|  درخواست عضويت  |  رمز خود را فراموش کرده ايد؟  |  ورود اعضا [Sign in]
جستجوي پيشرفته مطالب   |  
 جستجو:  
روزنامه شرق 96/4/26: پيش كسوتان با رئيس فدراسيون تعامل كنند
magiran.com  > روزنامه شرق  >  فهرست مطالب شماره
مشخصات نشريه
آخرين شماره
آرشيو شماره هاي گذشته
جستجوي مطالب
سايت اختصاصي
تماس با نشريه
شماره جديد اين نشريه
شماره 3128
شنبه يكم ارديبهشت ماه 1397خدمات سايت
 
MGID2387
magiran.com > روزنامه شرق > شماره 2913 26/4/96 > صفحه 18 (ورزش) > متن
 
      


پيش كسوتان با رئيس فدراسيون تعامل كنند
راهكار يوسف كرمي براي حل مشكلات تكواندو


شرق: يوسف کرمي، قهرمان اسبق تکواندوي جهان و آسيا، همواره يکي از منتقدان فدراسيون تکواندو بوده که در پي ناکامي هاي تيم ملي بزرگسالان، مسئولان اين فدراسيون را به سوء مديريت و نداشتن اتاق فکر متهم مي کرد. دارنده مدال برنز المپيک ٢٠٠٤ آتن، اما به تازگي از سوي محمد پولادگر، دعوت به همکاري شده و به سمت مديريت فني تيم هاي نونهالان منصوب شده است. او که پيش از اين مدعي بود پولادگر از قهرمانان سابق اين رشته، استفاده اي نمي کند، حالا پس از تعاملش با پولادگر، پيش کسوتان را مقصر به وجودآمدن اين دو دستگي در فدراسيون تکواندو مي داند. هر چند معتقد است همچنان دلخوري هايي هم از رئيس فدراسيون دارد. يک روز پس از صحبت هاي تند هادي ساعي، عليه رئيس فدراسيون تکواندو، گفت وگوي يوسف کرمي، دارنده مدال برنز المپيک ٢٠٠٤ آتن با «شرق» را در ادامه مي خوانيد.
    
     آقاي کرمي شما هم مثل خيلي از پيش کسوتان تکواندوي ايران، منتقد محمدرضا پولادگر، رئيس فدراسيون تکواندو بوديد. چطور شد که تصميم گرفتيد اختلافات را کنار بگذاريد و با ايشان همکاري کنيد؟
     آقاي پولادگر خودشان از من خواستند که مديريت فني تيم هاي نونهالان را بر عهده بگيرم. ضمن اينکه من با شخص ايشان مشکلي نداشتم. انتقادهايي هم که مي کردم براي درست شدن اوضاع تيم هاي ملي بود؛ چون خودم را عضوي از خانواده تکواندوي ايران مي دانم، اميدوار بودم که با اين انتقادها و پيشنهادها وضعيت بهتر شود. من به عنوان يک منتقد، مشکلات فني را کارشناسي کردم. اين طور نبوده که مدام بگويم همه چيز بد است. تکواندو براي همه ماست. اگر همه کنار بکشيم از بين مي رود. چه بهتر که بمانيم و با کمک همديگر شرايط را درست کنيم.
    
     کارکردن با بچه ها را دوست داشتيد که مسئوليت تيم هاي رده هاي نونهالان را قبول کرديد يا اينکه تخصص مديريت در اين رده را داريد؟
     من کارشناسي ارشد روان شناسي ورزشي را دارم. فکر مي کنم در اين زمينه خيلي بتوانم به تيم هاي پايه کمک کنم. از طرفي کار کردن با بچه ها را هم دوست دارم. من عشق به تکواندو را در چشم هاي اين بچه ها مي بينم. مي بينم که به خاطر امثال ما آمدند و فعاليت در اين رشته را شروع کردند. مي خواهم تجربياتم را در اختيار آينده هاي تکواندوي ايران بگذارم تا آنها را به آرزوهايشان برسانم. ما ابتداي شهريور مسابقات قهرماني جهان نونهالان را پيش ِرو داريم. تمام تلاشمان اين است كه از عنوان نايب قهرماني دوره قبل اين تيم دفاع کنيم. البته به قهرماني هم فکر مي کنيم اگر همه چيز خوب باشد.
    
     به کارکردن در تيم هاي رده بالاي جوانان و بزرگسالان هم فکر مي کنيد؟
     چرا که نه. اگر آنجا هم از من کمک بخواهند با کمال ميل مي پذيرم.
    
     تيم ملي بزرگسالان در حالي از مسابقات قهرماني جهان برگشته که انتظارات را برآورده نکرده. اين سومين ناکامي اين تيم در يک سال گذشته بود. ارزيابي شما از عملکرد اين تيم چيست؟
     به نظرم، کسب دو مدال نقره و يک برنز نتيجه بدي نبود، اما نتيجه خوبي هم نبود. ما در ١٠ سال گذشته هميشه با مدال طلا از مسابقات جهاني برگشتيم. خود من هم واقعا از اين تيم باتجربه انتظار اين را نداشتم که چنين نتيجه اي بگيرند، اما به هر حال خيلي عوامل دخيل بودند که اين اتفاق افتاده است. تکواندوي ما دارد دوران افول خود را سپري مي کند. اگر بخواهيم از اين حالت در بيايد بايد از همه نيروها کمک بگيريم. بزرگ ترين سرمايه اين رشته قهرمانان پيش کسوت آن هستند.
    
