|  درخواست عضويت  |  رمز خود را فراموش کرده ايد؟  |  ورود اعضا [Sign in]
جستجوي پيشرفته مطالب   |  
 جستجو:  
روزنامه رسالت96/6/22: اخبار برگزيده
magiran.com  > روزنامه رسالت >  فهرست مطالب شماره
مشخصات نشريه
آخرين شماره
آرشيو شماره هاي گذشته
جستجوي مطالب
سايت اختصاصي
تماس با نشريه
شماره جديد اين نشريه
شماره 9264
سه شنبه بيست و ششم تير ماه 1397خدمات سايت
 
MGID2829
magiran.com > روزنامه رسالت > شماره 9033 22/6/96 > صفحه 1 (صفحه اول) > متن
 
      


اخبار برگزيدهبنده پير خراباتم كه لطفش دائم است
    به گزارش فارس، افشين علا گفت: طي تماسي از دفتر مقام معظم رهبري، پيام سپاس و قدرداني ايشان به خاطر دو شعري كه براي شهيد محسن حججي سرودم به اطلاع بنده رسيد. ايشان پيش از اين نيز در ملاقات ها يا از طريق دفترشان و گاه با ارسال دستخط، بابت سرودن اشعار آييني و انقلابي از بنده تشكر و قدرداني كرده اند. توجه ايشان به اين گونه اشعار، همراه با نكته سنجي و قدرشناسي شان همان قدر برايم ارزشمند است كه از بي خبري، قدرنشناسي و نخوت برخي مسئولان فرهنگي كشور ملول و آزرده خاطرم. البته سرودن شعر براي شهيدان، در برابر عظمت حماسه آنان، هنري نيست كه بخواهم بابت آن به خود ببالم يا از كسي طلبكار باشم ولي نمي توان از كنار اين گونه ظرافت هاي رفتاري رهبر انقلاب از يك سو، و بي مهري هاي مسئولان اجرايي و فرهنگي از سوي ديگر، بي تفاوت گذشت. بسياري از صاحبان قدرت و جناح هاي سياسي نشان داده اند چهره هاي فرهنگي را فقط براي ايام تبليغات و جلب آراي مردم مي خواهند و چون به مراد خود رسيدند، دغدغه هاي ما را فراموش مي كنند. در حالي كه بلندپايه ترين مقام رسمي و معنوي نظام، بدون در نظر گرفتن گرايش هاي سياسي افراد، در همه حال ناظر و مشوق نيروهاي وفادار به ارزش هاي انقلاب اسلامي است. لازم است بنده نيز علي رغم همه تلخكامي ها، بار ديگر اعلام كنم همين حسن ظن و قدرشناسي رهبر فرزانه انقلاب را از همه پست ها، مقام ها و رانت ها ارزشمندتر مي دانم و به فضل الهي، موهبت شاعر اهل بيت (ع) و انقلاب بودن را با تعلق به هيچ جناح، جايگاه و منصبي عوض نخواهم كرد. بنده پير خراباتم كه لطفش دائم است/ورنه لطف شيخ و زاهد گاه هست و گاه نيست...
    
    
    اگر قرار بود منتظر بازگشتش باشيم به رفتنش رضايت نمي داديم
    خانواده شهيد حججي در بيانيه اي درباره بازگشت پيكر آن شهيد اعلام كردند در برابر ملت فهيم و بزرگوار ايران سر تعظيم فرود مي آوريم و خواستار حضور در راهي هستيم كه محسن برايش رفت. به گزارش باشگاه خبرنگاران، در اين بيانيه آمده است: اگر مقدر شد مادر وهب مي شويم كه پس از شهادت فرزندش سرش را به ميان دشمن پرتاب مي كند و مي گويد از آنچه در راه امام و ولي زمانم بخشيده ام چيزي را پس نمي گيرم. اگر قرار بود منتظر برگشتن محسن باشيم به رفتنش رضايت نمي داديم. خانواده محسن مثل محسن، تسليم قضا و قدر الهي است و ما درس صبر را يكي ديگر از ابعاد تربيتي واقعه عاشورا مي دانيم. اگر تقدير الهي بر آمدن و بازگشت پيكر محسن حججي باشد قطعا در بهترين زمان و در بهترين موقعيت اين اتفاق مي افتد. قدردان تلاش ها و پيگيري هاي مسئولين سپاه در اين مورد هستيم و خواستار حفظ منافع نظام مي باشيم كه قطعا محسن حججي به اين امر بيشتر رضايت دارد. چرا كه محسن سرباز مطيع ولايت است و براي اهتزاز اين زيباترين پرچم دنيا قدم در راه جهاد گذاشته است. شايد امروز و فردا شدن ها خودش زمينه ساز انقلابي بر دل هاست.
    
