|  درخواست عضويت  |  رمز خود را فراموش کرده ايد؟  |  ورود اعضا [Sign in]
جستجوي پيشرفته مطالب   |  
 جستجو:  
روزنامه كيهان96/4/26: با راي مثبت نمايندگان، كليات طرح تخفيف مجازات قاچاقچيان تصويب شد
magiran.com  > روزنامه كيهان >  فهرست مطالب شماره
مشخصات نشريه
آخرين شماره
آرشيو شماره هاي گذشته
جستجوي مطالب
سايت اختصاصي
تماس با نشريه
شماره جديد اين نشريه
شماره 21913
چهارشنبه دوم خرداد ماه 1397خدمات سايت
 
MGID2827
magiran.com > روزنامه كيهان > شماره 21673 26/4/96 > صفحه 10 (اخبار كشور) > متن
 
      


با راي مثبت نمايندگان، كليات طرح تخفيف مجازات قاچاقچيان تصويب شدنمايندگان مجلس شوراي اسلامي در نشست علني ديروز کليات طرح يک فوريتي تخفيف مجازات قاچاقچيان مواد مخدر را تصويب کردند اما حساسيت موضوع نمايندگان را بر آن داشت تا براي بررسي بيشتر با ارجاع طرح به کميسيون قضايي و حقوقي موافقت کنند.
    نمايندگان مجلس شوراي اسلامي در نشست علني ديروز يکشنبه کليات طرح يک فوريتي الحاق يک ماده به قانون مبارزه با مواد مخدر را مورد بررسي قرار دادند.
    وکلاي ملت پس از بحث و تبادل نظر با 182 راي موافق، 36 راي مخالف و 6 راي ممتنع از مجموع 246 نماينده حاضر در صحن علني خانه ملت به کليات اين طرح راي مثبت دادند. وکلاي ملت همچنين بنا به درخواست علي لاريجاني رئيس مجلس شوراي اسلامي با ارجاع طرح مذکور به کميسيون حقوقي قضايي براي بررسي بيشتر موافقت کردند.
    طبق اين طرح مجازات اعدام براي قاچاقچيان مواد مخدر به حبس تبديل مي شود که حساسيت موضوع نمايندگان را بر آن داشت براي بررسي بيشتر با ارجاع طرح به کميسيون قضايي و حقوقي موافقت کنند.
    
    دلايل مخالفان طرح
    امکان پذير نبودن نگهداري طويل المدت قاچاقچيان مواد مخدر در زندان ها، فروپاشي خانواده ها و افزايش تعداد معتادان از جمله دلايل مخالفان کليات طرح الحاق يک ماده به قانون مبارزه با مواد مخدر بود.
    حسين علي حاجي دليگاني نماينده مردم شاهين شهر در مجلس شوراي اسلامي در جلسه علني ديروز در مخالفت با کليات طرح الحاق يک ماده به قانون مبارزه با مواد مخدر با تاکيد بر ضرورت توجه به تجارب ديگر کشورها در مبارزه هرچه شديدتر با قاچاق مواد مخدر گفت: اعدام در ايران فرايندي طولاني طي مي کند و اينگونه نيست که هرکس به محض قاچاق به هر ميزان به اعدام محکوم شود.
    وي ادامه داد: درست است که حيات حق انسان هاست اما آيا آنها که قرباني مواد مخدر مي شوند حق حيات ندارند؟ و درست است که فرصت هاي شغلي اندک است اما آيا هر شغلي توجيه پذير است؟ آيا زندان هاي طويل المدت براي همه محکومان به مواد مخدر با وضعيتي که امروز در زندان ها داريم امکان پذير است؟
    حاجي دليگاني با تصريح بر اينکه براي حل مسئله نبايد صورت مسئله را پاک کرد، گفت: امروز اعتياد باعث فروپاشي خانواده ها شده است و عامل اول طلاق در کشور است. بانوان ايران اسلامي چه گناهي کرده اند که بايد هم براي فرزندانشان مادر باشند و هم پدر؟
    
    دلايل موافقان طرح
    ممانعت از سرافکندگي خانواده هاي قاچاقچيان، بررسي کارشناسي و روان شناختي دقيق تر در قبال پديده قاچاق مواد مخدر و تفاوت قائل بودن ميان جاني و قرباني از جمله دلايل موافقان طرح الحاق يک ماده به قانون مبارزه با مواد مخدر بود.
    حجت الاسلام عبدالحميد خدري نماينده مردم بوشهر در مجلس شوراي اسلامي در موافقت با کليات طرح الحاق يک ماده به کليات طرح مبارزه با مواد مخدر در جلسه علني ديروز مجلس با اشاره به سابقه سال ها قضاوت خود و صدور 10 هزار حکم در اين مدت گفت: من با قضات مختلف درباره اين طرح مشورت کردم و تصور مي کنم مخالفان طرح اصلاً به ماده واحده آن توجه نکرده اند چرا که ما با اين طرح در پي حذف اعدام نيستيم بلکه مي خواهيم قانون را اصلاح کنيم.
    
