|  درخواست عضويت  |  رمز خود را فراموش کرده ايد؟  |  ورود اعضا [Sign in]
جستجوي پيشرفته مطالب   |  
 جستجو:  
روزنامه اعتماد96/6/22: شهردار گزارش ١٠٠ روزه از پايتخت به شورا ارايه دهد
magiran.com  > روزنامه اعتماد >  فهرست مطالب شماره
مشخصات نشريه
آخرين شماره
آرشيو شماره هاي گذشته
جستجوي مطالب
سايت اختصاصي
تماس با نشريه
شماره جديد اين نشريه
شماره 4035
يكشنبه ششم اسفند ماه 1396خدمات سايت
 
MGID3291
magiran.com > روزنامه اعتماد > شماره 3904 22/6/96 > صفحه 13 (جامعه) > متن
 
      


شورا 
شهردار گزارش ١٠٠ روزه از پايتخت به شورا ارايه دهد
طرح دو فوريتي اعضاي شوراي شهر به تصويب رسيد

نويسنده: حميدرضا خالدي

با وجود گذشت حدود يك سال از طرح موضوع واگذاري املاك نجومي در شهرداري تهران به گروهي خاص و ورود دستگاه هاي مختلف به آن، پرونده اين موضوع همچنان باز است. در همين راستا برخلاف شوراي چهارم كه چندان تمايلي براي ورود به اين مساله نداشت، شوراي پنجم در همين عمر يك ماهه خود نشان داده كه قصد دارد با جديت اين واگذاري ها را دنبال كند. ديروز اين موضوع بار ديگر توسط برخي از اعضا ي شوراي جديد مطرح و بر لزوم پيگيري آن تاكيد شد. در همين خصوص رييس كميته عمران شوراي شهر تهران از ارايه اسناد و مداركي خبر داد كه نشان مي دهد املاك به افراد خاص واگذار شده است. افشين حبيب زاده در تذكري با بيان اينكه براساس بند ٦ ماده ٥٥، شهرداري مي تواند اراضي خود را با حفظ مالكيت به طور رايگان در اختيار سازمان ها و... قرار دهد، گفت: اما متاسفانه با تصويب آيين نامه مالي و معاملاتي شاهد واگذاري برخي املاك بدون اطلاع شورا بوده ايم و مبالغي نيز براي كمك در نظر گرفته شده بود. او ادامه داد: براساس اسنادي كه به رييس شورا ارايه خواهم داد، اسامي املاك واگذار شده ذكر شده كه به خاطر تعدد و شان اشخاص از اسم بردن خودداري مي كنم. با اين حال بايد در اسرع وقت به اين موارد رسيدگي و از ادامه اين روند جلوگيري شود. حبيب زاده با تاكيد بر اهميت اين موضوع افزود: از نظر من در صورت لزوم بايد در اين زمينه طرح و لايحه اي نيز به شورا ارايه شود. بعد از اين صحبت هاي افشين حبيب زاده رييس كميته عمران شوراي شهر تهران گفت: اين موضوع بسيار مهم است. من هم به شخصه حرف هايي در اين زمينه دارم اما ترجيح مي دهم در حال حاضر از بيان آنها خودداري كنم. با اين حال اگر فكر مي كنيد بايد طرح و لايحه اي ارايه شود اين طرح يا لايحه را در جلسه هيات رييسه ارايه كنيد و گزارش را نيز در اختيار همه كميسيون ها به خصوص كميسيون نظارت و حقوقي قرار دهيد.
    