    
    پيرمردها به شوراي شهر هم آمدند!
    رئيس كميسيون عمران و حمل و نقل شوراي شهر تهران به 3 انتصاب شهردار تهران انتقاد كرد و گفت: از 4 معاون جديد شهردار 3 نفر بازنشسته هستند و طبق قانون نبايد به كارگيري شوند. به گزارش تسنيم، محمد عليخاني اظهار كرد: اميدواريم شهردار تهران در به كارگيري نيروهاي جديد و انتصابات آن قانون را رعايت كند و قبل از انتصاب معاونين شورا را در جريان بگذارد. وي تصريح كرد: بحث قانونمداري يكي از وعده ها و شعارهاي اصلاح طلبان است كه بر اين مدار حركت مي كنند. عليخاني گفت: طبق قانون مصوبه سال 95 به كارگيري بازنشستگان در شهرداري ممنوع است و متاسفانه شاهد هستيم 3 نفر از معاونين جديد شهردار تهران بازنشسته هستند. وي افزود: البته در برخي از مواقع استثنائاتي هست كه اين موضوع به معاونين شهردار مربوط نمي شود. محسن هاشمي رئيس شوراي شهر تهران نيز در واكنش به صحبت هاي عليخاني تصريح كرد: بهتر بود كه شهردار تهران، آن يكي ديگر از معاونين خود را نيز بازنشسته معرفي مي كرد!
    
    
    تخلف نجومي بگيران محرز است نبايد تبرئه اي در كار باشد
    عضو كميسيون قضائي و حقوقي مجلس گفت: در شرايطي كه ديوان سقف حقوق را 20 ميليون در نظر گرفته بود 400 نجومي بگير شناسايي كرد، چطور ممكن است با قرار گرفتن 12 ميليون به عنوان سقف حقوق، نجومي بگيران تبرئه شوند؟ محمدعلي پور در گفتگو با شبكه اطلاع رساني راه دانا، در خصوص اظهارات يكي از نماينده هاي مجلس مبني بر تبرئه نجومي بگيران در ديوان محاسبات اظهار داشت: هنوز گزارش رسمي از سوي ديوان محاسبات در اين خصوص به مجلس ارائه نشده است هرچند قبلا ديوان محاسبات اعلام كرده بود كه تمام حقوق هايي كه به صورت مازاد پرداخت شده، بازگردانده شده است. وي با بيان اينكه قبلا ديوان محاسبات اعلام كرده بود حدود 400 نجومي بگير وجود داشته است، عنوان كرد: آنچه كه مسلم است قبلا ديوان محاسبات حقوق نجومي عده اي را تاييد و آنها را باز گردانده بود. وي در ادامه افزود: اگر نجومي بگيري وجود نداشته است چگونه ديوان محاسبات اعلام كرد عده اي مازاد حقوق هاي خود را پس داده اند و چرا پيش از اين اعلام كرد 400 نفر نجومي بگير وجود دارد؟ شرط بازگرداندن اين حقوق ها دريافت حقوق نجومي بود و از اين رو ديوان محاسبات امروز نمي تواند اعلام كند نجومي بگيري وجود ندارد و تبرئه اي هم قاعدتاً نبايد در كار باشد چرا كه تخلفات اين افراد محرز شده و حتي برخي به انفصال از خدمت محكوم شدند. وي همچنين خاطرنشان كرد: اگر ديوان محاسبات اعلام كرده است اين افراد تبرئه شده اند در حقيقت گزارش قبلي خود مبني بر وجود 400 نجومي بگير را نقض كرده است؛ قطعاً به زودي از ديوان محاسبات مي خواهيم تا گزارش كامل رسيدگي به پرونده حقوق هاي نجومي را به مجلس ارائه كند تا شائبه هايي از اين دست برطرف شود.
    
