|  درخواست عضويت  |  رمز خود را فراموش کرده ايد؟  |  ورود اعضا [Sign in]
جستجوي پيشرفته مطالب   |  
 جستجو:  
روزنامه دنياي اقتصاد96/6/22: رويداد
magiran.com  > روزنامه دنياي اقتصاد >  فهرست مطالب شماره
مشخصات نشريه
آخرين شماره
آرشيو شماره هاي گذشته
جستجوي مطالب
سايت اختصاصي
تماس با نشريه
شماره جديد اين نشريه
شماره 4376
سه شنبه بيست و ششم تير ماه 1397خدمات سايت
 
MGID3360
magiran.com > روزنامه دنياي اقتصاد > شماره 4143 22/6/96 > صفحه 16 (خودرو) > متن
 
 


رويدادامضاي قرارداد ايران خودرو و بنز در قالب شرکت مشترک
    ايکوپرس: گروه صنعتي ايران خودرو و شرکت مرسدس بنز قرارداد ايجاد شرکت مشترک در حوزه فروش و خدمات پس از فروش خودروهاي تجاري را امضا کردند. همچنين قرارداد دو شرکت مشترک ديگر نيز در ماه هاي آينده نهايي مي شود. اين قرارداد روز گذشته ميان شرکت ايران خودرو ديزل به نمايندگي از گروه صنعتي ايران خودرو و شرکت بنز، در سايت توليد وورث، مقر اصلي مرسدس بنز به امضا رسيد.در امضاي اين قرارداد علي ماجدي سفير ايران در آلمان، محسن صالحي نيا، معاون امور صنايع وزارت صنعت، معدن و تجارت، هاشم يکه زارع مديرعامل گروه صنعتي ايران خودرو و جمعي از مديران ارشد دو شرکت حضور داشتند.مديرعامل گروه صنعتي ايران خودرو در اين مراسم با اشاره به امضاي قرارداد و تفاهمنامه با شرکت بنز در توليد و فروش محصول سواري، ابراز اميدواري کرد که با توجه به همکاري هاي دو شرکت در حوزه خودروهاي تجاري همکاري طرفين در خصوص تفاهمنامه و قرار داد سال گذشته نيز به همين منوال پيگيري شود.
    قرارداد خودروهاي تجاري که ديروز امضا شد شامل ايجاد شرکت مشترک در حوزه فروش و خدمات پس از فروش خودروهاي تجاري است. اين شرکت به صورت انحصاري مسووليت فروش محصولات تجاري مرسدس بنز را بر عهده خواهد داشت. همچنين شرکت دوم که قرارداد آن در ماه آينده نهايي مي شود، مسووليت توليد را برعهده دارد و نسل فعلي و آينده کاميون آکتروس از جمله توليدات اين شرکت خواهد بود.نسل فعلي آکتروس تا سال 2019 توليد شده و نسل جديد اين کاميون نيز از سال 2019 به بعد براساس استانداردهاي روز اروپا توليد خواهد شد. در فاز بعدي نيز خط توليدي جديد ديگري پيش بيني شده است.براساس برنامه، ساخت داخل شرکت مشترک توليدي در سال نخست به 20 درصد خواهد رسيد و اين ميزان در صورت صرفه اقتصادي مي تواند به 30 تا 50 درصد افزايش پيدا کند.براساس اين گزارش نيازسنجي و توليد محصولات جديد و جايگزيني با محصولات فعلي نيز در برنامه شرکت مشترک توليدي ايران خودرو و دايملر پيش بيني شده است.همچنين شرکت ديگر در حال مذاکره، در خصوص توليد موتور ميان شرکت ايران خودرو ديزل و دايملر بوده که وظيفه آن توليد موتورهاي جديد براساس نياز بازار در شرکت مشترک جديد است. شرکت مرسدس بنز نخستين برند خودروهاي تجاري در دنيا را در اختيار دارد که امضاي قرار داد سرمايه گذاري مشترک با ايران خودرو بيانگر امنيت سرمايه گذاري در ايران است.
    
    
    توليد خودروهاي تجاري سرعت مي گيرد
    ايسنا: طبق برنامه ريزي صورت گرفته توليد خودروهاي تجاري به مرور افزايش يافته و در سال ۱۴۰۴ به سالانه ۱۲۰ هزار دستگاه مي رسد.اگرچه تيراژ توليد خودروهاي سواري در خودروسازان داخلي به سالانه بيش از يک ميليون دستگاه افزايش يافته، اما هنوز توليد خودروهاي تجاري تيراژ قابل توجهي ندارد.در اين زمينه در حالي در سال ۱۳۹۴ توليد خودروهاي تجاري به ۱۱ هزار دستگاه رسيد که برنامه ريزي شده تا پايان سال جاري توليد اين محصولات به ۴۰ هزار دستگاه افزايش يابد.
    البته رشد توليد خودروهاي تجاري دنباله دار بوده و براي سالهاي آينده نيز پيش بيني شده است به گونه اي که در چشم انداز ايران ۱۴۰۴ طبق «برنامه راهبردي صنعت خودرو» توليد خودروهاي تجاري بايد به ۱۲۰ هزار دستگاه افزايش يابد.وزارت صنعت، معدن و تجارت اخيرا ويرايش دوم «برنامه راهبردي وزارت صنعت، معدن و تجارت» را منتشر کرد که در آن راهبردهاي اين وزارتخانه براي توسعه بخش صنعت کشور پيش بيني شده است.بخشي از برنامه راهبردي اين وزارتخانه در حوزه صنايع مربوط به «برنامه راهبردي صنعت خودرو» است که در آن راهکارهايي در زمينه توسعه و گسترش کمي و کيفي صنعت خودرو و قطعه ايران در حوزه هاي مختلف پيش بيني شده است.
    
