|  درخواست عضويت  |  رمز خود را فراموش کرده ايد؟  |  ورود اعضا [Sign in]
جستجوي پيشرفته مطالب   |  
 جستجو:  
روزنامه كيهان96/4/26: سخنگوي قوه قضائيه از بازداشت حسين فريدون خبر داد
magiran.com  > روزنامه كيهان >  فهرست مطالب شماره
مشخصات نشريه
آخرين شماره
آرشيو شماره هاي گذشته
جستجوي مطالب
سايت اختصاصي
تماس با نشريه
شماره جديد اين نشريه
شماره 21912
سه شنبه يكم خرداد ماه 1397خدمات سايت
 
MGID2827
magiran.com > روزنامه كيهان > شماره 21673 26/4/96 > صفحه 3 (اخبار كشور) > متن
 
      


سخنگوي قوه قضائيه از بازداشت حسين فريدون خبر دادصد و چهاردهمين نشست خبري محسني اژه اي، سخنگوي قوه قضاييه، ديروز با حضور نمايندگان رسانه ها برگزار شد.
    
    10 سال حبس براي عامل نفوذي آمريکا
    حجت الاسلام محسني اژه اي در نشست خبري قوه قضائيه به صدور حکم براي يکي از عوامل نفوذي آمريکا که تابعيت آمريکايي و يکي ديگر از کشورهاي خارجي را داشت، اشاره کرد و گفت: وي با نفوذ خاصي وارد ايران شده بود که با تلاش ماموران وزارت اطلاعات شناسايي و دستگير شد.
    سخنگوي قوه قضائيه تصريح کرد: محرز و مشخص شد که اين فرد در جهت جمع آوري و بحث نفوذ وارد ايران شده است.
    اژه اي اعلام کرد: اين عامل نفوذي آمريکا در دادگاه بدوي به 10 سال محکوم شده که قابل تجديد و نظرخواهي است.
    
    رسيدگي سريع قوه قضائيه به قتل فجيع و دلخراش آتنا
    حجت الاسلام محسني اژه اي در ادامه به بحث قتل آتنا پرداخت و اظهار داشت: در بحث خانم کوچولو که توسط يک فرد مجرم به قتل رسيده در ابتداي همان لحظه اي که اعلام شد وي مفقود شده همه مسئولان استاني با جديت تمام نيروي انتظامي، دستگاه هاي امدادي، هلال احمر، دادستان، آتش نشاني و ساير دستگاه ها وارد کار شدند و همه مکان ها را بررسي و جستجو کردند تا اگر احيانا اين فرد در چاهي افتاده يا جايي هست مشخص شود.
    سخنگوي قوه قضائيه تصريح کرد: در بررسي هاي اوليه نتيجه حاصل نشد و به افرادي مظنون شدند که قاتل هم در ميان آنها بود و قرار بازداشت و تعقيب براي وي صادر شد.
    اژه اي اعلام کرد: اين فرد در مدت بازداشت به همسرش پيغام مي دهد يک مقدار مواد مخدر در فلان نقطه منزل مسکوني خود دارم که آن را جابجا کن؛ همسر وي نگران مي شود و اين اطلاعات را به ما مي دهد که بعد از بررسي به جنازه مي رسند.
    سخنگوي قوه قضائيه با بيان اين مطلب که دستگاه قضايي استان با تمام جديت از لحظه اول دنبال اين قضيه بوده، از تاکيد رياست قوه قضائيه در رسيدگي هر چه سريع تر به اين پرونده خبر داد.
    وي گفت: متهم در اثناء رسيدن به اين قتل فجيع و دلخراش به مورد ديگري اعتراف مي کند و مي گويد مدت ها قبل خانم ديگري را به قتل رسانده و در چاه يا چاله اي انداخته است.
    اژه اي در پاسخ به پرسش خبرنگاري که پرسيد در خبرها آمده اين فرد قتل هاي ديگري هم داشته، گفت: چيزي که اين فرد رسما اعتراف کرده و محلش را نشان داده همين مورد فوق الذکر است.
    
    همکاري قوه قضائيه با بانک مرکزي درباره موسسات اعتباري غيرمجاز
    حجت الاسلام محسني اژه اي در خصوص تلاش رئيس کل و مسئولان بانک مرکزي اظهار داشت: مسئولين محترم، رئيس کل و اعضاي بانک مرکزي تلاش وافري دارند تا شرکت هاي تعاوني اعتباري را ساماندهي کنند.
    سخنگوي قوه قضائيه تصريح کرد: برخي از اين شرکت ها مجوز ندارند که بايد جلوي آنها را گرفت؛ برخي از آنها مجوز داشته و تخلفاتي دارند که بايد آنها را اصلاح کرد و در صورت عدم اصلاح منحل کرد و آنهايي را که مي توانند در مسير دقيق قرار بگيرند، هدايت کرد.
    سخنگوي قوه قضائيه در ادامه سخنان خود به چند اشتباه اشاره و بيان داشت: ديروز ظاهرا يک مصاحبه اي کرده بودند با فرد ديگري و در زيرنويس صدا و سيما از قول بنده مطلبي را در خصوص کاسپين اعلام کرده بودند که بعد از اينکه به من گفته شد من اعلام کردم که با احدي در اين مورد حرف نداشته ام.
    
