|  درخواست عضويت  |  رمز خود را فراموش کرده ايد؟  |  ورود اعضا [Sign in]
جستجوي پيشرفته مطالب   |  
 جستجو:  
روزنامه دنياي اقتصاد96/3/27: روي خط
magiran.com  > روزنامه دنياي اقتصاد >  فهرست مطالب شماره
مشخصات نشريه
آخرين شماره
آرشيو شماره هاي گذشته
جستجوي مطالب
سايت اختصاصي
تماس با نشريه
شماره جديد اين نشريه
شماره 4634
چهار شنبه 29 خرداد 1398


 راهنمای موضوعی نشريات
اين نشريه در گروه(های) زير قرار گرفته است:

?????


 
MGID3360
magiran.com > روزنامه دنياي اقتصاد > شماره 4071 27/3/96 > صفحه 25 (بازار ديجيتال) > متن
 
 


روي خطوزير ارتباطات: ۳۴ ميليون ايراني از موبايل باندپهن استفاده مي کنند
    خبرگزاري مهر: وزير ارتباطات تعداد کاربران اينترنت پرسرعت در ايران را ۴۴ ميليون نفر عنوان کرد و گفت: از اين تعداد، ۳۴ ميليون کاربر از خدمات نسل سوم و چهارم پهن باند موبايل استفاده مي کنند. محمود واعظي در سخنراني خود در اجلاس جهاني جامعه اطلاعاتي (WSIS)، درباره تلاش ايران براي دستيابي به منافع عرضه سرويس هاي ICT در زندگي روزمره مردم توضيح داد و گفت: سياست ما همواره گسترش محتواي سالم، بهبود کيفيت و تنوع سرويس هاي مبتني بر بستر شبکه ملي اطلاعات است.
    وي افزود: در عين حال مقرون به صرفه بودن سرويس ها با استفاده از عامل رقابت، مشارکت با بخش خصوصي و جذب سرمايه گذاري خارجي، گسترش دسترسي به مناطق روستايي و دوردست، تسهيل و حمايت فعالانه از نوآوري ها و استقبال از فناوري هاي پيشرفته براي افزايش بازده، در اين بخش مدنظر بوده است. واعظي با تاکيد براينکه همه اين موارد براي ارائه سرويس هاي فراگير و مقرون به صرفه مبتني بر پهن باند در شبکه ملي اطلاعات به اجرا درآمده است، گفت: با اجراي اين سياست ها، سرويس هاي پهن باند را تقريبا به ۲۸ هزار روستا ارائه کرده ايم و تعداد مشترکان فعال موبايل در ايران بيش از ۸۵ ميليون نفر و خطوط ثابت در ايران، بيش از ۴۸ ميليون نفر است.
    وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات با اشاره به اينکه تعداد کاربران پهن باند به ۴۴ ميليون نزديک شده است، خاطرنشان کرد: از اين تعداد، ۳۴ ميليون کاربر از خدمات نسل سوم و چهارم (3G و 4G) پهن باند موبايل استفاده مي کنند و اکنون 3G در بيش از ۹۰۰ شهر و 4G در بيش از ۷۰۰ شهر ايران فعال است. واعظي با بيان اينکه ظرفيت داخلي IP زيرساخت نزديک به ۱۰ترابيت بر ثانيه است، يادآور شد: در ايران ۷ مرکز IXP (مرکز تبادل اطلاعات) راه اندازي کرده ايم و اخيرا اتصال فيبر نوري به منازل (FTTH) مشتريان مسکوني و کسب و کارها، ارائه مي شود و سرعت ارائه چنين خدماتي در آينده نيز بيشتر خواهد شد. وي با تاکيد بر کاهش شکاف ديجيتال اظهار کرد: ما با استفاده از منابع مالي USO (طرح توسعه اجباري ارتباطات) به سرعت در حال کاهش شکاف ديجيتال هستيم تا شبکه ها و سرويس هاي ICT به مناطق دوردست و کمتر برخوردار، گسترش يابد.
    در اين راستا هدف خود را ارائه اتصال پهن باند و عرضه خدمات سودمند، قرار داده ايم. وزير ارتباطات با اشاره به ايجاد ۱۰۰هزار شغل مرتبط با فناوري اطلاعات در سال گذشته و حمايت هاي مالي و اعطاي وام هاي کم بهره به شرکت هاي نوپا، موسسات نوآوري و مراکز تحقيق و توسعه گفت: در سه سال گذشته حجم بازار ICT در ايران سه برابر شده و انتظار داريم اين افزايش را در ۵ سال آينده نيز داشته باشيم. وي با بيان اينکه سياست ايران استقبال، تسهيل و تشويق همکاري هاي بين المللي در همه حوزه هاي مرتبط با ICT است، توجه بر اهميت پروژه هاي مشترک با شرکاي خارجي در توسعه فناوري ها، برنامه هاي کاربردي و خدمات جديد را ضروري عنوان کرد و افزود: اين موضوع يکي از ستون هاي اصلي سياست ما است و ما اين فعاليت ها را با اولويت دهي به معاملات خود، با کساني که به اين فراخوان پاسخ مثبت دهند، ادامه مي دهيم؛ در اين ميان شرکت هاي ايراني زيادي در حوزه ICT وجود دارد که آماده آغاز همکاري هاي بين المللي هستند.
    
