|  درخواست عضويت  |  رمز خود را فراموش کرده ايد؟  |  ورود اعضا [Sign in]
جستجوي پيشرفته مطالب   |  
 جستجو:  
روزنامه ايران96/6/22: ماموريت نجفي؛ ارائه كارنامه قاليباف به شورا
magiran.com  > روزنامه ايران >  فهرست مطالب شماره
مشخصات نشريه
آخرين شماره
آرشيو شماره هاي گذشته
جستجوي مطالب
سايت اختصاصي
تماس با نشريه
شماره جديد اين نشريه
شماره 6827
دوشنبه بيست و پنجم تير ماه 1397خدمات سايت
 
MGID2825
magiran.com > روزنامه ايران > شماره 6593 22/6/96 > صفحه 4 (اجتماعي) > متن
 
      


ماموريت نجفي؛ ارائه كارنامه قاليباف به شورا
شوراي شهر مصوب كرد

نويسنده: حميده اميني فرد

برشنگهداري کودکان کار بي سرپرست از سوي سازمان بهزيستي
    وزير تعاون، کار و رفاه اجتماعي پس از نخستين ديدار رسمي اش با شهردار تهران، به شوراي شهررفت تا از تشکيل کميته اي با همکاري شهرداري تهران براي بررسي ويژه آسيب هاي اجتماعي پايتخت خبر دهد. او ابتدا در صحن علني در حضور شورايي ها گفت: به دنبال آن هستيم تا با کمک شهرداري، خدمات پشت چراغ قرمز و چهارراه ها را که عمدتاً از سوي کودکان و متکديان عرضه مي شود در قالب «مشاغل خدماتي» تعريف کرده و حتي تعاوني براي آنها ايجاد کرده و آنها را تحت پوشش قرار دهيم. ربيعي افزود: ظاهر شهر تهران از نظر وجود معتادان متجاهر و متکديان به هم ريخته است و سعي داريم با کمک سازمان بهزيستي، شهرداري و ناجا در قالب تفاهمنامه اي، برنامه هاي خود را جلو ببريم تا چهره شهر را از تکديگري پاک کنيم؛ بدين منظور هماهنگي هايي نيز با دادگستري انجام شده، به طوري که اگر کودک کاري براي بار دوم جمع آوري شود، ضمن نگهداري آن، به خانواده اش اخطار مي دهيم و اگر براي بار سوم ساماندهي شود، کودک به مدت طولاني تري نگهداري مي شود. وي با اشاره به ديگر محورهاي جلسه ديروزش با نجفي گفت: ساماندهي صنوف نوين در شهر تهران، ايجاد پارک هاي فني حرفه اي براي آشنايي کودکان، ايجاد شنبه تا جمعه بازارهاي متعدد در سطح شهر تهران و ساماندهي حاشيه هاي تهران از ديگر موارد مورد بحث بود.
    وي تصريح کرد: در اين جلسه ساخت پناهگاه براي شب خواب ها پيگيري شد و درباره ايمن سازي ساختمان هايي نظير پلاسکو که تعداد آن در شهر تهران زياد است، نيز بحث و تبادل نظر شد. همچنين جمع آوري تکدي گران توسط بهزيستي مورد بحث بود تا با اين کار چهره تهران زيباتر شود.

    
    در جلسه ديروز شوراي شهر تهران با تصويب اعضا، شهردار تهران موظف شد که گزارش 100 روزه اي از وضعيت شهررا به شوراي شهر ارائه دهد. براين اساس، متن دو فوريت اين گزارش و تدوين سند تحويل و تغيير به تصويب اعضا رسيد.
     رسولي با بيان اينکه قاليباف 12 سال در شهر تهران حضور داشت و مديريت تهران در اختيار يک نفر بود، گفت: ما به مردم قول داديم تا ظرف 3 ماه گزارشي از وضعيت شهرداري تهران در بخش هاي مختلف تهيه کنيم اما متاسفانه به علت اطلاعات متناقض و غيرقابل پذيرشي که در اختيارمان قرار گرفت، نتوانستيم اين گزارش را به مردم ارائه کنيم.
    وي با بيان اينکه در اين چند سال، 113 هزار ميليارد تومان صرف پايتخت شده است، تصريح کرد: خدمات زيادي براي تهران ارائه شده که نواقص جدي نيز داشته است که بايد اين اقدامات در گزارشي بررسي و در اختيار مردم قرار داده شود.
    