    طرح اصلاحيه قانون ممنوعيت به کارگيري بازنشستگان
    نمايندگان مجلس شوراي اسلامي در يک فوريت طرح اصلاح قانون ممنوعيت به کارگيري بازنشستگان را مورد بحث و بررسي قرار داده و به تصويب رساندند.
    وکلاي ملت با 130 راي موافق، 42 راي مخالف و 12 راي ممتنع از 237 نماينده حاضر در صحن علني با يک فوريت طرح مذکور موافقت کردند.
    در صورت تصويب نهايي جزئيات اين طرح، به کارگيري مقامات مذکور در ماده 71 قانون مديريت خدمات کشوري و همطرازان آنها و فرزندان شهدا و جانبازان 70 درصد و بالاتر و آزادگان در سمت هاي مذکور در بندهاي الف، ب و ج ماده 71 قانون مديريت خدمات کشوري و ديگر سطوح مديريتي کشور و دارندگان اجازات خاصه مقام معظم رهبري و نيروهاي مسلح و وزارت اطلاعات در دستگاه متبوع خود بلامانع است. (تاريخ اجراي اين قانون اول شهريورماه 1396 خواهد بود.)
    
    طرح تمديد سال مالي پروژه هاي95
    نمايندگان مجلس شوراي اسلامي در نشست علني صبح ديروز دوفوريت طرح تغيير مهلت جذب اعتبارات پروژه هاي عمراني سال 1395 کل کشور را مورد بحث و بررسي قرار داده و به تصويب رساندند.
    وکلاي ملت با 184 راي موافق، 36 راي مخالف و 14 راي ممتنع از 248 نماينده حاضر در صحن علني، دوفوريت طرح مذکور را به تصويب رساندند.
    در صورت تصويب نهايي اين طرح، سال مالي پروژه هاي عمراني بودجه سال 1395 کل کشور از پايان تيرماه به پايان شهريورماه سال 1396 تغيير مي يابد.
    
    دولت وزرايي با روحيه جهادي به مجلس معرفي کند
    امير خجسته در نشست علني ديروز در مجلس شوراي اسلامي در نطق ميان دستور خود، ضمن ياد و گراميداشت خاطره شهدا، گفت: از دولت مي خواهيم افرادي را به عنوان وزراء معرفي کنند که کارآمد، توانمند، برنامه ريز، داراي روحيه جهادي، جوانگرا و تعامل خوب با مجلس و بدور از حاشيه سازي باشند.
    وي با اشاره به فعاليت بانک هاي خصوصي که بدون مجوز فعاليت مي کنند، خاطرنشان کرد: آيا آقاي سيف و وزير اقتصاد اين موضوع را نمي بينند که اين بانک ها مثل قارچ روييده و سرمايه مردم را به غارت مي برند و وقتي ورشکسته مي شوند تازه اين مجموعه ها مي خواهند وضعيت بانک ها را تعيين تکليف کنند؛ بانک هايي مانند کاسپين، آرمان وحدت، آرمان ايرانيان و غيره که يکي پس از ديگري اموال مردم را به غارت بردند چرا نسبت به آنها نظارت نمي شود.
    
