|  درخواست عضويت  |  رمز خود را فراموش کرده ايد؟  |  ورود اعضا [Sign in]
جستجوي پيشرفته مطالب   |  
 جستجو:  
روزنامه رسالت96/5/22: اخبار برگزيده
magiran.com  > روزنامه رسالت >  فهرست مطالب شماره
مشخصات نشريه
آخرين شماره
آرشيو شماره هاي گذشته
جستجوي مطالب
سايت اختصاصي
تماس با نشريه
شماره جديد اين نشريه
شماره 9243
پنجشنبه سي و يكم خرداد ماه 1397خدمات سايت
 
MGID2829
magiran.com > روزنامه رسالت > شماره 9007 22/5/96 > صفحه 1 (صفحه اول) > متن
 
      


اخبار برگزيدهشهداي مدافع حرم، مدافعين از مسلمين هستند
    مرد سال فوتبال ايران پس از اهداي جايزه اش به موزه آستان قدس رضوي گفت: نمي توانم بيان كنم كه چقدر خوشحالم كه براي من مهدي طارمي چنين مراسمي برگزار شده است. به گزارش خبرگزاري دانشجو، وي افزود: از كودكي مثل هر مسلمان شيعه اي به ائمه عليهم السلام متوسل بودم و از شما مردم هم مي خواهم هرچه مي خواهيد از ائمه اطهار عليهم السلام بخواهيد و قدر پدر و مادرتان را هم بدانيد. من همواره به ائمه اطهار عليهم السلام متوسل مي شوم و اين نيت را هم قبل از هر بازي مي كنم. براي رسيدن به آقاي گلي از امام رضا (ع)، امام حسين (ع) و ساير ائمه كمك گرفتم. وي همچنين گفت: مي خواهم درمورد شهيد حججي، شهيد مدافع حرم بگويم؛ خيلي دل مي خواهد تا شما برويد و از حرم دفاع كنيد. شهداي مدافع حرم، مدافعين از مسلمين هستند. ما براي آنها زياد كار نكرده ايم. عكسي كه از شهيد حججي منتشر شده بسيار با صلابت است، بايد براي شهداي مدافع حرم تجليل بيشترو شايسته تري انجام شود.
    
    
    آمريكاي عهدشكن، تهديد هم مي كند!
    ترامپ كه در دوران رقابت هاي انتخاباتي خود برجام را به عنوان بدترين توافق تاريخ آمريكا دانسته و قول داده بود آن را پاره مي كند، اكنون مي گويد برجام فراتر از تعهدات هسته اي، يك «روح» داشته كه ايران آن را نقض مي كند. به گزارش خبرگزاري ميزان، رئيس جمهور آمريكا اعلام كرد كه به پايبند بودن ايران به تعهدات برجامي خود اعتقادي ندارد. بر اساس گزارش رويترز، وي كه در يك باشگاه خصوصي گلف در نيوجرسي سخن مي گفت، ابتدا از عدم پايبندي ايران به برجام سخن گفت ولي سريعاً گفته خود را بر اساس ادبيات دولتمردانش تصحيح كرد و گفت كه منظورش «روح برجام» بوده است. وي در اين خصوص گفت: فكر مي كنم كه اين توافق وحشتناكي است. آنها به اين توافق پايبند نيستند و مطمئناً به روح آن هم پايبندي ندارند. ترامپ با لحني تهديدآميز گفت: فكر مي كنم در آينده خواهيد ديد كه اگر ايرانيان رو به پايبندي نياورند، اتفاقات خيلي سخت و تاثيرگذاري خواهد افتاد. وي افزود: پرزيدنت اوباما با تكيه بر عقل خود، به آنها 150 ميليارد دلار داد. حتي به آنها 1/8 ميليون دلار پول نقد داد. فهم منطق اين كار سخت است.
    
    
    همسرم رفت كه بگويد امام خامنه اي تنها نيست
    همسر شهيد محسن حججي طي پيامي در پي شهادت همسرش تاكيد كرد: همسرم رفت كه بگويد امام خامنه اي تنها نيست. به گزارش فارس از اصفهان، همسر شهيد محسن حججي در پيامش ادامه داد: رفت كه بگويد هنوز هم مردان خدايي هستند. اگر كسي خواست اشكي براي همسرم بريزد به اشكش هدف بدهد؛ براي حضرت زينب (س) و امام حسين (ع) گريه كند. همه زير لب فقط بگوييد امان از دل زينب(س)... راهش را ادامه بدهيد. دعا كنيد خدا به من هم صبر بدهد.
    
