|  درخواست عضويت  |  رمز خود را فراموش کرده ايد؟  |  ورود اعضا [Sign in]
جستجوي پيشرفته مطالب   |  
 جستجو:  
روزنامه جام جم96/4/26: فتنه پساداعش
magiran.com  > روزنامه جام جم >  فهرست مطالب شماره
مشخصات نشريه
آخرين شماره
آرشيو شماره هاي گذشته
جستجوي مطالب
سايت اختصاصي
تماس با نشريه
شماره جديد اين نشريه
شماره 4976
سه شنبه سي ام آبان ماه 1396خدمات سايت
 
MGID2835
magiran.com > روزنامه جام جم > شماره 4873 26/4/96 > صفحه 6 (جهان) > متن
 
 


جام جهان نما 
فتنه پساداعش


نويسنده: دكتر اصغر زارعي*

همان طور که پيش بيني مي شد و انتظار مي رفت فرجام و پايان کار گروهک تروريستي تکفيري داعش فرا رسيده و پس مانده هاي اين جريان خطرناک، جنايتکار و متحجر در بخش هاي کوچکي از سرزمين عراق در شهر تلعفر در شمال غرب اين کشور در استان نينوا و در مجاورت مرز مشترک عراق و سوريه و نيز تعداد ديگري در استان هاي جنوبي و جنوب شرقي سوريه يعني استان هاي درعا، دير الزور و ريف دمشق با حمايت گسترده رژيم جعلي صهيونيستي و ارتش هاي آمريکا و رژيم آل سعود همچنان به جنايات و مقاومت خود ادامه مي دهند.
    آنچه قابل تامل و قابل ملاحظه است، خاتمه و انقضاي تاريخ مصرف اين گروهک جنايتکار و ضدبشري است که حتي اربابان آمريکايي آنها صحبت از پايان کار داعش کرده، ولي ضرورت مبارزه با حضور و نفوذ جمهوري اسلامي ايران و مقاومت را در سوريه و عراق تهديد اصلي و ضرورت حضور و مقابله با آن را ماموريت خود مي دانند. چرا که کاخ سفيد همچنان امنيت رژيم جعلي صهيونيستي را وظيفه خطير خود دانسته و با فشار لابي هاي صهيونيستي بويژه ايپک حتي حاضرند منافع بلندمدت ايالات متحده را فداي اين جرثومه فساد و ضدانساني کنند. اما سوال اصلي اين است که آيا آمريکا و نظام سلطه پس از نابودي داعش و انقضاي قطعي تاريخ مصرف اين گروهک جنايتکار و ضدبشري و تروريستي دست از سر ملت هاي منطقه برخواهند داشت و ملت هاي منطقه را به حال خود خواهند گذاشت و آيا اجازه خواهند داد ملت هاي مسلمان منطقه مسير استقلال، آزادي و رشد و توسعه خود را در پيش بگيرند؟ قطعا پاسخ منفي است. نظام سلطه منافع خود را در بي ثباتي، ناامني، ضعف و وابستگي ملت هاي مسلمان منطقه و نابودي ظرفيت هاي ملي و بومي اين ملت ها و دفع خطر و تهديد از منافع ناميمون و نامشروع خود و بخصوص امنيت و ثبات رژيم صهيونيستي تعريف کرده اند. بنابراين قطعا براي آينده و دوره پس از داعش هم طرح و توطئه جديدي در دستور کار خواهند داشت و بايد آماده بود و سهل انگاري و خام انديشي را کنار گذاشت. نظام سلطه تجارب و دستاوردهاي خود را تجزيه و تحليل و به روزرساني مي کند. در واقع داعش ورژن يا نسخه سومي از شکل گيري گروه هاي اسلامي افراطي و منحرفي بود که ابتدا با هدف مقدس به ظاهر جهاد با روس هاي متجاوز و اشغالگر افغانستان، نهضت طلبه ها در پاکستان با هدايت سرويس هاي اطلاعاتي آمريکا و سرمايه عربستان و پشتيباني و ترانزيت پاکستان شکل گرفت که پس از دفع اشغال و شکل گيري دولت اسلامي افغانستان، جريان خطرناک طالبان را در افغانستان حاکم کردند و در ادامه اين جريان خطرناک با تابلو و پرچم جديدي تحت عنوان القاعده در عراق ظاهر شدند و به جنايات و اقدامات