|  درخواست عضويت  |  رمز خود را فراموش کرده ايد؟  |  ورود اعضا [Sign in]
جستجوي پيشرفته مطالب   |  
 جستجو:  
روزنامه دنياي اقتصاد96/6/22: خارج از معمول
magiran.com  > روزنامه دنياي اقتصاد >  فهرست مطالب شماره
مشخصات نشريه
آخرين شماره
آرشيو شماره هاي گذشته
جستجوي مطالب
سايت اختصاصي
تماس با نشريه
شماره جديد اين نشريه
شماره 4376
سه شنبه بيست و ششم تير ماه 1397خدمات سايت
 
MGID3360
magiran.com > روزنامه دنياي اقتصاد > شماره 4143 22/6/96 > صفحه 6 (خبر) > متن
 
 


خارج از معمولخريد و فروش راي در استان البرز
    دادستان عمومي و انقلاب شهرستان البرز گفت: در پي دريافت يک فقره شکايت درباره خيانت در امانت و بررسي پرونده مشخص شد طي فرآيند برگزاري انتخابات يکي از کانديداهاي شوراي شهر با مشارکت برادرش اقدام به خريد و فروش راي کرده و مبلغي بالغ بر 17 ميليون تومان جهت خريد راي پرداخت کرده است.
    محمود محمودخاني، دادستان عمومي و انقلاب شهرستان البرز در گفت وگو با ميزان، از دستگيري يک نفر از کانديداهاي پنجمين دوره شوراي شهر الوند به اتهام خريد و فروش راي خبر داد. وي با بيان اينکه خريد و فروش راي جرم بوده و برابر مقررات مجازات حبس و جزاي نقدي دارد، گفت: در پي دريافت يک فقره شکايت درخصوص خيانت در امانت و بررسي پرونده مشخص شد طي فرآيند برگزاري انتخابات يکي از کانديداهاي شوراي شهر با مشارکت برادرش اقدام به خريد و فروش راي کرده و مبلغي بالغ بر 17 ميليون تومان براي خريد راي پرداخت کرده است. دادستان البرز تصريح کرد: پس از تحقيقات جامع به عمل آمده از سوي پليس اطلاعات و امنيت عمومي و نيز شعبه تحقيق دادسراي عمومي و انقلاب شهرستان البرز براي متهمان قرار وثيقه صادر و به لحاظ عجز از تامين وثيقه بازداشت و تحويل زندان مرکزي قزوين شدند.
    
    
    400 هزار کودک از تحصيل بازماندند
    ايرنا: رئيس سازمان بهزيستي کشور بر اساس آمارهاي غيررسمي اعلام کرد که حدود 400 هزار دانش آموز از تحصيل بازماندند. به گزارش «ايرنا» انوشيروان محسني بندپي ديروز در آيين طرح تهيه لوازم التحرير و پوشاک براي کودکان کم برخوردار با عنوان «قلب مهربان» افزود: آمار غيررسمي حکايت از بيش از 400 هزار دانش آموز بازمانده از تحصيل در کشور دارد؛ در استان سيستان و بلوچستان 17 هزار کودک بازمانده از تحصيل شناسايي شده اند. وي تصريح کرد: گاهي نيازهاي مالي خانواده ها موجب مي شود تا آنان انگيزه اي براي ثبت نام فرزندان خود در مدرسه نداشته باشند. وي اضافه کرد: همچنين گاهي افرادي در دانشگاه ها پذيرش مي شوند اما با هزينه هاي بالاي پذيرش روبه رو مي شوند بنابراين طرح هايي مانند طرح تهيه لوازم التحرير و پوشاک براي کودکان کم برخوردار مي تواند خير جمعي را در جامعه گسترش دهد.
    رئيس سازمان بهزيستي کشور گفت: گاهي افرادي سرچهارراه ها از حس نوع دوستي مردم استفاده مي کنند اما استفاده اصلي به نفع کساني است که پشت پرده فعاليت دارند و مردم به رغم اينکه گاهي مي دانند نبايد به افراد، پرداخت هاي نقدي داشته باشند اما باز حس نوع دوستي و علاقه آنان براي کمک به همنوع خود موجب مي شود که برخي سوءاستفاده کنندگان از اين علاقه مردم، بهره ببرند. محسني بندپي تاکيد کرد: به رغم اينکه بايد کمک هاي نقدي مردم به افراد به طور مستقيم، متوقف شود اما مردم باز هم دست در جيب مي کنند و به اينگونه سوءاستفاده کنندگان، پول مي دهند اما با استفاده از خدمات الکترونيکي مانند روبات نسيم مهرباني مي توان با اعتماد کامل به نيازمندان واقعي کمک کرد. وي اضافه کرد: اگر مردم بدانند که کمک هاي نقدي آنان به کجا مي رسد و صرف چه مشکلاتي مي شود، مي توان اعتماد جامعه را جلب کرد. خيرين با هر مبلغي و با مراجعه به سايت اينترنتي www.ghalbemehraban.ir از طريق درگاه پرداخت الکترونيک يا عضويت در روبات نسيم مهرباني به نشاني nasimmehrabanibot@ در تلگرام در طرح تهيه لوازم التحرير و پوشاک براي کودکان کم برخوردار سهيم شوند.
    
