|  درخواست عضويت  |  رمز خود را فراموش کرده ايد؟  |  ورود اعضا [Sign in]
جستجوي پيشرفته مطالب   |  
 جستجو:  
روزنامه اعتماد96/6/22: سخنگوي دولت: حل مشكل ورود زنان به ورزشگاه ها صبوري مي خواهد
magiran.com  > روزنامه اعتماد >  فهرست مطالب شماره
مشخصات نشريه
آخرين شماره
آرشيو شماره هاي گذشته
جستجوي مطالب
سايت اختصاصي
تماس با نشريه
شماره جديد اين نشريه
شماره 4138
پنجشنبه بيست و هشتم تير ماه 1397خدمات سايت
 
MGID3291
magiran.com > روزنامه اعتماد > شماره 3904 22/6/96 > صفحه 1 (صفحه اول) > متن
 
      


نشست خبري 
سخنگوي دولت: حل مشكل ورود زنان به ورزشگاه ها صبوري مي خواهدگروه سياسي- «در اين زمينه اقداماتي در سال هاي گذشته صورت گرفته منتها چون هنجارهاي ارزشي از طرف عده اي حساب مي شود نياز به بردباري و صبر بيشتري دارد. آقاي روحاني واقعا پايبند است كه حقوق شهروندي رعايت شود و اميدواريم در آينده شاهد رفع اين مشكلات باشيم. » اين را سخنگوي دولت به عنوان رويكرد دولت در مورد ورود زنان به ورزشگاه ها وحواشي به وجود آمده پس از ماجراي بازي فوتبال ايران و سوريه گفته است تا روشن كند كه موضع دولت در اين مورد چيست. درست در روزهايي كه رييس جمهور تاكيد كرده است كه منشور حقوق شهروندي را تنها براي انتخابات ننوشته است و حالا سخنگوي دولت مي گويد كه رييس جمهور پايبند حقوق شهروندي است و بايد براي حل اين مشكل صبر و بردباري به خرج داد.
    
     تغييرات در سطح مديران عالي استان ها در حال انجام است
     سخنگوي دولت با بيان اينكه در سطح مديران عالي استان ها تغييراتي در حال انجام است، گفت: در اين زمينه ممكن است از برخي تقدير شود و برخي از استانداران در استان هاي ديگر مشغول كار شوند. به گزارش ايسنا، محمدباقر نوبخت در نشست خبري هفتگي روز گذشته خود با رسانه ها درباره تغييرات احتمالي استانداران عنوان كرد: همانطور كه حداقل ٥٠ درصد كابينه تغيير كرد در سطح مديران عالي استان ها هم تغييراتي در حال انجام است و ممكن است از عده اي تقدير كنيم و برخي هم در استان هاي ديگر شروع به كار كنند. وزير كشور با تامل و سرعت لازم اين موضوع را دنبال مي كند. سخنگوي دولت درباره آنچه تخلفات مديران دولتي و استانداران خوانده مي شود، اظهار كرد: آنها وظايف قانوني خودشان را انجام دادند. اينكه استانداري در دوران انتخابات حاضر شود و از عملكرد دولت و نه از يك كانديداي خاص دفاع كند طبع كار خود بوده البته براي قوه قضاييه حق استقلال و انصاف قائليم واگر شكايتي از سوي جريان رقيب دولت صورت گرفته باشد، مي دانيم با دقت و انصاف رسيدگي خواهد كرد.
    
     از اهرم ديپلماتيك براي حل اتفاق غيرانساني ميانمار استفاده مي كنيم
     وي با اظهار تاسف از اتفاقات ميانمار تاكيد كرد: درباره اين رخداد غم انگيز و ضد انساني، ما دولت و ارتش ميانمار را مسوول كشتارها و قتل عام ها مي دانيم. فراتر از آنچه در توان مان باشد انجام مي دهيم و آقاي روحاني هم در سفر اخير خود براي كمك به آسيب ديدگان فعاليت هايي داشت. ما از همه اهرم هاي ديپلماتيك براي كمك به حل اين اتفاق غيرانساني استفاده خواهيم كرد. نوبخت در واكنش به صحبت هاي اخير علي اكبر صالحي يادآور شد: برجام يك قرارداد بين المللي بين ايران و٦ كشور ديگر است كه امريكا يكي از آنها است. الان فضاي بين المللي و حقوقي تغيير كرده و ما از سوي سازمان ملل وشوراي امنيت شاهد لغو تحريم ها هستيم. غير از امريكا اراده بقيه را براي همكاري كاملا مشاهده مي كنيم و كشوري كه بخواهد از اين قرارداد بين المللي خارج شود خودش ايزوله خواهد شد. وي ادامه داد: ما در راستاي تامين منافع ملي مان بهترين تصميم را مي گيريم و فقط از يك مرجع تصميم گرفته نمي شود بلكه نهادهاي مختلف نقش خواهند داشت. بازنده اقدام احتمالي امريكا خود امريكا خواهد بود. آقاي صالحي هم يك مسوول باتجربه و مطلع هستند و مطالبي كه مي گويند قابل اعتنا و دقيق است. بايد اين حق را براي آقاي صالحي به عنوان يك فرد مطلع قائل شويم كه حرف سنجيده مي زند اما اگر نياز به تغيير باشد در قالب بيانيه يا شفاها اعلام مي شود كه موضع رسمي دولت چيست. موضع رسمي دولت تعريف شده است و آنچه دولت تصميم مي گيرد را سخنگو اعلام مي كند.
    