تروريستي خود ادامه دادند و حوادث مشکوکي چون 11 سپتامبر و مشابه آن را رقم زدند و زمينه تجاوز و حضور آمريکا و متحدانش را در افغانستان و سپس عراق و مناطق ديگر رقم زدند که تداوم اين تجاوز و حضور، با استراتژي تغيير جغرافيايي منطقه تحت عنوان خاورميانه جديد و سپس خاورميانه بزرگ در دستور کار قرار گرفت. اما اوجگيري حرکت بيداري اسلامي و سقوط دولت هاي تونس و مصر و خطر دومينوي سقوط دولت هاي وابسته ديکتاتور و مرتجع منطقه، زنگ خطر را براي آنها به صدا درآورد و آنها خود را در معرض توفان رو به گسترش گفتمان انقلابي و بيداري اسلامي ديدند.
    چاره کار، مهندسي معکوس و انحراف افکار عمومي از مسير گفتمان ناب انقلاب اسلامي و بيداري اسلامي به سمت گفتمان انحرافي و متحجرانه اسلام آمريکايي و انحرافي بودکه ابزار و عامل اين جريان تفکر انحرافي و اسلام خشن تروريستي و تکفيري داعش به عنوان ورژن يا نسخه سوم جريان انحرافي و تروريستي با تابلو و پرچم اسلام و شعار ايجاد دولت اسلامي عراق و شامات بود که محصول آن بيش از شش سال کشتار، جنايت و نابودي ظرفيت هاي جهان اسلام اعم از ظرفيت هاي انساني و برادرکشي تا نابودي زيرساخت هاي حياتي ملت هاي منطقه بخصوص در سوريه، عراق، ليبي، يمن و... بوده است. گروهي که از سال هاي 20112010 با ورود به سوريه جنايات خود را شروع کردند و با ترکيبي از اتباع بيش از 70 کشور بويژه عرب ها، چچني ها و... سربازان و مزدوران ارتش نيابتي نظام سلطه در منطقه شدند.
    همان طور که قبلا خانم کلينتون در کتاب خاطرات خود يادآور شده که ما با همکاري 24 کشور از متحدان خود، اين گروه را طراحي کرديم و به وجود آورديم و نيز اعترافات اسنودن يا اسناد به دست آمده از کنسولگري آمريکا در بنغازي در تائيد شکل گيري اين گروهک تروريستي توسط آمريکايي ها يا اخيرا اعتراف صريح آقاي ترامپ مبني بر اين که داعش را اوباما و کلينتون به وجود آورده اند تا پاسدار منافع آمريکا باشند، اين موضوع را تائيد مي کند. اين صراحت و اعتراف در کلام مسئولان کاخ سفيد و بويژه شخص ترامپ بيان يک واقعيت ولي تلخ براي ملت هاي منطقه است و آن اين که نظام سلطه براي حفظ منافع خود و صهيونيسم بين الملل هيچ حد و مرزي اخلاقي و انساني را براي اقدامات خود قائل نيستند و قطعا هرگونه اقدام و جنايتي را براي حفظ منافع خود به کار خواهند بست. پس نبايد دل شاد باشيم که داعش نابود شد و دوران ثبات، آرامش و امنيت در راه است. زهي خوش خيالي. منتظر ورژن و نسخه جديدي از چهره تروريسم و جنايات تکامل يافته و روزآمد در آينده نزديک بايد بود که با اسم ، عنوان و تابلوي جديدي در لواي اسلام و اسلام خواهي، خود را به ملت هاي منطقه تحميل و بحران سازي و ناامني هاي گسترده تري را رقم خواهد زد.
    امروز دو جبهه در منطقه در برابر هم صف آرايي کرده اند: يک جبهه در قالب گفتمان ناب اسلام انقلابي و جهادي يا همان جبهه مقاومت با محوريت جمهوري اسلامي ايران و در مقابل آن جبهه گفتمان اسلام آمريکايي و انحرافي براي نابودي ظرفيت هاي جهان اسلام و تقديم منابع و منافع ملت هاي مسلمان به نظام سلطه با محوريت رژيم آل سعود و پشتيباني و حمايت هاي همه جانبه نظام سلطه به رهبري آمريکا و متحدان اروپايي و منطقه اي خود.
    