    برگ سبز ناجا سند رسمي محسوب نمي شود
    حجت الاسلام محسني اژه اي در پاسخ به سوالي در خصوص الزام به صدور سند خودرو در دفاتر اسناد رسمي گفت: درباره سند خودرو و اعلام نظر مجلس بايد به اين نکته توجه کرد که آقاي لاريجاني موضوع نامه نگاري را تکذيب کرد.
    وي افزود: ايشان گفتند که هيچ نامه اي خطاب به قوه قضاييه و جاي ديگري ننوشتم.
    اژه اي تصريح کرد: رئيس قوه قضاييه در بخشنامه خود در تاريخ 21 اسفند سال 95 توضيح داده قانون چه مي گويد و در آخر هم گفته اند محاکم اسنادي را قبول مي کنند و جنبه قانوني مي دهند که در دفاتر اسناد رسمي ثبت شده باشد.
    سخنگوي قوه قضاييه تصريح کرد: ايشان در بخشنامه شان اعلام کرده اند که چنانچه سندي توسط دفترها ثبت نشده باشد در محاکم سند رسمي حساب نمي شود.
    وي با اشاره به اين مطلب که البته ايشان نگفتند که مردم ملزم هستند، گفت: مردم مي خواهند بروند، مي خواهند نروند. اما اگر مراجعه نکردند، مالکيت آنها در دادگاه به عنوان سند رسمي شناخته نمي شود.
    
    از «املاک شهرداري» تا «تخلف علمي يکي از مقامات»
    اژه اي در مورد پرونده املاک شهرداري گفت: تعدادي از اين املاک قراردادشان فسخ شد، برخي مبالغ بازگردانده شد، از ١٨٥ نفر تحقيق شد پرونده در حال بررسي است و هنوز به دادگاه نرفته است.
    وي در خصوص پرونده ياشار سلطاني گفت: ظاهرا در 8 مرداد براي رسيدگي به آن تعيين وقت شده که ايشان يا وکيل شان يا هر دو براي دفاع بايد بيايند.
    سخنگوي دستگاه قضا در پاسخ به سوال ديگري درباره کپي برداري از مدارک علمي و اينکه برخي رسانه ها در خصوص کپي برداري در پايان نامه دکتري يکي از مقامات عالي رتبه دولت، مدارکي و مطالبي را منتشر کردند و اينکه قوه قضاييه ورود کرده است يا خير گفت: بايد شاکي خصوصي داشته باشد و اگر هم داشته باشد، در صلاحيت دادگاه روحانيت است.
    
    حرف هاي خلاف واقع رئيس دولت دهم
    حجت الاسلام محسني اژه اي در خصوص بازداشت متهمي که از مسئولان دولت اسبق بوده و اعلاميه رئيس جمهور اسبق در اين خصوص اظهار داشت: آقاي احمدي نژاد يک نامه سرگشاده خطاب به ملت نوشتند که فرازهاي مختلفي داشت که بخش عمده آن مسائلي که اظهار نظر شده خلاف واقع است؛ چرا که ايشان مثل هميشه مسائلي را شنيده و اين بار از خود متهم شنيده و به استناد آن مطالبي را گفته اند.
    
    وي گفت: بخشي از آن نامه حتماً قابل تعقيب قضايي است
    اژه اي به نامه احمدي نژاد اشاره دوباره اي کرد و اظهار داشت: در اين نامه نوشته که اتهام ايشان اين بوده که مصوبه دولت را اجرا کرده و 300 ميليون تومان پاداش را به تعدادي از اعضاي دولت اسبق داده که بايد بگويم که به هيچ عنوان ايشان به اين اتهام دستگير نشده و اصلاً و مطلقاً چنين چيزي نيست.
    سخنگوي قوه قضائيه اعلام کرد: اتهام ايشان عبارت است از تصرف غيرمجاز، اختلاس و تباني در معاملات دولتي.
    اژه اي در پاسخ به سوالي در خصوص اعتصاب غذاي اين فرد گفت: در اين مورد چيزي نمي دانم.
    
    فروش نفت توسط ناجا با پرونده بابک زنجاني ارتباطي ندارد
    سخنگوي قوه قضائيه در پاسخ به سوال ديگري در خصوص اظهارات نوبخت در مورد کاسبان تحريم و اينکه آيا منظور از کاسبان تحريم همان ماجراي فروش نفت توسط نيروي انتظامي است، گفت: اين را بايد از خود ايشان بپرسيد؛ تحت عنوان کاسبان تحريم هيچ پرونده اي به قوه قضائيه نيامده است. اگر منظور شما پرونده بابک زنجاني است که بايد بگويم در اين مورد مدعي العموم مطرح کرده و تا مدت ها وزارت نفت و دولت شاکي نبود و در مقطعي تقاضاي ممنوع الخروجي مطرح شد و بابک زنجاني با مدعي العموم بازداشت شده است.
    وي در خصوص ارتباط فروش نفت توسط نيروي انتظامي با پرونده بابک زنجاني اعلام کرد که فروش نفت توسط ناجا با پرونده بابک زنجاني ارتباط ندارد.
    اژه اي در پاسخ به اين سوال که پرونده آقاي احمدي مقدم در بحث فروش نفت به کجا رسيده و اينکه آيا اين فرد بازجويي و بازداشت شده است گفت: همان طور که آن زمان هم گفتم، آقاي احمدي مقدم بازداشت نيستند اما پرونده دارد.
    