    
    دشمنان دست از سر ما برنمي دارند
    مدير مسئول روزنامه كيهان با تاكيد براينكه ناديده گرفتن برجام از سوي ايران كابوس آمريكاست، گفت: دستاورد ما در مذاكرات چه بود كه حالا بخواهيم آن را ادامه دهيم؟ به گزارش تسنيم از همدان، حسين شريعتمداري در دومين سالگرد خاكسپاري شهداي گمنام پارك مردم همدان با بيان اينكه امام (ره) فرمودند دشمنان برخي حرف هاي خود را از زبان خودي ها بيان مي كنند، تاكيد كرد: بايد ورودي هاي دشمن را شناخته و فريب جاده هاي فرعي را نخوريم. وي ابراز كرد: در موضوع برجام و در گفتگو با يك روزنامه نگار خارجي كه مي گفت چرا با مذاكرات مخالفيد؟ گفتم ما با توافقي كه امتياز بدهيم و چيزي به دست نياوريم، مخالفيم چراكه نمايندگان شما وقتي پاي ميز مذاكره مي آيند نگاهشان به ميز است اما حواسشان به يمن، سوريه، عراق و لبنان است، چون آنجا با ما درگير هستيد. بعد از ماجراي برجام دشمنان موضوع اقتدار ملي را پيش كشيدند و مي گفتند بايد در منطقه راه بياييد و اين راه آمدن در منطقه براي ما به معني سازش با دشمنان است. شريعتمداري تصريح كرد: وقتي براي دشمنان خود پيام وادادگي مي فرستيم حريف متوجه مي شود كه مي تواند جلو بيايد اما اينكه چرا تاكنون دشمنان ما جلو نيامده اند براي اين است كه مي دانند حريف شان آنهايي كه دم از سازش مي زنند نيستند. وي تصريح كرد: دشمنان دست از سر ما بر نمي دارند مگر اينكه ما از اسلام دست برداريم. پس بايد نقشه راه دشمن را بشناسيم و بدانيم از كدام مسير در پي كينه توزي هستند.
    
    
    نقض كامل برجام؟!
    يك رسانه صهيونيستي ادعاهاي پيشتر مطرح شده رسانه هاي آمريكايي درباره زمينه چيني هاي رئيس جمهور آمريكا براي خروج از برجام را تكرار كرد. وبگاه «آي 24» در يك فيلم كوتاه به نقل از «امري سرن» تحليلگر صهيونيستي كه از منتقدان سرسخت توافق هسته اي است گزارش داد منابع كاخ سفيد مي گويند ترامپ به مشاورانش دستور داده تا شواهد لازم براي اعلام عدم پايبندي ايران به برجام را فراهم بياورند. اين موضوع را پيش از اين، چندين رسانه آمريكايي گزارش داده اند. مطابق اين گزارش ها ترامپ بعد از اعلام پايبندي ايران به برجام توسط «ركس تيلرسون» وزير خارجه آمريكا در گزارش به كنگره به مشاجره با وي پرداخت. اين گزارش ها همچنين حاكي هستند كه ترامپ به تيمي از حلقه نزديكانش دستور داده با گردآوري شواهد و مستندات لازم، زمينه هاي لازم براي اعلام عدم پايبندي ايران به برجام را در گزارش ماه اكتبر به كنگره فراهم آورند.
    
    
    پنجره اي از آسمان باز مي شود
    دكتر محمدباقر قاليباف در پي شهادت محسن حججي در صفحه اينستاگرام خود چنين نوشت: در غوغاي امور روزمره، درست در زماني كه خيلي از ما درگير كم و زيادِ مال و شهرت و قدرت هستيم، پنجره اي از آسمان باز مي شود و بنده اي خاص از بندگان خدا، لباس شهادت مي پوشد و «سر از تن جدا» به ديدار معبود مي شتابد. در آخرين تصاوير زميني از شهيد حججي، «مرد» و «نامرد» را در يك قاب مي بينيم. در نگاه مردانه شهيدمان، ايمان به وعده الهي را مي شود ديد كه خوف و حزن را از دلش برده است. شهيد محسن حججي، جهادگر فرهنگي، عضو فعال اردوهاي جهادي، حجتي است بر ما، كه قدردان غيرت و مردانگي مدافعان حرم و حريم مان باشيم. مرداني كه «سر» مي دهند اما نستوه و استوار مي ايستند تا آرمان هايمان، ميهن مان و خانواده هايمان در امان باشند. شهادتت مبارك محسن جان.
    
    
    عربستان بايد به قوانين بين المللي احترام بگذارد
    سازمان ملل متحد از عربستان سعودي خواست تا درخصوص شهر العواميه در شرق اين كشور به مباني حقوق بشر و قوانين بين المللي احترام بگذارد. به گزارش پايگاه خبري العربي جديد، استفان دوجاريك سخنگوي رسمي دبيركل سازمان ملل در پاسخ به سوالي درباره حوادث شهر العواميه در شرق عربستان در كنفرانس مطبوعاتي خود در مقر اين سازمان در نيويورك گفت: گزارش هاي رسانه اي درباره اين موضوع را شاهد بوده ايم اما نمي توانيم به طور مستقل صحت اين اطلاعات را تاييد كنيم، در عين حال يادآور مي شويم كه هرگونه اقدام مسئولان سعودي بايد همسو با تعهدات آنها زير چتر قوانين انساني بين المللي باشد. دولت سعودي از حضور رسانه هاي مستقل در شهر العواميه جلوگيري مي كند و بايكوت خبري شديدي در اين زمينه ايجاد كرده است اما با اين حال برخي عكسها، گزارش ها و تصاوير ويدئويي از اين شهر به بيرون درز كرده است كه بيانگر عمليات گسترده نظامي با سلاح هاي سنگين عليه مردم اين شهر شيعه نشين است.
    