    
    براي غلبه بر ايران به كمك آمريكا نياز داريم
    رئيس ستاد مشترك پيشين ارتش رژيم اشغالگر قدس، تهديد ايران را بزرگ تر از گروه تكفيري صهيونيستي داعش براي اين رژيم عنوان كرد و گفت براي پيروزي نظامي بر ايران، آمريكا بايد كمك كند. پايگاه اينترنتي جروزالم آنلاين به قلم عمري آريِل نوشت: سرلشكر يائير گولان رئيس ستاد مشترك سابق ارتش اسرائيل مي گويد، اسرائيل براي پيروزي نظامي بر ايران شديداً به كمك آمريكا نياز دارد. وي بيان كرد: در جهاني كه تهديدات توسط اينترنت، گروه هاي تروريستي و هجوم پناهندگان خيلي سريع گسترده مي شوند، همكاري ما با آمريكا بايد نزديك تر از هر زمان ديگري باشد. گولان افزود: از نقطه نظر اسرائيل، تهديد ايران بسيار بزرگتر از داعش است، زيرا ايراني ها بسيار پيشرفته تر و متمدن تر هستند. به همين دليل است كه من معتقدم به تنهايي قادر نيستيم تا ايران را شكست دهيم. وي تاكيد كرد: فقط بنگريد ايران چگونه در منطقه رفتار مي كند. ايراني ها بسيار هوشيارانه اقدامات خود را انجام مي دهند، هميشه تلاش مي كنند تا كمترين ميزان از سرمايه گذاري را انجام دهند. اگر قرار باشد به جاي پول و خون (نيروي انساني) يكي را انتخاب كنند، آنها ترجيح مي دهند تا پول خرج كنند و متحدان شان خون بدهند.
    
    
    طراح ايراني جايزه اش را به سفارت ايتاليا پَس فرستاد
    در ادامه اعتراض ها به نحوه برخورد بعضي از سفارتخانه هاي مقيم ايران در صدور ويزا، «تورج صابري وند» كه چندي پيش براي دريافت جايزه A Design به ايتاليا دعوت شده بود، پس از عدم موفقيت در گرفتن وقتِ سفارت و با توجه به وجود مشكلاتي در صدور ويزا، از سفر به اين كشور منصرف شد و در انتقاد به اين جريان، نامه اي را خطاب به رايزن فرهنگي ايتاليا در تهران نوشت. صابري وند كه لوگو ديزاينر و عضو انجمن صنفي طراحان گرافيك ايران و همچنين برنده جايزه نقره اي Graphis آمريكا، جايزه برنز A`Design ايتاليا، برنز International Design Award آمريكا و جايزه سرو نقره اي 94 ايران است، در متن نامه اي كه در اختيار ايسنا قرار داده، نوشته است؛ A Design Award جايزه را با پست براي من فرستاده و من اين جايزه را براي شما مي فرستم تا نشانه اعتراض ما در سفارت ايتاليا باشد. به گزارش ايسنا، A Design يكي از بزرگ ترين رقابت هاي طراحي جهان است كه در كشور ايتاليا برگزار مي شود و به بهترين طراحي ها و مفاهيم طراحي جوايزي را اهدا مي كند. جمشيد مراديان، هنرمند مجسمه ساز نيز كه براي فعاليت هنري قصد سفر به اروپا را داشت، چندي پيش نسبت به نحوه برخورد سفارت فرانسه در صدور ويزا و همچنان بازار سياهي كه در حاشيه آن راه افتاده است، معترض شده بود.
    
