|  درخواست عضويت  |  رمز خود را فراموش کرده ايد؟  |  ورود اعضا [Sign in]
جستجوي پيشرفته مطالب   |  
 جستجو:  
روزنامه رسالت96/4/26: اخبار برگزيده
magiran.com  > روزنامه رسالت >  فهرست مطالب شماره
مشخصات نشريه
آخرين شماره
آرشيو شماره هاي گذشته
جستجوي مطالب
سايت اختصاصي
تماس با نشريه
شماره جديد اين نشريه
شماره 9222
سه شنبه يكم خرداد ماه 1397خدمات سايت
 
MGID2829
magiran.com > روزنامه رسالت > شماره 8985 26/4/96 > صفحه 2 (سياسي) > متن
 
      


اخبار برگزيدهمرد پولادين
    به گزارش پايگاه مركز اسناد انقلاب اسلامي، پس از اكران فيلم ماجراي نيمروز در سي وپنجمين دوره جشنواره فيلم فجر، اين فيلم در محضر رهبر معظم انقلاب اسلامي، حضرت آيت الله العظمي خامنه اي، اكران شد و پس از آن عوامل اين فيلم در اول اسفندماه 1395 به ديدار مقام معظم رهبري رفتند و ايشان ضمن تفقد عوامل اين اثر نظرات شان را درباره فيلم بيان فرمودند. رهبر معظم انقلاب اسلامي در ديدار عوامل فيلم ماجراي نيمروز فرمودند: «اين فيلم بسيار خوب بود، همه اجزاء فيلم عالي بود، كارگرداني عالي بود، بازي ها عالي، قصه عالي بود. فيلم خوش ساخت بود.» رهبر معظم انقلاب با اشاره به سكانسي از اين فيلم درباره محاصره و پاكسازي خانه موسي خياباني توسط نيروهاي اطلاعاتي و امنيتي فرمودند: «آن روزي كه اين قضيه (محاصره منزل موسي خياباني) اتفاق افتاد من محضر امام (ره) بودم. بچه ها آمدند و گفتند، از جمله همين آقاي سيف اللهي، آمدند و گفتند كه قضيه تمام شده. آمدند كه به امام گزارش بدهند. با ديدن فيلم شيريني آن روز تكرار شد.»  ايشان درباره لزوم توجه سينما به شهيد لاجوردي خطاب به كارگردان ماجراي نيمروز فرمودند: «ان شاء الله يك كاري هم براي آقاي لاجوردي بكنيد. ايشان از آن شخصيت هايي است كه شايسته است برايشان كار انجام بشود. در اين فيلم اسمش بود اما لاجوردي كسي است كه از قبل از انقلاب ما به او مي گفتيم مرد پولادين.»
    ***
    
    پيش بيني زيباكلام از احتمال شكست اصلاح طلبان در 1400
    صادق زيباكلام در انتقاد از اختلافات پيش آمده گفت كه ادامه چنين وضعي مي تواند به شكست جريان اصلاح طلب منجر شود. به گزارش انتخاب، وي همچنين گفت كه در صورت ادامه فعاليت غيررضايت بخش شوراي عالي اصلاح طلبان، جريان اصلاحات به تصميمي جديد در اين باره خواهد رسيد. صادق زيباكلام، استاد دانشگاه تهران در اين باره اظهار داشت: گمان نمي كنم كه خود روحاني منكر نقش اصلاح طلبان در موفقيت ايشان باشد. اما مسئله اساسي اين است جرياني كه پيروزي روحاني را رقم زده، يك جريان ائتلافي است، يك طيف و جبهه اين پيروزي را شكل داده كه شامل اصلاح طلبان از قبيل جبهه مشاركتي هاي سابق و كارگزاران، هواداران مرحوم هاشمي، خاتمي و طرفداران معتدل و ميانه روي خود روحاني. زيباكلام تاكيد كرد: چند پاره شدن اصلاح طلبان سم است، رمز پيروزي ما در سال 92، 94 و 96 تشكيل ائتلاف بود. اگر ائتلافي عمل نكنيم و عارف و همراهان شان يك جريان شوند، كارگزاران يك جريان شوند، خاتمي جرياني جدا شود و... در انتخابات مجلس در 98 و رياست جمهوري در 1400 شكست خواهيم خورد.
    ***
    
