|  درخواست عضويت  |  رمز خود را فراموش کرده ايد؟  |  ورود اعضا [Sign in]
جستجوي پيشرفته مطالب   |  
 جستجو:  
روزنامه ايران96/6/22: نوبخت، سخنگوي دولت خبر داد : تغيير و جابه جايي استانداران
magiran.com  > روزنامه ايران >  فهرست مطالب شماره
مشخصات نشريه
آخرين شماره
آرشيو شماره هاي گذشته
جستجوي مطالب
سايت اختصاصي
تماس با نشريه
شماره جديد اين نشريه
شماره 6809
يكشنبه سوم تير ماه 1397خدمات سايت
 
MGID2825
magiran.com > روزنامه ايران > شماره 6593 22/6/96 > صفحه 2 (سياسي) > متن
 
      


نوبخت، سخنگوي دولت خبر داد : تغيير و جابه جايي استاندارانسخنگوي دولت گفت که همچون تغيير 50 درصدي کابينه دوازدهم نسبت به کابينه يازدهم، استانداران نيز تغيير خواهند کرد. محمدباقر نوبخت اين مطلب را در نشست خبري هفتگي خود با رسانه ها عنوان کرد. او همچنين هرگونه خروج امريکا از برجام را زمينه ساز ايزوله شدن اين کشور دانست و درباره اقدام ايران نيز خاطرنشان کرد که کل نظام در اين باره تصميم گيري خواهد کرد. سخنگوي دولت درباره حضور زنان در ورزشگاه ها نيز با اشاره به هنجارهاي موجود در اين زمينه، از پيگيري دولت براي حل اين معضل خبر داد و همگان را به صبر و حوصله دعوت کرد.
    به گزارش «ايران»، سخنگوي دولت درباره تغيير استانداران و مديران استاني در دولت دوازدهم، اظهارکرد: همانطوري که در کابينه حدود 50 درصد تغييرات داشتيم، در سطح مديران استان ها نيز در حال تغيير هستيم و تعدادي از استانداران با توجه به حسن اقداماتشان مي توانند در استان هاي ديگر مشغول کار شوند.
    وي با بيان اينکه دولت وقت زيادي براي بررسي تغييرات ندارد، ادامه داد: وزير کشور با تامين و سرعت لازم اين موضوع را دنبال مي کند و فکر مي کنم هفته آينده بتوانم گزارشي از تغييرات استان هاي مختلف ارائه کنم.
    نوبخت با بيان اينکه مطالبات و انتظارات مردم به تناسب کميت آراي موجود افزايش يافته و رئيس جمهوري که خود را پايبند به تعهدات مردم مي داند، در راستاي پاسخگويي به مردم تلاش خواهد کرد، تصريح کرد: ترميم کابينه يکي از اين اقدامات بود و در بحث استانداران نيز در همين راستا عمل خواهد شد تا با بهره گيري از مناسب ترين مدير، به بهترين وجه به مطالبات مردم که به کل تيم دولت مربوط مي شود پاسخ داده شود.
    وي درباره فرجام پيگيري شکايت هاي انتخاباتي از استانداران و بررسي تخلفات احتمالي آنان نيز گفت: موضوع تخلف برخي استانداران به صورت جدي در دولت مورد بررسي قرار گرفت، چرا که ارائه عملکرد دولت از وظايف قانوني استانداران است که مي بايست نسبت به آن پاسخگو باشند.
    