    
    بررسي ضوابط جديد واردات خودرو در دولت
    فارس: رئيس سازمان توسعه تجارت با بيان اينکه مطلع شدن واردکنندگان خودرو از تغيير ضوابط واردات منجر به افزايش واردات خودرو شد، گفت: به زودي ضوابط جديد واردات خودرو در دولت بررسي مي شود.مجتبي خسروتاج درباره اينکه ضوابط و دستورالعمل جديد براي واردات خودرو در چه مرحله اي قرار دارد، گفت: بررسي ها در زمينه چگونگي واردات خودرو انجام شده، پيشنهادها تا چند روز آينده به دولت مي رود و پس از آن تصميمات جديد اعلام مي شود.رئيس سازمان توسعه تجارت افزود: بررسي ها و پيشنهادها درباره ضوابط جديد واردات خودرو مدتي پيش تهيه شده بود، اما به دليل تشکيل کابينه جديد دولت دوازدهم، اقدامات لازم انجام نشد که با استقرار وزير صنعت در دولت دوازدهم اقدامات در اين زمينه در حال انجام است.
    خسروتاج با بيان اينکه در زمينه واردات خودرو به لحاظ تعداد در 5 ماه ابتداي امسال نسبت به 5 ماه ابتداي سال گذشته 43 درصد رشد داشته ايم، گفت: به لحاظ ارزشي واردات خودرو در 5 ماه ابتداي امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته 50 درصد رشد داشته است.وي بيان کرد: طي 5 ماهه سال گذشته ارزش واردات خودروي ترخيص شده 700 ميليون دلار بود، در حالي که در 5 ماه ابتداي امسال اين رقم به بيش از يک ميليارد دلار افزايش يافته است. رئيس سازمان توسعه تجارت به دليل افزايش واردات خودرو اشاره کرد و گفت: واردکنندگان خودرو اواخر سال گذشته و اوايل امسال متوجه شدند، ضوابط واردات خودرو تغيير مي کند، به همين دليل نسبت به افزايش ثبت سفارش اقدام کردند.خسروتاج ادامه داد: مقررات و ضوابط جديد واردات خودرو بر صادرات، سرمايه گذاري در داخل و توليد مشترک و سرمايه گذاري مشترک در بخش خودرو تاکيد دارد.وي با تاکيد اينکه واردات بايد هدفمند باشد، افزود: در اين زمينه نيازمند بوديم تا بررسي کنيم که واردات خودرو با سياست هاي دولت تطابق دارد يا خير که به اين نتيجه رسيديم که دستورالعمل واردات نيازمند تغيير است.
    رويداد
    


 روزنامه دنياي اقتصاد، شماره 4143 به تاريخ 22/6/96، صفحه 16 (خودرو)

لينک کوتاه به اين مطلب:   
 


    دفعات مطالعه اين مطلب: 16 بار

 

 
 
چاپ مطلب
ارسال مطلب به دوستان

معرفی سايت به ديگران
گزارش اشکال در اطلاعات
اشتراک نشريات ديگر
 جستجوی مطالب
کلمه مورد نظر خود را وارد کنيد

جستجو در:
همه مجلات عضو
مجلات علمی مصوب
آرشيو اين روزنامه
متن روزنامه های عضو
    
جستجوی پيشرفته 

اعتماد
ايران
جام جم
دنياي اقتصاد
رسالت
شرق
كيهان
 پيشخوان
فصلنامه تحقيقات جغرافيايي
متن مطالب شماره 1 (پياپي 128)، بهار 1397را در magiran بخوانيد.

 

 

سايت را به دوستان خود معرفی کنيد    
 1397-1380 کليه حقوق متعلق به سايت بانک اطلاعات نشريات کشور است.
اطلاعات مندرج در اين پايگاه فقط جهت مطالعه کاربران با رعايت شرايط اعلام شده است.  کپی برداري و بازنشر اطلاعات به هر روش و با هر هدفی ممنوع و پيگيرد قانوني دارد.
 

پشتيبانی سايت magiran.com (در ساعات اداری): 77512642  021
تهران، صندوق پستی 111-15655
فقط در مورد خدمات سايت با ما تماس بگيريد. در مورد محتوای اخبار و مطالب منتشر شده در مجلات و روزنامه ها اطلاعی نداريم!
 


توجه:
magiran.com پايگاهی مرجع است که با هدف اطلاع رسانی و دسترسی به همه مجلات کشور توسط بخش خصوصی و به صورت مستقل اداره می شود. همکاری نشريات عضو تنها مشارکت در تکميل و توسعه سايت است و مسئوليت چگونگی ارايه خدمات سايت بر عهده ايشان نمی باشد.تمامي خدمات پایگاه magiran.com ، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است