    
    رو شدن دستان برخي مسئولان ارشد در مافياي گوشت
    معاون دادستان مشهد با تشريح جزئياتي از پرونده معروف به «مافياي گوشت» به افشاي برخي زواياي پنهان در اين پرونده پرداخت. روزنامه خراسان نوشت: قاضي جواد جاويدنيا از سندسازي گسترده براي واردات گوشت به كشور خبر داد و در تشريح اين ماجرا گفت: در پي كشف محموله هايي از فرآورده هاي دامي آلوده در مشهد، رسيدگي به اين پرونده با توجه به سوابق موضوع به طور جدي در دستور كار دادسراي ناحيه 2 مشهد قرار گرفت چرا كه تحقيقات مقدماتي درباره چگونگي واردات، حمل و توزيع اين فرآورده ها بيانگر آن بود كه دست هاي پنهان افراد صاحب نفوذ در پس پرده سودجويي هاي ميلياردي وجود دارد درحالي كه اين گونه سودجويي ها بازي با جان مردم بود. وي به تاكيدات دادستان مركز خراسان رضوي براي حمايت از حقوق عامه مردم و برخورد قاطع با مسئولان متخلف اشاره كرد و افزود: هرچه بيشتر در عمق اين پرونده فرو مي رفتيم دست هاي پنهان برخي مسئولان و مديران ارشد استاني و تضييع گسترده حقوق مردم نمايان تر مي شد، چرا كه اين اقدامات در پوشش تنظيم بازار رخ مي داد و عده اي با پايمال كردن حقوق عمومي مردم به ثروت اندوزي مي پرداختند. وي همچنين به بررسي هاي كامل و انجام آزمايش هاي تخصصي در ماجراي گوشت هاي وارداتي نيز اشاره كرد و افزود: آزمايش هاي دقيق تخصصي در آزمايشگاه دامپزشكي و همچنين ديگر آزمايشگاه هاي ثانويه خصوصي مورد تاييد اداره دامپزشكي قرار گرفت و مشخص شد كه پنج محموله بزرگ توقيفي در مشهد داراي آلودگي هاي خطرناكي است كه در برخي مواردمي تواند كشنده باشد. قاضي جاويدنيا تصريح كرد: بررسي هاي دقيق و كارشناسي در اين پرونده كه 6 مقام مسئول نيز در بازداشت به سر مي برند، همچنان ادامه دارد.
    
    
    بخشي از اصلاح طلبان سرخورده شده اند
    يدالله طاهرنژاد، فعال اصلاح طلب و از مشاهير حزب كارگزاران سازندگي اخيراً در بخشي از مصاحبه خود با روزنامه اعتماد، گفته است؛ از ابتدا هم انتظار اينكه روحاني يك كابينه اصلاح طلب داشته باشد، وجود نداشت. البته كسي هم تصور نمي كرد كه كرسي هاي اصلاح طلب كابينه كاهش يابد. با توجه به وعده هايي كه روحاني در انتخابات داد و هزينه سنگين اصلاح طلبان براي موفقيت او به گونه اي بود كه تركيب كابينه چندان با انتظارات شان هماهنگ نبود، در بخشي از نيروهاي اصلاح طلب سرخوردگي ايجاد شده است.
    
    حسادت كودكانه
    بر اساس يك گزارش، پس از سفر امير كويت به واشنگتن، رئيس جمهور آمريكا بي وقفه غرولند مي كند كه چرا هواپيماي او كوچكتر از هواپيماي صباح الاحمد آل جابر الصباح است! هفته نامه نيوزويك نوشت: دونالد ترامپ، رئيس جمهور جنجالي آمريكا، ناراحت است كه چرا هواپيماي او از هواپيماي امير كويت كوچكتر است!
    نيوزويك در مقاله اي به حسادت دونالد ترامپ به امير كويت پرداخت. در اين مقاله تاكيد شده است ترامپ غر و لند مي كند كه چرا طول هواپيماي امير كويت از طول هواپيماي رئيس جمهور آمريكا بيشتر است؛ اين مسئله نشان دهنده آن است كه رئيس جمهور آمريكا به صورت عجيب و غريبي فكر و ذكرش درگير اندازه ها و ابعاد است. بر اساس اين مقاله، ترامپ علاقه شديدي به جمعيت هاي بزرگ و ديگر ابعاد مادي بزرگ دارد.
    
    
    پيشنهاد رشوه اف بي آي براي دسترسي به اطلاعات تلگرام
    «پاول دورف» موسس تلگرام فاش كرد كه اف بي آي با هدف دسترسي به اطلاعات كاربرانش به مديران اين اپليكيشن پيشنهاد رشوه داده اما آن ها اين پيشنهاد را رد كرده اند. به گزارش ديجياتو، دورف ادعا كرده كه در آخرين سفرش به آمريكا،
    اف بي آي سوالاتي از قبيل مركز تلگرام در كجا قرار دارد؟ كاركرد اين اپليكيشن چگونه است؟ و اينكه راه برقراري ارتباط با او در آينده چيست؟ از وي پرسيده شده است. پاول دورف تاكيد كرده طي اقامتش در آمريكا براي شركت در رويداد آي كيو گوگل، دو مامور اف بي آي درخانه اي كه اجاره كرده بود با او ملاقات كرده و از وي خواسته اند راهي براي خواندن پيام هاي كاربران مظنون به انجام حملات تروريستي در اختيارشان قرار دهد، در همين زمينه نيز حكم دادگاه را به او ابلاغ كرده اند. پس از پايان موعد اعلام شده در حكم، ماموران اف بي آي تلاش كرده اند
    تا به ديگر توسعه دهنده تلگرام كه او هم در رويداد گوگل حاضر بوده، هزاران دلار رشوه بدهند اما اين بار هم به در بسته خورده اند. موسس تلگرام معتقد است از آنجايي كه اين شركت در آمريكا حضور قانوني ندارد بنابراين موظف به همكاري با پليس فدرال اين كشور نيست.
    