    پليس اشتياقي براي ورود به حوزه حجاب ندارد
    سخنگوي نيروي انتظامي با تاكيد بر اينكه آخرين درمان در حوزه حجاب، اقدامات سلبي است، گفت: پليس به هيچ وجه اشتياقي براي ورود به حوزه حجاب و برخورد با هنجارشكني اجتماعي و فرهنگي ندارد ولي زماني كه هيچ يك از دستگاه هاي مسئول، كاركرد درستي در اين حوزه ندارند، پليس به عنوان ضابط قضائي و با توجه به وظيفه و تكليف قانوني خود، ناگزير از ورود به اين بخش است. سردار منتظرالمهدي در گفتگو با خبرنگار پايگاه خبري پليس خاطرنشان كرد: اساساً نوع ورود به اين حوزه، بايد از نوع وفاقي باشد و بايد توسط مردم انجام شود؛ مردم بايد به اين حوزه ورود كرده و با تذكر لساني، احساني، انساني و امر به معروف، در جهت اصلاح وضعيت گام بردارند. وي همچنين گفت: بديهي است 26 دستگاه درحوزه ترويج و پاسداشت فرهنگ عفاف و حجاب مسئوليت دارند و پليس آخرين ايستگاه در بين اين 
    26 دستگاه مي باشد و طبيعي است نيروي انتظامي بر اساس وظيفه قانوني خود با هنجارشكنان برخورد مي كند.
    ***
    
    نبض!
    روزنامه كيهان ديروز در ستون گفت و شنود نوشت؛ گفت: اردوگاه مشترك اصلاحات و سازندگي و اعتدال، حسابي به هم ريخته و بدجوري براي تعيين شهردار تهران و اعضاي كابينه به يكديگر پريده اند! گفتم: خب! وقتي اصلاحاتي ها دولت را رحم اجاره اي خودشان مي دانند و كارگزاراني ها آن را تحت قباله خود تلقي مي كنند و اعتدالي ها هيچكدام از آن دو جريان را قبول ندارند، معلوم است كه سر تقسيم سهم دعوايشان مي شود. درباره شهرداري تهران هم كه هر كدام يكطرف آن را گرفته و به طرف خود مي كشند و... گفت: تازه ادعا مي كنند كه با يكديگر وحدت كامل دارند! گفتم: خان يك روستا مريض بود. دو تا پزشك كه با هم رقابت هم داشتند به بالينش آمدند و از زير پتو نبض خان را گرفته و گفتند حال خان خيلي وخيم است. خان هر دو دستش را از زير پتو بيرون آورد و گفت؛ فلان فلان شده ها، شما زير پتو نبض خودتان را گرفته ايد!
    ***
    
    نبايد اثري از ايران در جنوب سوريه باشد!
    «آويگدور ليبرمن» وزير جنگ رژيم صهيونيستي اعلام كرد؛ كارشناسان روسي، آمريكايي و اسرائيلي در «وين» درباره مناطق كاهش تنش در جنوب غرب سوريه بحث و گفتگو خواهند كرد. وي به روزنامه روسي «كامرسانت» مدعي شد: «ايران امروز كل سوريه از جمله جنوب را به «سرپل» عليه اسرائيل تبديل كرده است. ما آماده تسليم در برابر اين موضوع نيستيم و به همين دليل تلاش مي كنيم اثري از آن ها در اين منطقه نباشد و اين يكي از شروط اصلي است كه ما بر آن اصرار داريم.» در اصطلاح نظامي، سرپل به منطقه اي با فاصله نسبتاً زياد از كناره رود در اراضي دشمن يا دشمن بالقوه گفته مي شود كه پس از تسخير، عبور سربازان و تجهيزات را تسهيل مي كند و نيز نقش پايگاهي را دارد كه از آنجا مي توان عمليات آفندي را تداوم بخشيد يا از اراضي كليدي در پشت سر حفاظت كرد.
    ***
    ادامه مرگ هاي مشكوك مخالفان هيلاري
     وطن امروز با چاپ گزارشي به نقل از منابع آمريكايي از ادامه مرگ هاي مشكوك مخالفان هيلاري كلينتون رقيب ترامپ در انتخابات گذشته آمريكا مي نويسد: ماجراي رسوايي ايميل هاي هك شده هيلاري كلينتون يك مرگ مشكوك ديگر در پي داشت. به گزارش شيكاگوتريبون، طبق اسناد پليس «پيتر دبيلواسميت» 81 ساله از حاميان مالي حزب جمهوري خواه روز 14 مه در هتلي در شهر «راچستر» ايالت مينه سوتا خودكشي كرده است. بنا بر اين گزارش، اسميت چند روز پيش از خودكشي در گفتگو با روزنامه وال استريت ژورنال گفته بود تلاش زيادي كرده تا ايميل هاي هك شده هيلاري كلينتون را از هكر هاي روسي به دست آورد. به نوشته وال استريت ژورنال، پيتر اسميت در پي به دست آوردن 30 هزار ايميلي بود كه هيلاري كلينتون مدعي شده شخصا حذف كرده، چرا كه ايميل هاي شخصي بوده اند. پيش از انتخابات رياست جمهوري نوامبر سال پيش نيز يك عضو برجسته حزب دموكرات، تنها چند روز پس از افشاي ايميل هاي هك شده اي كه تباني مقامات ارشد حزب براي حذف برني سندرز، نامزد دموكرات ها به نفع هيلاري كلينتون را نشان مي داد درگذشته بود. علت مرگ او در رسانه ها طبيعي گزارش شده بود، اما مخالفان كلينتون در حزب دموكرات مرگ او را قتل و خفه كردن يك صداي مخالف هيلاري تلقي كردند، چرا كه بر اثر افشاگري هاي او «دبي واسرمن شولتز» رئيس كميته ملي دموكراتيك حزب دموكرات مجبور به اعلام كناره گيري شده بود.
    