    نيم نگاه
    دولت از هيچ اقدامي که فضاي آزادي مردم را محدود کند حمايت نخواهد کرد. نبايد استقلال کشور را فداي آزادي و آزادي را فداي استقلال کنيم، از اين رو، دولت از حقوق واقعي مردم در دسترسي به فضاي مجازي دفاع خواهد کرد
    در زمينه حضور زنان در ورزشگاه ها اقداماتي صورت گرفته و چون موانع هنجاري و شرعي دارد، احتياج به صبر و حوصله بيشتر است
    رشد اقتصادي در بهار امسال بدون محاسبه نفت مثبت 7 درصد است . رشد سرمايه گذاري در بهار امسال نيز رشد 1/7 درصدي داشته است

    
    نوبخت افزود: البته استانداران وظايف قانوني خودشان را انجام دادند. اينکه استانداري در دوران انتخابات حاضر شود و از عملکرد دولت و نه از يک کانديداي خاص دفاع کند، اقتضاي کار آنان بوده است. البته براي قوه قضائيه حق استقلال و انصاف قائليم و اگر شکايتي از سوي جريان رقيب دولت صورت گرفته باشد، مي دانيم با دقت و انصاف رسيدگي خواهد کرد. اميدواريم همين تحليل براي قضات محترم هم باشد و اين مسير بايد پيش برود تا از قوه قضائيه راي منصفانه و قانوني را بشنويم.
    
    از تحديد آزادي حمايت نمي کنيم
    از سخنگوي دولت درباره برخي زمزمه ها مبني بر ايجاد محدوديت در استفاده از فضاي مجازي پرسيده شد که وي تاکيد کرد: دولت از هيچ اقدامي که فضاي آزادي مردم را محدود کند حمايت نخواهد کرد، ضمن اينکه مباحث ارزشي و امنيتي در حد واقعيت مورد توجه دولت است.
    نوبخت با بيان اينکه دولت در راستاي منشور حقوق شهروندي استفاده از اين فضاها را با رعايت موازين و نگراني ها مورد توجه قرار مي دهد، تصريح کرد: نبايد استقلال کشور را فداي آزادي و آزادي را فداي استقلال کنيم، از اين رو، دولت از حقوق واقعي مردم در دسترسي به فضاهاي مجازي دفاع خواهد کرد.
    
    فراهم کردن زمينه هاي فعاليت احزاب
    نوبخت درباره سياست دولت دوازدهم نسبت به احزاب منتقد نيز به پايبندي دولت منشور حقوق شهروندي و حقوق همه شهروندان ايراني اشاره کرد و گفت: دولت به احزاب توجه ويژه اي دارد، چنانکه در دولت يازدهم تعداد احزابي که به ثبت رسيد، به طور چشمگيري افزايش داشته است و اين مسير در دولت دوازدهم نيز ادامه خواهد داشت. در اين شرايط، احزاب مخالف، موافق يا منتقدان حق سياسي و شهروندي دارند که فعاليت رسمي داشته باشند و دولت زمينه هاي لازم را براي حضور آنها فراهم خواهد کرد.
    سخنگوي دولت درباره حضور زنان ايراني در ورزشگاه ها به عنوان يک حق شهروندي نيز اظهارکرد: در زمينه حضور زنان در ورزشگاه ها اقداماتي صورت گرفته و چون موانع هنجاري و شرعي دارد، احتياج به صبر و حوصله بيشتر است. رئيس جمهوري و همه اعضاي کابينه به حقوق شهروندي پايبند هستند و اميدوارم در آينده شاهد رفع موانع در اجراي آن باشيم.
    
    کل نظام درباره برجام تصميم مي گيرد
    از نوبخت درباره تحرکات اخير امريکا درباره برجام پرسيده شد. وي در پاسخ، برجام را قراردادي ميان ايران و 6 کشور دانست که امريکا يکي از آنها محسوب مي شود و افزود: امروز فضاي حقوقي و بين المللي تغيير کرده و اگر کشوري از جمله امريکا از اين قرارداد خارج شود، خودش را ايزوله کرده و ضرر خواهد کرد. سخنگوي دولت، بازنده اصلي اقدام امريکا را خود امريکا دانست و گفت: سخنان آمانو درباره پايبندي ايران به برجام آنقدر صريح و واضح است که جاي ترديد ندارد که ايران پايبند پيمان برجام بوده و سخنان اخير مقامات امريکايي درباره بازرسي ها نيز غيرحقوقي است.
    وي اضافه کرد: ما در راستاي تامين منافع ملي درباره خروج امريکا تصميم مي گيريم و قطعاً براي انجام تصميمات خود از يک مرجع استعلام نخواهيم کرد، بلکه کل نظام درباره آن تصميم مي گيرند.
    نوبخت در پاسخ به اينکه هيات نظارت بر برجام تاکنون نظر خود را در اين باره اعلام نکرده است، تصريح کرد: اين هيات خارج از دولت است و ارکان اصلي نظام در آن حضور دارند، بنابراين به آنان اعتماد کنيد و بدانيد که کارشان را بدرستي انجام مي دهند.
    