     نخستين وزير در صحن شوراي پنجم
     سه شنبه، وزير تعاون به عنوان نخستين وزير دولت يازدهم در صحن شوراي پنجم حاضر شد تا نشان دهد كه بين مديريت شهري جديد و دولت، تعامل تنگاتنگي برقرار است. علي ربيعي در صحن علني اين شورا گفت: حضور من امروز در شورا جنبه نمادين ندارد و با حضور دوستان همفكرمان در شوراي شهر بي شك ارتباط وزارت تعاون با شورا افزايش خواهد يافت، چرا كه اين وزارتخانه ارتباط نزديكي با مردم دارد و مي توانيم با كمك هم رنج مردم را كاهش دهيم. وزير كار با اشاره به زمينه هاي همكاري ميان شورا و شهرداري تهران افزود: بحث كودكان، سالمندان، عدم وقوع حوادثي همچون پلاسكو، ايمن كردن تهران، رسيدگي به جنوب و حاشيه شهر، رسيدگي به گروه هاي آسيب پذير و مهارت آموزي با استفاده از مراكزي كه در مركز شهر تهران قرار دارند از جمله اختياراتي است كه مي تواند زمينه همكاري مشترك اين وزارتخانه با شورا باشد. ربيعي در پايان گفت: ريخت تهران از لحاظ انساني نامناسب است و مواردي از سوءاستفاده از كودكان ديده مي شود. من به عنوان عضوي از كابينه در اختيار شورا و شهرداري هستم. يكي ديگر از موضوعات مهم مطرح شده در جلسه ديروز تصويب دو فوريت ارايه گزارش ١٠٠ روزه شهردار به شورا و تدوين سند تحويل و تغيير بود كه به تصويب اعضاي شوراي شهر تهران رسيد. رسولي عضو كميسيون برنامه و بودجه با بيان اينكه در١٢ سالي كه قاليباف شهردار تهران بود، مديريت شهري در اختيار يك نفر بود، گفت: ما به مردم قول داديم تا ظرف ٣ ماه گزارشي از وضعيت شهرداري تهران در بخش هاي مختلف تهيه كنيم اما متاسفانه به دليل اطلاعات متناقض و غيرقابل پذيرشي كه در اختيارمان قرار گرفت، نتوانستيم اين گزارش را به مردم ارايه دهيم. وي با بيان اينكه در اين چند سال، ١١٣ هزار ميليارد تومان صرف پايتخت شده است، تصريح كرد: خدمات زيادي براي تهران ارايه شده كه نواقص جدي نيز داشته است كه بايد اين اقدامات در گزارشي بررسي و در اختيار مردم قرار داده شود.
     رسولي ادامه داد: ما به عنوان نماينده مردم قول داده و قسم خورده ايم كه پاسخگو باشيم و نجفي شهردار منتخب شورا بايد گزارشي درباره اقتصاد شهري، بدهي ها، هلوگرام ها و دستگيري هاي اخير (اشاره به خبر دستگيري قائم مقام قاليباف در شهرداري) و چالش هاي پيش روي حوزه مديريتي به اعضاي شورا ارايه دهد و بي شك اين گزارش يك مطالبه عمومي است. رسولي گفت: از دكتر نجفي مي خواهيم در قالب گزارش ١٠٠ روزه و براساس گزارشات مستند، به مردم و نمايندگان گزارش دهد كه چه شهري تحويل گرفته و به چه ميزان اهداف دو برنامه تحقق يافته است و وضعيت تهران در مورد بدهي ها، تراكم ها و دستگيري هاي اخير به چه صورت است. در نهايت، با اكثريت آرا دو فوريت ارايه گزارش١٠٠ روزه توسط نجفي و ارايه سند تحويل و تغيير به تصويب رسيد.
    
     كميسيون ماده ١٠٠ در شورا
     ديروز همچنين افشين حبيب زاده، رييس كميته عمران شوراي شهر تهران، در نقدي برعملكرد كميسيون ماده ١٠٠ به عنوان اهرم بازدارنده براي تخلفات ساختماني، با بيان اينكه متاسفانه شهرداران مناطق به آراي كميسيون ماده ١٠٠ احترام نمي گذارند و بي توجه به آرا به رايزني با مالكان مي پردازند، گفت: اين موضوع نيز در گزارش سازمان بازرسي كل كشور قيد شده و براي همين، لازم است در اسرع وقت اين موضوع كه شهرداران مناطق نبايد نسبت به مذاكرات با مالك براي حل مشكل آراي كميسيون ماده ١٠٠ وارد شوند، به آنها ابلاغ شود چراكه اين موضوع زمينه ساز فساد خواهد بود. وي در ادامه با بيان اينكه من قبول دارم جداول ابلاغي ضريبK (ضريبي كه در صورت بروز تخلف ساختماني جريمه هاي شهرداري براساس آن محاسبه مي شود) در بسياري از مواقع غيرمنطقي بوده است، گفت: اما دقت داشته باشيد كه شما پيشنهاد داده ايد كه جدول قبلي ضريب K، ملاك عمل قرار گيرد اما اعداد قبلي نيز غيرمنطقي و پايين بود و محدوديتي را ايجاد نمي كرد، براي همين پيشنهاد مي شود اعلام كنيم كه براي ارايه جداول جديد چه مدت زماني را لازم داريم تا اين موضوع در شورا بررسي شود. همچنين صدراعظم نوري نيز در همين خصوص گفت: كميسيون توافقات و شوراهاي معماري از مهم ترين مسائل شهرسازي در مناطق هستند كه بايد نحوه فعاليت آنها مورد بررسي و بازنگري دقيق قرار گيرد.
     وي افزود: لازم است جلسه مشتركي با حضور معاون شهرسازي و اعضاي شوراي شهر براي بررسي وضعيت ساخت و ساز در پايتخت برگزار شود تا گزارشي از وضعيت تهران در حوزه ساخت وساز ارايه شود.
    