    
    
تاثير فيلم تبليغاتي آنلاين بر خريد کاربران
    آي تي ايران: ترکيب شبکه هاي اجتماعي و ويدئو، همچنان يکي از تاثيرگذارترين روش هاي دنياي بازاريابي است. تحقيقات انجام شده اخير نشان مي دهد که بازاريابان طي چند سال گذشته، يک نکته بسيار مهم را دريافته اند: در دنياي توليد محتوا براي بازاريابي، فيلم و ويدئو حرف اول را مي زند. يافته هاي جديد گزارش Animoto’s “State of Social Video 2017 نشان مي دهد که 83 درصد از بازاريابان معتقدند که فيلم هاي منتشر شده در شبکه فيس بوک، تعداد زيادي مشتري را به خريد آن محصول ترغيب کرده است. بيشتر مصرف کنندگان (64درصد) نيز اعلام کرده اند که طي ماه گذشته، بعد از مشاهده يک فيلم ويدئويي در فيس بوک محصول تبليغ شده را خريداري کرده اند.
    بيش از نيمي از مصرف کنندگان (60 درصد) هر روز يک ويدئوي تبليغاتي از طريق اين سرويس تماشا مي کنند. همان طور که شايد حدس زده باشيد، بيشتر ويدئوهاي تبليغاتي در شبکه هاي اجتماعي از طريق دستگاه ها موبايل به مشتريان معرفي مي شوند، زيرا اين دستگاه بيشترين ميزان استفاده را در بين ديگر وسايل دارد. اين آمار، سه حقيقت در دنياي بازاريابي را نمايان مي کند: بازار آنلاين بسيار شلوغ است: معرفي شدن يک محصول در فضاي آنلاين به مشتري مناسب، روز به روز سخت تر مي شود و وظيفه بازاريابان و شرکت هاي تبليغاتي براي تهيه مطالب مناسب براي جذب مشتري نيز مسووليت سنگيني است. تاثير فيلم، بسيار بيشتر است: با در نظر گرفتن اين آمار که 64 درصد از کاربراني که بعد از ديدن يک فيلم براي خريد محصول اقدام کرده اند، نتيجه مي گيريم که اين نوع از ارائه محتوا براي تبليغات چيزي نيست که به اين زودي ها رنگ ببازد. ممکن است شيوه ارائه مطلب در اين روش تغيير کند اما در اصل اين موضوع تغييري رخ نخواهد داد.
    خلاقيت تبليغ کنندگان بهتر است حول محور موبايل بچرخد. بازاريابان و شرکت هاي فعال در حوزه تبليغاتي اين روزها به خوبي از ميزان اهميت گوشي هاي موبايل و مطالب ارائه شده از سوي آن براي کاربران آگاه هستند و مي دانند که اعمال تغييرات بهتر است به سمت اين محصول بچرخد. اين گزارش همچنين شامل اطلاعات ديگري هم هست از جمله اينکه 47 درصد از صاحبان مشاغل مختلف هر ماه حداقل 4 ويدئوي تبليغاتي منتشر مي کنند. همچنين 81 درصد از صاحبان مشاغل ويدئوهاي تبليغاتي خود را سازگار با گوشي هاي موبايل طراحي مي کنند. بر اساس اين تحقيقات 67 درصد از بازاريابان اعلام کرده اند که طي يک سال گذشته روي ارائه فيلم هاي تبليغاتي در شبکه هاي اجتماعي تمرکزي بيشتري کرده اند.
    روي خط
    


 روزنامه دنياي اقتصاد، شماره 4071 به تاريخ 27/3/96، صفحه 25 (بازار ديجيتال)

لينک کوتاه به اين مطلب:   
 


    دفعات مطالعه اين مطلب: 20 بار

 

 
 
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان

معرفی سايت به ديگران
گزارش اشکال در اطلاعات
اشتراک نشريات ديگر 

اعتماد
ايران
جام جم
دنياي اقتصاد
رسالت
شرق
كيهان
 پيشخوان
مجله علوم مراقبتي نظامي
متن مطالب شماره 4 (پياپي 504)، زمستان 1397را در magiran بخوانيد.

 

 

سايت را به دوستان خود معرفی کنيد    
 1397-1380 کليه حقوق متعلق به سايت بانک اطلاعات نشريات کشور است.
اطلاعات مندرج در اين پايگاه فقط جهت مطالعه کاربران با رعايت شرايط اعلام شده است.  کپی برداري و بازنشر اطلاعات به هر روش و با هر هدفی ممنوع و پيگيرد قانوني دارد.
 

پشتيبانی سايت magiran.com (در ساعات اداری): 77512642  021
تهران، صندوق پستی 111-15655
فقط در مورد خدمات سايت با ما تماس بگيريد. در مورد محتوای اخبار و مطالب منتشر شده در مجلات و روزنامه ها اطلاعی نداريم!
 


توجه:
magiran.com پايگاهی مرجع است که با هدف اطلاع رسانی و دسترسی به همه مجلات کشور توسط بخش خصوصی و به صورت مستقل اداره می شود. همکاری نشريات عضو تنها مشارکت در تکميل و توسعه سايت است و مسئوليت چگونگی ارايه خدمات سايت بر عهده ايشان نمی باشد.تمامي خدمات پایگاه magiran.com ، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است