    
    آغاز مبارزه با حجاب در تاجيكستان
    به گزارش العالم، مقامات استان سغد تاجيكستان كارگروهي تشكيل داده اند تا براي ممنوعيت آنچه «لباس مغاير فرهنگ ملي اين كشور» ناميده شده تبليغ كند. دفتر مطبوعاتي كميته امور زنان و خانواده، وابسته به دولت تاجيكستان اعلام كرد كه اين كارگروه متشكل از نمايندگان نهادهاي آموزشي، بهداشتي و ديني، سازمان هاي جوانان، جنبش هاي زنان، نيروي انتظامي و نهادهاي ورزشي است. نادره ميرزا زاده، رئيس اداره امور زنان و خانواده استان سغد به تشديد تبليغات عليه رعايت حجاب از سوي زنان شهر خجند به عنوان «پوشاك مغاير فرهنگ تاجيك ها»! فرا خواند و قرار است اعضاي كارگروه با اين هدف ازهمه محلات، مركز تجاري، بهداشتي، كارگاه هاي توليدي پوشاك مدارس، كودكستان ها، رستوران ها و بازارهاي شهر خجند ديدن كنند.اين ادعا در حالي مطرح مي شود كه حتي دوران 70 ساله احاطه كمونيسمِ شوروي سابق بر تاجيكستان هم نتوانسته بود رعايت «حجاب» را به طور كلي از فرهنگ اين كشور اسلامي حذف كند.
    ***
    
    رقابت ضد انقلاب بر سر چنبره زدن در كنگره آمريكا
    در ماه هاي پس از روي كار آمدن دولت جديد در آمريكا، هر يك از طيف ها و گروه هاي اپوزيسيون، با برگزاري همايش ها و ديدارهايي با مقامات آمريكايي، به دنبال جلب حمايت آنها هستند. به گزارش سايت جنبش مقابله با رسانه هاي بيگانه، در ماه هاي پس از انتخاب ترامپ و به قدرت رسيدن جمهوري خواهان در مجلس آمريكا، راهروهاي كنگره آمريكا و كاخ سفيد به جولانگاه عناصر اپوزيسيون تبديل شده و مخالفان جمهوري اسلامي از «ربع پهلوي» تا «نيك آهنگ كوثر» و «فضائل عزيزان» براي پول گرفتن از سناتورها، كنگره آمريكا را قرق كرده اند. خيانت و درخواست كمك عناصر اپوزيسيون آن قدر برايشان عادي شده كه در توجيه اين اقدام خود مي گويند؛ «بسياري از رهبران بزرگ و خوشنامِ حركت هاي آزادي بخشِ جهان مانند گاندي و ماندلا نيز مذاكره با دوست و دشمن را با آغوش باز مي پذيرفتند.» همايشي اخيرا برگزار شد كه با انتقادات فراواني از طرف نيروهاي اپوزيسيون خارج مواجه شد و باعث درگيري بسياري از اين افراد در فضاي مجازي هم شد. پيمان عارف كه اين روز ها در اروپا با اذناب آمد نيوز و همكاران سابق خود درگير است در انتقاد  به كساني كه در اين همايش حضور داشته اند مي نويسد: كساني كه در آمريكا مرتكب تجاوز جنسي به يك زن شده و در آنجا مدتها در زندان بوده و حال ديده اند كه مخالفت با نظام اسلامي برايشان آب و نان دارد به اين كار رو آورده اند والا هيچ سابقه سياسي در ياران نداشته اند.
    ***
    