     اما همه اين پيش کسوتان مي گويند که رئيس فدراسيون حاضر نمي شود با آنها همکاري کند و درِ فدراسيون را روي آنها بسته است.
     ببينيد هر ارتباط و تعاملي بايد دو طرفه باشد. اين حرف غيرمنطقي است که مي گويند پولادگر نمي خواهد با آنها کار کند. وقتي آقاي پولادگر مي بيند همه انتقادها به جاي اينکه فني باشد، مغرضانه و شخصي است، احساس خطر مي کند و از اين افراد استفاده نمي کند.
    
     يعني شما مي گوييد همه انتقادهايي که مي شود مغرضانه است؟
     بله، من مي گويم اين طور است. دوستان همه انتقاد مي کنند. کسي راهکار نمي دهد. چرا آن موقع که تکواندو قهرمان جهان و آسيا مي شد و مدال مي گرفت کسي نمي گفت پولادگر بايد برود، اما الان که نتيجه نمي گيرد، مي گويند بايد برود. تکواندو چهار، پنج سال است که در رکود است، اما هيچ کس تلاشي نکرده که بخواهد وارد شود و قدمي براي آن بردارد. ما خيلي از رشته هاي ديگري مثل تکواندو داريم که به اين وضعيت رسيده اند، اما چون اهالي آن رشته با رئيس فدراسيون خوب هستند، کسي حرفي نمي زند و انتقادي نمي کند. پولادگر اگر برود وضعيت بدتر از ايني که هست مي شود. منتقدان اين همه از آقاي پولادگر شکايت و انتقاد مي کنند، اما ايشان اصلا جواب هيچ کس را نداده است. من هم از ايشان دلخوري هايي دارم كه اگر بخواهم حرف بزنم بيشتر از همه منتقدان بلدم حرف بزنم. آقاي پولادگر هم مثل همه مديران اشکالاتي در نحوه مديريتشان دارند، اما هرکسي از جايش بلند مي شود به او توهين مي کند. او از بچگي با همه اين بچه ها بوده و آنها را بزرگ کرده است.
    
     شما خودتان که مي گوييد منتقد آقاي پولادگر هستيد نمي خواهيد حالا که همکاري تان را با فدراسيون شروع کرديد، پلي باشيد بين رئيس فدراسيون و ساير منتقدان که رابطه را بين دو طرف برقرار کنيد؟
     البته. من از همه اين دوستان مي خواهم که به من بگويند تا ما جلسه اي بگذاريم و بنشينيم همه با هم حرف بزنيم و نظرهايمان را بگوييم. اگر آن موقع آقاي پولادگر حرفي را شنيدند و تغييراتي نداند، هرچه دلشان خواست بگويند.
    
     مهدي بي باک سه ماه است که سرمربي تيم ملي بزرگسالان شده، به نظرتان مي تواند از عهده اين مسئوليت برآيد؟
     من پيش از مسابقات قهرماني جهان گفتم اين تيم کار بسيار سختي دارد، الان هم مي گويم از اين به بعد کار خيلي دشوار است. ما در مسائل فني دچار مشکل هستيم بايد مسئولان تيم فعلي از بزرگان اين رشته کمک بگيرند تا شرايط بهتر شود. خود من در اين يک هفته اي که مدير فني تيم نونهالان شدم از خيلي ها کمک گرفتم. چه چيزي بهتر از اينکه بدون اينکه هزينه بدهي از تجربيات ديگران تجربه به دست آوري. مهدي بي باک سرمربي زحمت کشي است و ان شاءالله بتواند به اهدافي که مي خواهد برسد.
    پيش کسوتان با رئيس فدراسيون تعامل کنند / راهکار يوسف کرمي براي حل مشکلات تکواندو
    


 روزنامه شرق ، شماره 2913 به تاريخ 26/4/96، صفحه 18 (ورزش)

لينک کوتاه به اين مطلب:   
 


    دفعات مطالعه اين مطلب: 10 بار
    

 

 
 
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان

معرفی سايت به ديگران
گزارش اشکال در اطلاعات
اشتراک نشريات ديگر
 جستجوی مطالب
کلمه مورد نظر خود را وارد کنيد

جستجو در:
همه مجلات عضو
مجلات علمی مصوب
آرشيو اين روزنامه
متن روزنامه های عضو
    
جستجوی پيشرفته 

اعتماد
ايران
جام جم
دنياي اقتصاد
رسالت
شرق
كيهان
 پيشخوان
فصلنامه آموزش بهداشت و ارتقاي سلامت
متن مطالب شماره 1 (پياپي 601)، Winter 2018را در magiran بخوانيد.

 

 

سايت را به دوستان خود معرفی کنيد    
 1396-1380 کليه حقوق متعلق به سايت بانک اطلاعات نشريات کشور است.
اطلاعات مندرج در اين پايگاه فقط جهت مطالعه کاربران با رعايت شرايط اعلام شده است.  کپی برداري و بازنشر اطلاعات به هر روش و با هر هدفی ممنوع و پيگيرد قانوني دارد.
 

پشتيبانی سايت magiran.com (در ساعات اداری): 77512642  021
تهران، صندوق پستی 111-15655
فقط در مورد خدمات سايت با ما تماس بگيريد. در مورد محتوای اخبار و مطالب منتشر شده در مجلات و روزنامه ها اطلاعی نداريم!
 


توجه:
magiran.com پايگاهی مرجع است که با هدف اطلاع رسانی و دسترسی به همه مجلات کشور توسط بخش خصوصی و به صورت مستقل اداره می شود. همکاری نشريات عضو تنها مشارکت در تکميل و توسعه سايت است و مسئوليت چگونگی ارايه خدمات سايت بر عهده ايشان نمی باشد.تمامي خدمات پایگاه magiran.com ، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است