|  درخواست عضويت  |  رمز خود را فراموش کرده ايد؟  |  ورود اعضا [Sign in]
جستجوي پيشرفته مطالب   |  
 جستجو:  
روزنامه شرق 96/6/22: جزئيات قتل مدير استوديو به دست خواننده زيرزميني
magiran.com  > روزنامه شرق  >  فهرست مطالب شماره
مشخصات نشريه
آخرين شماره
آرشيو شماره هاي گذشته
جستجوي مطالب
سايت اختصاصي
تماس با نشريه
شماره جديد اين نشريه
شماره 3196
سه شنبه بيست و ششم تير ماه 1397خدمات سايت
 
MGID2387
magiran.com > روزنامه شرق > شماره 2961 22/6/96 > صفحه 13 (حوادث) > متن
 
      


جزئيات قتل مدير استوديو به دست خواننده زيرزمينيشرق: خواننده زيرزميني که مدير يکي از استوديوهاي ضبط صدا را به قتل رسانده است، مدعي شد به خاطر سرقت تجهيزات ضبط آهنگ دست به اين قتل زده است. به گزارش خبرنگار ما، ساعت ١٦ روز نهم شهريور و از طريق مرکز فوريت هاي پليسي ١١٠ وقوع يک جنايت به کلانتري ١٥٣ شهرک وليعصر اعلام شد.
     با حضور ماموران در محل و تاييد خبر اوليه، بلافاصله موضوع به قاضي کشيک ويژه قتل و پليس آگاهي تهران بزرگ اعلام شد. با تشکيل پرونده مقدماتي با موضوع «قتل عمد» و به دستور بازپرس شعبه سوم دادسراي ناحيه ٢٧ تهران، پرونده در اختيار اداره دهم پليس آگاهي قرار گرفت. دوست و شريک کاري مقتول که با ورود به محل جنايت (استوديو ضبط صدا) با جسد مقتول به نام پوريا، ٢٤ساله روبه رو شده بود، در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: طبق روال هر روز، ساعت ١٦ به دفتر کار خودمان در يک استوديو ضبط صدا مراجعه کردم، وارد دفتر شدم که ناگهان با جسد پوريا در داخل اتاق ضبط صدا مواجه شدم.
     کارآگاهان اداره دهم پليس آگاهي تهران بزرگ در بررسي صحنه جنايت اطلاع پيدا کردند مقتول به علت اصابت شش گلوله شليک شده از يک اسلحه کمري و از فاصله نزديک به قتل رسيده است. در بررسي محل جنايت نيز مشخص شد عامل يا عاملان جنايت بدون هرگونه فشار يا تخريب وارد محل جنايت شده اند؛ همچنين هيچ گونه آثار ضرب وجرحي نيز روي جسد مقتول شناسايي نشد که همگي اين دلايل نشان از شليک ناگهاني به سوي وي داشت. با آغاز تحقيقات، کارآگاهان اداره دهم پليس آگاهي با انجام اقدامات پليسي و بررسي صحنه جنايت اطلاع پيدا کردند که مقتول در ساعت ١٥ روز جنايت، براي تنظيم قرارداد با يکي از خوانندگان زيرزميني قرار ملاقات داشته است. بنابراين با شناسايي محل سکونت اين شخص به نام «رضا. س» ١٨ساله در منطقه مرتضي گرد، کارآگاهان به اين محل اعزام و در تحقيقات پليسي اطلاع پيدا کردند که هم زمان با تاريخ جنايت، او به محل سکونت خود مراجعتي نداشته است. تحقيقات پليسي براي دستگيري «رضا. س» در دستور کار کارآگاهان قرار داشت تا نهايتا در ساعت ١١ روز دوشنبه او در منطقه مرتضي گرد دستگير و در همان تحقيقات اوليه صراحتا به ارتکاب جنايت با همدستي يکي از دوستانش به نام مهدي ١٨ساله اعتراف کرد. يک ساعت بعد متهم ديگر در منطقه مرتضي گرد، دستگير و اظهارات دوست خود را تاييد کرد. رضا که با شليک شش گلوله اقدام به کشتن مقتول کرده بود، در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: به دليل علاقه شديدي که به خوانندگي داشتم، از حدود دو سال پيش خوانندگي را به عنوان حرفه اصلي خود آغاز کردم. اولين آهنگ خود را حدودا دو سال پيش در استوديوي ضبطِ مقتول که آن زمان در منطقه مرتضي گرد بود، توليد کردم. همين موضوع زمينه آشنايي من با مقتول شد و پس از آن چند آهنگ ديگر با همکاري وي توليد کردم که آخرين آن مربوط به اسفند سال گذشته بود. از آن زمان ديگر اطلاعي از مقتول نداشتم تا اينکه حدود سه ماه پيش با مسافرت به غرب کشور، يک قبضه اسلحه کمري تهيه کردم. مي دانستم که مقتول سيستم استوديوي مجهزي در اختيار دارد؛ تصميم گرفتم تا اين تجهيزات را سرقت کنم. متهم ادامه داد: موضوع را با يکي از دوستانم به نام مهدي در ميان گذاشتم و او نيز با من همراه شد. ساعت ١٥ به همراه مهدي و طبق قرار قبلي که با پوريا گذاشته بوديم، به دفتر کار جديد وي در شهرک وليعصر رفتيم؛ پس از تنظيم قرارداد، به بهانه تست صدا وارد اتاق ضبط صدا شديم؛ هر سه نفر وارد اتاق ضبط شديم؛ بدون هيچ گونه درگيري فيزيکي با مقتول، اسلحه را از زير لباسم خارج و شليک کردم. تجهيزات داخل استوديو را برداشته و از محل خارج شديم. سرهنگ کارآگاه حميد مکرم، معاون مبارزه با جرائم جنايي پليس آگاهي تهران بزرگ، با اعلام اين خبر گفت: با توجه به اعتراف صريح متهم اصلي پرونده و در بازرسي دقيق از محل سکونتش در منطقه مرتضي گرد، کارآگاهان اداره دهم موفق به کشف تجهيزات سرقت شده از محل جنايت و همچنين يک قبضه اسلحه کمري همراه با تعدادي فشنگ جنگي شدند. سرهنگ کارآگاه حميد مکرم، در پايان اين خبر عنوان کرد: هر دو متهم پرونده، با قرار بازداشت موقت براي انجام تحقيقات تکميلي در اختيار اداره دهم ويژه قتل پليس آگاهي تهران بزرگ قرار دارند. درحال حاضر پرونده رضا همچنان در دادسراي جنايي رسيدگي خواهد شد اما پرونده مهدي به خاطر اينکه زير ١٨ سال است، به دادسراي اطفال مي رود.
    