    پيش انگاره دولت مغرض بودن تمامي منتقدين است
    عضو شوراي مركزي حزب موتلفه اسلامي گفت: مطابق اصل 122 قانون اساسي رئيس جمهور در حدود اختيارات و وظايفي كه به موجب قانون اساسي يا قوانين عادي به عهده دارد در برابر ملت مسئول است و لازمه اجراي اين اصل قانون اساسي، هموار كردن بستر لازم براي سوال از عملكرد رئيس جمهور است. به گزارش كانال حزب موتلفه اسلامي، مهدي اسلامي افزود: رئيس جمهور بايد ميدان نقد را فراهم سازد و حتي اگر اطرافيان و رسانه هاي حامي اش بر منتقدين تاختند نيز به آنها هشدار دهد. متاسفانه در تمام اين دوره چهارساله شاهد بي مهري زياد به نقدهاي علمي بوديم به شكلي كه پيش انگاره دولت، مغرض بودن منتقدان فهميده مي شود. وي همچنين گفت: دستور العمل اميرالمومنين (ع) به مالك اشتر اين است كه زمينه اي بساز كه هر كسي با صراحت و بدون ترس و لكنت، سخنان خود را با تو بگويد و تاكيد مي فرمايند كه خشونت و تندي آنها در سخن را تحمل كن. اسلامي ادامه داد: صراحت نقد، موهبتي براي مسئولين است و نبايد موجب هياهوي رسانه اي و تخطئه ناقدين شود.
    
    اخبار برگزيده
    


 روزنامه رسالت، شماره 8985 به تاريخ 26/4/96، صفحه 2 (سياسي)

لينک کوتاه به اين مطلب:   
 


    دفعات مطالعه اين مطلب: 9 بار
    

 

 
 
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان

معرفی سايت به ديگران
گزارش اشکال در اطلاعات
اشتراک نشريات ديگر
 جستجوی مطالب
کلمه مورد نظر خود را وارد کنيد

جستجو در:
همه مجلات عضو
مجلات علمی مصوب
آرشيو اين روزنامه
متن روزنامه های عضو
    
جستجوی پيشرفته 

اعتماد
ايران
جام جم
دنياي اقتصاد
رسالت
شرق
كيهان
 پيشخوان
فصلنامه پژوهشهاي علوم دامي ايران
متن مطالب شماره 4 (پياپي 904)، زمستان 1396را در magiran بخوانيد.

 

 

سايت را به دوستان خود معرفی کنيد    
 1397-1380 کليه حقوق متعلق به سايت بانک اطلاعات نشريات کشور است.
اطلاعات مندرج در اين پايگاه فقط جهت مطالعه کاربران با رعايت شرايط اعلام شده است.  کپی برداري و بازنشر اطلاعات به هر روش و با هر هدفی ممنوع و پيگيرد قانوني دارد.
 

پشتيبانی سايت magiran.com (در ساعات اداری): 77512642  021
تهران، صندوق پستی 111-15655
فقط در مورد خدمات سايت با ما تماس بگيريد. در مورد محتوای اخبار و مطالب منتشر شده در مجلات و روزنامه ها اطلاعی نداريم!
 


توجه:
magiran.com پايگاهی مرجع است که با هدف اطلاع رسانی و دسترسی به همه مجلات کشور توسط بخش خصوصی و به صورت مستقل اداره می شود. همکاری نشريات عضو تنها مشارکت در تکميل و توسعه سايت است و مسئوليت چگونگی ارايه خدمات سايت بر عهده ايشان نمی باشد.تمامي خدمات پایگاه magiran.com ، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است