    واگذاري املاک در شهرداري سابق بدون تصويب شورا
    واگذاري املاک در شهرداري سابق بدون تصويب شورا از ديگر موضوعات مورد بحث در جلسه ديروز بود. افشين حبيب زاده، در تذکري نسبت به اين واگذاري ها واکنش نشان داد و گفت: اگرچه براساس بند 6 ماده 55، شهرداري با تصويب شورا مي تواند؛ املاکي را که به اين نهاد متعلق است به شکل رايگان در اختيار برخي موسسات قرار دهد، اما با تصويب آيين نامه مالي و مالياتي شاهد واگذاري برخي املاک بدون اطلاع شورا بوده ايم و مبالغي نيز براي کمک در نظر گرفته شده بود. او البته گفت که اسناد و مدارکي در اختيار دارد که به رئيس شورا ارائه مي دهد و در آن اسامي املاک واگذار شده آمده است، اگرچه به خاطر تعدد و شان اشخاص از اسم بردن خودداري کرد.
    محسن هاشمي هم در واکنش به تذکر حبيب زاده گفت: من هم سخناني دارم، اين موضوع بسيار مهم است، اما درحال حاضر لازم نيست آن را باز کنم. با اين حال اگر فکر مي کنيد بايد طرح و لايحه اي ارائه شود، اين طرح يا لايحه را در جلسه هيات رئيسه ارائه کنيد و گزارش را نيز در اختيار همه کميسيون ها بويژه کميسيون نظارت و حقوقي قرار دهيد.
    
    آراي کميسيون ماده 100 اثرگذار نيست
    مهدي حجت، معاون شهرسازي شهرداري تهران هم که در چند روز اخير براي اين سمت معرفي شده بود، ديروز براي بررسي دستور انتخاب يک نفر نماينده شورا در اجراي ماده هشتم قانون نوسازي و عمران شهري به صحن علني آمد و با اشاره به اثرگذار نبودن آراي کميسيون ماده 100 گفت: متاسفانه آراي کميسيون ماده 100 اثرگذاري کامل را نداشته و بايد براساس ارزش معاملاتي، تنبيهات و مجازات تعيين شود.
    
    تشکيل شوراي هماهنگي فعاليت هاي اجتماعي شهرداري و وزارت رفاه
    علي ربيعي، وزير تعاون، کار و رفاه اجتماعي ديروز صبح به ديدار محمد علي نجفي شهردار تهران رفت تا نخستين ديدار رسمي ربيعي با شهردار تهران، پس از همه اين سال ها براي نخستين بار در دفتر نجفي اتفاق بيفتد! شهردار تهران در اين جلسه با بيان اينکه ما در همه کارها و زمينه ها صددرصد روحيه و آمادگي تعامل را داريم، گفت: در اين دو هفته هم بخش عمده اي از وقتم را صرف تعامل با سازمان هاي مختلف به منظور خدمت به شهروندان کردم. درباره جلسه ديروز هم معتقدم همکاري ما با وزارت تعاون قطعاً منجر به هم افزايي مي شود و ان شاءالله پس از ايجاد تعاملات يک سري از برنامه هاي مشترک را به اجرا مي گذاريم.
    نجفي با ارائه پيشنهادي مبني بر تشکيل شورايي متشکل از اعضاي دو ارگان شهرداري و وزارت تعاون گفت: تشکيل شوراي مشترک مشتمل بر چندين کارگروه در کنار مشخص کردن موارد داراي اولويت و فوريت و ارجاع موضوعات و مشکلات شهر به اين شورا مي تواند به هم افزايي هر چه بيشتر بيفزايد و منجر به تصميم گيري هاي بهتري شود.
    نجفي ادامه داد: پيشنهاد من اين است که نام شوراي هماهنگي برنامه ها و فعاليت هاي اجتماعي شهرداري و وزارت تعاون را براي اين کميته همکاري برگزينيم و نخستين گزارش شورا يک ماه بعد ارائه شود.
    وي با بيان اينکه ساماندهي چهره ظاهري شهر از طيف آسيب ها هم اولويت دارد و هم فوريت گفت: در گذشته همکاري هاي ميان شهرداري و وزارت تعاون در زمينه هاي مختلف شکل گرفته، اما اميدواريم در آينده عمق و سطح اين ارتباطات بيشتر شود.
    علي ربيعي هم در اين جلسه با بيان اينکه دوره طلايي در مجلس شوراي اسلامي و شهرداري شکل گرفته است، اظهارکرد: يکي از موضوعاتي که وزارت تعاون و شهرداري بايد به آن رسيدگي کنند و دراين زمينه بايد هم افزايي ايجاد شود ساماندهي چهره تهران است. البته ساماندهي کودکان بي سرپرست، فعاليت براي حقوق معلولان، حقوق سالمندان و رسيدگي به مناطق فقيرنشين و حاشيه نشين از ديگر مصاديق همکاري ما و شهرداري تهران است. وي تاکيد کرد: ساماندهي صنوف تهران و اشتغال معطوف به اين امر موضوع ديگري است که مي تواند به ايجاد اشتغال درمقياسي قابل توجه وبهبود معيشت مردم بينجامد.
    وي با ابراز نگراني نسبت به فعاليت چندين ساختمان از جمله ساختمان آلومينيوم در پايتخت گفت: متاسفانه سراسر خيابان جمهوري ناامن است و بايد چاره اي براي اين مشکل بينديشيم. ما نمي توانيم کل کسبه محدوده را بيکار کنيم و مشکل تنها به دست وزارت تعاون و شهرداري حل نمي شود.
    در ادامه اين جلسه، فاطمه دانشورعضو سابق شوراي شهر تهران با بيان اينکه موضوع بهبود چهره شهر از موضوعات اورژانسي است که بايد در اولويت مسئولان قرار بگيرد، عنوان کرد: با وجود تمام اقداماتي که در طول ساليان متمادي انجام شده تاکنون نتوانستيم در بحث آسيب ديدگان اجتماعي موفق عمل کنيم. چرا که اقداماتي که انجام مي دهيم به شکل يکپارچه و با هماهنگي و همکاري سازمان ها صورت نمي گيرد. به طور مثال اقداماتي که در شهرداري انجام مي شود مسکن وار است و بخشي از مسئوليت ها که برعهده وزارت رفاه قرار دارد نيز بدرستي انجام نمي شود.
    