    گفت وگو با خواننده زيرزميني متهم به قتل چرا تصميم به قتل گرفتي؟
     ما تصميم به سرقت داشتيم و اصلا نمي خواستيم کسي را بکشيم، تصميم داشتيم اگر پوريا متوجه شد مهدي با چاقو تهديدش کند و سرقت را انجام دهيم.
    
     چرا تصميم به سرقت گرفتي؟
     من پول احتياج داشتم، چون به خاطر ضبط آلبوم و آهنگ هايم ٥٠ ميليون بدهکار بودم. با مهدي تصميم به سرقت گرفتيم و وقتي فکر کردم که گزينه اي مناسب پيدا کنيم به پوريا رسيدم که در استوديوي او آهنگ ضبط مي کردم.
    
     پس چرا مرتکب قتل شدي؟
     روز قبل از قتل هم براي سرقت به بهانه اينکه مهدي مي خواهد قرارداد ببندد، به استوديو رفتيم، اما پوريا گفت عجله دارد و بايد به جايي برود، به همين دليل قرار شد روز قتل به استوديو برويم. ساعت دو بود که به آنجا رسيديم. مهدي به بهانه قرارداد سر پوريا را گرم کرد و من رفتم داخل استوديو که سرقت کنم، اما وسط کار بودم که ديدم پوريا از راه رسيد و من ترسيدم، خيلي ترسيده بودم و نمي دانستم چه مي کنم، فقط مي خواستم او را ساکت کنم، پشت سرهم شليک کردم تا او روي زمين افتاد، بعد هم فرار کرديم.
    
     اسلحه را از کجا آورده بودي؟
     سه ماه قبل به خاطر علاقه و هيجاني که نسبت به اسلحه داشتم، آن را از مرز به قيمت ١٠ ميليون خريدم.
    
     آيا در تلگرام و روزنامه ها خبرها را دنبال مي کردي؟
     نه، پيگير نبودم و به کسي نگفته بودم.
    