    
    سرپرستي هزاران مسيحي توسط كميته امداد
    رئيس كميته امداد امام خميني (ره) مي گويد هزاران مسيحي در ايران زير پوشش اين نهاد قرار دارند. او گفته كه حامي اغلب ايتام اهل تسنن كشور، شيعيان هستند. سيد پرويز فتاح در گفتگو با تسنيم، با اشاره به حمايت كميته امداد از همه محرومان و نيازمندان تمام مردم كشور فارغ از دين و مذهب آنها اظهار كرد: كميته امداد امام خميني (ره)،
    يك نهاد فراجناحي، فراقومي و حتي فرامذهبي است كه معيار عمل آن برگرفته از دين و قرآن است. در دعاهاي ما آمده «اللّهم اغن كلّ فقير»، نگفته اغن فقراي جمهوري اسلامي؛ لذا منظور، كل فقراي عالم و جهان است؛ اين نگاه دين ماست و ما بر اين اساس بايد حركت مي كرديم و ريل گذاري ما بر اين مسير بوده است. وي با اظهار داشت: خدمات اين كميته به مددجويان اهل سنت، دقيقاً مشابه خدماتي است كه به مددجويان اهل تشيع ارائه مي شود. ما به مددجويان اهل سنت، وام هاي قرض الحسنه صفردرصد و بدون كارمزد مي دهيم. فتاح در ادامه با اشاره به اعتماد هم وطنان اهل سنت به كميته امداد گفت: به لطف خداوند، ميزان زكاتي كه برادران اهل تسنن به كميته امداد مي دهند، بيش از زكاتي است كه اهل تشيع به ما مي دهند و ما نيز اين موارد را بين نيازمندان و محرومان خودشان توزيع مي كنيم. به گفته رئيس كميته امداد امام خميني (ره)، امروز علاوه بر كمك و حمايت اين كميته از محرومان و مستضعفان اهل سنت و اهل تشيع، چندين هزار هموطن مسيحي نيز كه اغلب از ارامنه و آشوريان هستند تحت سرپرستي كميته امداد قرار دارند.
    
    
    سَلَفي و سِلفي!
    دكتر رحيم پور ازغدي در پست معني دار خود در مورد شهادت شهيد بي سر مدافع حرم محسن حججي نوشت: محسن! به كودك سه ساله ات چه بگوييم؟ بگوييم پدرت رفت با سَلَفي ها بجنگد تا عده اي در امنيت با حاميان قاتلان پدرت سِلفي بگيرند!
    اخبار برگزيده
    


 روزنامه رسالت، شماره 9007 به تاريخ 22/5/96، صفحه 1 (صفحه اول)

لينک کوتاه به اين مطلب:   
 


    دفعات مطالعه اين مطلب: 12 بار
    

 

 
 
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان

معرفی سايت به ديگران
گزارش اشکال در اطلاعات
اشتراک نشريات ديگر
 جستجوی مطالب
کلمه مورد نظر خود را وارد کنيد

جستجو در:
همه مجلات عضو
مجلات علمی مصوب
آرشيو اين روزنامه
متن روزنامه های عضو
    
جستجوی پيشرفته 

اعتماد
ايران
جام جم
دنياي اقتصاد
رسالت
شرق
كيهان
 پيشخوان
فصلنامه تحقيقات مدلسازي اقتصادي
متن مطالب شماره 31 (پياپي 803)، بهار 1397را در magiran بخوانيد.

 

 

سايت را به دوستان خود معرفی کنيد    
 1397-1380 کليه حقوق متعلق به سايت بانک اطلاعات نشريات کشور است.
اطلاعات مندرج در اين پايگاه فقط جهت مطالعه کاربران با رعايت شرايط اعلام شده است.  کپی برداري و بازنشر اطلاعات به هر روش و با هر هدفی ممنوع و پيگيرد قانوني دارد.
 

پشتيبانی سايت magiran.com (در ساعات اداری): 77512642  021
تهران، صندوق پستی 111-15655
فقط در مورد خدمات سايت با ما تماس بگيريد. در مورد محتوای اخبار و مطالب منتشر شده در مجلات و روزنامه ها اطلاعی نداريم!
 


توجه:
magiran.com پايگاهی مرجع است که با هدف اطلاع رسانی و دسترسی به همه مجلات کشور توسط بخش خصوصی و به صورت مستقل اداره می شود. همکاری نشريات عضو تنها مشارکت در تکميل و توسعه سايت است و مسئوليت چگونگی ارايه خدمات سايت بر عهده ايشان نمی باشد.تمامي خدمات پایگاه magiran.com ، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است