    ماموريت نجفي؛ ارائه کارنامه قاليباف به شورا / شوراي شهر مصوب کرد
    


 روزنامه ايران، شماره 6593 به تاريخ 22/6/96، صفحه 4 (اجتماعي)

لينک کوتاه به اين مطلب:   
 


    دفعات مطالعه اين مطلب: 24 بار
    آثار ديگري از "حميده اميني فرد"

  10 درصد تهراني ها استخرهايشان را با آب شرب پر مي كنند / زنگ خطر تنش آبي در پايتخت جدي است
حميده اميني فرد، ايران 25/4/97
مشاهده متن    
  اين خط پر حاشيه ديروز پس از 9 ماه تعطيلي افتتاح شد / 5 هزار ميليارد تومان هزينه در كام خط 7متروي پايتخت
حميده اميني فرد *، ايران 24/4/97
مشاهده متن    
  پيروز حناچي، معاون شهرسازي و معماري شهردار تهران در گفت و گو با «ايران»: تهران به شهر سواره ها تبديل شده است / ساخت برخي پروژه ها در تهران، ميلياردها تومان پول بي حساب را به جيب پيمانكاران ريخت
حميده اميني فرد، ايران 21/4/97
مشاهده متن    
  دريافت طرح ترافيك با مدارك جعلي
حميده اميني فرد، ايران 17/4/97
مشاهده متن    
  «دراكولا» كي پلمب مي شود؟
حميده اميني فرد، ايران 14/4/97
مشاهده متن    
بيشتر ...

 

 
 
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان

معرفی سايت به ديگران
گزارش اشکال در اطلاعات
اشتراک نشريات ديگر
 جستجوی مطالب
کلمه مورد نظر خود را وارد کنيد

جستجو در:
همه مجلات عضو
مجلات علمی مصوب
آرشيو اين روزنامه
متن روزنامه های عضو
    
جستجوی پيشرفته 

اعتماد
ايران
جام جم
دنياي اقتصاد
رسالت
شرق
كيهان
 پيشخوان
ماهنامه اقتصاد آسيا
متن مطالب شماره 559، فروردين 1397را در magiran بخوانيد.

 

 

سايت را به دوستان خود معرفی کنيد    
 1397-1380 کليه حقوق متعلق به سايت بانک اطلاعات نشريات کشور است.
اطلاعات مندرج در اين پايگاه فقط جهت مطالعه کاربران با رعايت شرايط اعلام شده است.  کپی برداري و بازنشر اطلاعات به هر روش و با هر هدفی ممنوع و پيگيرد قانوني دارد.
 

پشتيبانی سايت magiran.com (در ساعات اداری): 77512642  021
تهران، صندوق پستی 111-15655
فقط در مورد خدمات سايت با ما تماس بگيريد. در مورد محتوای اخبار و مطالب منتشر شده در مجلات و روزنامه ها اطلاعی نداريم!
 


توجه:
magiran.com پايگاهی مرجع است که با هدف اطلاع رسانی و دسترسی به همه مجلات کشور توسط بخش خصوصی و به صورت مستقل اداره می شود. همکاری نشريات عضو تنها مشارکت در تکميل و توسعه سايت است و مسئوليت چگونگی ارايه خدمات سايت بر عهده ايشان نمی باشد.تمامي خدمات پایگاه magiran.com ، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است