     حل مشكل ورود به استاديوم نياز به صبر و بردباري دارد
     سخنگوي دولت همچنين در واكنش به اظهارات اخير آمانو تصريح كرد: جاي هيچ ترديدي نيست كه جمهوري اسلامي ايران پايبند پيمان مرتبط با برجام بوده و اين بحث ها منتفي است. معلوم هم شد كه حرف هاي دولتمردان امريكايي بي پايه و غيرحقوقي بوده است. وي درباره خروجي هيات نظارت بر اجراي برجام گفت: اين هيات خارج از دولت است و همه اركان اصلي نظام در آن موثر هستند و بهتر است به آنها اعتماد كنيد كه كارشان را درست انجام مي دهند. نوبخت در پاسخ به سوالي درباره اتفاقات فوتبال ايران و سوريه و مساله حقوق شهروندي تصريح كرد: در اين زمينه اقداماتي در سال هاي گذشته صورت گرفته منتها چون هنجارهاي ارزشي از طرف عده اي حساب مي شود نياز به بردباري و صبر بيشتري دارد. آقاي روحاني واقعا پايبند است كه حقوق شهروندي رعايت شود و اميدواريم در آينده شاهد رفع اين مشكلات باشيم.
    
     چرا ارز مسافرتي حذف شد؟
     نوبخت در پاسخ به اين سوال كه چرا آمارهاي داده شده در سفره مردم ديده نمي شود، تاكيد كرد: اينها آمارهاي رسمي كشور و قابل مشاهده است. در بهار امسال از ٩٢٠ هزار نيروي جديدي كه وارد بازار كار شدند ٧٠٣ هزار نفر مشغول به كار شدند كه اين آثار سرمايه گذاري ها و تلاش ها است. وي درباره اينكه آيا حذف ارز مسافرتي در راستاي تك نرخي كردن قيمت ارز است، خاطرنشان كرد: اين ارز براي يك بار آن هم ٣٠٠دلار داده مي شد و از اين امكان مي شود براي كالاهاي واسطه اي كه مي تواند به توليد ما كمك كند استفاده كرد. البته براي زائرين اربعين در حد ٢٠٠ دلار داده مي شود. شايد جهت يكسان سازي عمل شود ولي به اين شكل نيست كه نرخ بازار امروز را مبني در نظر بگيريم بلكه تعديلاتي خواهيم داشت. سخنگوي دولت در پاسخ به سوالي درباره رعايت حقوق احزاب در دولت بيان كرد: دولت در چارچوب منشور حقوق شهروندي نه تنها نسبت به حقوق همه شهروندان بلكه نسبت به حقوق احزاب كه ابزارهاي اعمال مردم سالاري هستند پايبند است. تعداد احزاب در دولت يازدهم افزايش داشته و احزاب چه موافق و چه مخالف و چه منتقد دولت بر مبناي حقوق شهروندي شان رسما فعاليت مي كنند و دولت هم همه امكانات را براي شان فراهم خواهد كرد.
    
     از هيچ اقدام محدودكننده آزادي مردم حمايت نمي كنيم
     وي درباره احتمال ايجاد محدوديت براي شبكه هاي اجتماعي از سوي برخي نهادها و رويكرد دولت در اين مورد اظهار كرد: اينكه با چه نياتي افراد در پاره اي از موارد مطالبي را مي گويند شايد وجهه خيرخواهانه دارد. دولت استفاده از اين فضاها را در راستاي حقوق شهروندي مي داند و از هيچ اقدامي كه فضاي آزادي مردم را محدود كند حمايت نمي كند. ما نمي توانيم استقلال را فداي آزادي و آزادي را فداي استقلال كنيم پس دولت از حقوق واقعي مردم در دسترسي به اين فضاها حمايت مي كند. رييس سازمان برنامه وبودجه در ادامه درباره ابقاي مديران گذشته و چگونگي تحقق وعده استفاده از جوانان و زنان يادآور شد: آقاي رييس جمهور به همه وزرا گفته بايد تعدادي از مديران شان بانوان و جوانان باشند. خيلي از وزارتخانه ها اين اقدام را كرده اند. وي با اشاره به حضور شهردار تهران در جلسات هيات دولت گفت: بدون ترديد اين حضور مي تواند فرصت ايجاد كند كه هم شهردار از سياست هاي دولت مطلع شود و مشكلاتش رابگويد و هم متقابلا دولت انتظاراتش را بيان و از اين ظرفيت استفاده كند. اين اتفاق دوسويه و مثبت است.
    