    حسين فريدون به زندان رفت
    محسني اژه اي درباره بازداشت حسين فريدون گفت: در خصوص ايشان چندين نوبت تحقيق شد و از افرادي هم که مرتبط بودن تحقيق شد. برخي افراد بازداشت هستند. ديروز براي ايشان قرار تامين صادر شد.
    اژه اي گفت: چون قرار تامين را ديروز تامين نکردند به زنداني معرفي شدند اما اگر قرار را تامين کنند آزاد مي شوند. قرار بازداشت موقت نيست.
    وي در خصوص قرار تامين آقاي فريدون گفت: مسائل مالي در اين زمينه مطرح است اما معوقات بانکي نيست.
    سخنگوي قوه قضاييه در پاسخ به اين سوال که در هفته گذشته چند استانداران دولت احضار و تفهيم اتهام شدند و دولت هم از برخي ائمه جمعه با فرماندهان نظامي شکايت کرده، آيا از آنها هم کسي تفهيم اتهام شده است گفت: همه کساني که حق شکايت داشته باشند يا مرجع رسمي براي گزارش باشند به شکايت و گزارش هايشان رسيدگي مي شود.
    سخنگوي قوه قضاييه با بيان اين سوال که: آيا از ناحيه دولت گزارشي نيامده است، گفت: چرا ممکن است آمده باشد. البته از رسانه ها از قول معاونت حقوقي نقل قول شده بود که رئيس جمهور از هيچ کس شکايت ندارد.
    
    از «جاسوس دفتر آشنا» تا «رشوه هاي نفتي»
    اژه اي در خصوص دستگيري جاسوسي در دفتر آقاي آشنا گفت: قبلاً نيز اعلام کرده ام که يک فردي در دفتر ايشان دستگير شده، اما اينکه چه نوع ارتباطي دارد، بايد بررسي شود. اينکه يک فردي دستگير شده درست است و بايد بگويم پرونده در جريان رسيدگي است؛ تمام نشده و نظر نهايي را نداده اند.
    اژه اي در خصوص پرونده توتال و کرسنت گفت: در خصوص رشوه، حکم صادر شده و فرد در زندان است، اما در خصوص کرسنت، حکم صادر شد، قطعي شد و بعد از آن مجددا درخواستي شد که در خصوص درخواست شان رسيدگي و حکمي صادر نشده است.
    سخنگوي قوه قضائيه از بازداشت حسين فريدون خبر داد
    


 روزنامه كيهان، شماره 21673 به تاريخ 26/4/96، صفحه 3 (اخبار كشور)

لينک کوتاه به اين مطلب:   
 


    دفعات مطالعه اين مطلب: 150 بار
    

 

 
 
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان

معرفی سايت به ديگران
گزارش اشکال در اطلاعات
اشتراک نشريات ديگر
 جستجوی مطالب
کلمه مورد نظر خود را وارد کنيد

جستجو در:
همه مجلات عضو
مجلات علمی مصوب
آرشيو اين روزنامه
متن روزنامه های عضو
    
جستجوی پيشرفته 

اعتماد
ايران
جام جم
دنياي اقتصاد
رسالت
شرق
كيهان
 پيشخوان
مجله دانش يوگا
متن مطالب شماره 116، خرداد 1397را در magiran بخوانيد.

 

 

سايت را به دوستان خود معرفی کنيد    
 1397-1380 کليه حقوق متعلق به سايت بانک اطلاعات نشريات کشور است.
اطلاعات مندرج در اين پايگاه فقط جهت مطالعه کاربران با رعايت شرايط اعلام شده است.  کپی برداري و بازنشر اطلاعات به هر روش و با هر هدفی ممنوع و پيگيرد قانوني دارد.
 

پشتيبانی سايت magiran.com (در ساعات اداری): 77512642  021
تهران، صندوق پستی 111-15655
فقط در مورد خدمات سايت با ما تماس بگيريد. در مورد محتوای اخبار و مطالب منتشر شده در مجلات و روزنامه ها اطلاعی نداريم!
 


توجه:
magiran.com پايگاهی مرجع است که با هدف اطلاع رسانی و دسترسی به همه مجلات کشور توسط بخش خصوصی و به صورت مستقل اداره می شود. همکاری نشريات عضو تنها مشارکت در تکميل و توسعه سايت است و مسئوليت چگونگی ارايه خدمات سايت بر عهده ايشان نمی باشد.تمامي خدمات پایگاه magiran.com ، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است