     فکر مي کردي دستگير شوي؟
     نه، من فکر نمي کردم دستگير شوم، خيلي احتياط کرده بوديم و با خودم گفتم اگر در سه روز اول دستگير شوم که دستگير شدم، اگر نه، ديگر اتفاقي نمي افتد.
    
     چطور دستگير شدي؟
     براي انجام کاري داشتم از خانه بيرون مي رفتم که مامور ها آمدند جلو خانه دنبالم و گفتند آقا رضا؟ گفتم بله، گفتند سوار ماشين شو و به اداره آگاهي رفتم که آنجا از من بازجويي کردند و اعتراف کردم.
    
     مقتول و همدستت را از کجا مي شناسي؟
     همدستم را که از سال ها قبل مي شناسم؛ حدود پنج سالي مي شود. پوريا را هم که کار را با او شروع کرده بودم و قرار بود اولين آلبومم را با او منتشر کنم.
    
     آيا تا حالا آهنگي خوانده اي؟
     چهار تک آهنگ خوانده ام، اما خودم منتشر نکرده ام و قرار بود که ١٠ تا بشود تا در يک آلبوم منتشر کنم.
    
     چه مدت بود که خواندن را شروع کردي و چرا رپ؟
     دو سالي مي شد که رپ مي خواندم، علاقه داشتم، با پوريا هم که کار مي کردم، خودم شعر را مي گفتم و پوريا تنظيم مي کرد و در استوديوي او ضبط مي کرديم.
    
     چند سال داري و چند خواهر و برادر هستيد؟
     متولد پنجم مرداد ٧٨ هستم. دو برادر بزرگ تر و يک خواهر دوقلو دارم.
    
     آيا غير از خوانندگي، شغلي هم داشتي؟
     من خياط بودم و مهدي تراشکار، اما به خاطر بدهي به فکر يک منبع درآمد ديگر بودم و موضوع سرقت را با مهدي مطرح کردم. اين را هم بگويم که يک بار خودکشي کردم.
    
     چرا و چطور خودکشي کردي؟
     چهار ماه قبل بود، به خاطر شکست عشقي، کلي قرص ترامادول خوردم، ولي مرا به بيمارستان بردند. دو بار ايست قلبي و يک بار هم تشنج کردم.
    جزئيات قتل مدير استوديو به دست خواننده زيرزميني
    


 روزنامه شرق ، شماره 2961 به تاريخ 22/6/96، صفحه 13 (حوادث)

لينک کوتاه به اين مطلب:   
 


    دفعات مطالعه اين مطلب: 30 بار
    

 

 
 
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان

معرفی سايت به ديگران
گزارش اشکال در اطلاعات
اشتراک نشريات ديگر
 جستجوی مطالب
کلمه مورد نظر خود را وارد کنيد

جستجو در:
همه مجلات عضو
مجلات علمی مصوب
آرشيو اين روزنامه
متن روزنامه های عضو
    
جستجوی پيشرفته 

اعتماد
ايران
جام جم
دنياي اقتصاد
رسالت
شرق
كيهان
 پيشخوان
Gene, Cell and Tissue
متن مطالب شماره 1 (پياپي 501)، Jan 2018را در magiran بخوانيد.

 

 

سايت را به دوستان خود معرفی کنيد    
 1397-1380 کليه حقوق متعلق به سايت بانک اطلاعات نشريات کشور است.
اطلاعات مندرج در اين پايگاه فقط جهت مطالعه کاربران با رعايت شرايط اعلام شده است.  کپی برداري و بازنشر اطلاعات به هر روش و با هر هدفی ممنوع و پيگيرد قانوني دارد.
 

پشتيبانی سايت magiran.com (در ساعات اداری): 77512642  021
تهران، صندوق پستی 111-15655
فقط در مورد خدمات سايت با ما تماس بگيريد. در مورد محتوای اخبار و مطالب منتشر شده در مجلات و روزنامه ها اطلاعی نداريم!
 


توجه:
magiran.com پايگاهی مرجع است که با هدف اطلاع رسانی و دسترسی به همه مجلات کشور توسط بخش خصوصی و به صورت مستقل اداره می شود. همکاری نشريات عضو تنها مشارکت در تکميل و توسعه سايت است و مسئوليت چگونگی ارايه خدمات سايت بر عهده ايشان نمی باشد.تمامي خدمات پایگاه magiran.com ، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است