    اظهارات صالحي قابل اعتناست
    سخنگوي دولت درباره اظهارنظرهاي علي اکبر صالحي، رئيس سازمان انرژي اتمي درباره برجام نيز، صالحي را انساني با تجربه، مسئول و مطلع دانست که اگر مطالبي بيان مي کند، حتي اگر به نيابت از دولت نباشد، باز هم قابل اعتنا است.
    وي با بيان اينکه نظر دولت در اين باره از سوي سخنگوي دولت يا سخنگوي وزارت خارجه اعلام مي شود، افزود: مطالبي که آقايان ظريف و صالحي مي گويند دقيق است، چون اطلاع کافي دارند. ضمن اينکه بايد براي دکتر صالحي به عنوان فردي مطلع احترام قائل باشيم که سخنان سنجيده اي را مطرح کرده است و اگر بيش از اين موضوعي بسيار مهم باشد از طريق بيانيه يا اطلاعيه اي از طرف سخنگوي دولت اعلام مي شود.
    
    سفر روحاني به نيويورک
    سخنگوي دولت درباره سفر رئيس جمهوري به نيويورک نيز با بيان اينکه اظهارنظر در اين زمينه بايد با احتياط باشد، توضيح داد: زيرا ممکن است دقايق آخر موضوع ديگري مطرح شود، اما تاکنون برنامه ريزي هايي براي سفر رئيس جمهوري انجام شده که اعلام مي شود، اما سعي مي کنيم اين سفر همراه با دستاورد باشد. مانند سال 92 که در آن سفر آغاز روند برجام کليد خورد که امروز در خردادماه سال جاري حدود 3 ميليون و 901 هزار بشکه نفت بفروشيم و اگر آن سفر و مذاکرات نبود، ما از حق مسلم خود يعني چرخه هسته اي باز مي مانديم.
    
    استفاده از ابزارهاي ديپلماسي براي حمايت از مسلمانان ميانمار
    سخنگوي دولت در ادامه اين نشست، کشتار مسلمانان ميانمار را رخدادي غم انگيز و ضدانساني دانست و گفت: مسئول اين قتل عام و کشتار ارتش و دولت ميانمار است که ما با مردم ميانمار ابراز همدردي مي کنيم. وي تصريح کرد: رئيس جمهوري نيز در استفاده از همه ظرفيت هاي ديپلماسي در جهت حل اين موضوع تاکيد کردند و در سفر اخير به قزاقستان آن را فرصتي براي تهييج مسلمانان جهت رسيدگي به اين کشتارخواندند.
    به تاکيد نوبخت، دولت جمهوري اسلامي فراتر از اظهار تالم از ظرفيت هاي خود در مسير حمايت از مظلومان با استفاده از تمام ابزارهاي ديپلماسي استفاده خواهد کرد.
    
