|  درخواست عضويت  |  رمز خود را فراموش کرده ايد؟  |  ورود اعضا [Sign in]
جستجوي پيشرفته مطالب   |  
 جستجو:  
روزنامه كيهان96/4/26: كاراته ايران بر بام آسيا ايستاد
magiran.com  > روزنامه كيهان >  فهرست مطالب شماره
مشخصات نشريه
آخرين شماره
آرشيو شماره هاي گذشته
جستجوي مطالب
سايت اختصاصي
تماس با نشريه
شماره جديد اين نشريه
شماره 21956
پنجشنبه بيست و هشتم تير ماه 1397خدمات سايت
 
MGID2827
magiran.com > روزنامه كيهان > شماره 21673 26/4/96 > صفحه 9 (ورزشي) > متن
 
      


كاراته ايران بر بام آسيا ايستاد
با كسب 43 مدال در رده بزرگسالان، اميد، جوانان و نوجوانان


پرونده حضور کاروان کاراته ايران در رقابت هاي قهرماني آسيا با کسب عنوان قهرماني در تمام رده هاي سني بسته شد.
    سرويس ورزشي- تيم ملي بزرگسالان كشورمان در آخرين روز از چهاردهمين دوره رقابتهاي قهرماني آسيا كه در آستانه قزاقستان برگزار شد به 4 مدال طلا و 4 نقره دست يافت.
    در كوميته تيمي مردان ملي پوشان کشورمان با تركيب ذبيح اله پورشيب، بهمن عسگري، سجاد گنج زاده، ابراهيم حسن بيگي، سامان حيدري، علي اصغر آسيابري به طلا رسيدند. تيم مردان که با سه پيروزي متوالي برابر هند، تاجيکستان و قزاقستان به فينال راه يافته بود، براي کسب مدال طلا به مصاف عربستان رفت و با پيروزي سه بر صفر يک طلاي ديگر را براي کشورمان کسب کرد.
    كوميته تيمي زنان با تركيب حميده عباسعلي، رزيتا عليپور و فاطمه چالاكي صاحب مدال طلا شد. تيم کوميته بانوان ايران در ديدار نهايي برابر چين تايپه به پيروزي دو بر صفر دست يافت و قهرمان آسيا شد. تيم کاراته بانوان بعد از دو پيروزي برابر مالزي و ويتنام در مرحله نيمه نهايي دست به کار بزرگي زد و با پيروزيهاي عليپور و عباسعلي دو بر يک ژاپن را شکست و به فينال راه يافت.در کاتاي تيمي مردان و بانوان نيز ايران به دو مدال نقره رسيد. در بخش مردان ، ايران با تركيب ابوالفضل شهرجردي، ميلاد دليخون و علي زند نقره گرفت. در بخش بانوان هم تيم ملي کشورمان با تركيب مهري يزداني، مائده نصيري پي و پريسا رحماني نايب قهرمان شد.
    همچنين در رقابت هاي انفرادي نيز ايران موفق به کسب 2 طلا و 2 نقره در روز آخر مسابقات شد. در وزن 60- كيلوگرم امير مهدي زاده طلايي شد.در وزن 75-كيلوگرم بهمن عسگري مقام نخست را بدست آورد. در وزن 55-كيلوگرم مجيد حسن نيا مدال نقره را بر گردن آويخت و در وزن 84+ كيلوگرم سجاد گنج زاده مدال نقره اين دوراز رقابتها را ازآن خود كرد.
    
    کسب 10 مدال توسط اميدها
    در اين رقابتها، نمايندگان کشورمان موفق به سه طلا، دو نقره و يک برنز ديگر در رده سني زير۲۱ سال شدند تا پرونده نمايندگان کشورمان در اين رده سني با ۱۲ مدال رنگارنگ بسته شود.
    در وزن ۶۸- کيلوگرم رده زير ۲۱ سال شقايق واحدي پس از برتري مقابل نماينده قزاقستان با نتيجه ۵ بر يک و اردن با حساب يک بر صفر، راهي ديدار نهايي شد و در اين مرحله هم ۵ بر ۴ ژاپن را شکست داد و طلا گرفت.
     در وزن ۶۸+ کيلوگرم شبنم واحدي در فينال مقابل کاراته کايي از ازبکستان قرار گرفت و با نتيجه يک بر صفر برنده شد و طلا گرفت. وي پس از برتري مقابل نمايندگان هند و ژاپن به فينال راه پيدا کرده بود.
    همچنين الياس محمدزاده در وزن ۷۵- کيلوگرم بعد از صعود به ديدار پاياني که با غلبه بر عراق با نتيجه ۹ بر صفر و قرقيزستان با نتيجه ۵ بر ۳ همراه شده بود، در ديدار نهايي هم قزاقستان را شکست داد و به نشان طلا دست پيدا کرد.
    مهدي قراري زاده در وزن ۸۴- کيلوگرم در فينال ۳ بر۲ به نماينده عربستان باخت و نقره گرفت. قراري زاده پس از دو پيروزي مقابل کاراته کاهاي ازبکستان و چين به فينال رسيده بود. صالح اباذري هم ديدار نهايي وزن ۸۴+ کيلوگرم را به کاراته کاي ديگري از عربستان با نتيجه ۳ بر ۲ واگذار کرد و نقره گرفت. وي با برتري مقابل کاراته کاهايي از قزاقستان و ژاپن به ديدار نهايي راه پيدا کرده بود.
    