     امكانات مان همين قدر است
     وي در پاسخ به سوالي درباره مشكلات بازنشستگان و صندوق هاي بازنشستگي يادآور شد: بر ما واجب است كه به مطالبات و انتظارات بازنشستگان محترم احترام بگذاريم و درب هاي دولت هم هميشه بر روي نمايندگان آنها باز بوده است. تاكيد رييس جمهور و هيات دولت اين بوده كه در اين زمينه بايد كاري انجام دهيم. سخنگوي دولت ادامه داد: اينكه نتوانستيم همه خواسته ها را پاسخ دهيم دليل بي توجهي نيست بلكه امكانات مان همين قدر است و اگر كسي به خيابان بيايد و حرفش را بزند من بسيار شرمنده مي شوم كه چرا در محيط محترمانه اي حرف ها گفته نشود. به همكاران هم گفتم از نماينده تشكل ها دعوت كنند بيايند و با احترام نظرات آنها را بشنويم و توضيحات را ارايه كنيم. وي درباره پيشنهاد رييس كميته امداد براي انتقال يارانه ها از دولت به كمتيه امداد و بهزيستي عنوان كرد: جناب آقاي فتاح فرد سليم النفسي است كه اين مساله را به من هم منعكس كرده. در مورد هدفمندي ما بر مبناي تبصره ١٤ بودجه عمل مي كنيم. پيشنهاد ما هم اين است كه آنچه درباره مددجويان است به خود اين نهادها بدهيم.
    
     انتظار ستاد اقتصاد مقاومتي اختياراتي فراي قوه مجريه است
     نوبخت با اشاره به جلسه ديروز ستاد فرماندهي اقتصاد مقاومتي و اظهارات جهانگيري درباره اختيارات اين ستاد تاكيد كرد: چون محدوده فعاليت اجرايي ستاد فرماندهي اقتصاد مقاومتي فقط قوه مجريه نيست و ساير قوا هم هستند انتظارات ستاد اين است از اختياراتي استفاده كند كه فراتر از قوه مجريه نافذ باشد. وي در پاسخ به سوالي درباره كسري بودجه تاكيد كرد: عدم تحقق درآمدها مي تواند به كسري بودجه منجر شود. ما الان عدم تحقق درآمدها را داريم ولي قول مي دهيم با كسري بودجه مواجه نشويم. سخنگوي دولت درباره برنامه سفر رييس جمهور به نيويورك يادآور شد: برنامه ريزي ها انجام شده اما هميشه بايد با احتياط حرف بزنيم چون تا لحظه آخر ممكن است تغييراتي به وجود آيد. وي در پاسخ به سوالي درباره پيگيري حقوقي پرونده سرقت اموال ايران توسط امريكايي ها خاطرنشان كرد: در اين زمينه كميته ويژه حقوقدانان براي اعلام جرم، پيگيري و انجام مذاكرات تشكيل شده ولي بعضي از پرونده ها سال ها طول مي كشد.
    
    نشست خبري: سخنگوي دولت: حل مشكل ورود زنان به ورزشگاه ها صبوري مي خواهد
    


 روزنامه اعتماد، شماره 3904 به تاريخ 22/6/96، صفحه 1 (صفحه اول)

لينک کوتاه به اين مطلب:   
 


    دفعات مطالعه اين مطلب: 32 بار
    

 

 
 
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان

معرفی سايت به ديگران
گزارش اشکال در اطلاعات
اشتراک نشريات ديگر
 جستجوی مطالب
کلمه مورد نظر خود را وارد کنيد

جستجو در:
همه مجلات عضو
مجلات علمی مصوب
آرشيو اين روزنامه
متن روزنامه های عضو
    
جستجوی پيشرفته 

اعتماد
ايران
جام جم
دنياي اقتصاد
رسالت
شرق
كيهان
 پيشخوان
فصلنامه روانشناسي سلامت
متن مطالب شماره 25 (پياپي 701)، بهار 1397را در magiran بخوانيد.

 

 

سايت را به دوستان خود معرفی کنيد    
 1397-1380 کليه حقوق متعلق به سايت بانک اطلاعات نشريات کشور است.
اطلاعات مندرج در اين پايگاه فقط جهت مطالعه کاربران با رعايت شرايط اعلام شده است.  کپی برداري و بازنشر اطلاعات به هر روش و با هر هدفی ممنوع و پيگيرد قانوني دارد.
 

پشتيبانی سايت magiran.com (در ساعات اداری): 77512642  021
تهران، صندوق پستی 111-15655
فقط در مورد خدمات سايت با ما تماس بگيريد. در مورد محتوای اخبار و مطالب منتشر شده در مجلات و روزنامه ها اطلاعی نداريم!
 


توجه:
magiran.com پايگاهی مرجع است که با هدف اطلاع رسانی و دسترسی به همه مجلات کشور توسط بخش خصوصی و به صورت مستقل اداره می شود. همکاری نشريات عضو تنها مشارکت در تکميل و توسعه سايت است و مسئوليت چگونگی ارايه خدمات سايت بر عهده ايشان نمی باشد.تمامي خدمات پایگاه magiran.com ، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است