    رشد 7 درصدي اقتصاد در بهار امسال
    سخنگوي دولت در ابتداي اين نشست، با ارائه گزارشي رشد اقتصادي در بهار امسال را مثبت 7 درصد اعلام و اظهارکرد: اين آمار بدون نفت است و با نفت به 5/6 درصد رسيده است. به اين ترتيب، براي نخستين بار در کشور رشد اقتصادي بدون نفت در کشور بيشتر از رشد اقتصادي با نفت شده که نشان مي دهد ما مي توانيم بدون نفت نيز رشد بالاي اقتصادي را تجربه کنيم.
    وي با بيان اينکه رشد سرمايه گذاري در کشور در بهار امسال نيز رشد 1/7 درصدي داشته است، افزود: در بهار امسال و زمستان سال گذشته رشد ساختمان هم به مثبت 1/7 درصد رسيد که نشانگر اين است که تمام طرح هاي عمراني سال گذشته که براي آنها 42 هزار ميليارد تومان پرداخت شد، اثر خود را روي رشد اقتصادي گذاشته است. رشد بخش کشاورزي نيز در بهار امسال 1/3 درصد بود و در گروه صنعت و معدن اين رشد به 9/4 و در گروه خدمات به مثبت 8/8 درصد رسيد.
    نوبخت درباره تک نرخي شدن ارز نيز گفت: يکسان سازي ارز به معناي پذيرش نرخ رسمي بازار به عنوان مبنا نيست و سال گذشته حتي يکبار دولت به سمت يکسان سازي پيش رفت، اما بازار نشان داد که التهاب دارد. ما نمي خواهيم به قيمت کاهش ارزش پول ملي اين کار را انجام دهيم. رئيس جمهوري سال گذشته با اين اقدام مخالفت کردند و بر اين نظر هستند که تا ثباتي در بازار ايجاد نشود يکسان سازي ارز صورت نگيرد. سخنگوي دولت افزود: اگر برخي فکر مي کنند با يکسان سازي و افزايش قيمت دلار ميزاني ريالي به جيب دولت خواهد رفت، اشتباه مي کنند زيرا به همان ميزان نيز بايد براي رشد اقتصادي هزينه کنيم و دولت معتقد نيست که شناورسازي ارز به هر قيمتي صورت گيرد بلکه مي خواهد قيمت دلار را مديريت کند.
    نوبخت، سخنگوي دولت خبر داد : تغيير و جابه جايي استانداران
    


 روزنامه ايران، شماره 6593 به تاريخ 22/6/96، صفحه 2 (سياسي)

لينک کوتاه به اين مطلب:   
 


    دفعات مطالعه اين مطلب: 22 بار
    

 

 
 
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان

معرفی سايت به ديگران
گزارش اشکال در اطلاعات
اشتراک نشريات ديگر
 جستجوی مطالب
کلمه مورد نظر خود را وارد کنيد

جستجو در:
همه مجلات عضو
مجلات علمی مصوب
آرشيو اين روزنامه
متن روزنامه های عضو
    
جستجوی پيشرفته 

اعتماد
ايران
جام جم
دنياي اقتصاد
رسالت
شرق
كيهان
 پيشخوان
مجله محيط و معدن
متن مطالب شماره 2 (پياپي 902)، Spring 2018را در magiran بخوانيد.

 

 

سايت را به دوستان خود معرفی کنيد    
 1397-1380 کليه حقوق متعلق به سايت بانک اطلاعات نشريات کشور است.
اطلاعات مندرج در اين پايگاه فقط جهت مطالعه کاربران با رعايت شرايط اعلام شده است.  کپی برداري و بازنشر اطلاعات به هر روش و با هر هدفی ممنوع و پيگيرد قانوني دارد.
 

پشتيبانی سايت magiran.com (در ساعات اداری): 77512642  021
تهران، صندوق پستی 111-15655
فقط در مورد خدمات سايت با ما تماس بگيريد. در مورد محتوای اخبار و مطالب منتشر شده در مجلات و روزنامه ها اطلاعی نداريم!
 


توجه:
magiran.com پايگاهی مرجع است که با هدف اطلاع رسانی و دسترسی به همه مجلات کشور توسط بخش خصوصی و به صورت مستقل اداره می شود. همکاری نشريات عضو تنها مشارکت در تکميل و توسعه سايت است و مسئوليت چگونگی ارايه خدمات سايت بر عهده ايشان نمی باشد.تمامي خدمات پایگاه magiran.com ، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است