    برجام 2ساله شد اما برد ما معلوم نيست!
    حجت الاسلام نصرالله پژمان فر در نطق ميان دستور خود در جلسه علني ديروز مجلس گفت: اين روزها بعد از گذشت 2 سال از نهايي شدن برجام هنوز به سوالات مردم در اين خصوص پاسخ داده نشده و پشت پرده هاي آن حتي براي نمايندگان نيز معلوم نشده است که برد جمهوري اسلامي در قبول اين سند چه بوده و کدام يک از وعده ها محقق شده است.
    وي افزود: برجام کهنه پيراهني بود که با 20 و چند وصله اي که از طرف شوراي عالي امنيت ملي، مجلس شوراي اسلامي و مقام معظم رهبري بر آن زده شد تا بخشي از سوراخ هاي آن پوشيده شود اما بي وفايي و نقض صريح آمريکايي ها و اروپايي ها نه تنها از طرف مسئولين، رئيس جمهور و وزارت امور خارجه به آن پاسخ داده نشده و مقابل به مثل نشد بلکه در داخل کشور فضايي را ايجاد کردند که کسي راجع به آن، نبايد صحبت کند.
    نماينده مردم مشهد در مجلس شوراي اسلامي اظهار داشت: متاسفانه برجام هولوکاستي شده که کسي حق حرف زدن در مورد آن را نبايد داشته باشد. امروز که بازار الگوگيري از اروپا و آمريکا به شدت رونق پيدا کرده مثل سند 2030 و امثال آن مردم ما نگرانند که در ايران هم اگر کسي بخواهد راجع به مباحث برجام وارد شود همان معامله اي که در اروپا و آمريکا به واردشوندگان به موضوع هولوکاست صورت مي گيرد در اينجا نيز صورت گيرد.
    
    تذکر نمايندگان مجلس به وزير علوم
    تذکرات کتبي نمايندگان و مسئولان اجرايي کشور در جلسه علني ديروز از سوي هيئت رئيسه قرائت شد که اين تذکرات به شرح زير است: عليرضا سليمي و علي اکبر کريمي نمايندگان محلات و اراک در تذکري به وزير علوم خواستار توضيح درمورد علت ورود به تغيير اساسنامه دانشگاه پيام نور شدند.
    محمدعلي پورمختار و محمد کاظمي نمايندگان بهار و ملاير در تذکري به وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي خواستار نظارت دقيق و جدي بر مديريت سازمان اوقاف و درآمدها و نحوه مديريت موقوفات و رسيدگي به نارضايتي عمومي شدند.
    ناهيد تاج الدين و سهيلا جلودارزاده نمايندگان اصفهان و تهران در تذکري به وزير تعاون، کار و رفاه اجتماعي خواستار تسريع در اجرايي شدن قانون همسان سازي حقوق بازنشستگان تامين اجتماعي شدند.
    با راي مثبت نمايندگان، کليات طرح تخفيف مجازات قاچاقچيان تصويب شد
    


 روزنامه كيهان، شماره 21673 به تاريخ 26/4/96، صفحه 10 (اخبار كشور)

لينک کوتاه به اين مطلب:   
 


    دفعات مطالعه اين مطلب: 21 بار
    

 

 
 
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان

معرفی سايت به ديگران
گزارش اشکال در اطلاعات
اشتراک نشريات ديگر
 جستجوی مطالب
کلمه مورد نظر خود را وارد کنيد

جستجو در:
همه مجلات عضو
مجلات علمی مصوب
آرشيو اين روزنامه
متن روزنامه های عضو
    
جستجوی پيشرفته 

اعتماد
ايران
جام جم
دنياي اقتصاد
رسالت
شرق
كيهان
 پيشخوان
نشريه جامعه شناسي آموزش و پرورش
متن مطالب شماره 6، بهار و تابستان 1397را در magiran بخوانيد.

 

 

سايت را به دوستان خود معرفی کنيد    
 1397-1380 کليه حقوق متعلق به سايت بانک اطلاعات نشريات کشور است.
اطلاعات مندرج در اين پايگاه فقط جهت مطالعه کاربران با رعايت شرايط اعلام شده است.  کپی برداري و بازنشر اطلاعات به هر روش و با هر هدفی ممنوع و پيگيرد قانوني دارد.
 

پشتيبانی سايت magiran.com (در ساعات اداری): 77512642  021
تهران، صندوق پستی 111-15655
فقط در مورد خدمات سايت با ما تماس بگيريد. در مورد محتوای اخبار و مطالب منتشر شده در مجلات و روزنامه ها اطلاعی نداريم!
 


توجه:
magiran.com پايگاهی مرجع است که با هدف اطلاع رسانی و دسترسی به همه مجلات کشور توسط بخش خصوصی و به صورت مستقل اداره می شود. همکاری نشريات عضو تنها مشارکت در تکميل و توسعه سايت است و مسئوليت چگونگی ارايه خدمات سايت بر عهده ايشان نمی باشد.تمامي خدمات پایگاه magiran.com ، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است