک نشريات ديگر
 جستجوی مطالب
کلمه مورد نظر خود را وارد کنيد

جستجو در:
همه مجلات عضو
مجلات علمی مصوب
آرشيو اين روزنامه
متن روزنامه های عضو
    
جستجوی پيشرفته 

اعتماد
ايران
جام جم
دنياي اقتصاد
رسالت
شرق
كيهان
 پيشخوان
نشريه تحقيقات مالي اسلامي
متن مطالب شماره 13، پاييز و زمستان 1396را در magiran بخوانيد.

 

 

سايت را به دوستان خود معرفی کنيد    
 1397-1380 کليه حقوق متعلق به سايت بانک اطلاعات نشريات کشور است.
اطلاعات مندرج در اين پايگاه فقط جهت مطالعه کاربران با رعايت شرايط اعلام شده است.  کپی برداري و بازنشر اطلاعات به هر روش و با هر هدفی ممنوع و پيگيرد قانوني دارد.
 

پشتيبانی سايت magiran.com (در ساعات اداری): 77512642  021
تهران، صندوق پستی 111-15655
فقط در مورد خدمات سايت با ما تماس بگيريد. در مورد محتوای اخبار و مطالب منتشر شده در مجلات و روزنامه ها اطلاعی نداريم!
 


توجه:
magiran.com پايگاهی مرجع است که با هدف اطلاع رسانی و دسترسی به همه مجلات کشور توسط بخش خصوصی و به صورت مستقل اداره می شود. همکاری نشريات عضو تنها مشارکت در تکميل و توسعه سايت است و مسئوليت چگونگی ارايه خدمات سايت بر عهده ايشان نمی باشد.تمامي خدمات پایگاه magiran.com ، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است