    20 مدال طلا، نقره و برنز در دست نوجوانان و جوانان
    در رده نوجوانان و جوانان تيم کشورمان موفق شد درمجموع دختران و پسران با کسب ۱۰ مدال طلا، ۴ نقره و ۶ برنز مقتدرانه به مقام قهرماني دست يابد.
    ژاپن با ۶ طلا، ۴ نقره و ۶ برنز در مکان دوم قرار گرفت. قزاقستان با ۶ طلا، ۲ نقره و ۴ برنز سوم شد. اندونزي با يک طلا و يک نقره در مکان چهارم ايستاد. مالزي با ۴ نقره و ۳ برنز، قرقيزستان با ۲ نقره و يک برنز، عربستان با يک نقره و ۵ برنز، ازبکستان با يک نقره، چين و هنگ کنگ با يک نقره و ۲ برنز، تايلند با يک نقره و يک برنز، تاجيکستان با يک نقره، چين، اردن و ويتنام هر کدام با ۳ برنز و امارات با يک برنز به ترتيب در مکانهاي پنجم تا هفدهم قرار گرفتند.
    براي تيم کشورمان حسين خدري، عرفان داودي،کامران بصيري، کاتاي تيمي دختران (ستاره خاکپور، آرزو لونجي و محدثه نائيجي)، کاتاي تيمي پسران (مهدي شجاعي، پويا حبيبي و مهدي رضايي)، حديثه جمال ، محمدرضا مرادي، باربد صداقت، فاطمه سعادتي و سيدعلي کريمي ۱۰ مدال طلا ، سيدمجيد وکيلي، مجيد نيکوهمت، ليلا برجعلي، مينا يوسفي چهار مدال نقره، زينب السادات حسيني، پوريا اقدسي، اميرحسين بيگدلي، حديث طالبي، احمدرضا محمودي و مبينا حيدري هم ۶ مدال برنز براي تيم کشورمان کسب کردند.
    
    کسب 43 مدال در تمام رده هاي سني
    شانزدهمين دوره رقابت هاي کاراته قهرماني آسيا که با حضور ۶۶۰ کاراته کا از ۲۷ کشور پنجشنبه ۲۲ تيرماه به ميزباني قزاقستان در سالن«دولت» شهر آستانه آغاز شده بود، عصر ديروز با قهرماني مقتدرانه کشورمان به پايان رسيد. اين دوره از مسابقات در رده هاي سني نوجوانان، جوانان، زير۲۱ سال و بزرگسالان برگزار شد که تيم کشورمان نه تنها در هر رده به صورت جداگانه عنوان قهرماني را کسب کرد، بلکه در مجموع هر چهار رده و در دو بخش بانوان و آقايان عنوان قهرماني را نيز کسب کرد.
    کاراته کاهاي ايران در مجموع موفق به کسب ۲۰ مدال طلا، ۱۲ نقره و ۱۱ برنز شدند و بالاتر از همه کشورها عنوان نخست را به خود اختصاص دادند. ژاپن با ۱۶ طلا، ۸ نقره و ۱۴ برنز نايب قهرمان شد و قزاقستان با ۸ طلا، ۶نقره و ۱۳ برنز عنوان سوم را کسب کرد. عربستان با ۱۷ مدال طلا، نقره و برنز، اندونزي با ۱۲ مدال ، چين تايپه با ۱۰ مدال، چين با ۷ مدال،اردن با ۶ مدال، و ازبکستان با ۶ مدال عناوين چهارم تا دهم را کسب کردند.
    کاراته ايران بر بام آسيا ايستاد / با کسب 43 مدال در رده بزرگسالان، اميد، جوانان و نوجوانان
    


 روزنامه كيهان، شماره 21673 به تاريخ 26/4/96، صفحه 9 (ورزشي)

لينک کوتاه به اين مطلب:   
 


    دفعات مطالعه اين مطلب: 11 بار
    

 

 
 
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان

معرفی سايت به ديگران
گزارش اشکال در اطلاعات
اشتراک نشريات ديگر
 جستجوی مطالب
کلمه مورد نظر خود را وارد کنيد

جستجو در:
همه مجلات عضو
مجلات علمی مصوب
آرشيو اين روزنامه
متن روزنامه های عضو
    
جستجوی پيشرفته 

اعتماد
ايران
جام جم
دنياي اقتصاد
رسالت
شرق
كيهان
 پيشخوان
فصلنامه انديشه ديني
متن مطالب شماره 66، بهار 1397را در magiran بخوانيد.

 

 

سايت را به دوستان خود معرفی کنيد    
 1397-1380 کليه حقوق متعلق به سايت بانک اطلاعات نشريات کشور است.
اطلاعات مندرج در اين پايگاه فقط جهت مطالعه کاربران با رعايت شرايط اعلام شده است.  کپی برداري و بازنشر اطلاعات به هر روش و با هر هدفی ممنوع و پيگيرد قانوني دارد.
 

پشتيبانی سايت magiran.com (در ساعات اداری): 77512642  021
تهران، صندوق پستی 111-15655
فقط در مورد خدمات سايت با ما تماس بگيريد. در مورد محتوای اخبار و مطالب منتشر شده در مجلات و روزنامه ها اطلاعی نداريم!
 


توجه:
magiran.com پايگاهی مرجع است که با هدف اطلاع رسانی و دسترسی به همه مجلات کشور توسط بخش خصوصی و به صورت مستقل اداره می شود. همکاری نشريات عضو تنها مشارکت در تکميل و توسعه سايت است و مسئوليت چگونگی ارايه خدمات سايت بر عهده ايشان نمی باشد.تمامي خدمات پایگاه magiran.com ، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است