    
    هجوم گرازها به مزارع کشاورزي
    ايرنا: گرازها با تخريب مزارع و باغ هاي برخي شهرستان هاي خراسان شمالي نتيجه زحمات يکساله کشاورزان را به تاراج برده اند به طوري که اکنون برخي روستاييان از جمع آوري باقيمانده محصولات خود منصرف شده اند.
    شماري از کشاورزان خراسان شمالي گفتند که به علت ترس از حمله هاي پياپي گرازها که جمعيت آنها هر سال افزايش پيدا مي کند، کشت و زرع در مناطق دوردست را رها کرده اند و تنها در «کلاته هاي» نزديک روستا اقدام به کشت و زرع مي کنند.
    اين کشاورزان اظهار کردند: بارها از بخشداري ها يا ادارات محيط زيست براي چاره جويي کمک خواسته ايم اما، اين مشکل اساسي هنوز برطرف نشده است. معاون بهبود توليدات گياهي سازمان جهاد کشاورزي خراسان شمالي با اشاره به خشکسالي و ضعيف شدن مراتع اين استان گفت: هجوم گرازها به مزارع بيشتر به علت کمبود غذاي اين گونه جانوري و همچنين کمبود حيوان هاي گوشتخوار است. محمدجواد تشکري افزود: در قانون برنامه ششم توسعه راهکار هايي براي مقابله با هجوم حيوانات به زمين هاي کشاورزي از جمله حصارکشي ارائه شده است. وي با بيان اينکه نبايد کشاورزان نسبت به کشتن گراز ها اقدام کنند، افزود: اين امر باعث به هم خوردن محيط زيست خواهد شد. وي به کشاورزان توصيه کرد با ايجاد بوهاي نامطبوع، حصارکشي با کاشت گياهاني همچون ليلکي (گياهي خاردار) از ورود حيوانات وحشي به مزارع و باغ ها جلوگيري کنند. وي افزود: هيچ دستورالعمل و قانوني براي مبارزه با حيوانات وحشي از جمله گراز در سازمان جهاد کشاورزي وجود ندارد، کشاورزان تنها بايد فضا را براي حضور گرازها ناامن کنند.
    
    
    مصرف بيش از ۹۲ درصد آب هاي تجديدپذير کشور
    مديرکل دفتر برنامه ريزي کلان آب و آبفاي وزارت نيرو عنوان کرد: ما بيش از ۹۲ درصد از آب تجديدپذير کشور را مصرف مي کنيم و اين پيام ناميموني براي کشور است. به گزارش «ايسنا» محمد ابراهيم نيا ديروز در مراسم افتتاحيه اولين جشنواره ملي فناوري هاي آب بهره وري و بازچرخاني فناوري هاي آب در دانشگاه فردوسي با بيان اينکه آب، دغدغه اصلي تمام حکومت ها در قرن ۲۱ است، اظهار کرد: آب يکي از مولفه هاي اصلي تعادل و حفظ اکوسيستم و محيط زيست است. تمام کشورها حتي کشورهاي توسعه يافته و پرآب نيز در اين زمينه دغدغه دارند. وي ادامه داد: مجمع جهاني اقتصاد در سوئيس سالانه ريسک هاي مهم دنيا را منتشر مي سازد. طي چند سال گذشته بحران آب سومين ريسک مهم دنيا مطرح شده است. دو مورد اول ريسک در دنيا نيز مشکلات اقتصادي، بيکاري و اخيرا مبارزات مسلحانه بوده است. دنيا به موضوع آب به عنوان سومين ريسک سيستماتيک نگاه برنامه ريزانه دارد. ابراهيم نيا درخصوص اهميت آب در کشورها عنوان کرد: توسعه کشورها و پايداري آن ارتباط مستقيمي با آب دارد. آب کالايي باارزش و معيار توسعه اقتصادي کشورها است.
    خارج از معمول
    


 روزنامه دنياي اقتصاد، شماره 4143 به تاريخ 22/6/96، صفحه 6 (خبر)

لينک کوتاه به اين مطلب:   
 


    دفعات مطالعه اين مطلب: 25 بار

 

 
 
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان

معرفی سايت به ديگران
گزارش اشکال در اطلاعات
اشتراک نشريات ديگر
 جستجوی مطالب
کلمه مورد نظر خود را وارد کنيد

جستجو در:
همه مجلات عضو
مجلات علمی مصوب
آرشيو اين روزنامه
متن روزنامه های عضو
    
جستجوی پيشرفته 

اعتماد
ايران
جام جم
دنياي اقتصاد
رسالت
شرق
كيهان
 پيشخوان
نشريه تحقيقات كاربردي مهندسي صنايع
متن مطالب شماره 1 (پياپي 501)، 2018را در magiran بخوانيد.

 

 

سايت را به دوستان خود معرفی کنيد    
 1397-1380 کليه حقوق متعلق به سايت بانک اطلاعات نشريات کشور است.
اطلاعات مندرج در اين پايگاه فقط جهت مطالعه کاربران با رعايت شرايط اعلام شده است.  کپی برداري و بازنشر اطلاعات به هر روش و با هر هدفی ممنوع و پيگيرد قانوني دارد.
 

پشتيبانی سايت magiran.com (در ساعات اداری): 77512642  021
تهران، صندوق پستی 111-15655
فقط در مورد خدمات سايت با ما تماس بگيريد. در مورد محتوای اخبار و مطالب منتشر شده در مجلات و روزنامه ها اطلاعی نداريم!
 


توجه:
magiran.com پايگاهی مرجع است که با هدف اطلاع رسانی و دسترسی به همه مجلات کشور توسط بخش خصوصی و به صورت مستقل اداره می شود. همکاری نشريات عضو تنها مشارکت در تکميل و توسعه سايت است و مسئوليت چگونگی ارايه خدمات سايت بر عهده ايشان نمی باشد.تمامي خدمات پایگاه magiran.com ، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است