    *کارشناس مسائل غرب آسيا
    
    جام‌جهان‌نما: فتنه پساداعش
    


 روزنامه جام جم، شماره 4873 به تاريخ 26/4/96، صفحه 6 (جهان)

لينک کوتاه به اين مطلب:   
 


    دفعات مطالعه اين مطلب: 16 بارآثار ديگري از "دكتر اصغر زارعي"

  شيطنت غربي ها براي القاي جنگ ميان ارتش عراق و پيشمرگه
دكتر اصغر زارعي *، جام جم 22/7/96
مشاهده متن    
  مشاركت حشد الشعبي در عمليات تلعفر ضامن پيروزي سريع
دكتر اصغر زارعي*، جام جم 30/5/96
مشاهده متن    
  قاتل بي صدا
دكتر اصغر زارعي*، دنياي اقتصاد 1/12/95
مشاهده متن    
  پيوند خطرناك توليد و توزيع
دكتر اصغر زارعي*، دنياي اقتصاد 9/11/95
مشاهده متن    
  خاورميانه بزرگ و تروريست هاي آمريكايي
دكتر اصغر زارعي *، جام جم 23/1/95
مشاهده متن    
بيشتر ...

 

 
 
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان

معرفی سايت به ديگران
گزارش اشکال در اطلاعات
اشتراک نشريات ديگر
 جستجوی مطالب
کلمه مورد نظر خود را وارد کنيد

جستجو در:
همه مجلات عضو
مجلات علمی مصوب
آرشيو اين روزنامه
متن روزنامه های عضو
    
جستجوی پيشرفته 

اعتماد
ايران
جام جم
دنياي اقتصاد
رسالت
شرق
كيهان
 پيشخوان
نشريه روش هاي تحليلي و عددي مهندسي معدن
متن مطالب شماره 13، بهار و تابستان 1396را در magiran بخوانيد.

 

 

سايت را به دوستان خود معرفی کنيد    
 1396-1380 کليه حقوق متعلق به سايت بانک اطلاعات نشريات کشور است.
اطلاعات مندرج در اين پايگاه فقط جهت مطالعه کاربران با رعايت شرايط اعلام شده است.  کپی برداري و بازنشر اطلاعات به هر روش و با هر هدفی ممنوع و پيگيرد قانوني دارد.
 

پشتيبانی سايت magiran.com (در ساعات اداری): 77512642  021
تهران، صندوق پستی 111-15655
فقط در مورد خدمات سايت با ما تماس بگيريد. در مورد محتوای اخبار و مطالب منتشر شده در مجلات و روزنامه ها اطلاعی نداريم!
 


توجه:
magiran.com پايگاهی مرجع است که با هدف اطلاع رسانی و دسترسی به همه مجلات کشور توسط بخش خصوصی و به صورت مستقل اداره می شود. همکاری نشريات عضو تنها مشارکت در تکميل و توسعه سايت است و مسئوليت چگونگی ارايه خدمات سايت بر عهده ايشان نمی باشد.تمامي خدمات پایگاه magiran.com ، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است