    
    رشد 28 درصدي توليد سيگار!
    رئيس مركز برنامه ريزي و نظارت بر دخانيات كشور از توليد 50 ميليارد نخ سيگار بر اساس برآوردها طي سال جاري خبر داد و اعلام كرد كه برآورد مصرف سالانه سيگار ايراني ها در سال معادل 55 ميليارد نخ است.
    علي اصغر رمزي در گفتگو با ايسنا با اشاره به اينكه ميزان توليد سيگار در كشور طي سال 94 معادل 30 ميليارد نخ بود و در سال 95 با راه اندازي واحدهاي توليدي به توليد 45 ميليارد نخ رسيديم، اظهار كرد: جمع توليد سيگار طي 5 ماهه نخست سال جاري معادل 19 ميليارد نخ سيگار بوده است كه بر اساس برآورد انجام شده در طول سال 96 به عددي معادل 50 ميليارد نخ در توليد سيگار خواهيم رسيد. رئيس مركز برنامه ريزي و نظارت بر دخانيات كشور با اشاره به ميزان رشد توليد سيگار طي پنج ماهه نخست سال جاري نسبت به مدت مشابه سال قبل خاطرنشان كرد: در پنج ماهه نخست سال گذشته 14.8 ميليارد نخ سيگار در كشور توليد شده است كه اين رقم در سال جاري به 19 ميليارد نخ طي پنج ماهه نخست سال رسيده كه نشان دهنده رشد
    28 درصدي در توليد سيگار است.
    اخبار برگزيده
    


 روزنامه رسالت، شماره 9033 به تاريخ 22/6/96، صفحه 1 (صفحه اول)

لينک کوتاه به اين مطلب:   
 


    دفعات مطالعه اين مطلب: 17 بار
    

 

 
 
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان

معرفی سايت به ديگران
گزارش اشکال در اطلاعات
اشتراک نشريات ديگر
 جستجوی مطالب
کلمه مورد نظر خود را وارد کنيد

جستجو در:
همه مجلات عضو
مجلات علمی مصوب
آرشيو اين روزنامه
متن روزنامه های عضو
    
جستجوی پيشرفته 

اعتماد
ايران
جام جم
دنياي اقتصاد
رسالت
شرق
كيهان
 پيشخوان
فصلنامه اقتصاد اسلامي
متن مطالب شماره 69، بهار 1397را در magiran بخوانيد.

 

 

سايت را به دوستان خود معرفی کنيد    
 1397-1380 کليه حقوق متعلق به سايت بانک اطلاعات نشريات کشور است.
اطلاعات مندرج در اين پايگاه فقط جهت مطالعه کاربران با رعايت شرايط اعلام شده است.  کپی برداري و بازنشر اطلاعات به هر روش و با هر هدفی ممنوع و پيگيرد قانوني دارد.
 

پشتيبانی سايت magiran.com (در ساعات اداری): 77512642  021
تهران، صندوق پستی 111-15655
فقط در مورد خدمات سايت با ما تماس بگيريد. در مورد محتوای اخبار و مطالب منتشر شده در مجلات و روزنامه ها اطلاعی نداريم!
 


توجه:
magiran.com پايگاهی مرجع است که با هدف اطلاع رسانی و دسترسی به همه مجلات کشور توسط بخش خصوصی و به صورت مستقل اداره می شود. همکاری نشريات عضو تنها مشارکت در تکميل و توسعه سايت است و مسئوليت چگونگی ارايه خدمات سايت بر عهده ايشان نمی باشد.تمامي خدمات پایگاه magiran.com ، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است