     يك هفته مرخصي
     از ديگر نكات جلسه ديروز شورا، اعلام تعطيلي يك هفته اي شورا در هفته آينده بود. آنهم در حالي كه تنها يك ماه از آغاز به كار شوراي پنجم مي گذرد و اين دوره شورا هنوز تثبيت خود: فاصله دارد.
    شورا: شهردار گزارش ١٠٠ روزه از پايتخت به شورا ارايه دهد / طرح دو فوريتي اعضاي شوراي شهر به تصويب رسيد
    


 روزنامه اعتماد، شماره 3904 به تاريخ 22/6/96، صفحه 13 (جامعه)

لينک کوتاه به اين مطلب:   
 


    دفعات مطالعه اين مطلب: 22 بار
    آثار ديگري از "حميدرضا خالدي"

  تجربه خشن راه اندازي اسنپ در كرمان / اعتراض به فعاليت اپليكيشن حمل و نقل داخل شهري از پايتخت تا مراكز استان ها
حميدرضا خالدي، اعتماد 28/11/96
مشاهده متن    
  زهرا بهرام نژاد، عضو شوراي شهر تهران: هنوز نمي دانيم چرا پيشنهاد بودجه حمايتي زنان راي نياورد
حميدرضا خالدي، اعتماد 25/11/96
مشاهده متن    
  انتقاد ضمني محسن هاشمي از شهردار تهران / كليات نخستين بودجه در دوره پنجم شوراها تصويب شد
حميدرضا خالدي، اعتماد 16/11/96
مشاهده متن    
  زيباكلام در پاسخ به انتقادات ساخت دهكده اميد: وضعيت سرپل ذهاب بحراني نيست
حميدرضا خالدي، اعتماد 15/11/96
مشاهده متن    
  نقشه 5 ميليون توماني شهرداري براي هر خبرنگار / اعضاي شوراي شهر در جلسه دهم بهمن چه گفتند؟
حميدرضا خالدي، اعتماد 11/11/96
مشاهده متن    
بيشتر ...

 

 
 
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان

معرفی سايت به ديگران
گزارش اشکال در اطلاعات
اشتراک نشريات ديگر
 جستجوی مطالب
کلمه مورد نظر خود را وارد کنيد

جستجو در:
همه مجلات عضو
مجلات علمی مصوب
آرشيو اين روزنامه
متن روزنامه های عضو
    
جستجوی پيشرفته 

اعتماد
ايران
جام جم
دنياي اقتصاد
رسالت
شرق
كيهان
 پيشخوان
دو ماهنامه راهبردهاي آموزش در علوم پزشكي
متن مطالب شماره 6 (پياپي 46)، بهمن و اسفند 1396را در magiran بخوانيد.

 

 

سايت را به دوستان خود معرفی کنيد    
 1396-1380 کليه حقوق متعلق به سايت بانک اطلاعات نشريات کشور است.
اطلاعات مندرج در اين پايگاه فقط جهت مطالعه کاربران با رعايت شرايط اعلام شده است.  کپی برداري و بازنشر اطلاعات به هر روش و با هر هدفی ممنوع و پيگيرد قانوني دارد.
 

پشتيبانی سايت magiran.com (در ساعات اداری): 77512642  021
تهران، صندوق پستی 111-15655
فقط در مورد خدمات سايت با ما تماس بگيريد. در مورد محتوای اخبار و مطالب منتشر شده در مجلات و روزنامه ها اطلاعی نداريم!
 


توجه:
magiran.com پايگاهی مرجع است که با هدف اطلاع رسانی و دسترسی به همه مجلات کشور توسط بخش خصوصی و به صورت مستقل اداره می شود. همکاری نشريات عضو تنها مشارکت در تکميل و توسعه سايت است و مسئوليت چگونگی ارايه خدمات سايت بر عهده ايشان نمی باشد.تمامي خدمات پایگاه magiran.com ، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است